Poprzedni temat «» Następny temat
Jeśli chcesz o coś zapytać...
Autor Wiadomość
DeadSally
użytkownik
f...

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 600
Wysłany: 2018-02-08, 19:14   

Hestia, zrób w photoshopie fałszywy skan dowodu

DeadSally
użytkownik
f...

Wysłany: 2018-02-08, 19:30   

wendigo napisał/a:
Karatajew napisał/a:
Z pączków lubię tylko wiedeńskie.

Ja tam lubię wszystkie ale zamiast kupować jakieś "plastiki" w Lidlu czy innym Aldim (też lubię :P no ale są lepsze rzeczy), zamierzam upiec sobie własne. O takie o: https://www.poezja-smaku....o-blyskawiczne/ - te to dopiero powalają smakiem :P

o, też zdarza mi się robić te pączki :-)

dommi
użytkownik
Okularnica

Kim jesteś: ts
Punktów: 8
Wysłany: 2018-02-09, 15:43   

Hestia napisał/a:
Fb zablokowało mi konto, bo ktoś miły mnie zgłosił... Teraz domagają się dokumentu potwierdzającego tożsamość...
Co mogę zrobić?
Raczej nic nie zrobisz. Mi kiedyś też zablokowali i musiałam założyć nowe.

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Punktów: 263
Wysłany: 2018-02-09, 23:34   

Hmmm olać Facebooka? Spotykać się ze znajomymi w realu, dzwonić i pisać do nich smsy, maile i posty na forach, gdzie nie musimy podawać imion i nazwisk, których często nie chcemy.

Albo zrobić trans g...oburzę, czy jak to się tam nazywa i oskarżyć ich o transfobię.

Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur

Preferowany zaimek: on
Punktów: 489
Wysłany: 2018-02-09, 23:55   

A najlepiej to i to. Żeby se za dużo nie myśleli.

DeadSally
użytkownik
f...

Wysłany: 2018-02-10, 00:26   

Ada75, jakimi znajomymi w realu? tymi w anglii? tymi z dziećmi? tymi pracującymi po 12 h dziennie?

Arisu
użytkownik

Kim jesteś: is
Punktów: 71
Wysłany: 2018-02-10, 08:22   

Ada75, Pomijając to, że SMS i tradycyjne rozmowy to przedpotopowa technologia której nikt już nie używa (ludzie z iPhone'ami używają FaceTime/iMessage, a na Androidzie Hangoutów lub WhatsAppa które też są na iOS) to... właśnie to.

Jak miałam jeszcze stare konto to mi je zablokowali, po czym przeszliśmy ze znajomymi na Telegrama i Discorda. Teraz mam nowe co prawda i nie miałabym problemu bo mam dokumenty z tym imieniem i nazwiskiem, ale i tak jest zdezaktywowane bo przyjemniej nie czuć tej presji społecznej. Chociaż kusi ostatnio by się zalogować.

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Tożsamość płciowa: m
Punktów: 342

Wysłany: 2018-02-11, 03:16   

Arisu napisał/a:
Ada75, Pomijając to, że SMS i tradycyjne rozmowy to przedpotopowa technologia której nikt już nie używa

:lol: powiedz to sześćdziesięciolatkom :] (tak, wyobraź sobie, że na tym świecie są ludzie w tym wieku :P którzy się cieszą, że chociaż tyle potrafią ogarnąć...).

inka
moderator
to hell and back

Punktów: 156
Wysłany: 2018-02-11, 04:17   

https://www.youtube.com/watch?v=8bhel13sDBk

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-02-11, 04:21   

aż nie do uwierzenia, że można mieć taki problem z telefonem :P

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2018-02-11, 08:21   

Ale mu ktoś wykręcił numer. :D

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Punktów: 428
Wysłany: 2018-02-11, 13:07   

wendigo napisał/a:
Arisu napisał/a:
Ada75, Pomijając to, że SMS i tradycyjne rozmowy to przedpotopowa technologia której nikt już nie używa

:lol: powiedz to sześćdziesięciolatkom :] (tak, wyobraź sobie, że na tym świecie są ludzie w tym wieku :P którzy się cieszą, że chociaż tyle potrafią ogarnąć...).

Np. moja matka w zeszłym roku wysłała swojego pierwszego SMS-a. Jak widać technologia jest nadal rozwojowa ;)

Kate
użytkownik
Avek nie mój.

Punktów: 77
Wysłany: 2018-02-11, 13:13   

Arisu napisał/a:
Pomijając to, że SMS i tradycyjne rozmowy to przedpotopowa technologia której nikt już nie używa

No to chyba tam u Ciebie. W około mnie są to wciąż główne sposoby komunikacji zdalnej.

Crissy
użytkownik

Punktów: 43
Wysłany: 2018-02-24, 01:43   

..bo długo mi to chodzi po głowie...
Czy konserwatyzm przeczy rozwojowi ludzkości i ewolucji?

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-02-24, 02:34   

Crissy, na pewno opóźnia...

asdfghj
użytkownik

Punktów: 24
Wysłany: 2018-02-24, 08:47   

też mi kiedyś zablokowali konto na fb to wystarczyła zabawa w paincie

Hestia
użytkownik

Punktów: 24
Wysłany: 2018-03-13, 14:30   

Jak nie umierać ze stresu czekając na pierwszą rozprawę?

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-03-13, 21:02   

Hestia, pomyśleć, że nerwy Twoje nic i tak nie przyspieszą... odpuścić chociaż na czas do tej rozprawy. Potem może być trochę trudniej opanować nerwy ;) ale no to taka sprawa, którą bardzo trudno jest przegrać...

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2018-03-14, 19:11   

Hestia, zrobić wcześniej wszystko co było w twojej mocy by poszła po twojej myśli. Czasem nie jest to wszystko co było możliwe, ale nie należy się stresować tym co wykracza poza nasze możliwości. Nie zrobisz nic więcej, to co się tym przejmujesz?

DeadSally
użytkownik
f...

Wysłany: 2018-03-17, 18:26   

jak tam łikendzik, nazistowskie pomioty?

2in1_inkarnacje
użytkownik
True Herma: 50%KMa

Preferowany zaimek: ono
Punktów: 124
Wysłany: 2018-03-17, 18:29   

DeadSally, Bardzo pracowicie, jak zawsze. Aktywizm, ogarnianie domu i fucha w terenie. W wolnej chwili na moment na chałupki.

DeadSally
użytkownik
f...

Wysłany: 2018-03-17, 18:33   

2in1_inkarnacje, yy, co to "chałupki"?

DeadSally
użytkownik
f...

Wysłany: 2018-03-17, 18:42   

2in1_inkarnacje, i zasadniczo pisałam o "osobach odpowiedzialnych za forum". większość użytkowników mam za nazistowskie popychadła nie pomioty ale to ciekawe że utożsamiasz się z klasą uciskającą.

Karatajew
użytkownik
\__________/

Punktów: 116
Wysłany: 2018-03-17, 18:55   

DeadSally, nazistowskie popychadła są niegodne Twojej uwagi? why?

