Poprzedni temat «» Następny temat
Dr Liber czy Dulko ?
Autor Wiadomość
Mlodatranss
użytkownik
Mlodatranssosoba

Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 14
Wysłany: 2018-06-24, 18:36   Dr Liber czy Dulko ?

Jestem przed terapia hormonalna, wybieram sie do dr Libera. Dajcie otuchy co do pierwszego spotkania !! !! I najbardziej martwią mnie sprawy formalne bo nie chciałabym jako kobieta długo pozostawać przy swoim imieniu. Wiec ile to trwa ? Jakie wytyczne sa potrzebne ? PS. Wiem duzo jest napisane, aczkolwiek im wiecej czytam tym mniej wiem...

Liza
użytkownik
Zawsze kobieta

Tożsamość płciowa: k
Punktów: 53
Wysłany: 2018-06-24, 19:26   

Moja kochana trochę niepotrzebnie zaczęłaś nowy temat. Powinnaś pisać kolejne swoje wpisy we wcześniej napisanym przez siebie temacie, w tym w którym się z nami przywitałaś. Ewentualnie możesz brać udział w innych dyskusjach rozpoczętych przez innych forumowiczów. Możesz także zakładać własne tematy lecz już w innych działach forum. Przyjaciółko nasza nie martw się niczym, zwłaszcza na zapas! Głowa jak najbardziej do góry i na przód. Najpierw znajdź psychologa, który w swej ofercie pracy ma opiniowanie dla osób TS. Ten psycholog powinien być możliwie blisko Twego miejsca zamieszkania. Wydaje mi się że także na tym forum znajdziesz listę odpowiednich lekarzy psychologów. Tutaj na Niebieskim Forum masz także listę psychologów wraz z informacjami na ich temat : http://www.transseksualizm.pl/p56 . A więc najpierw załatw co trzeba z psychologiem. To będą jakieś dwie wizyty u niego lub trochę więcej i prawdopodobnie test MMPI-2. Jak będziesz to miała i będzie diagnoza że jesteś TS m/k, to wybierz lekarza prowadzącego już procedurę tranzycji którym będzie seksuolog. Może to być któryś z Twej okolicy, np. jeden z tych : http://www.transseksualizm.pl/p55 . Zrób kroki w podanej tu kolejności. U mnie ona tak wyglądała. I jest OK. Lekarz seksuolog i tak wyśle Cię do psychologa zanim będzie chciał z Tobą bardziej konkretnie rozmawiać. Gdy już u seksuologa będziesz wraz z pozytywną dla Ciebie mam nadzieję opinią psychologa, to na tym spotkaniu da on Ci zapewne sporo skierowań na różne badania medyczne - między innymi poziomy hormonów. Zrób te badania sprawnie tak jak ja i niczym się nie przejmuj. Gdy z tymi wszystkimi wynikami teraz odwiedzisz już swojego seksuologa, to na koniec tej wizyty powinnaś dostać swoją pierwszą receptę na leki hormonalne dla TS m/k - tak z reguły się dzieje. Najważniejsze żebyś omijała lekarzy mających w internecie lub poza nim opinię negatywną u pacjentów, a zwłaszcza u pacjentek TS m/k. Niczym się w żadnym wypadku nie przejmuj. Testy wypełniaj rzetelnie i spokojnie oraz z zastanowieniem. Wpisanie zbyt mało przemyślanej odpowiedzi może nieraz dużo popsuć w wynikach testu. A więc życzę Ci powodzenia i masz gotową mapę działania wraz z konkretnymi lekarzami.

Masia Kotecka
użytkownik

Kim jesteś: ?
Punktów: 11
Wysłany: 2018-06-24, 19:48   Re: Dr Liber czy Dulko ?

