Poprzedni temat «» Następny temat
Farbowanie włosów w domu
Autor Wiadomość
Jangmi
użytkownik
Discord: Jangmi#8070

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 97
Wysłany: 2018-07-07, 21:15   Farbowanie włosów w domu

Czy farbujecie same sobie włosy?

Arisa
użytkownik

Punktów: 405
Wysłany: 2018-07-07, 22:20   

Nie. Ale jeżeli ilość siwych będzie zbyt duża - mam w planach hennę.

remick76
użytkownik

Kim jesteś: ts
Punktów: 149
Wysłany: 2018-07-07, 22:27   

Nie. Uważam to za zuo :) To szkodzi włosom, a mam i tak cieniutkie.

torjus
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 38
Wysłany: 2018-07-07, 22:45   

Może się wypowiem jako osoba, która w przeszłości wiele razy bawiła się w domu w farbowanie włosów (mam za sobą chyba większość kolorów tęczy). Odradzam. Farby niszczą włosy jak cholera, stają się łamliwe, suche. Szamponetki to samo zło. O rozjaśnianiu nawet nie wspominam. Jeśli już bardzo chcesz, to najmniejsze szkody wyrządzi henna. Naprawdę szkoda włosów. Lepiej mieć ładne i zadbane włosy w nudnym kolorze niż kolorowe siano.

Jangmi
użytkownik

Wysłany: 2018-07-07, 22:49   

Ja właśnie przez farbowanie w domu zapuszczam włosy od nowa

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Punktów: 525
Wysłany: 2018-07-08, 00:41   

Nieczęsto w prawdzie ale kiedyś farbowałem. Włosy jak były grube, ładne i zdrowe tak pozostały - dopiero testosteron popsuł :D

A odpowiadając na pytanie: oczywiście, że sam w domu - przecież pisze na farbie jak to robić, więc bym za taką usługę raczej nie płacił :P
Aha, dodam że moja mama farbuje od lat (bo wiadomo - siwych nie chce ;) ) i z jej włosami wszystko jest ok, jakichś zniszczeń nie widać...

Jangmi
użytkownik

Wysłany: 2018-07-08, 00:46   

Tylko że ja z włosów farbowanych wielokrotnie na czarno próbowałam rozjaśnić do białego.

torjus
użytkownik

Punktów: 38
Wysłany: 2018-07-08, 01:22   

Pipsliczek napisał/a:
Tylko że ja z włosów farbowanych wielokrotnie na czarno próbowałam rozjaśnić do białego.

Lol, jakbym swoją historię czytał. Jak chcesz zrobić coś bardziej wymagającego - nie ma zmiłuj, trzeba iść do fryzjera (i to dobrego) i wybulić trochę kasy. Eksperymenty domowe się w tym wypadku nie sprawdzają.

Viera
użytkownik

Punktów: 60
Wysłany: 2018-07-08, 10:14   

Tak, hennuję (lawsonia inermis) od gimnazjum :)

Jangmi
użytkownik

Wysłany: 2018-07-08, 14:11   

Viera napisał/a:
Tak, hennuję (lawsonia inermis) od gimnazjum :)

A jaką hennę polecasz?

everh
użytkownik

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Punktów: 1
Wysłany: 2018-07-09, 15:07   

Nigdy nie próbowałam farbować, więc tu nic nie poradzę, ani nie odradze. Polecić jedynie w przypadku włosów mogę ich zapuszczanie, wtedy jest więcej możliwości fryzur, uczesań do zrealizowania.

Viera
użytkownik

Wysłany: 2018-07-09, 15:15   

Pipsliczek,

??

Przecież henna to zioło. Nawet w nawiasie wpisałam, żeby nie było wątpliwości.

Henna (lawsonia inermis) farbuje włosy na rudo, rozrabia się ją z naparem (lub wodą) i czymś kwaśnym. Po odstaniu kilka godzin zaczyna wydzielać barwnik - lawson, który łączy się z keratyną i barwi włosy.

Aczkolwiek jeżeli się da odpowiednie składniki do henny to można uzyskać piękny kasztan czy kolor wina :)

W ogóle polecam farbowanie ziołami. Wszystkie naturalne kolory można uzyskać (tylko nie da się przejść z ciemnego na jasny :D )

Są od tego nawet specjalne grupy na fb :)

Jangmi
użytkownik

Wysłany: 2018-07-09, 15:26   

Viera napisał/a:
Pipsliczek,

??