DeadSally
użytkownik
f...

Wysłany: 2018-03-17, 19:06   

Karatajew, why why? czemu niegodne?

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2018-03-17, 19:12   

DeadSally, proszę... naco ci to. Nikt tu nie jest nazistą i na szczęście nie jest też nazistowskim popychadłem. Chcesz odreagować napisz mi na priv co się stało.

DeadSally
użytkownik
f...

Wysłany: 2018-03-17, 19:18   

Ada75 napisał/a:
napisz mi na priv co się stało
nie...
nie chcę odreagować...

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2018-03-17, 19:22   

Ale coś musiało się stać, wyraźnie cię to gryzie.

Jenny
użytkownik

Punktów: 180
Wysłany: 2018-03-29, 22:45   

Co sądzicie o ćwiczeniach chirurgów przeprowadzanych na żywych zdrowych zwierzętach?
Zwierzę nie cierpi, bo jest pod narkozą. Po testach jest usypiane.
Edit:
Ewentualnie, może pogłodować trochę przed zabiegiem.

skasowany
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-29, 22:59   

Jenny napisał/a:
Co sądzicie o ćwiczeniach chirurgów przeprowadzanych na żywych zdrowych.

Dobry temat na ankietę. Zalożysz?

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-03-31, 20:42   

Jenny, nie wiem... idealnie by było jakby nie trzeba było ćwiczyć na istotach odczuwających (nawet jeśli to ich odczuwanie jest niby zablokowane)...

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-04-07, 19:23   

Chyba mi się zestarzał aparat w komórce, bo już zdjęcia co raz gorsze wychodzą :( a obsługi mojej lustrzanki jeszcze się nie nauczyłem :P w związku z tym... czy ktoś może mi doradzić jakiś w miarę dobry aparat kompaktowy tak powiedzmy do 500zł? (eeewentualnie do 200€).

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-04-11, 18:05   

A jakiś smartfon z dobrym aparatem? już kij tam, niech będzie nawet z androidem - używałbym tylko do zdjęć, smartfon z resztą to może nawet lepiej, bo i książkę można wrzucić i gierkę czy muzykę, także bardziej się przyda...

Jenny
użytkownik

Wysłany: 2018-05-06, 18:09   

Dziwne pytanie, więc tutaj.

Chodzi mi o zakres ruchu żuchwy do przodu i do tyłu.
Czy przy lekkim rozchyleniu ust (ok 0.5 cm) możecie ruszyć żuchwą do tylu, czy tylko do przodu?

Edit:
Też byłabym ciekawa jak powinno być przy większych rozwarciach.

Karatajew
użytkownik
\__________/

Wysłany: 2018-05-06, 18:40   

Jenny, do tyłu i do przodu.
Do ok. 2 cm rozwarcia (między krawędziami zębów) ruszam w przód i w tył swobodnie, dalej też, ale jedna część żuchwy ma większy zakres ruchu.
Max otwieram na ok 5,5-6 cm, jak ziewam to może nawet 7, ale to dosyć trudno zmierzyć (odległość między krawędziami zębów górnych i dolnych).

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Wysłany: 2018-05-06, 21:17   

Cytat:
Chodzi mi o zakres ruchu żuchwy do przodu i do tyłu.
Czy przy lekkim rozchyleniu ust (ok 0.5 cm) możecie ruszyć żuchwą do tylu, czy tylko do przodu?

Górne zęby zachodzą mi na dolne i te dolne przy gryzieniu / zamkniętej szczęce są zawsze trochę z tyłu. Przy minimalnym rozwarciu, mogę przesunąć dolną szczękę jakieś 0.5 cm do tyłu i 2 cm do przodu względem tej wyjściowej pozycji. Wraz ze wzrostem rozwarcia ruchliwość do przodu i do tyłu również wydaje się rosnąć.

Arisa
użytkownik

Punktów: 37
Wysłany: 2018-05-06, 22:46   

Freja napisał/a:
Górne zęby zachodzą mi na dolne i te dolne przy gryzieniu / zamkniętej szczęce są zawsze trochę z tyłu. Przy minimalnym rozwarciu, mogę przesunąć dolną szczękę jakieś 0.5 cm do tyłu i 2 cm do przodu względem tej wyjściowej pozycji. Wraz ze wzrostem rozwarcia ruchliwość do przodu i do tyłu również wydaje się rosnąć.
Mi górne też zachodzą na dolne. Do tyłu niewiele mogę ruszyć, może centymetr, tyle samo do przodu. Przy rozwarciu połowicznym czy pełnym ruszać tył - przód praktycznie nie mogę - milimetry jedynie.

Dorota
użytkownik
I'm Borg

Punktów: 93
Wysłany: 2018-05-08, 12:36   

Pytanie do osób lepiej zorientowanych. Jaki procent kobiecych gejów postanawia zostać kobietami? Miałam rozmowę z osobą która twierdzi że 60% emek to kobiecy geje którzy postanawiają iść dalej bo:
— nie wystarcza im androginiczność i chcą być bardziej kobiecy aż do bycia kobietą
— bo będąc kobietami mają mniej problemów w środowisku Cis i LBGTQ i są bardziej akceptowani niż jako zniewieściali faceci

Przy czym nie wszyscy idą w kierunku operacji czy nawet pełnego HRT.

Nie wykluczam, że niektóre emki identyfikowały się na początku jako geje nim ostatecznie zidentyfikowały się jako trans, jako kobiety. Ogólnie pogląd ten wydaje mi się błędny na wielu poziomach, zahacza on o to że bycie ts to jakiś wybór, fetysz, deprecjonuje ciężkie dochodzenie do swojej tożsamości płciowej i daje amunicję terfom. Do tego wszystkie pseudometafizyczne odwołania kobiecej ekspresji mocno mnie irytują bo rozbija się to o dosyć przyziemne sprawy jak moją dysforię, ciało którego nie znoszę, chęć bycia sobą (fizyczną kobietą i tak być odbieraną). Ale nie jestem zorientowana w temacie i może jako binarna bi osoba nie będę tego umiała zrozumieć. Chciałabym się dowiedzieć jakie są opinie nim kolejny raz napisze komuś — NIE! i się wewnętrznie zagotuje.
Ostatnio zmieniony przez Dorota 2018-05-08, 12:49, w całości zmieniany 4 razy  

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Wysłany: 2018-05-08, 12:41   

Dorota napisał/a:
Ogólnie pogląd ten wydaje mi się błędny na wielu poziomach

Mnie również :)
W seksie nie chodzi tylko o to z kim się chodzi do łóżka, ale też kim się wtedy samemu jest. I jeśli obie te kwestie nie są zgodne z naszymi preferencjami do przeważnie d... blada. A seks to tylko jeden cymesik (chociaż istotny), bo w życiu jest multum innych okazji do płciowej ekspresji albo właśnie do braku możliwości wyrażania siebie w sposób zgodny z własnymi upodobaniami.