Mlodatranss napisał/a:
Jestem przed terapia hormonalna, wybieram sie do dr Libera. Dajcie otuchy co do pierwszego spotkania !! !! I najbardziej martwią mnie sprawy formalne bo nie chciałabym jako kobieta długo pozostawać przy swoim imieniu. Wiec ile to trwa ? Jakie wytyczne sa potrzebne ? PS. Wiem duzo jest napisane, aczkolwiek im wiecej czytam tym mniej wiem...

O sprawach formalnych najlepiej czytać tutaj: http://www.transseksualizm.pl/p85

W skrócie, potrzebujesz złożyć w sądzie okręgowym pozew o ustalenie płci, do którego załączasz papiery od trzech osób:
· seksuologa, o stwierdzeniu transseksualizmu i stosowaniu terapii hormonalnej,
· psychologa, o wynikach testów osobowości,
· psychiatry, o braku chorób psychicznych będących przeciwskazaniami dla korekty płci.

W proces będą zaangażowani twoi rodzice (nawet, jeśli jesteś osobą pełnoletnią). Jeśli twoi rodzice zmarli (lub nie znasz ich miejsca pobytu i nie utrzymujesz z nimi kontaktu — art. 143 KPC), wybierasz zaufaną osobę i prosisz o ustalenie jej jako kuratora procesowego w miejsce rodziców.

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 525
Wysłany: 2018-06-24, 20:57   

A gdzie pytanie "Liber czy Dulko"? ;) mówisz, że idziesz do Libera, to już chyba się zdecydowałaś?
W skrócie:
- Dulko jest drogi, chyba nie warto przepłacać
- Liber jest dla pewnych, hormony na pierwszej wizycie, nie do końca tak jak mówi Liza, bo możesz najpierw iść do Libera i zacząć już HRT, a opinię psychologiczną wyrabiać.

Mlodatranss
użytkownik
Mlodatranssosoba

Wysłany: 2018-06-24, 22:40   

Owszem zdecydowałam sie na Libera, aczkolwiek czytając wszystko co piszecie juz sama zielona jestem i sie pogubiłam.... Kazdy raczej na początku jest pogubiony w szczególności kiedy zostaje zw wszystkim praktycznie sam..... Idąc do Libera najlepiej abym miała juz zrobione badania hormonalne tak ?

remick76
użytkownik

Punktów: 149
Wysłany: 2018-06-24, 22:51   

Mlodatranss napisał/a:
Idąc do Libera najlepiej abym miała juz zrobione badania hormonalne tak ?

Tak, to jest mile widziane, ale nie jest niezbędne. Możesz dorobić na 2-gą wizytę. Byle przed rozpoczęciem HRT - mowa o testosteronie całkowitym, estradiolu, prolaktynie, androstendionie, DHEA, testosteronie wolnym - to MUSISZ zrobić przed HRT!

Arisa
użytkownik

Punktów: 405
Wysłany: 2018-06-24, 22:57   

Liber:
- kiedyś focił (robił nagie fotki - ale nagi na nich był pacjent) - teraz podobno tego nie robi, w sowie K/M nadal grzebie na pierwszej wizycie, ale Ciebie to nie dotyczy, po SRS mu się nie pokazuj, bo może też grzebać... takie coś tu gdzieś napisano.
- misgenderuje celowo i zaznacza, że zrobił laskę jednej osobie, że nie misgenderował celowo to zaznaczając,
- jest dla osób zdecydowanych. Czyli jeżeli czujesz się od zawsze kobietą to jest w sam raz. Jeżeli to pojawiło się z czasem - lepiej najpierw pójść do psychologa / psychiatry celem wykluczenie zaburzeń mogących dawać podobne objawy.
- dość tani (około 200-300zł za pierwszą wizytę) + ... przepisuje dużo badań, ale dobrze, że to robi. Lepsze to niż postępowanie Robachy, która prawie w ogóle nie zleca kontroli.
- w niektórych sądach jego opinie są nic nie warte - spełniają tylko wymóg opinii, ale sąd powoła biegłych.
- opinię każe Ci samej sobie wypisać - jak nie będzie miał ale - złoży podpis. Treść będzsiesz musiała wziąć z niebieskiej strony lub skądś indziej.