Przecież henna to zioło. Nawet w nawiasie wpisałam, żeby nie było wątpliwości.

Henna (lawsonia inermis) farbuje włosy na rudo, rozrabia się ją z naparem (lub wodą) i czymś kwaśnym. Po odstaniu kilka godzin zaczyna wydzielać barwnik - lawson, który łączy się z keratyną i barwi włosy.

Aczkolwiek jeżeli się da odpowiednie składniki do henny to można uzyskać piękny kasztan czy kolor wina :)

W ogóle polecam farbowanie ziołami. Wszystkie naturalne kolory można uzyskać (tylko nie da się przejść z ciemnego na jasny :D )

Są od tego nawet specjalne grupy na fb :)

Pisząc słowo henna myślałam właśnie o wszystkich ziołach do farbowania włosów.

Viera
użytkownik

Wysłany: 2018-07-09, 15:58   

Pipsliczek,

Henna to henna.

Cassia czy Indygo to już nie henna.

Jangmi
użytkownik

Wysłany: 2018-07-09, 19:05   

Viera napisał/a:
Pipsliczek,

Henna to henna.

Cassia czy Indygo to już nie henna.

Wiem ale spotkałam się w internecie że ludzie potocznie nazywali henną wszystkie barwniki naturalne do włosów.

Viera
użytkownik

Wysłany: 2018-07-10, 00:11   

Pipsliczek,

To super, że wiesz! Poprawiaj kiedy możesz bo sieją tylko zament w internecie, jest to bardzo błędne. Polecam hennę i casie. Indygo się nie da rozjaśniać. Tzn da się ale wyjdzie glon :')

Jangmi
użytkownik

Wysłany: 2018-07-10, 18:27   

Viera napisał/a:
Pipsliczek,

To super, że wiesz! Poprawiaj kiedy możesz bo sieją tylko zamęt w internecie, jest to bardzo błędne. Polecam hennę i casie. Indygo się nie da rozjaśniać. Tzn da się ale wyjdzie glon :')

Kiedyś jak chciałam poprawiać to się ze mną kłócili i mówili mi że nazywają wszystkie barwniki roślinne henną na takiej samej zasadzie jak mleka roślinne nazywają mlekami a masła orzechowe masłami.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-07-10, 19:01   

Czy Indygo po 3-4 tygodniach ulega zmyciu podobnie jak henna?

Jangmi
użytkownik

Wysłany: 2018-07-10, 19:36   

Ja czytałam gdzieś że barwniki roślinne w pewnym stopniu na stałe łączą się z włosem.

Viera
użytkownik

Wysłany: 2018-07-10, 23:54   

Arisa,

Co prawda indygo łatwiej wypłukać niż hennę, ale i tak ciężko. Naturalne barwniki nie oblepiają włosa a wiążą się z keratyną. Więc ciężko je wypłukać. Mi wystarczyły pełne 4 hennowania, żeby kolor złapał na stałe. Teraz robię tylko odrost i raz na 3/6 miesięcy włosy, żeby wydobyć rudy kolor. A tak to już nic się nie zmyje. Ale hennuję już 5 lat.

Z Indygo jest o tyle problem, że rozjaśnienie go jest nie możliwe. Więc farbowanie się indygo to taki one way ticket. Trzeba wiedzieć czego się chce bo potem to tylko ścięcie na zapałkę pozostaje. Natomiast henna i casia się pięknie rozjaśniają :)

Jangmi
użytkownik

Wysłany: 2018-07-11, 00:06   

Ja niestety po moim głupim tlenieniu włosów skończyłam z zapałką Tak bardzo starałam się szybko poprawić
swój wygląd że skończyłam z odwrotnym rezultatem. Już nigdy nie będę próbowała w domu robić
czegoś z swoimi włosami.

Viera
użytkownik

Wysłany: 2018-07-11, 00:19   

Pipsliczek,

Fryzjer czasami potrafi bardziej spieprzyć włosy, niż my same. Znam to ze swojego przykładu ;)

Świadoma i dobrana pielęgnacja jest kluczowa. Jeżeli szukasz konkretnych informacji zapraszam na yt do mojej przyjaciółki: wwwlosy.pl lub na stronę na FB: ,,Włosing" oraz (jeżeli interesuje Cię farbowanie włosów ziołami) ,,Henna na włosy. Miksologia".

