Poprzedni temat «» Następny temat
Jeśli chcesz o coś zapytać...
Autor Wiadomość
Arisa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 636
Wysłany: 2018-06-19, 08:16   

jatadosh napisał/a:
Jako, że dział z offtopami to powiem, bo mi się skojarzyło. Na tst przed zmianą danych prosiłem zawsze mamę/siostrę/koleżankę, żeby dzwoniła za mnie do banku.
Jatadosh - chyba tu by nie przeszło, ale to kolejne naruszenie prywatności.
https://niebezpiecznik.pl/post/bank-bzwbk-rozpoznaje-klientow-po-glosie/
Podobno nie tylko banki to robią i nie tylko telefonicznie.

jatadosh
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 70
Wysłany: 2018-06-19, 09:15   

Arisa, ale oni nie mieli moich próbek głosu, bo zakładałem u nich konto, kiedy jeszcze byli Aliorem (ale tym drugim, tym którego już nie ma, bo go wykupiło tmobile) i wszystko się robiło online. Potwierdzenie danych przy założeniu konta robiło się poprzez wysłanie przelewu z innego banku na te same dane.

Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek

Punktów: 109
Wysłany: 2018-06-19, 17:57   

remick76 napisał/a:
Martaa napisał/a:
Jakiś czas temu w dużej Biedronce z regałem, z kosmetykami przyuważyłam kobietę, która sobie staneła przed lusterkiem i ogólnie mówiąc wykorzystując pełną ofertę tamtejszych kosmetyków zrobiła sobie pełny makijaż, twarz, oczy, wytuszowała rzęsy i w ogóle...

Martaa, ja też tak chcę :-p

remick76, nie no, to trochę wstyd tak "kraść", co innego przetestowanie paru pomadek czy szczoteczki od tuszu, a co innego zrobienie pełnego makijażu, ale jeśli Ci to nie przeszkadza, to odwiedź jakąś biedronę i się pomaluj na bezczelnego :p a serio, przecież możesz iść do Inglotu albo innych sieciówek i bez łaski możesz poprosić pracujące tam dziewczyny, żeby Ci zrobiły mejkap, tyle że wypadałoby coś potem kupić z kosmetyków. Takie stanowiska do wizażu widziałam w paru sklepach kosmetycznych, pewnie Armand będzie wiedział coś o tym więcej, może coś poleci z doświadczenia? :)
Armand?

remick76
użytkownik

Punktów: 222
Wysłany: 2018-06-19, 18:14   

Martaa napisał/a:
remick76, nie no, to trochę wstyd tak "kraść", co innego przetestowanie paru pomadek czy szczoteczki od tuszu, a co innego zrobienie pełnego makijażu

Martaa, to był taki żarcik ;-) Jutro idę do kosmetyczki na full makeup, taki trochę bardziej dyskretny na początek. Brwi już mam wyskubane i testuję kredki. Teraz myślę co warto z kosmetyków kupić na początek dobrego, bo chcę się nauczyć sama robić makijaż. Rzeczywiście, przydałaby się rada osoby bardziej doświadczonej. :)

torjus
użytkownik

Punktów: 41
Wysłany: 2018-06-27, 11:08   

Wiecie może na jakich stronach bezpiecznie szukać współlokatorów? Nie chcę trafić na transfobów, ale nie mam też ochoty outować się przed każdym potencjalnym współlokatorem.

Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-27, 11:37   

torjus, na FB jest grupa LGBT Polska, czasem tam ludzie się ogłaszają szukając friendly współlokatorów

torjus
użytkownik

Punktów: 41
Wysłany: 2018-06-27, 12:08   

My się z fejsbukiem nie lubimy, ale widocznie nie ma rady. Dzięki za info.

Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-27, 12:29   

Mozesz zawsze poprosic kogoś znajomego by Ci wystawil ogloszenie grzecznosciowe

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-07-10, 10:22   

Mogą być jako publiczność. Musisz wnieść o przesłuchanie świadka. Publiczność jednak nie ma prawa głosu. Jednak zawsze możesz powiedzieć, że świadek znajduje się wśród publiczności. Nie stoi nic na przeszkodzie by go wezwać stamtąd - byle skutecznie. Sąd jednak może postanowić o wezwaniu ich listownie, co przełoży się na 2 wizyty w sądzie.

