Poprzedni temat «» Następny temat
ePUAP, ujawnienie przed komornikami urzędami przeszłości
Autor Wiadomość
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
  Wysłany: 2018-06-13, 12:23   ePUAP, ujawnienie przed komornikami urzędami przeszłości

W związku z faktem, że ePUAP oraz rejestr PESEL udostępniają zbyt wiele danych łamiących nasze prawa do prywatności, prawo do poszanowania godności, RODO oraz konstytuację Rzeczypospolitej Polskiej napisałam obiecany "ejakulart" w wersji 0.1 - wersja dla Trans-Fuzji.

Podobne wystąpienia planuję do HFPC oraz do RPO - tu przydałaby się odoba, która nie boi się negatywnych kroków poczynionych na sobie przez władze polskie - sprawa może trafić do Trybunału Konstytuctjnego jakże nam przychylnego (chodzi o obecny skład) i skończy się na sądach a może i Strasburgu...

Wersja do przeczytania tutaj:
https://megawrzuta.pl/files/4e0a46060a60f8fa714b3733c79a8146.pdf

Wersja do edycji tutaj - namawiam do dopisywania własnych postulatów, jak i korekty tego co już jest:
https://megawrzuta.pl/files/14ffbeae86177157471526ee45e65ad9.odt
(Program potrzebny do edycji: Libre Office 5.4)
Postulaty możecie też dopisywać w postach.

Gdyby Megawrzuta dała 4 litery - napisz PM do mnie, wrzucę po raz kolejny na inny hosting aktualną wersję.

Temat początkowo rozpoczął się na Discordzie, zaś początek akcji przygotwawczych znajduje się tu:
http://transpomoc.one.pl/...p=114245#114168

Offtopy proszę ograniczyć do minimum - temat jest ważny
Dotyczy zarówno osób transseksualnych jak i interseksualnych z dysforią płciową.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 236
Posty: 1563
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-13, 13:00   

Ale czy wie ktoś co dokładnie jest udostępniane z bazy?
Czy tylko dane podstawowe (w ustawie spotkałam się z określeniem "dane jednostkowe"), czy również zmiany/historia danych?
Szukałam, ale nie znalazłam jasnych informacji na ten temat.

Edit:
Gdyby historia nie była udostępniana, to byłoby tak jak z odpisem zupełnym i skróconym, czyli na dzień dzisiejszy zgodnie z prawem (brak nowego aktu = zachowana historia).
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-06-13, 13:05   

na ePUAP klikasz w zmiany - zapytaj na discordzie jak to g... obsłużyć - nie zamierzam zakładać ePUAP. Wtedy Ci wyświetli to dokładnie tak jak widać w załączonym piśmie. Mi i nie tylko mi już samo to przeszkadza.

Wiem tyle, że nie było podstaw do misgenderowania mnie 3 lata temu i to jedynie w urzędzie przez urzędniczkę. Skąd wiedziała? A no pewnie stąd bo nie wpisałam we wniosku o meldunek historii zmian imion. Stąd biurwa pewnie wiedziała. Sprawę olałam i żyję o starym meldunku nieaktualnuym od prawie 20 lat.

Biurwa nie misgenderowała mnie od początku tylko po tym jak sobie coś do komputera wprowadziła - pewnie PESEL.

Jenny, tyle, że zachowane to jeżeli być musi, to powinno być zachowane pod starym numerem PESEL. Nie masz nic przeciwko temu, że każdy kto ma tam dostęp może przejrzeć Twoją historię a Ty nawet o tym nie wiesz jak szerokie jest grono odbiorców tej informacji?

Ja gdybym wiedziała, to zgubiłabym dowód oczywiście po wykonaniu SRS (być może celowo elementów FFS by system zmylić) i twierdziła, że nie wiem kim jestem (po podróży pociągiem przynajmniej 200km i zmianie ubioru) lub przeprowadziła do innego kraju i tam uzyskała obywatelstwo bez widocznych takich danych.

Edit: u mnie z pewnych przyczyn pozostałaby tylko druga z tych opcji: inny kraj, uzyskanie obywatelstwa i zrzeczenie się polskiego.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 236
Posty: 1563
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-13, 14:18   

Arisa, najważniejsze, to ustalić jak jest i nie martwić się na zaś. Zachować spokój.

Ja jako właściciel swoich danych mam dostęp do wszystkich informacji, w tym do historii zmian.
Ale czy "organy upoważnione", też widzą całą historię, czy tylko najnowsze informacje, tego w tym momencie nie wiem.

Przeglądając dostępne informacje mam podejrzenie, ale to tylko podejrzenie, że baza PESEL już nie jest bazą PESEL. Powstała baza, która zawiera wszystko na temat obywatela i numer pesel jest tylko jednym z wpisów, który w naszym przypadku jest zmieniany na inny. Ale nie ma już czegoś takiego jak nowy/stary rejestr w bazie.
Stąd ta historia zmian.
Podejrzewam tak, ponieważ wyciąg z ePuap (a właściwie z obywatel.gov.pl) zawierający zawartość bazy pesel wygląda (co do formatki) tak samo jak odpis zupełny aktu. Tylko tamten jest na urzędowym papierze i z pieczątkami.

Kwestia irytacji w temacie historii... mam tu dylemat. Z jed ej strony chciałabym zapomnieć, ale z drugiej strony istnieją przypadki (np. opieka zdrowotna), w których informacje o przeszłości mogą być istotne.

Zgadzam się na pewno z tym, że dostęp do informacji powinien być jasno zdefiniowany i ograniczony do minimum. Np. Policja czy urząd miejski nie musi znać mojej przeszłości, ale lekarz pogotowia ratunkowego już tak.

Edit:
W sumie to baza zdrowotna i tak pewnie jest gdzieś indziej i jest dużo większa.
Więc teraz nieprzychodzi mi na myśl komu potrzebne mogłyby być stare informacje administracyjne na mój temat...
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-06-13, 18:59   

Jeżeli te informacje są Ci potrzebne do opieki zdrowotnej czy gdzieś, to po pierwsze masz prawo do wyciągu z placówek medycznych po drugie powinnaś mieć możliwość (nie przez ePUAP) ale przez osobisate stawiennictwo te informacje wyciągnąc podając stary PESEL (gdzie będzie adnotacja o zmianie na nowy).

Poza tym mam potwierdzenie, że to jest wyciąg danych przez ePUAP z bazy PESEL.

Jak widzi to urzędnik i komornik tu na forum się nie dowiemy raczej.

Cytat:
Zgadzam się na pewno z tym, że dostęp do informacji powinien być jasno zdefiniowany i ograniczony do minimum. Np. Policja czy urząd miejski nie musi znać mojej przeszłości,
i przecież tego dotyczy właściwie mój ejakulart na ten temat. Część już zmieniłam i zapodam nową wersję po poprawkach edycyjnych - okazuje się, że mam wadliwe wydruki skróconych aktów urodzenia. Podniesiono też, by zupełny odpis aktu urodzenia mogła wyciągnąć osoba upoważniona. Będzie to dodane.

Cytat:
ale lekarz pogotowia ratunkowego już tak.
Rejestry medyczne to co innego. Od tego jest dokumentacja medyczna, która nigdy nie powinna stać się częścią rejestru PESEL. Tak więc nie masz się czego tutaj bać. Prócz tego, że podobne naruszenia mogą dotyczyć każdej osoby, która będzie przeglądała dokumentację medyczną.

Dodam tu jeszcze by przeczytać czym była afera Peselowa - najlepiej czytać informacje sprawdzone z niebezpiecznika. Opisali to do bólu- że zabezpieczeń nie było i prawdopodobnie nie ma, podobnie jak logowania kto co pobrał, a komornicy kradli dane na potęgę, a system nawet nie monitorował dobowej ilości zapytań.

Teraz jest dobry moment by z artykułu 9 RODO - pokazać im, że tylko za zgodą można rozpowszechniać dane o seksualności. Poza tym - czy wiadomo jakie to podmioty uprawnione sa do przeglądania tych informacji? Czy twoim zdaniem każdy policjant powinien mieć dostęp do informacji o przeszłości w zakresie płci?

Dla mnie przykładowo ważne jest to czy zapisano coś pod starym nieużywanym PESELem czy pod nowym.

Edit:
Cytat:
Edit:
W sumie to baza zdrowotna i tak pewnie jest gdzieś indziej i jest dużo większa.
Więc teraz nieprzychodzi mi na myśl komu potrzebne mogłyby być stare informacje administracyjne na mój temat...
Widzisz. Tak na prawdę, gdyby nie szykowanie haka na kogoś, to nikomu i powinny pozostać pod starym numerem PESEL. Myślę, że pora jest działać póki wcześnie. Na pewno TF, HFPC, RPO rozpytają najpierw MSWIA a dopiero (po pewnie roku walki o odpowiedź) zaczną coś robić. Więc pora zacząć, jednak tu na forum i na Discordzie uskuteczniam najpierw "konsultacja społeczne" z resztą osób. To czego partia rządząca nie zrobi.