jatadosh
użytkownik

Punktów: 35
Wysłany: 2018-05-08, 12:52   

Dorota, zaproponuj tej osobie, żeby zaczęła namawiać gejów do zmiany płci i uważnie obserwowała reakcje na sugestię, ze powinni zostać kobietami. Jak tej osobie nie wystarczy, że jedną z rzeczy, którą ma wykluczyć diagnoza ts jest homoseksualizm w połączeniu ze zinternalizowaną homofobią, to może geje jej wytłumaczą różnicę między tożsamością a orientacją.
Jak nie pomoże to cóż - są ludzie, których nie przekonasz, że białe jest białe i nie ma co na nich tracić siły i czasu ;)

Z jednego tylko nie mogę:
Cytat:
twierdzi że 60% emek to kobiecy geje którzy postanawiają iść dalej

Jakie iść dalej? Czyżby uprawianie seksu z mężczyznami było pierwszym krokiem do stania się kobietą? Czy to znaczy, że jak przestanę, wyrośnie mi prawdziwy penis? :P

Dorota
użytkownik
I'm Borg

Wysłany: 2018-05-08, 13:10   

jatadosh, Chodzi o kobiecych gejów. Szczerze już raz tłumaczyłam tej osobie (znajoma która identyfikuję się jako kobiecy gej, trans i może nb —skomplikowane), że kobiecy gej który zostaje z wymienionych powodów kobietą nie jest trans a robi to tylko bo przeszkadza mu jego własna ekspresja itd. Trzeci raz nie będę w stanie tego tłumaczyć bo dotyka mnie to tak bardzo mocno, że po prostu mam ochotę napisać — K... nie! — i zrezygnować z dalszej rozmowy. Ale nie wykluczam, że zwyczajnie mogę się mylić bo przestałam się tymi tematami interesować w momencie gdy stwierdziłam że jestem kobietą, chce tranzycji i żadne próby bycia facetem nie wyjdą.

jatadosh
użytkownik

Wysłany: 2018-05-08, 13:45   

Dorota, ogólnie to zgadzam się z Tobą. Do tego kobiecego geja, który z tych względów chce zostać kobietą, powinno odsiać sito diagnostyczne, bo tak jak piszesz, nie jest ts.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-05-08, 16:40   

Dorota napisał/a:
Pytanie do osób lepiej zorientowanych. Jaki procent kobiecych gejów postanawia zostać kobietami?
Odpowiedź brzmi 0,000%.

Nie ma czegoś takiego jak kobiecy gej. Gej to gej, a na pewno żaden gej, który identyfikuje się z definicji jako mężczyzna nie chce pozostać kobietą. M/K są kobietami od urodzenia.

Poza tym M/K ma bardziej przes...e niż gej - tak odnośnie społeczeńswa.

DeadSally napisał/a:
Hestia, zrób w photoshopie fałszywy (...)
Namawianie do przestępstwa jest przestępstwem. Podobnie przestępstwem jest posługiwanie się fałszywymi dokumentami w tym ich kopiami celem osiągnięcia skutku prawnego.

jatadosh
użytkownik

Wysłany: 2018-05-08, 21:48   

Arisa napisał/a:
Dorota napisał/a:
Pytanie do osób lepiej zorientowanych. Jaki procent kobiecych gejów postanawia zostać kobietami?
Odpowiedź brzmi 0,000%.

Niestety nie. Czasem zdarza się gej z mocno zinternalizowaną homofobią, który uznaje, że jak pociągają go mężczyźni, musi być kobietą. I jak pójdzie taki gość do Libera i nie trafi na żadnego porządnego diagnostę, nieszczęście gotowe. Zresztą nawet był dawno temu na forum gość, który uważał, że jest tak mało męski, że musi zostać kobietą, bo świat go nie zaakceptuje jako mężczyznę. Kiedyś nawet trafił na niebieskie gość, który uważał, że ma tak małego penisa, że tylko SRS i zostanie kobietą go uratuje. Mam tylko nadzieję, że trafili na dobrych diagnostów i nie zrobili sobie krzywdy.

Cytat:
Nie ma czegoś takiego jak kobiecy gej. Gej to gej, a na pewno żaden gej, który identyfikuje się z definicji jako mężczyzna nie chce pozostać kobietą. M/K są kobietami od urodzenia.

Wydaje mi się, że to skrót myślowy i chodzi o geja z mocno kobiecą ekspresją i tacy jak najbardziej są. I tak, są mężczyznami.

Cytat:
Poza tym M/K ma bardziej przes...e niż gej - tak odnośnie społeczeńswa.

To też prawda (nawet się zacząłem ostatnio outować jako gej i po wszystkich to jak na razie spływa, tylko kończą się pytania o dziewczynę :P ), ale nie wszyscy sobie zdają z tego sprawę.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-05-08, 22:35   

jatadosh napisał/a:
Arisa napisał/a:
Dorota napisał/a:
Odpowiedź brzmi 0,000%.

Niestety nie. Czasem zdarza się gej z mocno zinternalizowaną homofobią, który uznaje, że jak pociągają go mężczyźni, musi być kobietą. I jak pójdzie taki gość do Libera i nie trafi na żadnego porządnego diagnostę, nieszczęście gotowe.
Proszę o linki do takich przypadków, bo nie wierzę, by ktoś zgotował sobie dysforię i do tego możliwy brak passingu i pozbył się własnej płci z którą się utożsamia tylko o homofobię... Przecież to się kupy i rozsądku nie trzyma. Rozumiem osoba z ZA lub borderline czy ze schizofrenią ale zwykły gej?

Cytat:
Zresztą nawet był dawno temu na forum gość, który uważał, że jest tak mało męski, że musi zostać kobietą, bo świat go nie zaakceptuje jako mężczyznę. Kiedyś nawet trafił na niebieskie gość, który uważał, że ma tak małego penisa, że tylko SRS i zostanie kobietą go uratuje. Mam tylko nadzieję, że trafili na dobrych diagnostów i nie zrobili sobie krzywdy.
Jakiś link na poparcie tego? Bo wyobrazić sobie tego nie potrafię. Jeżeli tylko dlatego to robił to stawiam, że wykryto coś z poniższych 4:
- schizofrenią (pewnie prostą)
- borderline
- zespół Aspergera
- rozdwojoną jaźń.

Lub sprawę olano i dostał hormony. Ale ja i tak uważam, że to powinno być wolne i jak robi na własną rękę i za własne pieniądze, to niech koryguje płeć póki będzie się dało. ;) To jego sprawa.

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-05-09, 02:10   

Dorota napisał/a:
Miałam rozmowę z osobą która twierdzi że 60% emek to kobiecy geje którzy postanawiają iść dalej

taak... zwłaszcza biorąc pod uwagę, że większość m/k to lesbijki :D ;)

2in1_inkarnacje
użytkownik

Wysłany: 2018-05-09, 03:20   

Arisa napisał/a:

- borderline
- zespół Aspergera
- rozdwojoną jaźń.
.