Co do powyższego:
"Na codzień używam imienia i nazwiska [new name]. W ewidencji ludności błędnie przypisano mi imię i nazwisko [deadname] co uwłacza moim prawom człowieka pod względem poszanowania mojego dobra osobistego jakim jest płeć. Będę wdzięczna za zwracanie się do mnie jak do kobiety." - będzie to zgodne z tym o co się sądzisz w ramach art. 189 kpc.

Edit:
ja w sądzie na rozprawie zapytana o godność odpowiedziałam mniej więcej tak: "W dowodzie jest [deadname] jednak wszędzie używam imienia [nowe imię]".

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Punktów: 570
Wysłany: 2018-07-10, 18:39   

Arisu napisał/a:
Ciekawi mnie co o tym sądzicie, niedługo idę do sądu i myślę by walnąć czymś takim:

Cytat:
-Jak się Pan nazywa i czym się zajmuje
-Nazywam się [newname] więc Pani, choć według ewidencji ludności Rzeczpospolitej polskiej jestem zmuszona do przedstawiania się jako [deadname] co uwładcza mojej godności osobistej

Sądzę, że możesz sobie takim tekstem tylko wroga w sędzim/sędzinie zrobić. Ty tam idziesz załatwić swoją sprawę, a jak się chce coś załatwić to trzeba być jak najmilszym, a nie na wstępie się skarżyć i wymagać... Sąd nie ma obowiązku mówić Ci na "Pani", a nawet nie bardzo powinien - ale mi mówiła w formie męskiej, więc raczej bym liczył że zrobi to sam/sama z siebie, a na pewno bym nie żądał ani nie prosił w żaden taki obcesowy sposób.
Może to będzie Twój ostatni raz, na prawdę nie warto kombinować.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-07-10, 20:02   

Arisu, moim zdaniem powiedz to lakonicznie "W dowodzie jest [deadname] jednak wszędzie używam imienia [nowe imię]" - bo faktycznie jak zaczniesz mówić o uwłaczaniu, sypać artykułami to może to wywołać obrazę sądu. Nie taką definicyjną, ale chodzi o nastawienie sędzi.

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-07-11, 21:58   

Arisu napisał/a:

wendigo, Wiem że to brzmi dość arogancko, jednak biegły nie ma sensu w 99,9% przypadków i nie chce się z nim użerać. Zresztą przychodzę do sądu po 2 latach, żyjąc powiedzmy stealth, wyglądając (no, powiedzmy) kobieco a oni mi pewnie wrzucą biegłego, to po prostu nie ma sensu tylko utrudnianie i przedłużanie sprawy

Tym bardziej warto być grzecznym.
Ale i tak - Ty nam tłumaczyć nie musisz, że biegły nie ma sensu :P W sumie nikomu tego tłumaczyć nie musisz, bo to nie ma znaczenia co Ty czy ja myślimy o biegłych, on i tak będzie powołany (albo nie). Ale moim zdaniem tak Twój tekst tu nie pomoże a może tylko pogorszyć.

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-10-14, 05:03   

https://allegro.pl/szlifierka-katowa-1450w-125mm-mocna-i-poreczna-i7611463470.html
czy:
https://allegro.pl/bosch-gws-7-125-szlifierka-katowa-125mm-720w-i7519364060.html
?
(pierwsza ma większą moc ale druga to Bosh, więc może lepiej markową?)
czy może jeszcze: https://allegro.pl/szlifierka-katowa-bosch-pws-700-115-115-mm-700-w-i7578563132.html
w sumie ta trzecia kolorystycznie najbardziej by mi pasowała do wiertarki :D ale no chyba lepiej coś na 125mm tarcze, bo bardziej standardowe...
Dodam, że będę jej używać nieczęsto, może kilka razy do roku i ważne żeby dobrze działała też z tarczą do drewna (np. taką: https://allegro.pl/tarcza-do-ciecia-drewna-na-szlifierke-katowa-125mm-i7340036807.html )

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Punktów: 401
Wysłany: 2018-10-14, 05:27   

Ja używam Metabo WEV 10-125. Wg mnie kluczowa ( dla uniwersalności ) w takim sprzęcie jest regulacja obrotów.