Celowo pójdzie wystąpienie do 2 fundacji i RPO a nie do ministerstw bo wiem jaki może być odzew partii rządzącej . Jednak jak piszę - minie rok - będą wybory pewnie kto inny wygra lub będzie pół na pół w sejmie / senacie. Oni będą wiedzieć kiedy to wszystko należy rozpocząć, ale będą już wiedzieć, że jest spory problem z nadmiarem danych dostępnych dla kogo popadnie kto ma dostęp do przestarzałej słabo zabezpieczonej bazy PESEL.

Dzięki za wskazanie pierwszego z pytań, które warto wyciągnąć od MSWIA - zawrę taką listę w wystąpieniu. Oprócz pytania o nazwania nazwą stanowsika osób "uprawnionych".
 
 
2in1_inkarnacje
użytkownik
True Herma: 50%KMa


Kim jesteś: is
Preferowany zaimek: ono
Punktów: 155
Posty: 2397
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2018-06-14, 13:56   

Arisa, Dam radę - nie warto pisać do TF, bo im nie zawsze chce się działać ( w ogóle ). Omijam tą instytucję szerokim łukiem. Prywatnie mam awersję do pani [ciach] i nic tam nie będę wysyłać.
Za Dynarskiego i Podobińkiej ( Fedorowicz ), jeszcze było lepiej. Teraz nie warto.

Jak chcesz, to takie pismo napiszę sam, według podanego wzoru i prześlę do odpowiednich instytucji.

[Wpada 1 pkt, za:
4.2. niedozwolone są:
4.2.1. Działania mające na celu hejtowanie religii, księży, osób publicznych, polityków, partii itd. [1 pkt]

/Lagertha]
_________________
Publiczny aktywista Interseksualny
Ostatnio zmieniony przez Lagertha 2018-06-15, 02:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-06-14, 16:44   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Arisa, Dam radę - nie warto pisać do TF, bo im nie zawsze chce się działać ( w ogóle ). Omijam tą instytucję szerokim łukiem. Prywatnie mam awersję do pani Nagości Kiełbasy i nic tam nie będę wysyłać.
Za Dynarskiego i Podobińkiej ( Fedorowicz ), jeszcze było lepiej. Teraz nie warto.
2in1, będę pisała do 2 instytucji, a jak ktoś pomoże (lub uda się w miarę anonimowo) to też do RPO - masz więc 3 instytucje. Na prawdę skrobnąć maila do TF i zmienić nagłówki pisma to nie jest wiele zachodu, więcej czasu wymaga wyredagowanie postulatów, które spełnią potrzeby binarnych osób TS i IS (wystąpienie o trzecią płeć pozostawiam Tobie). Binarnych, bo prawo zbyt bardzo trzeba by przebudować dla niebinarnych, które chcą mieć X czy cokolwiek innego niż M / K w dowiedzie. W przypadku binarnych - to będzie praktycznie modyfikacja 1 czy 2 rozporządzeń.

Co do Nagości Kiełbasy (Conchita Wurst? O kogo chodzi) czy konkretnych osób w TF nie mam zamiaru zajmować stanowiska. Jak się pod wystąpieniem podpisze kilka osób - choćby nickami czy mailami, powinni zacząć coś działać, a jak nie zaczną, to wtedy można mówić o bezczynności fundacji.

Być może jeszcze pójdzie do Tęczówki i innych grup, ale to już do dyskusji - warto tylko tam, gdzie mają jakiś dział prawny i osoby zaangażowane w kontakt z instytucjami.

Kiedyś TF potrafiła działać nawet nieudanie bo nieudanie z aktami urodzenia jest więc szansa, że tu zadziałają jak przepisy i nieprawidłowości dostaną większościowo na tacy.

Podobińskiej nie ma już w TF?

Cytat:
Jak chcesz, to takie pismo napiszę sam, według podanego wzoru i prześlę do odpowiednich instytucji.
Jeszcze nie rób tego. Nie jest to wersja końcowa. Najpierw wersja 0.2, i ponowne konsultacje. Nie czyńmy jak PiS, że nie przedyskutujemy tego i od razu do wykonania.
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 143
Posty: 916
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-06-14, 17:20   

Arisa napisał/a:
Nagości Kiełbasy

Nie, chodzi o Edytę Baker, obecną prezeską i jej nagie zdjęcia z "kiełbasą" w "Wysokich Obcasach", gdzie opowiadała o swojej seksualności.

Arisa napisał/a:
choćby nickami czy mailami, powinni zacząć coś działać, a jak nie zaczną, to wtedy można mówić o bezczynności fundacji.

Ja się podpiszę na pewno. Tylko wiesz, nicki to sobie sama możesz wymyślić... więc nie wiem, czy to zostanie potraktowane poważnie. Ale myślę, że Podobińska by się podpisała pod tym.
_________________
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-06-15, 10:25   

W ramach konsultacji społecznych wrzucam wersję 0.2 Apelu. Jeżeli nikt nic nie chce dodać, zmienić, usunąć, apel zostanie wysłany (po zmianie nagłówków) do Fundacji Transfuzja, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Jeżeli chcecie się dodatkowo podpisać na piśmie (pod moim "Arisa") - podajcie na PM tu na forum lub na discordzie na PM jak Was podpisać (w temacie piszcie "APEL - PESEL"). Jeżeli chcecie mieć kopię korespondencji bezpośrednio od RPO i fundacji - możecie podać swoje adresy e-mail. Odpowiedzi jeżeli otrzymam będą dodatkowo publikowane tutaj (bez adresów e-mail).

Jeżeli ktoś z Was ma w temacie jakieś postulaty - piszcie je tutaj.

Na skład Fundacji Transfuzja nie poradzę. Fundacja jako, że deklaruje pomoc osobom transpłciowym - powinna tematem się zająć niezależnie od obecnego składu. Za to między innymi dostaje "1%" od niektórych osób.

APEL do czytania: https://megawrzuta.pl/files/320d885e0ff0d8fcacec4b748f3cab67.pdf
Apel do pobrania i edycji: https://megawrzuta.pl/files/dfbcb0f7c7b58918c2206ee0887bdfb9.odt

Swoją drogą TF ma diabelnie dużo szóstek w adresie.
 
 
2in1_inkarnacje
użytkownik
True Herma: 50%KMa


Kim jesteś: is
Preferowany zaimek: ono
Punktów: 155
Posty: 2397
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2018-06-15, 19:25   

Cytat:
Co do Nagości Kiełbasy (Conchita Wurst? O kogo chodzi)

Nie wiesz i niech tak pozostanie, bo pewne działania osób publicznych działają na naszą szkodę.

Cytat:
Podobińskiej nie ma już w TF?

Kiedyś była prezeką w TF, teraz nie wiem.

Cytat:
Jak chcesz, to takie pismo napiszę sam, według podanego wzoru i prześlę do odpowiednich instytucji.
Jeszcze nie rób tego. Nie jest to wersja końcowa. Najpierw wersja 0.2, i ponowne konsultacje. Nie czyńmy jak PiS, że nie przedyskutujemy tego i od razu do wykonania.[/quote]

Oj, już poszło dziś. Ta poprzednia wersja. Jak mam wenę, działam szybko. Tylko, że nie wysłałem do RPO, bo nie wiem, co to, tylko zawsze do Ministerstwa Sprawiedliwości, na Miodową do Wwy.
_________________
Publiczny aktywista Interseksualny
 
 
AwryBoy
użytkownik
Wojtek


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 216
Posty: 1467
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-06-15, 19:29   

2in1_inkarnacje, RPO = Rzecznik Praw Obywatelskich.
_________________
 
 
 
2in1_inkarnacje
użytkownik
True Herma: 50%KMa


Kim jesteś: is
Preferowany zaimek: ono
Punktów: 155
Posty: 2397
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2018-06-15, 19:57   

AwryBoy, Dzięki. Z początku zdawało mi się, że RPO = Rzecz POspolita. Mój błąd.
_________________
Publiczny aktywista Interseksualny
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 64
Posty: 512
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-15, 23:36   

2in1_inkarnacje, a dokładnie na jaki adres na tej Miodowej?
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-06-15, 23:41   

2in1_inkarnacje K***a nie wysyłaj tego jeszcze. Wiesz co to są konsultacje społeczne? Teraz jest to przeredagowywane i czekam sobotę i niedzielę na wypowiedź pozostałych ludzi. Dopiero jak nikt nie będzie miał zastrzeżeń będzie wysyłane. Jak chcesz mogę dać Cię w "kopii Do".

Jeżeli znasz więcej ciekawych miejsc do wysyłki daj ich nazwy - z KRS pobiorę sobie adresy.
 