Znajdź niepasujący element
;>

*
*
*
*

Odpowiedź :

Zespół Aspergera

Na czym owy polega ( doświadczenia własne ) :

1. gałąź społeczna
- trudności z rozumieniem werbalnych podtekstów / ukrytych kontekstów
- łatwowierność
- brak asertywności
- aspołeczność
- częste, silne nastawienie na własne "ja"
- ekscentryczność
- utrudnione odczuwanie empatii
- bardzo silne zainteresowania / fascynacje w obrębie danego tematu / małej liczby tematów [ Emi : elektryka, gender, gender w elektryce ]

2. gałąź neurologiczna
- bujanie się / kołysania w trakcie stania
- sterotypia ruchowe
- wszelkie odruchy uznane za atypowe w porównaniu do człowieka bez ASD
- brak/ niewyraźna mimika twarzy
- przykładowo : charakterystyczny dla jednostki sposób spożywania posiłku; stereotypie
- "płaski" przekaz werbalny
- "białe szumy": w wydaniu nasilonym, objawiające się całkowitym paraliżem ciała, przy jednoczesnej aparaleliczności wielozmysłowej wstecznej oraz trudności z oddychaniem
- zaburzona percepcja wielozmysłowa
- zaburzone odczuwanie zmęczenia, głodu, bólu
- niekiedy wrażliwość np na ultradźwięki
- spowolniona / zaburzona psychomotoryka
- echolaliczność

Czym ASD NIE jest :
- problemem z tożsamością
- urojeniami
- omamami

Arisu
użytkownik

Wysłany: 2018-05-09, 03:57   

wendigo, Albo bi :-p

Arisa, Ja mam dość dużo cech aspergera i mam zdiagnozowane ADHD-I. O niczym to nie świadczy. Ponownie przyznaję rację 2in1_inkarnacje.

Wcinając się ze swoim pytaniem, ostatnio kombinuję z makijażem i tymi sprawami bo prawie 2 lata i bla bla bla :roll:

No i przypomniała mi się kiecka którą kupiłam rok temu - po prostu mi się spodobała na wystawie i leżała na mnie idealnie więc wzięłam. Nie wiem jednak w jakich okolicznościach można ją założyć poza jakimś goth party czy coś, bo na ulicy to by pewnie mnie wytknęli palcami <rotfl3>

2in1_inkarnacje
użytkownik

Wysłany: 2018-05-09, 04:35   

Arisu, Nie jest ( chyba ) taka tragiczna. Ale to moja opinia, a ja nie mam gustu w strojach xD https://imgur.com/a/VgBqrtb

Arisu
użytkownik

Wysłany: 2018-05-09, 04:50   

2in1_inkarnacje, Nie to że jest zła... jest świetna moim zdaniem, ale nie znam sytuacji w której by uszła, o.

A co do ubierania się to też tak mam, nie przejmuj się. Duże bluzy/sewtry są genialne :-p

Dorota
użytkownik
I'm Borg

Wysłany: 2018-05-09, 06:29   

wendigo napisał/a:
taak... zwłaszcza biorąc pod uwagę, że większość m/k to lesbijki
tak, o tym zapomniałam i sama tak się na początku identyfikowałam na podstawie tożsamości płciowej ale wyszło ale… — musiałam niedawno uświadomić matkę że faceci tez mnie interesują, o innych osobach ts już jej wolałam nie wspominać. jatadosh, już właściwie wyjaśnił wszystko. Najśmieszniejsze że takie osoby jak ja są brane przez niektórych diagnostów za za mało kobiece mimo że cała rodzina mówi, że nie pasuje do facetów.

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2018-05-09, 06:35   

Arisu, dodatki spłaszczą, lub uwypuklą charakter sukienki.

Karatajew
użytkownik
\__________/

Wysłany: 2018-05-09, 12:56   

Arisu,
po pierwsze to też uważam, że nie jest zła na ulicę. Wydaje mi się, że ludzie nie przyglądają się za bardzo wzorom sukienek... Albo po prostu ja tego nie robię :-p
Ale jeśli nie chcesz wyjść na ulicę, to wydaje mi się, że pasuje na wszelkie nieformalne spotkania/imprezy/wyjścia z "kumpelami".
Co do konkretnych sytuacji, to może Halloween Party? Andrzejki? Seans horroru/ów (czy też w ogóle maraton filmowy)? Czasami ktoś urządza np. urodziny i prosi, żeby się ubrać "niestandardowo"; czasami ludzie organizują wspólne granie w gry - może wtedy?

Hehe, powiedziała osoba, która nigdzie z nikim nie wychodzi :D

Swan
użytkownik
Sokrates

Punktów: 113
Wysłany: 2018-05-09, 14:02   

Eee. Nie sądzę, że by wytykali. Może nie jest elegancka, ale na wyjście na luzie jest fajna.

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2018-05-09, 14:59   

O kurcze, teraz zauważyłam link do fotki. Co ty od niej chcesz? Nastolatki są teraz obyte ze wszelkimi potworkami, a ty masz tam tylko meksykańskie malunki w dodatku ładne.

Karatajew
użytkownik
\__________/

Wysłany: 2018-05-09, 15:12   

Ada75, zgadzam się z Tobą, ale najwyraźniej Arisu się czuje w niej dziwnie bez żadnej trupiej okazji, skoro zapytała. Pewnie na co dzień nie nosi takich wzorków :-p

Alone 1,5
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Punktów: 11
Wysłany: 2018-05-09, 15:49   

Arisu napisał/a:
wendigo, Albo bi :-p

Arisa, Ja mam dość dużo cech aspergera i mam zdiagnozowane ADHD-I. O niczym to nie świadczy. Ponownie przyznaję rację 2in1_inkarnacje.

Wcinając się ze swoim pytaniem, ostatnio kombinuję z makijażem i tymi sprawami bo prawie 2 lata i bla bla bla :roll:

No i przypomniała mi się kiecka którą kupiłam rok temu - po prostu mi się spodobała na wystawie i leżała na mnie idealnie więc wzięłam. Nie wiem jednak w jakich okolicznościach można ją założyć poza jakimś goth party czy coś, bo na ulicy to by pewnie mnie wytknęli palcami <rotfl3>

https://youtu.be/OkxnA2Q6r00?t=58

<spoko>

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-05-09, 15:54   

Arisu napisał/a:
No i przypomniała mi się kiecka którą kupiłam rok temu
Czy tylko ja tam widzę czaszki?

Alone 1,5
użytkownik

Wysłany: 2018-05-09, 16:07   

Arisa napisał/a:
Arisu napisał/a:

Tak.

Karatajew
użytkownik
\__________/

Wysłany: 2018-05-09, 16:38   

Arisa napisał/a:

Nie. A co tam niby jest, jak nie czaszki w kwiatki? :-p
Chyba z tego względu Arisu uznała, że nie ujdzie na ulicy i wspomniała o gothach... A przynajmniej ja tak to zrozumiałem.

Alone 1,5
użytkownik

Wysłany: 2018-05-09, 17:53   

Karatajew napisał/a:
Arisa napisał/a:

Nie. A co tam niby jest, jak nie czaszki w kwiatki? :-p
Chyba z tego względu Arisu uznała, że nie ujdzie na ulicy i wspomniała o gothach... A przynajmniej ja tak to zrozumiałem.