Jangmi
użytkownik

Wysłany: 2018-07-11, 03:46   

Viera napisał/a:
zapraszam na yt do mojej przyjaciółki

Weszłam i od razu polubiłam.

Jangmi
użytkownik

Wysłany: 2018-07-12, 19:09   

Zastanawiam się czy nie zamówić sproszkowanego indygo przez internet.

Dalialama
użytkownik

Punktów: 121
Wysłany: 2018-07-12, 19:46   

Viera napisał/a:
Jeżeli szukasz konkretnych informacji zapraszam na yt do mojej przyjaciółki wwwlosy.pl lub na stronę na FB: ,,Włosing" oraz (jeżeli interesuje Cię farbowanie włosów ziołami) ,,Henna na włosy. Miksologia".

Uuu ja też polecam wwwlosy.pl, Agnieszka jest świetna!

Jangmi
użytkownik

Wysłany: 2018-07-12, 19:47   

I ma takie gęste włosy,będę stosowała jej rady jak wyjdę z cholernego jeża który mi został po domowej próbie tlenienia.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-07-12, 20:44   

Pipsliczek napisał/a:
Zastanawiam się czy nie zamówić sproszkowanego indygo przez internet.
Na razie to zapuść włosy - póki są jednego koloru lub ciemniejsze i jaśniejsze ale bez siwych - zostaw je w spokoju IMO. Bardziej kobieco będziesz wyglądała ze średnimi i grzywką (jeżeli nie masz kręconych i masz gęste) niż z tym jeżem. Po co je tlenić?

Przy okazji - czy brwi też tlenisz, by całość wyglądała naturalnie? (nie kontrastowała z włosami)

Jangmi
użytkownik

Wysłany: 2018-07-18, 01:20   

A tak dla podglądu moja włosowa historia
przed incydentem z rozjaśnianien co miesiąc nakładałam
http://ecsmedia.pl/c/joan...ext43168733.jpg
myłam takim szamponem jaki był w domu, nie stosowałam odżywek i miałam fryzurę ala emo.
https://www.wikihow.com/i...6-Version-4.jpg
Do fryzjera nie musiałam chodzić bo końce włosów same się wykruszały.
http://1.bp.blogspot.com/...00/DSC_0910.JPG
Zaczęły mi się wyostrzać rusy twarzy, więc wpadłam na ''genialny'' plan na ''złagodzenie'' dysfori, miało to wyglądać tak
https://www.youtube.com/watch?v=nhRUyVMkaNI
a po użyciu
https://b.allegroimg.com/s512/012e49/0188ecea42f88ea7bf25350d973b
miały wyglądać tak
https://www.youtube.com/watch?v=gJwY4t6JYQk
niestety po incydencie z rozjaśnianiem
https://cdn.superkoszyk.pl/media/catalog/product/cache/1/small_image/573f7c8a76bc5bbf078d0040da77cd77/S/0/s004635_01_2/joanna-naturia-blond-rozjasniacz-do-calych-wlosow-4-5-tonow.jpg
którego użyłam w ogromnej dobranej na oko ilości powstało coś co wychodziło garściami i wyglądało jak
https://img.leafcdn.tv/640/photos.demandstudios.com/getty/article/228/112/153053834.jpg
jedyne co mogłam zrobić to zgolić wszystko do zera
https://s3-eu-west-2.amazonaws.com/allani-trendy-pl/img/20171219080000/%C5%82ysa-cara-450x663.jpg
a potem nie wychodzić z domu do momentu
https://dwgyu36up6iuz.cloudfront.net/heru80fdn/image/upload/c_fill,d_placeholder_thescene.jpg,fl_progressive,g_center,h_447,q_80,w_447/v1509661969/allure_8-women-who-shaved-their-heads-in-2017.jpg
Kara za głupotę mega dysforia,wniosek już nigdy w życiu nie nałożę rozjaśniacza ani żadnych barwników syntetycznych na włosy.