 
2in1_inkarnacje
użytkownik
True Herma: 50%KMa


Kim jesteś: is
Preferowany zaimek: ono
Punktów: 155
Posty: 2397
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2018-06-15, 23:51   

Vera-chan,
Ja wysyłałem zawsze na Miodową 15 ( 00 - 952 ), ale te były do Ministerstwa Zdrowia. Adres już pamiętam jak swój własny.
A do Ministerstwa Sprawiedliwości jest na Alejach Ujazdowskich 11 ( 00 - 950 ). Ten już znam trochę mniej.

Arisa, Wiesz, dajesz na publiczny info i mówisz : wysyłajcie, to wysyłamy ;) To nie miej pretensji. Poszło dziś rano.
_________________
Publiczny aktywista Interseksualny
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 64
Posty: 512
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-15, 23:58   

Poszło na oba adresy?
2in1_inkarnacje napisał/a:
Arisa, Wiesz, dajesz na publiczny info i mówisz : wysyłajcie, to wysyłamy ;) To nie miej pretensji. Poszło dziś rano.

Arisa napisał/a:
Cytat:
Cytat:
Jak chcesz, to takie pismo napiszę sam, według podanego wzoru i prześlę do odpowiednich instytucji.

Jeszcze nie rób tego. Nie jest to wersja końcowa. Najpierw wersja 0.2, i ponowne konsultacje. Nie czyńmy jak PiS, że nie przedyskutujemy tego i od razu do wykonania.

Tak było
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-06-16, 00:27   

2in1, Jeżeli był to list polecony wysłany faktycznie rano - możesz go cofnąc zanim dotrze. Musisz w tym celu udać się do tej samej placówki pocztowej, co było nadanie, mieć dowód osobisty i potwierdzenie nadania i zażądać cofnięcia listu. Czy doszedł sprawdzisz w e-monitoringu Poczty Polskiej. To jest jedyne co da się jeszcze zrobić.

Ja za takie działanie to dałabym double kill na forum - czyli 12 punktów z tygodniowym odpoczynkiem.
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 143
Posty: 916
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-06-16, 00:35   

Muszę sprostować, wywiad z Edytą Baker nie był w Wysokich Obcasach, coś mi się pochrzaniło - parę lat w końcu minęło... Wklejam link do tematu na forum (są tam linki do artykułu i zdjęć), gdyby ktoś był ciekawy:

http://transpomoc.one.pl/...highlight=#9930

Przepraszam za dezinformację, wybaczcie :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Karatajew 2018-06-16, 00:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
2in1_inkarnacje
użytkownik
True Herma: 50%KMa


Kim jesteś: is
Preferowany zaimek: ono
Punktów: 155
Posty: 2397
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2018-06-16, 00:44   

Arisa, ale to nie pisz : wysyłajcie na gwałt, tylko :
GŁOŚNO MYŚLĘ.
My, aspergerycy, traktujemy wszystko serio.
_________________
Publiczny aktywista Interseksualny
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 432
Posty: 7864
Wysłany: 2018-06-16, 02:07   

2in1_inkarnacje napisał/a:

Arisa, Wiesz, dajesz na publiczny info i mówisz : wysyłajcie, to wysyłamy ;) To nie miej pretensji. Poszło dziś rano.

Ale po co tak właściwie wysyłać to w Bóg wie ilu kopiach? czy to da cokolwiek poza zniecierpliwieniem odbierającego? Nie lepiej dopracować jedną wersję i wysłać jedną? (ewentualnie może się pod nią podpisać więcej osób).
_________________
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-06-16, 17:18   

Wersja 0.3. Niestety o chwilowy brak sieci piszę to od znajomych.

W skrócie - usunięto rzeczy oczywiste. Poprawiono składnię i semantykę.
Rzeczy mniej ważne przesunięto na koniec list.

Daję do konsultacji do poniedziałku. Mam nadzieję, że w tym czasie naprawią...

https://megawrzuta.pl/files/7a3975f439e8e0c93cdb1e2910aa985d.pdf

Uwagi kierujcie na prywatne wiadomości na Discord lub tutaj w wątku lub w PM.
Jeszcze proszę nic nie wysyłać, dalej trwają konsultacje
Dziś na Discord nie wejdę jutro pewnie też,. Jeżeli będą uwagi - przedłużamy termin wysłania na wtorek lub środę.

Edit: będę jeszcze poprawiała wcięcia akapitów, ale zostawiam to na koniec.
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-06-17, 00:52   

Po dzisiejszych konsultacjach przesyłam Wam kolejną wersję, nad którą dyskutujemy do poniedziałku. Proszę o kolejne poprawki, kolejne postulaty. Wnioski co usunąć, co dodać.

Tej wersji jeszcze nikomu nie wysyłamy. Poza tym lepszy efekt odniesie wysłanie jednego maila popartego przez kilka osób w podpisie i/lub w "Kopii Do" niż "zaspamowanie" instytucji czy fundacji setką maili.

Tekst do dotychczasowych konsultacji (wersja 0.4): https://megawrzuta.pl/files/b187bb52a3fb42d6ef9bbeb7bc9c8fd3.pdf
Wersja edytowalna: https://megawrzuta.pl/files/24e9716af406b04527174f34d04465a6.odt

Konsultacje trwają dalej

Poprawiono:
- błedy stylistyczne,
- źle sformułowane zdanie,
- interpunkcję,
- dodany link do afery PESEL-owej z Niebezpiecznika.
- w nagłówku dodałam Warszawa (jeżeli macie lepszy pomysł - piszcie - myślałam nad "cała Polska" ale brzmiałoby to głupio).
- brak dodatkowych postulatów.

W razie pojawienia się nowych postulatów lub znacznych zmian termin zostanie przesunięty.

P.S. Z tym co wysłało 2in1_inkarnacje do Ministerstwa Sprawiedliwości między innymi:
2in1_inkarnacje na Discordzie napisał/a:
Zainteresowani, po korekcie sądowej, pragną funkcjonować jak przeciętni obywatele, bez narażania na dostęp do przeszłości, od której pragną się odciąć. Obecna sytuacja prawna to uniemożliwia, więc orzecznie sądu jest fikcją.

W imieniu zainteresownych, proszę o ustosunkowanie się do niniejszego pisma.
Nie identyfikuję się jako osoba trans z tą wypowiedzią. Pozytywne orzeczenia sądu nie są fikcją - w końcu określają, że jesteśmy kobietami lub mężczyznami.
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-06-17, 21:45   

Konsultacje zostały wydłużone wstępnie do wtorku. Jeżeli bie będzie dalszych znaczących zmian poza interpunkcją, wcięciami, gramatyką (itp.) to we wtorek około godziny 12 wysyłam wersję dla Trans-fuzji.

Zmieniono:
- usunięte zostały statystyki dotyczące interseksualistów z dysforią - mogą one dotyczyć niepełnej ich populacji.
- zwrot misgenderowanie został usunięty ze względu na slang i zamieniony w formę opisową zjawiska,
- usunięto filozoficzne moje rozwody nad definicją słowa Kobieta / Mężczyzna - powód - wykryto potencjalną szkodliwość, gdyby wzięto pod uwagę tylko ten punkt a resztę odrzucono. Szczegóły znajdują się na Discordzie a ze względu na to, że Emiele wysłało juz wersję 0.1, nie zostaną podane tu publicznie.
- zmieniono zdanie dotyczące nieistnienia innej drogi dla interseksualistów, niestety nie można dokopać się do tekstu orzeczenia "III CZP 100/77" - wg którego część interseksualistów (pewnie niewielka - głównie hermafrodyci) mogłaby skorzystać z drogi nieprocesowej - w innych potomnych orzeczeniach mówi się o przeważającej ilości cech do określenia płci - jednak bez konkretnych przypisań procentów do konktretnych cech, stąd ważna byłaby znajomość pełnego przeczenia z 1977 roku).

Nad tym zdaniem proszę skupić nieco wyższą uwagę - ma ono za cel pokazać, że nie tylko transseksualiści mają problem (0,003-0,01% społeczeństwa) ale znacznie więcej - bo wielu interseksualistów, zaś interseksualizm jest około 100x częstszy w naturze niż transseksualizm (nawet przy dysforii dotyczącej 5% będzie to znacznie więcej niż jest TS).

