Poprzedni temat «» Następny temat
"X" w dokumentach
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
użytkownik
True Herma: 50%KMa

Kim jesteś: is
Preferowany zaimek: ono
Punktów: 123
Wysłany: 2018-01-26, 04:39   

Lagertha napisał/a:
Po prostu nie zawsze ten "gender" jest na pierwszym miejscu i dopatrywanie się wszędzie motywacji "genderowych lub antygenderowych", jest przesadą.

I co ? A może po prostu niektórzy tak lubią, bo sprawia im to frajdę ?
Ale spoko, spoko, są osoby jeszcze bardziej genderujące xD Ja, jak kiedyś gdzieś szedłem, do mieszkania, to zaraz było odruchowe oglądanie elektryki wszelakiej. Teraz oglądam i elektrykę i gender :-> Bo myślę np : a jeśli ta osoba nie jest Ts, to może akurat IS ? Albo osobą z ukrytym IS :->

Lagertha
administrator

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 415
Wysłany: 2018-01-26, 05:10   

2in1_inkarnacje: Nie trolluj proszę. Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie.

μολὼν λαβέ ]:->

2in1_inkarnacje
użytkownik
True Herma: 50%KMa

Preferowany zaimek: ono
Punktów: 123
Wysłany: 2018-01-26, 05:44   

Lagertha, Wyjątkowo nie trolluję. To na serio.

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Punktów: 262
Wysłany: 2018-01-26, 08:28   

Lagertha napisał/a:
Aristocat napisał/a:
Armand napisał/a:
Lagertha, pewnie, każdy ma swoje zmartwienia. Codziennie troski. Ja też. Mam rodzine, ktorej chce zapewnic byt i miejsce do zycia, ale do tych wszystkich cisowych zmartwien mam jeszcze fakt, że nie ma dla mnie miejsca w społeczeństwie. Nie dlatego ze mnie ktos wygania, tylko dosłownie nie ma takiej konstrukcji społecznej. Chyba nie myślicie robaczki, że ja nie mam nic innego do roboty tylki siedzieć na zadku i myślec o genderach?

Popieram. Ja studiuję na kierunku lekarskim, gotuję, sprzątam, robię zakupy, stanowię wsparcie emocjonalne dla całkiem sporej grupki ludzi, walczę z depresją i uzależnieniem od leków uspokajających... I też mnie to obchodzi.
Trochę inaczej w takim razie to ujmę. Chodzi mi o to, że odnoszę wrażenie, że praktycznie wszędzie dopatrujesz się kontekstu genderowego. A to, że się uczysz, gotujesz i sprzątasz to też należy do życia, ale nie chodziło mi o to. Tylko właśnie o skojarzenia i wyciąganie wniosków z sposobu postrzegania tego co jest dookoła. Po prostu nie zawsze ten "gender" jest na pierwszym miejscu i dopatrywanie się wszędzie motywacji "genderowych lub antygenderowych", jest przesadą.

Dlatego dla osób NB konieczne jest wprowadzenie oznaczenia X płci. Nie widzę innej możliwości, by w krótkim czasie wyedukować społeczeństwo, niż właśnie, przez prawne usankcjonowanie istnienia ludzi spoza binarnej tożsamości. Jeśli już binarni płciowo zaakceptują istnienie osób spoza ich spektrum dla tych drugich zniknie konieczność emanowania genderyzmem. Ich identyfikacja z automatu stanie się normą społeczna i w krótkim czasie powinni zostać przez społeczeństwo "przyjęci do wiadomości". Oczywiście nadal będą funkcjonowały jednostki, które tej konstrukcji nie zaakceptują i przytaczać będą argumenty o istnieniu wyłączni dwóch płci, ale będą to jedynie jednostki z tendencją spadkową ich liczby.

Jeśli do tego nie dojdzie, Aristo w spódnicy dalej będzie intrygował ludzi na uczelni, a lekarz Armandowi będzie wymyślał od po...anej baby.

Lagertha
administrator

Tożsamość płciowa: k
Punktów: 415
Wysłany: 2018-01-26, 13:37   

Ada75: To nie jest takie proste i "X" w dokumentach nie stanie się tym czym mówisz, w każdym razie nie odrazu. Dużo czasu na takie rzeczy potrzeba. A lekarze dalej robią często problemy nawet osobą binarnym, przynajmniej sama mam dużo takich doświadczeń.

μολὼν λαβέ ]:->

Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur

Preferowany zaimek: on
Punktów: 486
Wysłany: 2018-01-26, 14:10   

Ale jak się będzie tylko mówiło, że to nie takie proste i nic nie zmieniało to faktycznie nic się nie zmieni. Ty o tym najlepiej wiesz, Lagertho, bo jesteś kobietą czynu.

Odpowiedz do tematu