Dulko:
- z tego co słyszałam o niebo lepsze postępowanie (podobno tam zwracają się zgodnie z płcią odczuwaną), ale droga do hormonów nie taka szybka,
- jego opinie są bardziej poważane w sądach,
- normalnie Ci wypisze opinię, nie musisz babrać się z szukaniem tekstu.

Mlodatranss
użytkownik
Mlodatranssosoba

Wysłany: 2018-06-24, 23:42   

Dziekuje Wam za pomoc !! !! Jestescie wielcy ;)

Masia Kotecka
użytkownik

Kim jesteś: ?
Punktów: 11
Wysłany: 2018-06-25, 02:03   

Cytat:
- jest dla osób zdecydowanych. Czyli jeżeli czujesz się od zawsze kobietą to jest w sam raz. Jeżeli to pojawiło się z czasem - lepiej najpierw pójść do psychologa / psychiatry celem wykluczenie zaburzeń mogących dawać podobne objawy.

Dobra rada, tylko warto zaznaczyć, że osoby, które „wiedzą od zawsze” stanowią mały odsetek wszystkich osób trans. Sporo osób dowiaduje się w wieku dojrzewania. Część osób dowiaduje się po podjęciu samodzielnego życia. Są osoby, które odkrywają kim są dopiero po trzydziestce, czterdziestce, pięćdziesiątce…

remick76
użytkownik

Wysłany: 2018-06-25, 02:11   

Masia Kotecka napisał/a:
Sporo osób dowiaduje się w wieku dojrzewania. Część osób dowiaduje się po podjęciu samodzielnego życia. Są osoby, które odkrywają kim są dopiero po trzydziestce, czterdziestce, pięćdziesiątce…

Ja się dowiedziałam w okresie dojrzewania, no może odrobinę później bo było opóźnione. Ale to co piszesz to prawda. Byłam u Libera, nie żałuję. Szkoda czasu na gate-keeperów. Trzeba też zaznaczyć, że większość ze skutków działania hormonów jest odwracalna do mniej więcej 3 miesięcy (zależnie od wieku, z piersiami może być różnie). 3 miesiące to dostatecznie długo, by 'odsiać' większość osób zaburzonych / mających inne problemy.

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-06-25, 07:04   

Arisa napisał/a:

Dulko:
- z tego co słyszałam o niebo lepsze postępowanie (podobno tam zwracają się zgodnie z płcią odczuwaną), ale droga do hormonów nie taka szybka,
- jego opinie są bardziej poważane w sądach,
- normalnie Ci wypisze opinię, nie musisz babrać się z szukaniem tekstu.

- zgarnie za to dziesięć razy więcej pieniędzy i jeszcze będzie Ci polecał (swojego) prawnika, (jakby to w ogóle było potrzebne) ;)
Nie no, napisałaś jakby go można było polecić... a po co przepłacać?

2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-26, 06:51   Re: Dr Liber czy Dulko ?

Mlodatranss napisał/a:
Dr Liber czy Dulko ?

Obiektywnie ? Żaden.

Mlodatranss
użytkownik
Mlodatranssosoba

Wysłany: 2018-06-26, 08:23   

2in1_inkarnacje, aż tak ? :o

remick76
użytkownik

Wysłany: 2018-06-26, 08:48   

Mlodatranss, nie słuchaj 2in1_inkarnacje :-p Liber jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o szybkość startu HRT. Rób solidną opinię psychologiczną (testy) i od psychiatry, i będzie OK :) Musisz tylko być pewna czego chcesz w życiu, na 101%.

Moni Sosnowska
użytkownik
Monia S

Punktów: 28
Wysłany: 2018-06-26, 08:50   

Aż tak, żodyn z powyższych.