Akapit:
Cytat:
• ponieważ wiele osób interseksualnych podąża sądową drogą identyczną dla transseksualizmu, zpowodu braku oddzielnych uregulowań w wielu jednostkach chorobowych składających się na termin medyczny „interseksualizm”, poruszana kwestia dotyczy sporej ilości osób, z których niewiele używa ePUAP, a jeszcze mniej spojrzało w sekcję o zmianach i w przeciwieństwie do urzędników i podmiotów trzecich nie wiedzą co ten system udostępnia;


Obecny kształt pisma (wersja 0.5) znajduje się tutaj: https://megawrzuta.pl/files/9cd6cead288c0e62e1775cb11bac2c8d.pdf

Zapraszam do dalszych rozważań, jak poprzednio.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 521
Posty: 5264
Wysłany: 2018-06-18, 08:48   

Tego akapitu kompletnie nie rozumiem:

Cytat:
zaś sam nowy PESEL z przedostatnią cyfrą 1,3,5,7,9 nie może odnosić się do kobiety, jak również z cyfrą 0,2,4,6,8 do mężczyzny! Tymczasem w historii zmian jest przeciwnie, niż być powinno w historii zmian numeru PESEL.


Ten akapit jest mało czytelny. Przy trzecim czytaniu zrozumiałam (chyba) intencję, ale nadal nie widzę w tym sensu. Jeśli błędnie rozpoznano naszą płeć przy urodzeniu, to nasze oznaczenie płci i nasz pesel były w efekcie błędne. Zaś historia zmian jest poświadczeniem historii tego błędu i dlatego jest tam inaczej niż być powinno (błędnie) :>

Na usunięcie poprzedniego peselu z archiwum raczej nie ma co liczyć, ale o wywalenie samej płci podanej explicite czy byłych imion faktycznie warto się kłócić.
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-06-18, 08:58   

Freja, czyli twoim zdaniem ta historia powinna się znajdować na twoim aktualnym koncie (numerze) PESEL xxxxxxyyy4z czy powinna pozostać pod starym numerem xxxxxxyyy9z?

Na Discordzie nikt nie zgłaszał problemu ze zrozumieniem, choć wcześniej zdanie brzmiało "Tymczasem w historii zmian jest przeciwnie, niż być powinno.".

Pomożesz ułożyć to zdanie bardziej zrozumiale? Nowy PESEL zmian winien nie mieć, bo przecież dopiero co go nadano. Nie mógł mieć starych imion, starych PESELi itp. Co najwyżej stary numerek zmienił imioma i PESEL.
Ostatnio zmieniony przez Arisa 2018-06-18, 08:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sam
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 56
Posty: 249
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-18, 08:58   

Cytat:
Proszę Fundację także o ustalenie w drodze rozmów z MSWIA odpowiedzi na poniższe
pytania (...)

To można ustalić poprzez wniosek o udostępnienie informacji publicznej, nie trzeba fundacji do tego.

Co do poprzedniego puktu, widzę jedynie drogę przez GIODO na podstawie istniejącego prawa. Zmiana przepisów dotyczącej osób trans przy obecnym składzie rządu jest raczej niemożliwa (siedzą tam prawie same dzbany, a odkąd kaczor trafił do szpitala lobbing na rzecz różnych lewackich ustaw to jeszcze większy hardkor niż dotychczas).

Środowisko musiałoby mieć albo bardzo mocny lobbing w sejmie albo po prostu musieliby się nas bać. Dlatego można się zastanowić też nad jakimś demo.
Wiadomix, idealnie byłoby od razu zniszczyć państwo i wprowadzić anarchokomunizm ale od czegoś trzeba zacząć...

Aha, z tego co gadałam z Edytą to TF jest świadoma problemu bo sporo osób to zgłasza i w swoim czasie mają się zająć sprawą.
_________________
Warszawska Federacja Anarchistyczna sekcja Queer
https://web.facebook.com/wfaqueer/
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-06-18, 10:28   

Przeoczyłam, więc piszę drugi post.

Freja napisał/a:
Na usunięcie poprzedniego peselu z archiwum raczej nie ma co liczyć, ale o wywalenie samej płci podanej explicite czy byłych imion faktycznie warto się kłócić.
Tak na to nie ma co liczyć, ale można liczyć, że nowy PESEL zgodny z płcią petenta zostanie wpisany w historii zmian starego numeru PESEL i zostanie podany powód "stwierdzono, że osoba, której PESEL dotyczy jest kobietą - wyrokiem sądu ... - stąd nadano nowy numer PESEL .... Przecież jak były przekręty to będą one zrobione na stary pesel... Historia po prostu jest dopięta nie do tego numeru co trzeba i tu jest problem.

W historii nowego numeru PESEL nie powinno być to ujawniane. Już ujawnienie zmiany numeru PESEL będzie zachęcało urzędników do zobaczenia tego numeru PESEL. Co to zmieni? Czy na prawdę do dokonania meldunku czy wzięcia zapomogi z MOPS potrzebna jest wiedza, że korygowałaś PESEL? Zastanów się Freja.

Tak oddając cały proces prawny - sądząc się o bycie uznaną jako kobieta - miałaś męski, czy żeński PESEL? Chyba to jego historia, a nie tego nowego.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 521
Posty: 5264
Wysłany: 2018-06-18, 10:51   

Cytat:
Na Discordzie nikt nie zgłaszał problemu ze zrozumieniem

Widać zdolniejsi tam są :D

Arisa napisał/a:
Freja, czyli twoim zdaniem ta historia powinna się znajdować na twoim aktualnym koncie (numerze) PESEL xxxxxxyyy4z czy powinna pozostać pod starym numerem xxxxxxyyy9z?

Osobiście byłabym za tym, żeby tylko stary pesel odsyłał do nowego, ale podejrzewam, że trudne może być przeforsowanie takiej zmiany. Sugerowałabym zatem, żeby przynajmniej link nowy -> stary dostępny był jedynie np. na wniosek sądu czy policji.

Pytanie brzmi: czy są jakieś sprawy, w których stary pesel może mieć istotne znaczenie? Np. rejestr dłużników, kiedy ubiegasz się o kredyt?


Cytat:
Tymczasem w historii zmian jest przeciwnie, niż być powinno.

Tak sformułowane zdania są w ogólności mało czytelne. Czytelne zdania brzmią:
Jest ABC, powinno być CBA.
Lepiej dopuścić się redundancji niż wątpliwości :)

Arisa napisał/a:
Pomożesz ułożyć to zdanie bardziej zrozumiale? Nowy PESEL zmian winien nie mieć, bo przecież dopiero co go nadano. Nie mógł mieć starych imion, starych PESELi itp. Co najwyżej stary numerek zmienił imioma i PESEL.

Mam wątpliwości co do zasady. Rejestr PESEL nie jest przecież rejestrem numerków pesel jako takich, tylko bazą do ewidencjonowania ludności, w której ludzi identyfikuje się po owych peselach. Zatem każdy rekord odnosi się do obywatela a nie do numerka samego w sobie, a obywatel to już byt z historią, która może być starsza niż jego pesel.

Natomiast jw. naciskałabym, żeby pewne dane nie były tam dostępne, ew. były dostępne dla osób o szczególnych uprawnieniach. Jak słusznie zauważasz w przypadku TS pesel to dana medyczna, a te są szczególnie wrażliwe. Pewnie po prostu na etapie projektowania prawa i systemu nikt o tym nie pomyślał, bo wydawało się, że ew. zmiana może wystąpić tylko w wypadku korygowania błędów.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 521
Posty: 5264
Wysłany: 2018-06-18, 10:57   

Arisa napisał/a:
Czy na prawdę do dokonania meldunku czy wzięcia zapomogi z MOPS potrzebna jest wiedza, że korygowałaś PESEL? Zastanów się Freja.

Ewidentnie nie. Ale już w takich sprawach, gdzie potrzebna jest informacja o: karalności, długach, alimentach itp.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 236
Posty: 1563
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-18, 10:58   

Arisa napisał/a:
ale można liczyć, że nowy PESEL zgodny z płcią petenta zostanie wpisany w historii zmian starego numeru PESEL

A czy w ogóle istnieje coś takiego jak "historia zmian starego numeru PESEL"?
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-06-18, 11:22   

Freja napisał/a:
Arisa napisał/a:
Czy na prawdę do dokonania meldunku czy wzięcia zapomogi z MOPS potrzebna jest wiedza, że korygowałaś PESEL? Zastanów się Freja.

Ewidentnie nie. Ale już w takich sprawach, gdzie potrzebna jest informacja o: karalności, długach, alimentach itp.
Karalnośćalimenty itp. to się przepisuje a przynajmniej powinno pod nowym numerem PESEL, ale już w innych bazach danych, nie bazie PESEL. Co do starego numeru PESEL - on pozostaje, osoba z Discorda sprawdzała to. Więc skoro pozostaje informacje powinny być tam i właśnie policja i sądy mogą wtedy przeszukać adnotacje i odnaleźć czy ktoś miał wcześniej ten nowy twój PESEL.