Tyle że te czaszki to bardziej prekolumbijskie niż gotyckie. I nie mają specjalnie ponurego charakteru. Są specyficzne. Co kto lubi. Ja bym ubrał. :)

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Wysłany: 2018-05-09, 19:46   

Alone 1,5 napisał/a:
Arisa napisał/a:
Arisu napisał/a:

Tak.

Nie :)

Arisu
użytkownik

Wysłany: 2018-05-09, 20:07   

Karatajew, Mimo wszystko jakoś nie mogę sobie wyobrazić, zwłaszcza w Polsce. W Anglii to tam by pewnie uszło jak ostatnio widziałam chłopaka z limonkowymi włosami do pasa (choć oczywiście moi polaccy znajomi nie omieszkali wyśmiać) ale no... ciężko mi sobie wyobrazić wyjście w niej od tak :-p

Ada75, Ja osobiście nie mam do niej nic, podoba mi się (dlatego też ją mam) :mrgreen:

Alone 1,5, Miło Cię widzieć spowrotem :-)

Arisa, Nooo, taki wzór jest właśnie. Kupiona nawet w sklepie z gotyckimi rzeczami i takie tam :-p

(Tak, wiem, znów mi się włącza obsesja emotek)

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-05-09, 20:24   

Obsesja emotek? teraz widząc niegotyckie czaszki na sukience z niby gotyckiego sklepu to zamiast emotek też widzę same czaszki ;)

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Wysłany: 2018-05-09, 20:24   

Cytat:
Karatajew, Mimo wszystko jakoś nie mogę sobie wyobrazić, zwłaszcza w Polsce. W Anglii to tam by pewnie uszło jak ostatnio widziałam chłopaka z limonkowymi włosami do pasa (choć oczywiście moi polaccy znajomi nie omieszkali wyśmiać)

Przez jakieś 10 lat chodziłam po Polsce jako chłopak z rudymi włosami do pasa :p

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-05-09, 22:52   

To czy w ogóle wśród smoków istnieją chłopaki? Myślałam, że wszystkie są płci żeńskiej, przynajmniej takie spotykałam do tej pory.

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2018-05-10, 08:18   

Wawelskiego znasz?

www.youtube.com/watch?v=r9SSvx9ox-Y

jatadosh
użytkownik

Wysłany: 2018-05-10, 09:49   

Arisa napisał/a:
jatadosh napisał/a:
Arisa napisał/a:
Dorota napisał/a:
Odpowiedź brzmi 0,000%.

Niestety nie. Czasem zdarza się gej z mocno zinternalizowaną homofobią, który uznaje, że jak pociągają go mężczyźni, musi być kobietą. I jak pójdzie taki gość do Libera i nie trafi na żadnego porządnego diagnostę, nieszczęście gotowe.
Proszę o linki do takich przypadków, bo nie wierzę, by ktoś zgotował sobie dysforię i do tego możliwy brak passingu i pozbył się własnej płci z którą się utożsamia tylko o homofobię... Przecież to się kupy i rozsądku nie trzyma. Rozumiem osoba z ZA lub borderline czy ze schizofrenią ale zwykły gej?

Sorry, że dopiero teraz odpowiadam - nie uciekłem z braku argumentów tylko z braku czasu na internet :P
Nigdzie nie było napisane, że wykluczamy osoby z zaburzeniami psychicznymi. Mówiła mi o tym psycholog podczas diagnozy - że dlatego wypytuje o orientację i moje podejście do niej, bo zdarzały się przypadki, że lesbijki zgłaszały się z myślami, że muszą być k/m, a po przepracowaniu homofobii stwierdzały, że lepiej się czują jako męskie lesbijki (i tutaj znowu używam skrótu myślowego na lesbijkę o męskiej ekspresji, która mimo wszystko jest kobietą).
Jak coś to jest ona ostatnią osobą, która miałaby stosować "terapię konwersyjną" albo bawić się w gatekeeping - po prostu czasem tacy ludzie zgłaszają się na diagnozę. Jeśli chodzi teraz o moją gdybologię - wydaje mi się, że takie osoby jak już dostaną hormony, powinny szybko przestraszyć się zmian zachodzących w ciele i z nich zrezygnować zanim zrobią sobie poważną krzywdę, ale jak mówiłem, to już moja gdybologia.

Cytat:
Cytat:
Zresztą nawet był dawno temu na forum gość, który uważał, że jest tak mało męski, że musi zostać kobietą, bo świat go nie zaakceptuje jako mężczyznę. Kiedyś nawet trafił na niebieskie gość, który uważał, że ma tak małego penisa, że tylko SRS i zostanie kobietą go uratuje. Mam tylko nadzieję, że trafili na dobrych diagnostów i nie zrobili sobie krzywdy.
Jakiś link na poparcie tego? Bo wyobrazić sobie tego nie potrafię. Jeżeli tylko dlatego to robił to stawiam, że wykryto coś z poniższych 4:
- borderline
- zespół Aspergera
- rozdwojoną jaźń.

Wykryto jeśli podjęto diagnozę.
Przypadek z naszego forum: http://transpomoc.one.pl/viewtopic.php?p=29241
Ale trzeba sie przez sporo bełkotu przebić, żeby wyrobić sobie opinię, a czytanie tego w dużych ilościach grozi urazem mózgu.

Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur

Punktów: 489
Wysłany: 2018-05-10, 10:25   

Arisu napisał/a:

No i przypomniała mi się kiecka którą kupiłam rok temu - po prostu mi się spodobała na wystawie i leżała na mnie idealnie więc wzięłam. Nie wiem jednak w jakich okolicznościach można ją założyć poza jakimś goth party czy coś, bo na ulicy to by pewnie mnie wytknęli palcami

To jest dosyć normalna kiecka o przeciętnym kroju. Jedyną ekstrawagancją może być wzór w czaszki, ale teraz ten motyw jest modny, więc nie sądzę, że ktokolwiek wytykałby palcami. Co najwyżej by się obejrzał jakby mu się spodobała. Na Castle Party to jednak się inne rzeczy wkłada.

Arisu
użytkownik

Wysłany: 2018-05-10, 23:34   

Armand, Dzięki za opinie :-p

Zobaczymy, może się przełamię. Dość ciekawy jest fakt że ma kieszenie :shock:

jatadosh
użytkownik

Wysłany: 2018-05-11, 23:41   

Ktoś wie, gdzie można coś takiego kupić? Google i allegro nie pomogły po wpisaniu bransoleta na ramię, ebay pokazał mi jakieś łańcuszki jak wpisałem arm bracelet, arm bracelet men też nie dało satysfakcjonujących rezultatów. Ma ktoś lepszy pomysł?

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-05-12, 00:09   

Jatadosh niby dla kobiet ale bardzo podobne - może pomoże w poszukiwaniu męskiego odpowiednika: https://www.alwaysstyle4y...fashion-jewelry

Wpisałam "metal bracelet arm" - kojarzy mi się z metalami i przełączyłam w obrazki.