Mlodatranss
użytkownik
Mlodatranssosoba

Wysłany: 2018-06-26, 12:49   

Jestem pewna czego chce, ale wolałam zapytać bardziej poinformowanych :)

Mlodatranss
użytkownik
Mlodatranssosoba

Wysłany: 2018-06-26, 13:49   

Mam jeszcze pytanko do osob zorientowanych jesli chodzi o depilacje laserowa ? Jaka jest najskuteczniejsza ? I czy poleca któraś z Was jaka konkretna klinikę ? ;)

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-06-26, 14:33   

Podobno LightSheer jest najlepszym dotąd skonstruowanym laserem. Ale podobno. Miałam 4 zabiegi na nogi i przez 2 lata wiele odrosło. Odrastało stopniowo, czyli rok temu było mniej. Hormony mam pod kontrolą.

Jak jest z twarzą nie mam zielonego pojęcia. Słyszałam opinie, że niektóre M/K muszą powtarzać.

Poza tym laser jest skuteczny tylko na ciemne włosy. Jaki masz kolor wlosów w depilowanym rejonie?

Tu ostrzegam, że wg opisów na forum - zarost staje się jaśniejszy od HRT, więc myślę, czy nie powinnaś zacząć tłuc już teraz )o ile chcesz i nie masz przeciwwskazań - osoba wykonująca powinna Cię wypytać o pewne rzeczy będące przeciwwskazaniami i ocenić wraz z próbą laserową, czy możesz z zabiegu skorzystać bezpiecznie).

Mlodatranss
użytkownik
Mlodatranssosoba

Wysłany: 2018-06-26, 14:56   

Arisa, właśnie dlatego chce to zrobic przed kuracja :) jestem na wtorek umówiona na laserowa depilacje twarzy oczywiscie poprzedzona konsultacja z panią dr. i tak jak właśnie mówisz próba :)

Mlodatranss
użytkownik
Mlodatranssosoba

Wysłany: 2018-06-26, 14:57   

Arisa, a owłosienie mam ciemne poniewaz jestem ciemna szatynka :)

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-06-26, 16:08   

Ogólnie więc przeglądasz oferty gabinetów kosmetycznych zajmujących się "laserowym usuwaniem owłosienia". Dzwoniąc pytasz o markę lasera który mają no i cenę za wskazany obszar (chyba, że mają cennik na stronie) - pytasz o zniżkę na wskazany obszar, jeżeli łączysz kilka w jeden.

Jeżeli usłyszysz "Koherent" albo "Lajtszir" - znaczy, że mają odpowiedni właśnie do depilacji ciemnego owłosienia. Wybierasz gdzie Ci pasuje. W każdym mieście jest takich gabinetów pełno.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że nie będą Cię misgenderowali, poszukaj, gdzie inni robili i jakie mają opinie tu na forum. Jednak dla nich to biznes i nie powinni miosgenderować, bo logiczne przecież, że nie wrócisz po wskazanym czasie do nich i pójdziesz dio konkurencji.

Ostrzegę tylko by pytać o nastawy sprzętu. Wg badań dawka 20 J/cm2 i mniej nie daje trwałych efektów. Powyżej 40 J/cm2 istnieje ryzyko poparzeń. Czasami nawet niższa dawka może powodować - zależy od fototypu skóry. Przed zabiegiem (nie pamiętam jaki czas) nie używaj dziurawca, rumianku, doxycykliny) - zapytaj najlepiej telefonicznie o to, tam gdzie będziesz szła.

Też ostrzegę - należy mieć budżet i robić zabiegi regularnie jak prowadzący zaleci. Obsuwa o 2-3 dni nic nie pogorszy, ale opuszczenie zabiegu może spowodować, że będzie potrzeba ich więcej. Zabiegów na pewno będzie kilka. Używać będzie trzeba też kremów z filtrem często pewnie nawet zimą.

Wiele też dowiesz się na stronach gabinetów, wiele też na miejscu Ci powiedzą. Zawsze miej z sobą numer do gabinetu. czasem ich trudno znaleźć, bo są gdzieś w mieszkaniu w budynku.