Zaś przeciętne urzędy nie dostają tej informacji. Przy obecnym stanie rzeczy to zaczynam się zastanawiać po co ja ten sąd robiłam. Było jechać do tajlandii, zdrobić operację SRS, trochę zmienić twarz też tam, wyrzucić dokumenty i stwierdzić, że nie wiem kim jestem. Dostałabym nową tożsamość i co najwyżej powtórzyłabym testy z wiedzy celem zdobycia na nowo wykształcenia.Zaś świadectwa pracy... i tak nie zamierzam się starymi nikomu chwalić bo wiemy jak większość pracodawców ma w d... taką wymianę.

Niestety teraz jest minimum 10 lat za późno by taki manewr zrobić :(

W historii zmian starego numeru PESEL właśnie powinno być wpisane to co pisałam - jego historia kończy się wyrokiem sądu i nadaniem nowego numeru, który jest widoczny tylko dla prokuratury i sądu.

Pozostałe postulaty Frei chyba są zawarte w piśmie, czyż nie?

Jak Freja podasz mi jak zmienić to zdanie gdzie masz wątpliwość / niezrozumienie, po przegłosowaniu na Discordzie zmienię je. Na dziś też planowane są głosowania, jednak jak ktoś ma postulaty - niech je zapisze (zmieni ć z ... na ..., dodać... usunąć ...). Mam też ograniczoną ilość czasu na tę sprawę.

Weź też pod uwagę, że nie wszystkie nasze postulaty zostaną przyjęte. Już wykonanie części (choćby art. 9 GDPR) będzie połowicznym sukcesem.

Jednak po szkodliwym liście Emiele, którego Emiele pewnie nie cofnęło, bo nie ma o tym wieści by się udało na pocztę, to myślę, że po jego ostatnim zdaniu o fikcji korekty sądowej płci to już i tak nic nie zrobią, a zrobią nam jedynie pod górkę. Takiej anarchii i braku zorganizowania jak w omawianym przypadku nie cierpię i popieram ostrzeżenie które dostało Emiele (wykorzystanie mojego pisma poddanego głosowaniu przeciwko m.in. mnie).
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 521
Posty: 5264
Wysłany: 2018-06-18, 12:12   

Cytat:
Jak Freja podasz mi jak zmienić to zdanie gdzie masz wątpliwość

Nie podam, bo nie zgadzam się do zasady.
Nie uważam, żeby historia zmian peselu była właściwością obiektu pesel, czy wręcz (jak sugerujesz) właściwością pesel-a o konkretnej wartości.
Uważam, że logicznie rzecz biorąc struktura wygląda tak:

obywatel.pesel=...
obywatel.historia_pesel[n]=...
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-06-18, 12:40   

Czyli właściwie jako praktycznie jedyna chcesz, by pozostało jak jest, mając świadomość, że pozostałe postulaty mogą nie zostać przyjęte. I pozostanie mi nadal unikać urzędów i nie informować ich o prawdziwym miejscu zamieszkania... Lub przeprowadzić się do UK (tam te dane podobno są właściwie chronione i nikt nie widzi w urzędach tej zmiany).

Do tego z propozycją powyższą Frei nie zgadzam się ponieważ:
- przy urodzeniu źle określono mi płeć, a nie zamierzam cierpieć o to, że mam jakiś PESEL - w urzędach, na policji i iwelu miejscach gdzie to obecnie czytają.
- sąd orzekł że jestem kobietą. Nie orzekł, że od dnia rrrr-mm-dd jestem kobietą, a wcześniej byłam mężczyzną.

Jak to widzą inni forumowicze? Na prawdę tak mało osób ma cokolwiek do powiedzenia w tym temacie? Nikomu nie zależy by urzędy traktowały nas i by byśmy byli widoczni dla nich jak 100% kobiety lub mężczyźni?
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 236
Posty: 1563
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-18, 13:02   

Arisa, wszyscy chcemy tego samego, tylko inaczej to wyrażamy.
Podejrzewam tak samo jak Freja, że baza pesel nie jest bazą peseli, tylko bazą obywateli.
W związku z czym walka o to co proponujesz jest walką z wiatrakami. Jest próbą zmiany całego systemu. Należałoby zmienić kilka ustaw...
A przecież wszyscy chcemy tylko, żeby osoba niepowołana nie miała dostępu do historii (tak samo jak to przywołałaś na przykładzie UK).
Czyli to co, moim zdaniem, jest realne do osiągnięcia, to ustalenie kto i jakie uprawnienia ma teraz, a następnie, w przypadku niepomyślnym dla nas, wnioskowanie o ograniczenie tego dostępu.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-06-18, 13:16   

Jenny Czy zatem zmiana akapitu
Cytat:
W sprawach oustalenie płci sąd wyrokiem stwierdza, że dana osoba jest kobietą lub mężczyzną iodnosi się to do przeszłości, teraźniejszości iprzyszłości. Stwierdzenie to nigdy nie traci aktualności, zaś sam nowy PESEL z przedostatnią cyfrą 1,3,5,7,9 nie może odnosić się do kobiety, jak również zcyfrą 0,2,4,6,8 do mężczyzny! Tymczasem whistorii zmian jest, niż być powinno whistorii zmian numeru PESEL.


Na
Cytat:
W sprawach oustalenie płci sąd wyrokiem stwierdza, że dana osoba jest kobietą lub mężczyzną iodnosi się to do przeszłości, teraźniejszości iprzyszłości. Stwierdzenie to nigdy nie traci aktualności, zaś sam nowy PESEL z przedostatnią cyfrą 1,3,5,7,9 nie może odnosić się do kobiety, jak również zcyfrą 0,2,4,6,8 do mężczyzny!
będzie odpowiednia?

Czyli mówiąc krótko usunięcie tego jednego zdania?

Bo jeżeli chodzi o procedowanie samego artykułu 9 (czyli ukrycia informacji o płciowości oraz orientacji seksualnej) to można napisać skargę do Direct Europe (europe.eu) - oni działają szybko i odpowiedzi można z doświadczenia spodziewać się za miesiąc, a rząd będzie przymuszony do stosowania RODO zgodnie z zapisami.

Edit:
Dodam jeszcze, ponieważ stwierdzono, że chodzi nam o to samo, Freja też pisze, że zależy jej na tym by zmiany nie były widoczne dla urzędów, zaś pismo i tak będzie procesowane przez TF, HFPC (myślę, że mają prawników jak każda fundacja), zaś RPO sam jest prawnikiem lub ma odpowiednich ludzi zajmujących się prawem - bez wniosków od Was o konkretne zmiany - czyli powiedziane wprost "zmień akapit (numer lub tekst dotychczasowy) na .... (konkretna treść) lub usuń akapit [i tu wskazana treść] pozostaje mi wysłanie tego pisma w takim kształcie jakie teraz ma (wersja 0.5 poprawiona o przeniesienie linka do niebezpiecznika do przypisów na końcu strony - ładnie na PM mi to napisano).

Powody:
- pismo trzeba wysłać, bo Emiele już nabruździło. Musi zostać wysłane.
- Obrady trwają prawie tydzień, dopiero dziś zgłaszany jest problem na pierwszej stronie pisma.
- Powyższe wnioski częściowo przeciwne pismu de facto wykazują ten sam interes i cel.
- Brak wskazanych konkretnych zmian. Zaś podział obywatela na 2 połówki (jak to widzi Freja) nie porzyniesie szkód. Teraz przynosi, bo pod starym PESEL-em nikt nie może domagać się zwrotu np. pożyczonych pieniędzy.
- Wiele osób już wysłało mi maile na mój mail lub prosiło na PM o podpisanie ich.

Pismo zostanie oczywiście wysłane tylko w moim i ich imieniu. Każdy kto jest temu przeciwny może oczywiście jeżeli chce bojkotować cqałą akcję, ale nie wyjdzie to na dobre środowisku.

Przy braku konkretnych sformułowań wysyłka następuje we wtorek o godzinie 12 (czyli za około 23 godziny).
Ostatnio zmieniony przez Arisa 2018-06-18, 13:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jatadosh
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 51
Posty: 534
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-18, 13:33   

Arisa napisał/a:
Jak to widzą inni forumowicze? Na prawdę tak mało osób ma cokolwiek do powiedzenia w tym temacie? Nikomu nie zależy by urzędy traktowały nas i by byśmy byli widoczni dla nich jak 100% kobiety lub mężczyźni?