"Upper Arm Cuff"

jatadosh
użytkownik

Wysłany: 2018-05-12, 00:34   

Arisa, dzięki, to zdecydowanie bliżej niż moje dotychczasowe znaleziska. Może rano z tego pomocą uda mi się znaleźć to, czego szukam :)

Vera-chan
użytkownik

Punktów: 42
Wysłany: 2018-05-12, 01:04   

Podobne ale słabe :-p

jatadosh
użytkownik

Wysłany: 2018-05-12, 01:13   

Vera-chan, poza tym na nadgarstek :P Takich to już trochę widziałem ;)

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-05-13, 04:29   

Arisu napisał/a:
2in1_inkarnacje, Nie to że jest zła... jest świetna moim zdaniem, ale nie znam sytuacji w której by uszła, o.

Na co dzień jest spoko - czemu by nie? Ja bym ją wziął za dowcipną sukienkę po prostu, na jakiś piknik czy coś takiego jest w sam raz :P no ogólnie na co dzień.

Arisu
użytkownik

Wysłany: 2018-05-16, 00:38   

To znów się podpytam, bo się znacie :-p

Zauważyłam dzisiaj takie coś na swoich policzkach (pomińmy stan skóry, ostatnio znów mam problemy ze snem i mnie dość mocno wysypało).

Niby nie jest to bardzo widoczne, trzeba się przyjrzeć pod mocnym światłem... ale jednak wydaje mi się że wcześniej tak nie było i że nie jest to normalne. Jaka jest wasza opinia?

Karatajew
użytkownik
\__________/

Wysłany: 2018-05-16, 08:53   

Arisu, chyba zależy od tego, jaką te włoski mają twardość. Bo moja mama jest blondynką i ma takie włoski na twarzy, ja też jestem blondynem i jeszcze przed hormonami też miałem takie włoski na twarzy. Nie taki zupełny meszek, bardziej takie jak między łokciem a ramieniem. Jeśli tak jest, to bym się nie przejmował, że to o czymś szczególnym świadczy, po prostu zgól (bo domyślam się, że Tobie się źle kojarzy).

A jeśli to przypomina szczątki zarostu, to nie wiem. Ale sama mówiłaś, że miałaś opóźnione dojrzewanie, którego nie przeszłaś do końca:
Cytat:
FAZA ANAGENU – to aktywna faza wzrostu włosa w mieszku włosowym. Komórki macierzy intensywnie się dzielą by produkować nowy włos. Czas trwania fazy anagenu uwarunkowany jest genetycznie i wynosi od 2 do 7 lat.

Może to są te włoski, które zaczęły rosnąć przed HRT i dopiero teraz "wybijają"?

Nie wiem, to taka robocza hipoteza laika :-p

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Wysłany: 2018-05-16, 09:18   

Arisu napisał/a:
Arisu, chyba zależy od tego, jaką te włoski mają twardość.

Ale ona chyba o wysypkę pyta.

Karatajew
użytkownik
\__________/

Wysłany: 2018-05-16, 09:54   

Freja, to tam jest wysypka? Ok, są jakieś krostki, ale myślałem, że o nich wspomniała tu:
Arisu napisał/a:
pomińmy stan skóry, ostatnio znów mam problemy ze snem i mnie dość mocno wysypało

czyli, żeby nie zwracać na nie uwagi.

Jak nie krostki i nie włoski, to ja nie wiem, o co chodzi, bo nic innego tam nie widzę :D

Jenny
użytkownik

Wysłany: 2018-05-16, 10:04   

Arisu, jeśli o to czerwone chodzi, to stawiam na jakieś wrosty i lekkie zapalenie mieszków.

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Wysłany: 2018-05-16, 10:19   

Karatajew napisał/a:
Freja, to tam jest wysypka? Ok, są jakieś krostki, ale myślałem, że o nich wspomniała tu:
Arisu napisał/a:
pomińmy stan skóry, ostatnio znów mam problemy ze snem i mnie dość mocno wysypało
czyli, żeby nie zwracać na nie uwagi.

Faktycznie - masz rację :)
IMHO normalny meszek, genetyczne też tak miewają.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-05-16, 11:21   

Arisu napisał/a:
Zauważyłam dzisiaj takie coś na swoich policzkach (pomińmy stan skóry, ostatnio znów mam problemy ze snem i mnie dość mocno wysypało).
Są 2 możliwości (te czerwonawe artefakty):
- może być to wyprysk (skoro jak wspomniałaś wysypało Cię)
- może to być wrost włosa - mam 2 takie na nogach po depilacji laserowej. Nie bardzo jakikolwiek lekarz chce mi z tym pomóc, a swędzi czasem, że rozdrapuję.

Stawiam jednak na pierwsze bo masz tego więcej pomiędzy tymi wyraźnymi 2 punktami.

Zdjęcie jeżeli jest w powiększeniu - na co wskazuje odległość ucho-usta - i jeżeli nie jest to stan po goleniu to reszta to zapewne meszek, niektóre cis mają to nawet wyraźniejsze. Jeżeli wykonasz zdjęcie w skali 1:1, czyli tak by twoja twarz mieściła się na monitorze przeciętnego laptopa i włoski nie przekraczają 3 mm - to jest stan normalny.

Jeżeli jednak twierdzisz, że tego wcześniej nie było - proponuję wykonać pomiar testosteronu, androstendionu, DHEA-S oraz LH i oczywiście skonsultować się z dermatologiem. Zmieniałaś coś w przyjmowanych lekach w ciągu 6 ostatnich miesięcy?

Arisu
użytkownik

Wysłany: 2018-05-16, 12:48   

Karatajew, Dobrze to słyszeć, trochę mnie to uspokoiło :-p

Tak, są mniej więcej takie same jak między łokciem a ramieniem. Przejechałam dzisiaj golarka elektryczna i nie ma nawet śladu, no ale jednak trochę tak mi przeszkadza ten fakt.

Freja, Jenny, Akurat o ten biały mech mi chodziło. Wysypało mnie bo ostatnio nie pilnowałam punktualności brania tabletek z E. Gdyby tylko mi wreszcie przepisali zastrzyki :roll:

Arisa, Właśnie nic nie zmieniałam i myślę że raczej powinno być okej. Ale po przeprowadzce GP nie chce mi robić testów krwi nawet prywatnie. Myślę by zrobić to w diag.pl w Polsce za miesiąc, ale boje się że będą wymagać PESELu lub dowodu :-(

Moje ostanie badanie hormonalne bylo we wrześniu więc no, warto by to zrobić. Jeśli nic się nie zmieniło to powinno być 230pg/ml dla E, 18ng/dl dla T i 1ng/mL dla progesteronu (3nmol - ale to zależy).

Szczerze mimo że moje ciało sobie to produkuje to też chcę spróbować bioidentycznego. Jeśli odpowiednio ustawie dawkowanie to mi pomoże ze snem i innymi tego typu rzeczami. No i podobno warto go spróbować ogólnie. Jutro mam spotkanie z GP żeby zobaczyć czy będą mi kolana kroić wiec zapytam przy okazji. Nieco niekomfortowo się czuję mówiąc o tym facetowi bo mam niestety złe doświadczenia z lekarzami płci męskiej (oczywiście bez urazy dla nikogo) no ale zobaczymy. Ktoś na reddicie mi mówił że GP przepisał więc się przekonamy.