Mlodatranss
użytkownik
Mlodatranssosoba

Wysłany: 2018-06-26, 16:32   

Arisa, ja juz mam konkretny salon w Warszawie "komedica" :) umówiona jestem na wtorek :) tak, tak czytałam o tych przeciwwskazaniach ;) dzieki

remick76
użytkownik

Wysłany: 2018-06-26, 16:54   

Mlodatranss, w moim salonie (LaserDeLux) zabraniają nawet witaminy A+E - nic z retinolem. Nie możesz też być opalona na twarzy, bo sesji nie będzie :)

Mlodatranss
użytkownik
Mlodatranssosoba

Wysłany: 2018-06-26, 17:30   

remick76, no właśnie kwestia tego, ze mam lekko śniadą cerę od urodzenia :) ale mam nadzieje, ze bedzie Ok jesli nie wysmaruje sie mąką ziemniaczana ;D haha

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-06-26, 23:31   

Nie bój się, będzie OK, ale już warto kupić krem z najmocniejszym filtrem i używać. Z nogami prościej bo wystarczy spodnie zalożyć. Co do śniadej cery pewnie wydłużą Ci długość naświetlania. Ale zakaz opalania masz cały rok.

Mlodatranss
użytkownik
Mlodatranssosoba

Wysłany: 2018-06-27, 00:29   

Arisa, używam juz 50 ;)

marta
użytkownik

Punktów: 7
Wysłany: 2018-06-28, 12:30   

Arisa napisał/a:
Liber:
- dość tani (około 200-300zł za pierwszą wizytę) + ... przepisuje dużo badań, ale dobrze, że to robi. Lepsze to niż postępowanie Robachy, która prawie w ogóle nie zleca kontroli.
- w niektórych sądach jego opinie są nic nie warte - spełniają tylko wymóg opinii, ale sąd powoła biegłych.

1. Robacha przepisuje badania i każe je robić. I jak coś wychodzi nie halo - zawsze jest nacisk na pewne zmiany - zwłaszcza jeżeli chodzi o cholesterole i takie tam 3-glicerydy.

2. Sądy na 99% powołują biegłych aby mieć jasność i dodatkowy dupochron, że wszystko zostało zrobione jak należy. To nie jest kwestia Libera, tylko po prostu zwyczajów polskich Sądów.

Masia Kotecka napisał/a:

W skrócie, potrzebujesz złożyć w sądzie okręgowym pozew o ustalenie płci, do którego załączasz papiery od trzech osób:
· seksuologa, o stwierdzeniu transseksualizmu i stosowaniu terapii hormonalnej,
· psychologa, o wynikach testów osobowości,
· psychiatry, o braku chorób psychicznych będących przeciwskazaniami dla korekty płci.

Ale po co???
Lekarz prowadzący - czy to Liber, czy Robacha czy ktokolwiek inny - wyznacza czy poleca psychologa klinicznego do którego normalnie się zgłaszasz i on przeprowadza wszelkie potrzebne wg niego badania - lub podzleca ich wykonanie w określonych miejscach.
Nie ma potrzeby wizytowania wszelkich doktorów wszelakich specjalności.

Masia Kotecka napisał/a:

W proces będą zaangażowani twoi rodzice (nawet, jeśli jesteś osobą pełnoletnią). Jeśli twoi rodzice zmarli (lub nie znasz ich miejsca pobytu i nie utrzymujesz z nimi kontaktu — art. 143 KPC), wybierasz zaufaną osobę i prosisz o ustalenie jej jako kuratora procesowego w miejsce rodziców.