Mi zależy, ale pisanie takich pism to dla mnie dramat, tragedia i nie do zrobienia. Dlatego nie mam do powiedzenia nic konstruktywnego poza tym, że wspieram i jestem za.
_________________
There is no good and evil. There are only hot people and those too prude to f... them.
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-06-18, 13:42   

jatadosh, czy ogólnie rozumiesz przesłanie pisma? Czy klarowne jest co jest do osiągnięcia i dlaczego?
 
 
jatadosh
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 51
Posty: 534
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-18, 13:48   

Arisa, ja ogólnie mam problem jak widzę urzędniczo-prawniczy bełkot. Wyłączam się. Wolę teksty naukowe.
_________________
There is no good and evil. There are only hot people and those too prude to f... them.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 521
Posty: 5264
Wysłany: 2018-06-18, 14:48   

Ariso, mogę się z tobą spierać odnośnie rozumienia pewnych rzeczy, natomiast co do idei w zupełności się zgadzam i będę kibicować inicjatywie :)
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-06-18, 14:54   

OK. Myślę, że Fundacje i tak mają dużo roboty. Jak poczytasz Panoptykon ile czasu trwa wyciągnięcie danych z MSWIA - to się przerazisz - oni się sądzą po 3 lata - a tu pewnie też na więszość pytań dostaniemy odpowiedź "TAJEMNICA NAJŚWIĘTSZA" co widzi taki albo inny urzędnik.

Panoptykon od lat wysyła pisma z prawa do informacji publicznej. Przejrzyj jakie były wyroki SN :D Dlatego tej drogi nawet nie proponowałam, tylko zwykłe rozpytanie. Prawnicy w fundacjach i RPO raczej będą wiedzieli jak domagać się dalszych informacji (między innymi próby z Prawa do Informacji Publicznej).

Myślę, że ta sprawa się nie skończy w rok i po pewnym czasie pójdzie zażalenie do Direct Europe. Ale wtedy nie będzie, że nikt nic nie wiedział o problemie.

Tu trochę o innych podobnych urzędach, informacji publicznej i najwyższej tajności i sądzie najwyższym (tam nawet lądowały te sprawy). https://panoptykon.org/wiadomosc/kultura-najwyzszej-tajnosci

W tym czasie na pewno prawnicy ustalą jak będzie lepiej a jak z naszej listy osiągnięty będzie chociaż jeden postulat to będzie sukces...
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 541
Wysłany: 2018-06-18, 15:27   

Długo mnie tu nie było, ale okazyjnie przeglądam forum.

Jak pobrać historię zmian ewentualnie jak sprawdzić na własną rękę podane tu informacje? Rejestrując się przed chwilą na epuap i logując nie znalazłam nic, tylko nowe dane i nowy pesel.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 236
Posty: 1563
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-18, 15:33   

Alpaka, to niezupełnie idzie przez ePuap.
Wchodzisz na obywatel.gov.pl.
Tam jest instrukcja.
Klikasz w przycisk. Strona przekieruje Cię do profilu zaufanego. Podpisujesz i strona przekieruje Cię spowrotem.
Mi wyskoczył jakiś błąd (503), ale po odświeżeniu strony poszło.
Dane można zapisać do pdfa.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-06-18, 15:33   

Ogólnie by sprawdzić jak mieli inni - jeżeli nie wierzysz załączonym dokumentom - napisać na discordzie @here i zapytać o ePUAP - na pewno osoby które mają bajzel Ci odpowiedzą.

Pamiętaj też że po drodze zmienia się prawo i ludzie mają różnie, a Ci starszej daty też potrzebują mieć wyprostowane.

Pobierz przez ePUAP zawartość bazy PESEL - sekcja zmiany.

P.S. Pamiętaj, że po wysłaniu przez Emiele tego co wysłało mogą nas śledzić i może poprawili... Co nie zmienia faktu, że urządnicy mogą widzieć dalej.

ePUAP-u nie zamierzam zakładać - stąd nie pobiorę tych informacji. Bo nie zamierzam ryzykować, że ktoś się włamie i podpisze coś "Profilem Zaufanym".

Tu jest jakiś samouczek: https://obywatel.gov.pl/dokumenty-i-dane-osobowe/sprawdz-swoje-dane-w-rejestrze-pesel
Ostatnio zmieniony przez Arisa 2018-06-18, 15:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 143
Posty: 916
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-06-18, 15:35   

Arisa napisał/a:
Czy na prawdę do dokonania meldunku czy wzięcia zapomogi z MOPS potrzebna jest wiedza, że korygowałaś PESEL?

Nie, nie jest. Ja jestem za tym, żeby nowy pesel pozostawał czysty, a zmiana była widoczna pod starym.
Jeśli będzie trzeba "potwierdzić" korektę przed urzędnikiem (nie wiem, w jakiej sytuacji wprawdzie, no ale teoretycznie), to zawsze można podać nasz stary pesel, urzędnik wejdzie w stary i zobaczy, że to sama osoba.
Arisa napisał/a:
W historii zmian starego numeru PESEL właśnie powinno być wpisane to co pisałam - jego historia kończy się wyrokiem sądu i nadaniem nowego numeru, który jest widoczny tylko dla prokuratury i sądu.

Zgadzam się.
Arisa napisał/a:
sąd orzekł że jestem kobietą. Nie orzekł, że od dnia rrrr-mm-dd jestem kobietą, a wcześniej byłam mężczyzną.

To zdanie jest bardzo fajne: może da się je wrzucić do pisma? Np.
Cytat:
"W sprawach o ustalenie płci sąd wyrokiem stwierdza, że dana osoba jest kobietą lub mężczyzną i odnosi się to do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości (sąd orzekł że jestem kobietą, a nie, że od dnia rrrr-mm-dd jestem kobietą, a wcześniej byłam mężczyzną!). Stwierdzenie to zatem nigdy nie traci aktualności, (...)"

Jenny napisał/a:
A czy w ogóle istnieje coś takiego jak "historia zmian starego numeru PESEL"?

Obecnie nie ma, właśnie chodzi o to, żeby była :-p
sam napisał/a:
Co do poprzedniego punktu, widzę jedynie drogę przez GIODO na podstawie istniejącego prawa.

Może rzeczywiście trzeba też iść tą drogą.
A poza tym - liczy się skuteczność - więc może Europe Direct jest konieczne?
_________________
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 541
Wysłany: 2018-06-18, 15:40   

Potwierdzam to co pisze Jenny, po uzyskaniu autoryzacji profilem Epuap dostaje całą swoją historię zmiany peselu, imon, płci itp. Tylko nie wiem co jest widoczne dla urzędników, a co nie.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-06-18, 15:41   

Karatajew, dzięki, Dorzucę. Mam nadzieję tylko, że nie zaczną nagle inaczej osądzać :)

Z doświadczenia - Direct Europe to jest pięść na twarz. Dosłownie. Dlatego najpierw droga wewnętrzna, by państwo (minimum RPO) wiedział o problemie. A pięść dopiero na koniec - bo bije się tylko winnych. Bez tego napiszą im, że coś zrobią z tym i będą bezczynni bo nie wiedzieli. Poza tym historia rozmów nie bez przyczyny jest jawna. Będzie ślad, że byli informowani w Polsce i że problem jest.

Tu dodam, że formułując wniosek do Direct Europe trzeba się zmieścić w 2000 znaków. GIODO już leżu nartwy pod ziemią. Jak ktoś chce coś pisać (ma do tego prawo w swoim imieniu, do czego zachęcam :D ) to należy pisać do Biura UODO - adres i nazwa strony taka jak była do tej pory.
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 143
Posty: 916
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-06-18, 16:01   

Arisa napisał/a:
Tu dodam, że formułując wniosek do Direct Europe trzeba się zmieścić w 2000 znaków.

Challenge accepted :-p

Jak trzeba będzie do nich napisać, to daj znać.
_________________
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-06-18, 16:13   

Ok. Karatajew. W tłumaczeniu na EN będzie na pewno potrzeba pomocy. Bo błędy robię nie tylko po polsku. A angielski jest o tyle dobrym językiem, że w 2000 znaków można zawrzeć więcej i nie trzeba po drodze tłumacza u nich.
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 143
Posty: 916
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-06-18, 16:26   

Arisa, angielski umiem bardzo dobrze, także spoko, choć wiadomo, że i tak będzie do konsultacji/weryfikacji.
_________________
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-06-19, 00:07   

Przedstawiam wersję 1.0 dokumentu, którą będę wysyłała Fundacji Trans-fuzja oraz HFPC wtorek o godzinie 13:00.
Tekst, wersja 1.0 - nie jest to jeszcze wersja dla instytucji rządowych. Tą dalej można omawiać i zgłaszać rzeczy istotne.
https://megawrzuta.pl/files/caf02db28b28d650829bc5cdde846cc5.pdf

Proszę Was o pomoc jak podpisać inne osoby pod pismem - pisane ono jest w liczbie pojedynczej w pierwszej osobie - jak niezmieniając liczby dopisać osoby, które popierają treść (część chce się wpisać pod moim nickiem. Osoby które są chętne dodać się do Kopii lub podpisać proszę o PM tu lub na Discordzie, jeżeli jeszcze nie podały. Niech Fundacje widzą, że zależy na tym wielu osobom - adresy mail dajcie takie by nie było problemu, że inna osoba trans widzi Wasz - niestety tak działa "Kopia Do", zaś dawania ukrytej kopii do nie ma sensu (adresat nie będzie mógł Wam odpowiedzieć).