Stan był po około tygodniu na zdjęciu, po zgoleniu nie ma nawet śladu. Nie wiem co o tym sądzić szczerze.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-05-16, 13:14   

Arisu napisał/a:
Tak, są mniej więcej takie same jak między łokciem a ramieniem. Przejechałam dzisiaj golarka elektryczna i nie ma nawet śladu, no ale jednak trochę tak mi przeszkadza ten fakt.
:( Nie gol tego jeżeli nie przekracza 3mm. Powinno mieć taką długość mniej więcej jak masz na czole (ja mam, nie wiem jak Ty). Mówi się, że golenie wzmacnia włosy, podobnie wyrywanie tych słabych (choć podobno to mity - "wiedza" niemedyczna, a bardziej ludowa).

Cytat:
, Właśnie nic nie zmieniałam i myślę że raczej powinno być okej. Ale po przeprowadzce GP nie chce mi robić testów krwi nawet prywatnie. Myślę by zrobić to w diag.pl w Polsce za miesiąc, ale boje się że będą wymagać PESELu lub dowodu :-(
Mam potwierdzone - Alab Laboratoria - alablaboratoria.pl nie wyczytują po nazwisku i od jednej osoby stąd, której poleciłam - nie pobierali PESEL - wymagali jakiegoś imienia i nazwiska oraz daty urodzenia. Jak podasz żeńskie to będziesz mieć normy właściwe dla kobiet. Może to mało istotne, bo są w necie, ale rozrzedzenie krwi heparyną czy czymś innym - powoduje delikatną zmianę tych norm. Zazwyczaj nieistotną, póki nie są to takie badania jak wapń zjonizowany (wąski przedział). Wynik w Alab pobiera się elektronicznie - trzeba poprosić o kod do odbioru elektronicznego.

Cytat:
Moje ostanie badanie hormonalne bylo we wrześniu (...)
Tu to zdanie można skończyć. Zaniedbałaś się - proszę wykonaj je dla swojego dobra. Nie powinno być robione rzadziej niż co 3-6 miesięcy - okres zależy głównie od tego jak długo bierzesz daną kombinację leków. Polecam więc: Estradiol, Testosteron, LH, FSH, INR, DDimer, APTT, ALT, CRP, morfologia (bez rozmazu - jak wyjdzie zła, polecam też wtedy powtórkę wraz z rozmazem). Leczysz się to powinnaś badać, czy skutecznie i bez powikłań.

Cytat:
Szczerze mimo że moje ciało sobie to produkuje to też chcę spróbować bioidentycznego.
Tylko z tego powodu polecę po 14 dniach powtórzyć badanie estradiolu i testosteronu. Chodzi o to, czy w którejś "fazie" nie masz zaburzenia poziomu głównie testosteronu, skoro organizm zmienia stan co jakiś czas.

GP - czy możesz rozwinąć skrót?
Ostatnio zmieniony przez Arisa 2018-05-16, 13:39, w całości zmieniany 1 raz  

Niebieskie
użytkownik

Punktów: 64
Wysłany: 2018-05-16, 13:29   

Arisa napisał/a:
Mówi się, że golenie wzmacnia włosy, podobnie wyrywanie tych słabych (choć podobno to mity - "wiedza" niemedyczna, a bardziej ludowa).

Generalnie mity chociaż widzę tu pewne pole do postawienia hipotezy, że wielokrotne, mechaniczne usuwanie tych samych włosów może pobudzać ich ukrwienie w jakimś stopniu.

Arisa napisał/a:
GP - co możesz rozwinąć skrót?

Zapewne "General Practitioner" czyli lekarz ogólny (czy tam pierwszego kontaktu).

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Wysłany: 2018-05-16, 17:57   

Niebieskie napisał/a:
Arisa napisał/a:
Mówi się, że golenie wzmacnia włosy, podobnie wyrywanie tych słabych (choć podobno to mity - "wiedza" niemedyczna, a bardziej ludowa).

Generalnie mity chociaż widzę tu pewne pole do postawienia hipotezy, że wielokrotne, mechaniczne usuwanie tych samych włosów może pobudzać ich ukrwienie w jakimś stopniu

Z moich prywatnych doświadczeń wynika, że regularne, latami prowadzone wyrywanie włosów osłabia je i rozjaśnia.

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2018-05-16, 18:16   

Z moich również, szczególnie na twarzy. Choć to nie są lata. Niestety, po zaniechaniu wyrywania, włosy wzmacniają się, choć nie wiem jak bardzo, bo mimo bólu nie potrafię zaniechać na dłużej.

Niebieskie
użytkownik

Punktów: 64
Wysłany: 2018-05-16, 18:24   

Freja, Ada75, mam odmienne doświadczenia ale też nie mogę ich w żaden sensowny sposób potwierdzić. Więc nie będę się spierać bo to tylko moje obserwacje i hipotezy. Pewnie to i tak zależy od wielu innych czynników...

MagdaThePig
użytkownik
Maggy Singleton

Punktów: 2
Wysłany: 2018-05-16, 20:11   

DeadSally napisał/a:

Apropo dowodu https://www.dokumenciki.pl/ Może dobrym pomysłem dla osób przed zmianą papierów jest coś takiego. Oczywiście tylko w relacjach nie prawnych pt. okazanie dowodu Pani w sklepie, w wypożyczalni, facebookowi itp itd.

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2018-05-16, 22:44   

Coś jak kolekcjonerskie dopalacze.

MagdaThePig
użytkownik
Maggy Singleton

Punktów: 2
Wysłany: 2018-05-16, 23:29   

"Kolekcjonerskie"

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-05-16, 23:35   

MagdaThePig napisał/a:
DeadSally napisał/a:

Apropo dowodu [usunięty adres kogoś kto oferuje fałszywe dowody osobiste] Może dobrym pomysłem dla osób przed zmianą papierów jest coś takiego. Oczywiście tylko w relacjach nie prawnych pt. okazanie dowodu Pani w sklepie, w wypożyczalni, facebookowi itp itd.
Całe szczęście procederem już zajął się rząd i będą sankcje karne za posługiwanie się gdziekolwiek takim dokumentem lub kopią. Nawet okazywanie kopii w tym elektronicznej oficjalnego dokumentu, do których niewątpliwie należy dowód osobisty i paszport jest przestępstwem i to już obecnie. Okazaniem kopii facebookowi wywołujesz skutek PRAWNY - udowodnienie pełnoletności / tożsdamości - prawdziwości PRAWNEJ podanycxh danych, tylko doprowadzisz tym, że wsadzą Cię do paki zgodnej z aktualną płcią metrykalną. Nie narażaj na to innych osób tu obecnych, które mogą prawa nie znać.