Nie ma takiej potrzeby. Sąd wyznacza kuratora i zazwyczaj z tego co słyszałam to kuratorzy sądowi mają w głębokim poważaniu i zawsze się zgadzają na to co chce powód.
W proces są zaangażowani rodzice bo są osobami pozwanymi, ale jak się z nimi odpowiednio porozumieć i zapewnić im ochronę* m.in. przed ponoszeniem kosztów procesu - nie powinni stawać nam na drodze.
* w moim przypadku odpowiednia odpowiedź na mój pozew ze strony rodzica zapewniła mu zwolnienie z ponoszenia kosztów sądowych. Bo przecież co on odpowiada za to, ze urodziłam się jako on??? Nonsens.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-06-28, 13:17   

marta napisał/a:

1. Robacha przepisuje badania i każe je robić. I jak coś wychodzi nie halo - zawsze jest nacisk na pewne zmiany - zwłaszcza jeżeli chodzi o cholesterole i takie tam 3-glicerydy.

2. Sądy na 99% powołują biegłych aby mieć jasność i dodatkowy dupochron, że wszystko zostało zrobione jak należy. To nie jest kwestia Libera, tylko po prostu zwyczajów polskich Sądów.
Znam inne opinie od innych osób. Bywa poł do półtora roku bez badań. Szczególnie INR, APTT, DDimerów i poziomu LH, testosteronu i estradiolu.

Cytat:
(...) urodziłam się jako on??? Nonsens.
Ja urodziłam się jako ona, tylko źle określono płeć w szpitalu przy porodzie.

Co do diagnostyki - obecnie jest tak jak piszą na niebieskiej stronie. Jest na głównej (od czego zacząć?) i wskazany jest psycholog, psychiatra i seksuolog. Mi się udało przejść w 10 minut, bez biegłych w sądzie. Miałam tylko seksuologa i psychologa klinicznego, ale to było dekadę temu. Po wystąpieniu trans-optymisty jest bardziej przesr...ne. A po głośnej detranzycji (I ACa 574/15) jeszcze gorzej.

Karatajew
użytkownik
\__________/

Punktów: 151
Wysłany: 2018-06-29, 19:54   

marta napisał/a:
Sąd wyznacza kuratora i zazwyczaj z tego co słyszałam to kuratorzy sądowi mają w głębokim poważaniu i zawsze się zgadzają na to co chce powód.

"Zazwyczaj" to słowo klucz, koleżanka właśnie dostała kuratora - transfoba, który wniósł sprzeciw :-|

Liza
użytkownik
Zawsze kobieta

Punktów: 53
Wysłany: 2018-06-29, 21:01   

Moim skromnym zdaniem ustanawianie kuratorów do procesu o ustalenie płci jest tak samo niepotrzebne i szkodliwe jak pozywanie własnych rodziców podczas gdy tak na prawdę to wiedzą wszyscy doskonale, że nie są oni niczemu winni. Tutaj powinny być istotne tylko opinie lekarzy oraz wyniki badań w trakcie trwającej procedury tranzycji lub wchodzących w skład diagnozy przed tranzycją. Osobiście uważam za wątpliwe także powoływanie biegłych do brania udziału w rozprawie. Sąd moim zdaniem powinien formalnie podsumować cały zgromadzony materiał medyczny bez wprowadzania elementu powtórnej diagnozy już podczas trwania samego procesu. Uważam to za niewłaściwe i niepotrzebne oraz bardzo krzywdzące dla osoby transseksualnej która musiała wcześniej przejść przez bardzo wiele. Sam proces powinien być rzetelną, lecz już tylko formalnością, a nie ponowną diagnozą. W jakim kraju my żyjemy, że nonsens pogania nonsens?

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-07-01, 05:12   

Karatajew napisał/a:

"Zazwyczaj" to słowo klucz, koleżanka właśnie dostała kuratora - transfoba, który wniósł sprzeciw :-|

Masakra :-? ciekawe na co kurator może się powołać w swoim sprzeciwie... że powód/powódka od dzieciństwa zachowuje się inaczej? :roll:

marta
użytkownik

Wysłany: 2018-07-03, 00:47   

Karatajew napisał/a:

Że tak powiem... O kurka...
Szczęka mi zwisła.

wendigo napisał/a:
Masakra :-? ciekawe na co kurator może się powołać w swoim sprzeciwie... że powód/powódka od dzieciństwa zachowuje się inaczej? :roll:

Sprzeciw na rozprawie, czy po wyroku? I co dalej było?
Wydaje mi się, że kurfator chyba nie ma "wyższego" głosu niż rodzic, więc jeśli biegły zrobił badania dobrze, to chyba nie powinno być problemów?