W ostateczności mogę liczbę zmienić na mnogą przed wysłaniem jak nie będzie pomysłów.

Ja proponuję końcówkę
Cytat:
Z wyrazami szacunku,
Arisa

W imieniu m.in.:
swoim oraz
[tu kolejne nicki lub imiona i nazwiska zależy kto co poda]


Wersja dla RPO jest teraz przed nami. Będzie oczywiście zmiana nagłówka, ale wychodzimy z wersji 1.0. Myślę, że dla RPO (Rzecznik Praw Obywatelskich) warto słowo "tranzycji" zmienić innym wyrażeniem.

RPO warto może też wyjaśnić jak prosta jest "przebudowa" bazy danych przy przeniesieniu części danych pod stary numer PESEL (brak nakładu informatyków, jedynie praca ręczna lub półautomatyczna urzędników).

Jednak czy to piszemy do RPO - zostawiam Waszej decyzji,
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-06-19, 18:59   

Niestety nie udało się terminowo wysłać o godzinie 13 apeli ponieważ jak się okazuje poczta onetu filtruje maile zawierające słowo "seks", w tym "transseksualistów" i nie powiadamia o błędzie, dodatkowo zapisując do wysłanych (cudowny system).

Przed chwilą z innego adresu (na wp.pl) wysłałam apele, tak więc zostaną prawdopodobnie odczytane jutro.

Załączniki które zostały końcowo wysłane, ponieważ znalazłam jeszcze drobne błędy, załączam:
https://megawrzuta.pl/files/0e15a88fef1b4598a55abb2052962c3f.pdf
https://megawrzuta.pl/files/826e1eee5ab87f79188cf45e0efebf21.pdf

Zmodyfikowano:
- pisownię nazwy fundacji Trans-Fuzja (było Transfuzja) w dalszej części pisma
- poprawiłam kolorowanie cytatu RODO (skąd ten błąd się pojawił - nie wiem)
- usunęłam słowo "prawdopodobnie" - tu na forum potwierdzono, że problem dotyczy też obywatel.gov.pl, nie tylko ePUAP-u
- dodano sekcję z wymienionymi osobami.

P.S. Pocztę onet za filtrowanie i niepowiadamianie o tym sobie zapamiętam na długo :>
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-07-02, 09:07   

Do RPO musimy niestety wysyłać pisma samodzielnie. Można drogą poczty elektronicznej, ale wymagane jest podanie imienia, nazwiska oraz adresu poczty tradycyjnej innego niż skrytkowy (Rzecznik odpowiada tylko pisemnie - papierowo), ważne by był to adres jednocześnie, taki, pod którym będziesz mieszkać za rok (nie wiadomo ile potrwa rozpatrzenie sprawy) jak również adres nie będący skrytką - wyraźnie mowa jest o podaniu ulicy, numeru domu, co uważam za faux pass Rzecznika Praw Obywatelskich w stosunku do osób bezdomnych lub często przeprowadzających się.

Przygotowałam 2 wersje wystąpienia, które można edytować*, jak również 2 wersje gotowe w PDF, gdzie są pola aktywne, które wystarczy wypełnić i wniosek podpisać

W przypadku skorzystania z wersji PDF i chęci wysłania PDF jako załącznik, proponuję po wypełnieniu dokonać wydruku dokumentu na PDF-Creatorze (by stał się nieedytowalny). Wtedy zamiast podpisu umieszczasz swoje imię i nazwisko.

W przypadku rzeczywistego wydruku celem nadania drogą poczty elektronicznej (adres jest na piśmie) - należy zwrócić uwagę na pole na stronie 4 - wykasować zawartość i po wtdruku nie zapomnieć się podpisać.

Dokumenty:
Wystąpienie w formie edytowalnej ODT (Libre Office) dla M/K
Wystąpienie w formie do wypełnienia w Acrobat Readerze dla M/K

Wystąpienie w formie edytowalnej ODT (Libre Office) dla K/M
Wystąpienie w formie do wypełnienia w Acrobat Readerze dla K/M

Wypełniając wniosek zwróć na koniec, przed wysyłką uwagę, czy wniosek spełnia podane wymogi (skrytka pocztowa prawdopodobnie nie zostanie uznana):
Cytat:
Jeśli nie wysyłaliście Państwo do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich korespondencji drogą e-mailową, uprzejmie prosimy o zignorowanie lub usunięcie wysyłanej automatycznie informacji znajdującej się poniżej.

Szanowny Panie / Szanowna Pani,
uprzejmie potwierdzamy otrzymanie wniosku oraz informujemy, że zgodnie z art. 10 ustawy o Rzeczniku Praw Obywatelskich (Dz. U. z 2017r., poz. 958), wniosek kierowany do Rzecznika jest wolny od opłat, nie wymaga zachowania szczególnej formy, lecz powinien zawierać oznaczenie wnioskodawcy oraz osoby, której wolności i praw sprawa dotyczy, a także określać przedmiot sprawy.
Uprzejmie prosimy o sprawdzenie, czy wniosek zawiera następujące dane adresowe: imię, nazwisko, nazwę ulicy, numer domu, numer mieszkania, kod pocztowy i nazwę miejscowości. Ich brak uniemożliwi zarejestrowanie sprawy w systemie. W przypadku stwierdzenia takiego braku, prosimy o nadesłanie danych w kolejnym e-mailu.

Zgromadzone dane służą do zarejestrowania i rozpoznania spraw, w tym podjęcia działań oraz udzielenia odpowiedzi. Dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c oraz art. 9 ust. 2 lit. g RODO. Więcej informacji o tym, jak chronione są dane osobowe w Biurze RPO, dostępne są pod adresem: https://www.rpo.gov.pl/pl/content/ochrona-danych
W Biurze RPO wyznaczony został Inspektor Ochrony Danych. Dane kontaktowe: inspektorochronydanych@brpo.gov.pl.

Nadesłana wiadomość jest automatyczna, w związku z powyższym, w przypadku nadesłania wniosku z kompletnymi danymi, nie należy na nią odpowiadać.

Informujemy, że powyższa prośba o uzupełnienie danych nie dotyczy wniosków składanych na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2016r., poz. 1764).


Zmiany jakie zostały dokonane w stosunku do wersji poprzedniej:
- pismo pisane jest w imieniu jednej osoby, stąd brak osób powołanych, brak wspomnienia o misgenderowaniu w urzędzie i brak wspomnienia, że list pisany jest w imieniu wspomnianych osób
- wersja dla M/K i K/M (patrz w co klikasz :) )
- wersja z polami aktywnymi celem umożliwienia szybkiego wydruku i nadania Pocztą Polską.

*) Edycja pisma jest dozwolona w zakresie nie szkodzącym osobom transseksualnym i interseksualnym. W tym zakazane jest w szczególności dopisywanie do pisma, że sądowa zmiana / korekta płci jest fikcją. Problem nie tkwi w orzeczeniach sądu lecz nieprawidłowym ich wykonaniu podczas dokonywania wpisu w bazie PESEL oraz w nadmiernym zakresie udostępnianych danych w stosunku do zapisów artykułu 9 RODO i Konstytucji RP.

Zakazane jest użucie tego tekstu w stosunku do osób trzecich - wolno wysyłać tylko za siebie (chyba, że ma się pisemne upoważnienie zainteresowanego).


Można dopisywać własne wnioski, jeżeli ktoś ma, jednak zalecane jest wskazywać w pismach do RPO jeden problem w jednym piśmie, co Rzecznikowi pozwoli się skupić na szczegółach sprawy.

Zapraszam do wysyłania do Rzecznika wystąpień, skoro nie przyjmuje grupowych ani tych bez ulicy, numeru domu i kodu pocztowego.

Przed wysyłką przeczytaj co wysyłasz.
 
 
remick76
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 60
Posty: 224
Skąd: Wielkopolska południowa
Wysłany: 2018-07-03, 11:39   

Wysłałam - w brzmieniu proponowanym powyżej przez Arisę - apel do RPO, za podaniem danych osobowych :-? Mimo, iż do zmiany danych w drodze sądowej mam jeszcze zapewne z rok, jest to i będzie także moja sprawa. Zobaczymy, jaka będzie odpowiedź Rzecznika.

Zachęcam, podobnie jak Arisa, do wysyłania apeli do RPO, choć wiem, że nie jest to łatwe.
_________________
 
 
Wiercipała
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 27
Wysłany: 2018-07-03, 13:16   

Nie prościej spadać z tego kraju ?
Jak Wam pasuje "kultura" i "mentalność" tego zascianka to Wasza sprawa. Jest XXI wiek i można uciec gdziekolwiek: UK, Niemcy lub Azja.

