Poprzedni temat «» Następny temat
Diagnoza psychologiczna
Autor Wiadomość
Ichise
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
  Wysłany: 2018-06-11, 09:51   Diagnoza psychologiczna

W miarę blisko(około 100km) od swojego miejsca zamieszkania znalazłem psycholog, o której ktoś już pisał na jakimś transowym forum, ale okazało się, że najbliższy termin ma dopiero na przyszły miesiąc, a potem jeszcze urlop i ogólnie raczej nie miałbym szans na hormony do września. Umówiłem wizytę, ale oczywiście mogę jeszcze odwołać. Chciałbym jeszcze poszukać jakiegoś psychologa w moim mieście, może byłoby szybciej, ale nie wiem czy to ma sens. Znaczy, pewnie część od razu by powiedziała, że się nie podejmie czegoś takiego, ale czy w ogóle każdy psycholog ma uprawnienia, żeby wystawić diagnozę psychologiczną pod kątem ts? I czy to może stanowić problem, że będzie to robił pierwszy raz, jeśli będę jego pierwszym takim przypadkiem? Czy ktoś z Was załatwiał tę opinię u psychologa, który nie jest na listach trans-friendly lekarzy?

Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur

Punktów: 576
Wysłany: 2018-06-11, 10:59   

Miesiąc oczekiwania to nie jest tragedia w naszym kraju.

Mr. X
użytkownik

Punktów: 49
Wysłany: 2018-06-11, 17:08   

Na polskie standardy miesiąc to dobry termin, tacy którzy robią to po raz pierwszy mogą np naciągać cię na kase. Trzeba uważać sam robiłem 2-krotnie opinie i myślę że znacznie lepiej wybierać sprawdzonych diagnostów.

Ichise
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Punktów: 1
Wysłany: 2018-06-12, 00:47   

No, chyba faktycznie zostanę przy tej sprawdzonej psycholog. Dzwoniłem do jednej z mojego miasta to powiedziała, że się nie zajmuje takimi rzeczami, pozostali nawet nie mają w ofertach na swoich stronach żadnej diagnostyki niczego, tylko samą terapię itp. Wycofuję się, jednak nie chcę robić za królika doświadczalnego :roll:
Zdaję sobie sprawę, że miesiąc to nie tak dużo u nas (chociaż u innych lekarzy jakoś zawsze miałem szczęście do terminów), ale chodziło mi też o to, że przez ten jej urlop się jeszcze bardziej przeciągnie. Ale chyba trochę mi się pochrzaniło z datami, kiedy ona wraca. :oops: Nieważne zresztą...Tyle lat czekałem, co te parę miesięcy zmieni.

Jangmi
użytkownik
Discord: Jangmi#8070

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 98
Wysłany: 2018-07-25, 22:50   

A tęczówka wciąż milczy a rejestracja u nich tylko mailem i jeszcze nie odpowiedzieli na moją prubę rejestracji czy to przez sezon urlopowy czy może mój mail źle sformułowany brak innego info niż mail ich psychologa ??

Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca

Punktów: 17
Wysłany: 2018-07-28, 06:43   

Jangmi, jeżeli zależy ci na szybkim kontakcie z Tęczówka to pisz na maila trans@teczowka.org.pl bo to jest mail bezpośrednio do psychologów zajmujących się osobami trans. Mail psycholog@teczowka.org.pl jest natomiast mailem ogólnym i dopiero musi być przekierowany na psychologów "transowych"

Jangmi
użytkownik

Wysłany: 2018-07-28, 15:05   

Morgan :-*

Jangmi
użytkownik

Wysłany: 2018-07-28, 15:45   

No i moje zgłoszenie właśnie zostało dziś ponownie wysłane.

Jangmi
użytkownik

Wysłany: 2018-07-28, 19:13   

Mam właśnie ustalony termin do psychologa z teczowki w ten wtorek na 16.50.

Odpowiedz do tematu