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-07-03, 01:04   

Też mnie ciekawi na co ten kurator się powoła, ale w teorii może spotkać się z rodzicem i zmówić się, że będzie powioływał sie na to samo co drugi rodzic.

Ja dawno temu składałam wniosek do sądu opiekuńczego o ustanowienie kuratora w postaci osoby z dalszej rodziny (może to być też dobry kolega) - ustanowili i wnosiłam pozew z art. 189 kpc podając dane kuratora, pisząc dalej kurator w miejsce nieżyjącego ... [i tu dane rodzica]. W ogóle moja sprawa była jakaś dziwna, bo przeszła:
- bez badania RTG siodła,
- bez EEG,
- bez badania dna oka,
- bez opinii psychiatry,
- bez badania pola widzenia...
Tam to właściwie była tylko opinia Libera, opinia psychologa klinicznego, kilka badań hormonalnych (wszystkie w normie kobiecej) i odpis dokumentacji psychologa i od Libera.

Zakończone w 10 minut bez biegłego pozytywnym wyrokiem. I też było pytanie czy na pewno chcę na zawsze być kobietą. Po uprawomocnieniu się wyroku mój poziom zadowolenia osiągnął 999 w skali od 0 do 100. A bałam się bardzo przed sprawą i by stary się nie odwołał mimo zgody, wyrażonej tylko dlatego, że widzieć mnie na oczy już nie chciał.

Jak czytam opisy tutajszych spraw to stwierdzam, że moja była mocno niekompletna pod kątem diagnostycznym.

Oczywiście nikomu nie polecam omijać diagnostyki. Po pierwsze było to dawno temu, po drugie jak trafi się na biegłego to może stwierdzić, że diagnostyka jest niekompletna i uwalić sprawę. Kiedyś sądy robiły ludziom mniej problemów niż po pojawienie się pewnego poradnika w sieci.

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-07-04, 07:53   

Arisa napisał/a:
W ogóle moja sprawa była jakaś dziwna, bo przeszła:
- bez badania RTG siodła,
- bez EEG,
- bez badania dna oka,
- bez opinii psychiatry,
- bez badania pola widzenia...
Tam to właściwie była tylko opinia Libera, opinia psychologa klinicznego, kilka badań hormonalnych (wszystkie w normie kobiecej) i odpis dokumentacji psychologa i od Libera.

Nie była dziwna tylko po prostu to nie są jakieś konieczne badania (one są konieczne tylko dla lekarza prowadzącego, który ich wymaga - nie każdy wymaga). Też tych wszystkich badań nie miałem robionych (ani kariotypu), a do sądu wraz z pozwem dostarczyłem 2 i 1/4 strony A4 :D czyli opinię psychologa (2xA4) i świstek od Libera (nawet nie połowa A4, raczej właśnie 1/4). Tylko że ja akurat miałem biegłych w tym biegłego psychiatrę. Ale też poszło bez problemu potem (żadnych badań ani dokumentacji do sądu nie dostarczyłem, dokumentację zażyczył sobie biegły do wglądu).

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-07-04, 08:59   

wendigo, mi na ok. 5 dni przed sprawą ktoś z sądu dzwonił, żeby wziąć z sobą całą dokumentację - żeby nie składać tylko wziąć ją ze sobą - byłam tak przestraszona wtedy, że wyciągnęłam wszystko od psychologa - nawet te rysunki figur geometrycznych :D byle było jak najwięcej. Kariotypu nie dołączyłam bo był nieprawidłowy, a znałam kryteria ICD-10. Myślałam, że będzie biegły. Była nerwówka, bo psycholog to musiał odkopać i skserować (oraz gdzieniegdzie poprawić imię) i trzeba było jechać dość daleko.