Szlifierki Bosh z niebieskiej linii są obecnie ultra maleńkie i lekkie, to niewątpliwie zaleta. Ponadto, wszystkie markowe posiadają elektronikę zabezpieczającą przed przegrzaniem, niewłaściwym rozruchem, blokadą tarczy. Posiadają również tzw. miękki start, szlifierka łagodnie się rozpędza i nie wyrywa się przy tym z rąk.

https://allegro.pl/szlifierka-katowa-bosch-gws-9-125-s-900w-regulacja-i7470714166.html
Bosh, niebieska, nieco tylko słabsza od mojej Metabo i z regulacją.

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2018-10-14, 06:25   

O a tu jeszcze inny model ciut taniej.

https://allegro.pl/szlifierka-katowa-bosch-125mm-gws-850ce-regulacja-i6422689334.html?reco_id=2e198b2e-cf71-11e8-aa3f-000af7f5f390

Katarzyna
użytkownik
girl

Punktów: 160
Wysłany: 2018-10-14, 10:27   

Uzywam tych gws'ów w pracy. Nie do zabicia. Lepszy był tylko Rupes.

Majka
użytkownik
Cesarzowa poduszek

Punktów: 13
Wysłany: 2018-10-14, 13:57   

Cytat:
Jatadosh - chyba tu by nie przeszło, ale to kolejne naruszenie prywatności.

https://niebezpiecznik.pl/post/bank-bzwbk-rozpoznaje-klientow-po-glosie/

Podobno nie tylko banki to robią i nie tylko telefonicznie.

Owszem, bzwbk rozpoznaje tak klientów, szczerze mówiąc wygodna sprawa. Korzystam z tego, przez telefon żaden problem gadać "starym" głosem, konto i tak na męskie dane więc luzik :P Nikt nie ocenia bo i nikt nie widzi. Ogólnie rzecz biorąc, zamiast pytać cię o nazwisko matki, pesel czy co tam sobie wymyślą do weryfikacji przed połączeniem masz powtórzyć zdanie "Mój głos jest moim hasłem, którego nie muszę pamiętać" i dopiero łączy z konsultantem który od razu może podać informacje, zresetować hasło itd. Co do artykułu, nikt niczego nie wymusza, jak dzwoniłam na helpdesk żeby zresetować hasło do konta (po raz kolejny :oops: ) to miły pan konsultant zaproponował taką opcję, wytłumaczył a po zgodzie połączył do lektora :-) Bardzo fajna i wygodna sprawa, zdecydowanie lepsze to niż stawianie się w oddziale i tłumaczenie czemu wyglądam tak, na dowodzie tak a w papierach tak :-|

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-10-14, 17:03   

Majka napisał/a:
Owszem, bzwbk rozpoznaje tak klientów, szczerze mówiąc wygodna sprawa. Korzystam z tego, przez telefon żaden problem gadać "starym" głosem, konto i tak na męskie dane więc luzik
Majka, ciekawe, że ten stary głos niewyćwiczony (o ile jest osiągalny) - uważasz za swój głos :/ Dziwne też, że konta nie masz na nowe dane, chyba, że sprawy jeszcze nie miałaś. Ale na prawdę ja wolałabym nie używać tej metody (najwyżej zmienić bank, gdzie tak nie robią) i żądać skasowania próbek.

Ja z głosem miałam tyle problemu, że nigdzie nie dzwoniłam póki nie rozpoczęłam nauki - wiedząc, że uzyskany głos zostanie potraktowany jako kobiecy. Po prostu nie znosiłam "pomyłek" a rozmowa była jedną wielką dysforią, gdy już musiałam gdzieś zadzwonić bo nie było wyjścia.

Cytat:
Ogólnie rzecz biorąc, zamiast pytać cię o nazwisko matki, pesel czy co tam sobie wymyślą do weryfikacji przed połączeniem masz powtórzyć zdanie "Mój głos jest moim hasłem, którego nie muszę pamiętać
P.S. Twój głos da się nagrać i ustawić vokoder czy inne ustrojstwo by twój głos udawało lub dać osobę, która umie głos naśladować (poniżej 170 Hz dla mnie niewykonalne) i może Ci konto przejąć, bo przejdzie weryfikację. Pamiętaj, że podczas rozmowy twój głos słychać wszędzie - to tak jakbyś to hasło rozdawała.