Facebook żąda dowodu? A musisz mieć tam konto? gg, mail nie wystarczy lub własna strona internetowa? Dziwię się temu, że ktokolwiek jeszcze używa facebooka po tym co ujawniono (Cambridge Analytica itp. - a to był tylko czubek góry lodowej)

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Wysłany: 2018-05-17, 01:09   

Arisa napisał/a:
Okazaniem kopii facebookowi wywołujesz skutek PRAWNY - udowodnienie pełnoletności / tożsdamości - prawdziwości PRAWNEJ podanycxh danych

Mam co do tego wątpliwości.

A nawet gdyby, to ty myślisz, że oni mają tam czas bawić się w jakieś pierdy prawne?

Cytat:
Facebook rozpoczął wielka akcję moderowania treści zawartych w serwisie. Przez pierwszy kwartał tego roku zamknięto 583 miliony fałszywych kont

http://natemat.pl/238357,...-prawie-600-mln

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-05-17, 01:30   

Wklejam więc wypowiedź podsekretarz stanu w tej sprawie. Są podane tam konkretne artykuły karne. Mowa też jest o obrocie gospodarczym, do czego można zaliczyć np. sporządzanie umów cywilnych oraz umów na odległość.

https://www.senat.gov.pl/...osala/7502o.pdf

Ogólnie niemało lat można dostać za posłużenie się chociażby sfałszowanym biletem, dowodem osobistym, paszportem, fałszywą receptą i wiele innych. Pojęcie dokumentu jest szerokie i obejmuje też dokumenty w formie elektronicznej.
Art. 270 Kodeksu Karnego napisał/a:
Art. 270. [Fałszowanie dokumentu i używanie go za autentyczny]
§ 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto wypełnia blankiet, opatrzony cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa.
§ 2a. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w § 1, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Dz.U.2017.0.2204 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny

Przez fałszywą należy tu rozumieć nie to czy skopiowaliśmy komuś dowód, lecz to do jakiego celu został użyty (do uzyskania celu prawnego). Dowód kolekcjonerski jest dotąd (na stan maj 2018) kolekcjonerskim, póki leży w szufladzie lub chwalimy się nim znajomemu, ale jak to się mówi dla beki, a nie dla udowodnienia swojej tożsamości osobie lub firmie, która świadczy nam usługę. Innym nadużyciem będzie pokazanie takiego kolekcjonerskiego dowodu w sklepie by udowodnić pełoletność i kupić fajki czy wyrób alkoholowy.

To że na podanej stronie był Simpson jako przykład - nie oznacza, że sklep ten nie wyrabia dowodów kolekcjonerskich z dowolnymi danymi i dostarczonym zdjęciem. Regulaminu tam nie zamierzam czytać, bo nie korzystam z ich usług.

Za samo podanie fałszywego imienia i nazwiska (bez podszywania się pod kogoś innego) przy odstąpieniu od udowadniania FB swojej tożsamości dokumentami (w tym skanami) - nic Wam nie grozi - łamiecie wtedy regulamin, ale gdy FB zgłosi na Policje lub do prokuratury próbę posłużenia się fałszywym dowodem by potwierdzić fałszywą tożsamość - w teorii może Wam grozić artykuł 270 KK. Za praktykę nie odpowiadam, ale nawet w sprawach o niższej szkodliwości można dostać do 2 lat (najczęściej w zawiasach).

Alone 1,5
użytkownik

Wysłany: 2018-05-17, 07:43   

Po pierwsze to dowodu nie pokazuje sie byle komu a po drugie jego skanów nie wysyła sie nikomu! No chyba ze... chce sie mieć (jak ja) kiedyś co wyjaśniać bo okaże sie ze jesteście winni jakiejś sieci komórkowej 40000 zl. I okaże sie ze z waszego i czyjegoś skanu ktoś "ulepi" dowód i z pomocą znajomych z salonu tejże sieci "kupi" kilkanaście telefonów.

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2018-05-17, 08:15   

Alone 1,5, powiedz to urzędnikom, którzy nagminnie żądają kopii dowodu osobistego.

Swan
użytkownik
Sokrates

Punktów: 113
Wysłany: 2018-05-17, 09:11   

To znaczy zamykają kompletnie fałszywe konta? Konta botów?

Karatajew
użytkownik
\__________/

Wysłany: 2018-05-17, 12:10   

Alone 1,5, kupiliśmy z bratem kiedyś okazyjnie starego laptopa z 2002r. za bodajże 70zł. Wszystkie pliki usunięte, oprócz gdzieś zagrzebanego folderu ze skanami, w którym były skany dowodu jakiejś kobiety. Miała szczęście, że trafiło na nas.

Alone 1,5
użytkownik

Wysłany: 2018-05-17, 20:35   

Ada75 napisał/a:
Alone 1,5, powiedz to urzędnikom, którzy nagminnie żądają kopii dowodu osobistego.

Ale ja o czym innym. Mój problem wziął się stąd że szukałem na gwałt pracy i bezrefleksyjnie potraktowałem pewne ogłoszenie w którym proszono o skan dowodu osobistego. W urzędach państwowych można (chyba) być bardziej pewnym uczciwości pracowników. Nie wyobrażacie sobie jak trudno było dowieść że umowy nie były podpisane przeze mnie i jak głupi jest system weryfikacji i wprowadzania danych na listy dłużników. Robią to wykorzystując pesel. Nikt nie pyta o adres zameldowania. Oczywiste? Nie do końca. Dzwonisz, pytasz. Podajesz dane do weryfikacji i okazuje się że masz dług. Robisz: ?? ?. Co ciekawe nikt nie chciał mi zdradzić szczegółów umowy. Strasząc UKE wyrwałem informację że adres zameldowania nie pasuje do reszty danych. Zapytałem wprost: kto wprowadził takie dane do systemu... dług anulowano. Ale... wylądowałem na policji jako świadek. Oczywiście złożyłem wzory swojego podpisu. Widziałem umowę podpisaną moim imieniem i nazwiskiem. Wyłudzono ponad 150 000 zł w różnych sieciach komórkowych.

Ogólnie system weryfikacji na infoliniach za pomocą peselu ma śmieszną dziurę. Czasem dzwonię w imieniu swojej partnerki by załatwić coś u operatora kablówki czy telefonii. Pojawia się : proszę pesel lub jakiś numer klienta, podaję i czasem żądanie rozmowy z panią. A ja złośliwie - to ja. Ktoś nie daje wiary. Wiercę dziurę w brzuchu - dlaczego uważa pan/pani że nie rozmawia z kobietą? Ktoś mówi że głos mu nie pasuje. Jak to? Nie pasuje? Jak to nie pasuje? Macie wzorzec mojego głosu? (pewnie że nie mają ;> ) Ktoś nadal twierdzi że słyszy mężczyznę. :D Dobijam go pytaniem: Jak weryfikujecie w takich sytuacjach transseksualne kobiety w średnim wieku? Co mam zrobić w takiej sytuacji? Iść po sąsiadkę? Wszystko osobiście załatwiać w waszej siedzibie? Nigdy nie otrzymałem na te pytanie odpowiedzi. Czasem muszę odpuścić a czasem dają za wygrana "oni".

Odpowiedz do tematu