Co mnie w tym dziwi dodatkowo - nie wzywali do uzupełnienia braku. Skorzystali z podanego w pozwie telefonu.

Przerobili to w trakcie tych 15 minut narady (tzn. pewnie przekartkowali, bo co mogli zrobić z taką stertą papieru) i wydali pozytywny wyrok.

W moim przypadku opinia psychologiczna miała 5 stron A4, opinia rzeczowa, opisane prawie wszystko nawet orientacja seksualna. O orienacji seksualnej skłamałam zgodnie z poradami grupy wsparcia. Podałam, że jestem heteroseksualna, mimo, że interesują mnie jedynie osoby niebinarne w celach romantycznych (w jednym czasie tylko 1 osoba). Od Libera chyba połowa strony - musiałam sobie sama napisać i przyjść do niego do podpisu.

P.S. Tu na WFT wiele osób jest homo, bi, a tymczasem podczas diagnoz wszyscy heteroseksualni :D

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-07-05, 20:26   

Arisa napisał/a:
P.S. Tu na WFT wiele osób jest homo, bi, a tymczasem podczas diagnoz wszyscy heteroseksualni :D

Szczerze powiedziawszy to ja wtedy byłem za bardzo skupiony na sobie żeby się zastanawiać jakiej jestem orientacji :P Ale psychologowi coś tam wspomniałem, że zainteresowanie mężczyzn również by mnie cieszyło ;) ale no fakt - wprost nie znaczyło to że jestem niehetero.

marta
użytkownik

Wysłany: 2018-07-07, 22:28   

Arisa napisał/a:
Kiedyś sądy robiły ludziom mniej problemów niż po pojawienie się pewnego poradnika w sieci.

Jakiego poradnika? (jeśli nie chcesz napisać to PW pls)

Ewcia76
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-11, 15:47   

gdy ktos z Was chce isc do dulki to stanowczo odradzam,pazerny szubrawiec zreszta jak wszyscy razem wzieci iekarze.powiem na swoim doswiadczeniu,kolezanka umowila mnie na pierwsza wizyte u niego,by przepisal mi hormony,wczesniej juz mialam wszysto co trzeba z wroclawia z kliniki papiery zdjecia opisy.przez tel.powiedzial ze pierwsza wizyta i przepisanie recet to koszt 1600zl to bylo ok 5lat temu.pojechalam tam i owszem od reki przepisal leki,dokumenty z kliniki zostawil sobie,na koniec chce placic a on mowi ze 1800zl,a przez tel.gadal inaczej bezczelny pazerny dran.Niemialam tyle to mu wyslalam ale sobie troche poczekal,no ale wreszcie dostalam to co pragnelam.pozniej pisalam list do niego o nowe recepty i musialam wyslac dowod przelewu jemu na konto,i tak jest do dzis,choc powiedzial ze wiecej nie bedzie wysylac,tylko trza przyjechac,wiec mam go dzies sa inni co za kase i bez laski wypisza,ja do wawy mam w obie strony prawie 1000km.i jechac nie bede.jak zlozylam papiery do sadu to byl moim lekarzem prowadzacym i za papiery zazadal sobie najpierw 4500zl,to kpiny,niechcialam tyle placic i po czasie powiedzial ze 1500zl.wtedy zaplacilam wyslal mi 2-3 kartki papieru z opisem smiechu warte za 1500zl.na rozprawie sedzia smial sie z tego ze to za malo,a ja stalam w lawie i myslalam ze sie zapadne takie mialam doswidczenie z nim.jedynie na plus to to ze hormony od reki przepisal,moze moje doswiadczenie sie przyda komus w wyborze.

Jangmi
użytkownik
Discord: Jangmi#8070

Punktów: 97
Wysłany: 2018-07-21, 02:27   

Cześć

Odpowiedz do tematu