Jangmi
użytkownik

Wysłany: 2018-07-18, 02:06   

Ale do fryzjera i tak nigdy nie pójdę bo jest straszny zabiera kasę robi pipslik na głowie i missgenderóje.
A tak poza tym zdałam sobie właśnie sprawę z tego że moje dojrzewanie psychiczne zatrzymało się w momencie kiedy zaczęło się dojrzewanie fizyczne, od tego momentu jedne za drugim pojawiają się nowe zaburzenia i coraz większy pipslik w głowie :-x
Ostatnio zmieniony przez Jangmi 2018-07-18, 02:17, w całości zmieniany 1 raz  

wij
użytkownik
xaos in my mind

Tożsamość płciowa: nb
Punktów: 123
Wysłany: 2018-07-18, 02:16   

Pipsliczek - serdecznie polecam opcję [img]tu wstawić link[/img] do wstawiania linków z rozszerzeniem .jpg
Nie wiem, czy komuś się będzie chciało przez Twój post brnąć. Mnie na pewno nie.

Z cyklu:
Kącik Porad Wujka Wija
Ratowanie zniszczonych włosów: poczytajcie sobie kobitki o olejowaniu.

Farbowanie w warunkach domowych: poczytać o nakładaniu farby wymieszanej z... odżywką lub maską i o ile łagodniej wówczas działa, jednocześnie nie zmieniając nic w kwestii koloru.

Można jeszcze wspomnieć o płukance octowej po farbowaniu w celu zamknięcia łusek włosa.

Henna nie nadaje się do każdego rodzaju włosów, może je bardzo mocno przesuszyć.
Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że nie lubi się z farbami chemicznymi (w obie strony - nakładana na farbę chemiczną i pokrywana farbą chemiczną). W wyniku zachodzących reakcji można skończyć np z zielonkawymi włosami ;)
Ostatnio zmieniony przez wij 2018-07-18, 02:27, w całości zmieniany 1 raz  

Jangmi
użytkownik

Wysłany: 2018-07-18, 02:27   

O właśnie znalazłam na youtube laskę którą spotkało coś podobnego.
https://www.youtube.com/watch?v=WUoss-O8mWI

urmain
użytkownik

Punktów: 2
Wysłany: 2018-07-18, 10:25   

ja rozjasniam wlosy i je potem tonuje, ale nie od samej skory. profesjonalnie w salonie i dobrymi preparatami, do rozjasniacza czy farby polecam dodawac smartbond bo wtedy wlosy sie tak nie niszcza, ale to kosztuje

Viera
użytkownik

Wysłany: 2018-07-18, 12:38   

wij,

Henna nie przesusza włosów jeżeli doda się do niego humektant. Jakikolwiek.

Nie powielaj głupiego mitu, który obaliłam wyżej - CZYSTA henna czyli TYLKO zioło lawsonii inermis NORMALNIE się rozjaśnia. Wszystkie problemy z rozjaśnianiem wychodzą z mieszanek z indygo, innymi ziołami czy po prostu przez zakupienie "henny" która jest w paście (czyli jest farbą). Czysta henna (lawsonia inermis) jest ZAWSZE w proszku.

Cassia, Senna (Cassia obovata) - daje złote połyski, NIE JEST BEZBARWNA (często nazywa się ją bezbarwną henną co jest błędne). Ładnie się rozjaśnia, nie jest problemowa.

Na tej samej zasadzie działa Senes (Senna Mill), jest to podobny gatunek do Cassi tylko wydziela mocniejszy barwnik.

Henna (Lawsonia Inermis) - farbuje na czerwień/rudy/pomarańczowy kolor (wszystko zależy od pochodzenia henny oraz dodanych składników i czasu na ile została odstawiona (im dłużej tym więcej barwnika się wydzieli).
Czysta henna rozjaśnia się bezproblemowo, NIE wychodzą żadne zielenie/niebieskości.

Indygo (Indigofera tinctoria L.) Można nim uzyskać czarny kolor poprzez Hendigo (dwuetapowe farbowanie włosów - najpierw czysta henna potem indygo), sam nadaje niebieskich podtonów (czerń z niebieskim połyskiem). Nie lubi środowiska kwaśnego, woli zasadowy, nakładany na włosy odrazu po wymieszaniu. Barwnik działa krótko.
OGROMNE problemy z rozjaśnianiem. Powoduje zielone/niebieskie plamy na włosach po rozjaśnianiu. Jest nieprzewidywalny. Poleca się osobom które są zdecydowane na ciemny kolor na włosach.