Niech ktoś mi powie co to zmieni w moim życiu skoro dane mam zmienione ? Prawa nie łamie, osiedlowe dresy nie włamią się do rejestru a jeśli PL zacznie nas zabijać to tylko trzeba uciekać, wypłacić oszczędności na dolary i na lotnisko.
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-07-03, 17:36   

Wiercipała za tę sugestię nie licz na suby. Polskę należy oczyścić z absurdów. Ludzie dobrzy są w stanie to z czasem zrobić. Przynajmniej częściowo. Poza tym w cżęści krajów wcale nie jest lepiej. Więc? UK? Brexit i wszystko się zmieni? Azja - a chcesz robić za miskę ryżu? Niemcy - nie orientuję się poza tym, że za 1 pobyt w szpitalu można wybulić dziesiątki tysięcy złotych.

Cytat:
Nech ktoś mi powie co to zmieni w moim życiu skoro dane mam zmienione?
Tam gdzie masz umowy cywilnoprawne będzie w porządku na razie i po zmianie PESEL/ePUAP nic się nie zmieni. Jeżeli posprzątają PESEL - zmieni się to, że ZUS, US, komisje wyborcze, pani od spraw meldunku nie będą widziały twojej przeszłości - pozytywniejsze podejście i brak celowego misgenderowania i wynoszenia tego na zewnątrz. W Polsce masz PÓŁ MILIONA urzędników (10x za dużo IMHO - ale to inna sprawa).

Jak ktoś Ci się włamie do domu, też Policja będzie dla Ciebie milsza niż gdy zobaczy, że masz zmianę płci w bazie (Policja ma dostęp do PESEL, niewykluczone, że nawet Poczta Polska (o abonamenty).

Ciągłe uciekanie nie jest rozwiązaniem.

Owszem - jeżeli będzie coraz gorzej i apele nic nie pomogą ani działania innych władz, to wtedy pozostaje tylko się wyprowadzić.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 313
Posty: 2983
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-03, 17:48   

A myślisz, że jakim sposobem Niemcy się stały normalne?
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 432
Posty: 7864
Wysłany: 2018-07-04, 08:37   

Arisa napisał/a:
Niemcy - nie orientuję się poza tym, że za 1 pobyt w szpitalu można wybulić dziesiątki tysięcy złotych.

Jak nie masz ubezpieczenia to może. Dlatego w Niemczech każdy ma ubezpieczenie, bo musi. Nawet jak wyjedziesz i się nie wymeldujesz, to też nadal masz ubezpieczenie :lol: - więc o tym trzeba pamiętać (wyjeżdżając), bo za to też można zapłacić dziesiątki tysięcy ;)
Za to jak już to ubezpieczenie masz, to kasa chorych płaci nawet za dojazd do szpitala.
_________________
 
 
Arisu
użytkownik


Kim jesteś: is
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 89
Posty: 1309
Wysłany: 2018-07-05, 22:51   

Wiercipała napisał/a:
Nie prościej spadać z tego kraju ?
Jak Wam pasuje "kultura" i "mentalność" tego zascianka to Wasza sprawa. Jest XXI wiek i można uciec gdziekolwiek: UK, Niemcy lub Azja
Po 2 latach w UK mam serdecznie dość tego kraju, jeszcze większe bagno niż Polska. Jak chcesz by Cię traktowali jak najgorszy śmieć to proszę bardzo.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 432
Posty: 7864
Wysłany: 2018-07-07, 00:56   

Trawa jest zawsze bardziej zielona...

Chociaż ja tam po kilku latach w Niemczech nie mam dość tego kraju i nadal nieustannie wybierałbym właśnie go do życia :P
_________________
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-07-09, 14:42   

Odpowiedź Trans-Fuzji z dnia 2 lipca - ogólnie Fundacja zbiera się do podjęcia priorytetowych działań poprzez Rzecznika Praw Obywatelskich i kilka innych urzędów w niniejszej sprawie. Po usunięciu danych osobowych, odpowiedź umieszczam poniżej.

Cytat:
Szanowna Pani (przypuszczam, że to właściwa forma zwracania się, ale jeśli pomyliłam identyfikację płciową, proszę mnie wyprowadzić z błędu),

Przede wszystkim przepraszam za długie oczekiwanie na odpowiedź. Jest to spowodowane nadmiarem moich obowiązków i licznymi w ostatnich dniach podróżami służbowymi, przez co nie zawsze mam swobodny dostęp do maila, a już na pewno nie mam zbyt wielu możliwości na napisanie odpowiedzi, szczególnie takiej, która byłaby rzetelna, a nie zdawkowa.

Bardzo dziękuję za przesłany materiał, który dość dokładnie przestudiowałam. Jesteśmy świadomi istnienia problemu i niezależnie zamierzaliśmy podjąć w tej sprawie kroki. Myślę, że Pani list przyśpieszy sprawę, a z pewnością ją ułatwi, bo jest dobrze uargumentowany i uporządkowany. Zapewniam Panią, że potraktujemy sprawę priorytetowo i z należytą uwagą.

Będziemy starali się własnymi kanałami nadać bieg sprawie i spowodować zainteresowanie nią rzecznika praw obywatelskich, a być może i głównego inspektora ochrony danych osobowych. Uważamy, że w tym celu dobrze by było spotkać się z personelem Biura RPO i o takie spotkanie będziemy zabiegać. Na pewno sprawa wymaga delikatności i nieco dyplomacji, by tematu nie spalić nieprzemyślanymi i pośpiesznymi działaniami - co do tego mamy już doświadczenie. Dlatego będziemy zabiegać o spotkanie z osobami w Biurze RPO, które nas znają i z którymi mamy dobre kontakty, by skonsultować z nimi to, jakie są szanse na dochodzenie naszych praw w obecnej sytuacji (mam nadzieję, że rozumie Pani, że jest to kwestia bardzo skomplikowanych zależności i umiejętności poruszania się w obecnej niełatwej sytuacji politycznej). Wiemy, że rzecznik praw obywatelskich jest instytucją widzącą trudne położenie naszej społeczności i jest naszym prawdziwym sojusznikiem w walce o nasze prawa. Jestem przekonana, że zarówno on, jak i jego urzędnicy, będą w stanie nam pomóc ruszyć tę sprawę, a przynajmniej odpowiednio ukierunkować nasze działania.

To nie jest z pewnością sprawa do załatwienia w ciągu kilku dni, dlatego z góry proszę o cierpliwość. Będę Panią informować o dalszym biegu sprawy.

Pozdrawiam serdecznie
 
 
Viera
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 361
Wysłany: 2018-07-09, 17:30   

Arisa,

Miejmy nadzieję, że szybko zrobią z tym porządek :)
_________________
 
 
Arisa
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 202
Posty: 1295
Wysłany: 2018-07-18, 10:58   

Odpowiedź z Amnesty International (po zanonimizowaniu danych osobowych):

Cytat:
Szanowna Pani,

Potwierdzam otrzymanie wiadomości. Wiadomość od Pani wraz z apelem przekazałam W. Z. - koordynatorce kampanii zajmującej się działaniami antydyskryminacyjnymi w Amnesty International Polska.

Z pozdrowieniami
X. Y.


Oczywiście nie ma co liczyć, że sprawę załatwi ktokolwiek w ciągu miesiąca, ponieważ utrudnienia jaki potrafią stawiać organy rządowe np. w dziedzinie dostępu do informacji publicznej - potrafią przeciągnąć sprawę nawet na 3 lata (gdy dojdzie do sądzenia się z nimi). Jednak, gdyby to trwało bardzo długo, to wiem gdzie sprawę skierować. Jednak dajmy szansę polskim organom za pośrednictwem fundacji i RPO na załatwienie tej sprawy w "grzeczny sposób".
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 33
Posty: 272
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2018-07-18, 16:33   

Sry za offtop :) I ty się Arisa pytasz czy jesteś potrzebna na forum? teraz widzisz jaka ta ankieta głupia była :P
Poza tym zawsze i wszędzie hejter powinien być olany bo to nie do nich kierowane są czyjeś słowa. No chyba że zacznie merytoryczną dyskusję której w 99% przypadków nie robią :)
 
 
remick76
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 60
Posty: 224
Skąd: Wielkopolska południowa
Wysłany: 2018-07-18, 16:52   

kasiencja, lepiej nie mogę tego ująć. Szkoda czasu na takich.
_________________
 
 
Wiercipała
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 27
Wysłany: Dzisiaj 0:35   

Byłam w ZUSie w sprawie konta do wpłat składek i dostępu elektronicznego - brak reakcji. To samo w US. Nie miałam dokumentu, więc kanar musiał wezwać policję aby moją tożsamość ustalić - brak reakcji.

Tak myślę, że dobrym pomysłem jest założyć sobie Profil Zaufany i podpis elektroniczny i wszystkie sprawy urzędowe załatwiać drogą elektroniczną. Można oszczędzić sobie ewentualnego złego traktowania i czekania w kolejkach do okienka : P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
administracja
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 14