Jest to proces wymagający planowania i kilkakrotnej aplikacji. Włoski po tym są zdrowe, odżywione a kolor jest jedyny w swoim rodzaju. Farbowanie ziołami działa inaczej, niż farbami chemicznymi. Kolory, które można nimi stworzyć są wielowymiarowe, mają wiele różnych odcieni, w zależności od tego, pod jakim kontem pada na nie światło. Dzieje się tak poprzez wielowarstwowe nakładanie barwników, a każda warstwa jest przepuszczalna dla światła.

Co do olejowania to tak! Tylko trzeba umieć bo technik też jest kilka.

Pipsliczek,

Tylko z indygo ostrożnie. Potem nie ma odwrotu. Jeżeli chcesz piękną hebanową czerń to dawaj indygo natomiast jak jesteś zainteresowana brązami to da się uzyskać brązy henną.

Przydatne strony:

https://henna-miksologia.blogspot.com (WSZYSTKO o farbowaniu włosów ziołami)

Grupa na FB: 'Włosing' oraz 'Henna na włosy. Miksologia'

Kanały YT:

wwwlosy.pl

Jakby ktoś miał jakieś pytania to pomogę! Z tego co wiem to aby dostać się na grupę o Miksologii to trzeba znać odpowiedzi na pytania dlatego dobrze trzeba przeczytać stronkę którą podałam :)

wij
użytkownik
xaos in my mind

Wysłany: 2018-07-18, 13:05   

Viera napisał/a:
Co do olejowania to tak! Tylko trzeba umieć bo technik też jest kilka.

I technik i rodzajów włosów i właściwych dla nich olejków ;)

Viera
użytkownik

Wysłany: 2018-07-18, 13:09   

wij,

O tym już nawet nie wspominam bo musiałabym się nieźle rozpisać XD

Wszystko o olejowaniu u Agnieszki: wwwlosy.pl i polecam również sklep Agi z rzeczami włosowymi! Super ceny i super produkty <3 napieknewlosy.pl

Uciekam stąd bo przytłoczę wątek XD

Feli
użytkownik
Hardcore Nerd

Punktów: 10
Wysłany: 2018-07-18, 18:15   

Farbuję włosy jakoś 2 razy na rok od kilku lat. Zazwyczaj na czarno. Nie zauważyłam żeby były jakieś bardziej zniszczone niż kiedyś.

Discord: Liska#0727

wij
użytkownik
xaos in my mind

Wysłany: 2018-07-18, 18:17   

2 razy w roku, a co miesiąc, jak większość to dość spora różnica ;)

Jangmi
użytkownik

Wysłany: 2018-07-18, 19:11   

Feli napisał/a:
Farbuję włosy jakoś 2 razy na rok od kilku lat. Zazwyczaj na czarno. Nie zauważyłam żeby były jakieś bardziej zniszczone niż kiedyś.

A co robisz potem z odrostami i nierównomiernie zmywającym się kolorem?

Feli
użytkownik
Hardcore Nerd

Punktów: 10
Wysłany: 2018-07-18, 20:55   

Jangmi napisał/a:

Zostawiam. Jak już są odrosty to farba akurat tak zejdzie że ich aż tak brdzo nie widać. Dosłownie tylko raz ktoś zauważył że mam brzydkie odrosty (wchodził po schodach i miał widok z góry xD) a już akurat planowałam następne farbowanie.

Discord: Liska#0727

Jangmi
użytkownik

Wysłany: 2018-07-18, 21:07   

Feli napisał/a:
Jangmi napisał/a:

Zostawiam. Jak już są odrosty to farba akurat tak zejdzie że ich aż tak brdzo nie widać. Dosłownie tylko raz ktoś zauważył że mam brzydkie odrosty (wchodził po schodach i miał widok z góry xD) a już akurat planowałam następne farbowanie.

To chyba masz naturalny kolor dość ciemny, ja mam jasno sraczkowaty brąz.

Jangmi
użytkownik

Wysłany: 2018-07-19, 22:07   

Wie ktoś z was może jak bez żelu zmiękczyć odrastające od zere włosy by nie sterczały do góry i nie były ostre jak jeż?
Zaraz będą takiej długości:

PS: A poza tym odradzam kupowanie peruk z www.rosegal.com
Wrzuciłam link, a niech ich boty zaspamóją aż do zgonu serwera :->

Odpowiedz do tematu