Majka
użytkownik
Cesarzowa poduszek

Wysłany: 2018-10-14, 17:30   

Arisa napisał/a:
Majka, ciekawe, że ten stary głos niewyćwiczony (o ile jest osiągalny) - uważasz za swój głos Dziwne też, że konta nie masz na nowe dane, chyba, że sprawy jeszcze nie miałaś. Ale na prawdę ja wolałabym nie używać tej metody (najwyżej zmienić bank, gdzie tak nie robią) i żądać skasowania próbek.

Nie uważam za swój, ale taki już był. Konto na stare dane, bo jeszcze rozprawy nie było ;-) Dysforii nie mam jakiejś kosmicznej, sporo udało się przerobić z psychologiem i jest jakoś lżej. Co do samego głosu, nigdy nie przeszłam mutacji albo była zbyt znikoma żeby zauważyć, głos naturalny w okolicach 170Hz od zawsze miałam, brakowało barwy i lekkiego podniesienia do tych 180Hz, w sumie, barwy nadal brakuje ;_:

Cytat:
P.S. Twój głos da się nagrać i ustawić vokoder czy inne ustrojstwo by twój głos udawało lub dać osobę, która umie głos naśladować (poniżej 170 Hz dla mnie niewykonalne) i może Ci konto przejąć, bo przejdzie weryfikację. Pamiętaj, że podczas rozmowy twój głos słychać wszędzie - to tak jakbyś to hasło rozdawała.

Szczerze mówiąc, wątpię żeby komuś chciało się bawić dla głupich 50 zł :D Konto na wydatki typu śniadanie czy obiad w szkole. Nie ufam sobie na tyle, żeby trzymać tam kasę na operację, wszystko idzie na konta rodziców :D

Majka
użytkownik
Cesarzowa poduszek

Wysłany: 2018-10-14, 17:35   

Arisa napisał/a:
Ale na prawdę ja wolałabym nie używać tej metody (najwyżej zmienić bank, gdzie tak nie robią) i żądać skasowania próbek.

Banku zmieniać nie chcę, zadowolona jestem :) Co do próbek, do skasowania razem z kontem przed rozprawą pójdą, póki co nie chce mi się bawić i cudować, będzie na to czas przed i po rozprawie. Jak sobie wyobrażam to całe załatwianie papierów to aż mnie głowa boli :-| W szczególności certyfikaty z kursów najróżniejszych

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-10-14, 18:58   

Ada75 napisał/a:
Ja używam Metabo WEV 10-125.

Dość droga :P (zwłaszcza jak na sprzęt, który miałby być używany tak rzadko ;) ).

Cytat:
Wg mnie kluczowa ( dla uniwersalności ) w takim sprzęcie jest regulacja obrotów.

A co to daje? (aż tak się nie znam :P po prostu kiedyś na tym sporo pracowałem ale bez ustawiania czegokolwiek ;) ).

Cytat:
https://allegro.pl/szlifierka-katowa-bosch-gws-9-125-s-900w-regulacja-i7470714166.html
Bosh, niebieska, nieco tylko słabsza od mojej Metabo i z regulacją.

Ada75 napisał/a:
O a tu jeszcze inny model ciut taniej.

https://allegro.pl/szlifierka-katowa-bosch-125mm-gws-850ce-regulacja-i6422689334.html?reco_id=2e198b2e-cf71-11e8-aa3f-000af7f5f390

dzięki, to chyba kupię którąś z nich :)

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-10-14, 19:02   

Probki głosu mogą przechowywać do 5 lat, czyli tyle czasu ile jest do udowodnienia, że transakcje zleciłaś.

Majka napisał/a:
Nie uważam za swój, ale taki już był. Konto na stare dane, bo jeszcze rozprawy nie było ;-) Dysforii nie mam jakiejś kosmicznej, sporo udało się przerobić z psychologiem i jest jakoś lżej. Co do samego głosu, nigdy nie przeszłam mutacji albo była zbyt znikoma żeby zauważyć, głos naturalny w okolicach 170Hz od zawsze miałam, brakowało barwy i lekkiego podniesienia do tych 180Hz, w sumie, barwy nadal brakuje ;_:
Czyli mutacja była skoro nie możesz podnieść swobodnie do 230 Hz... Brak barwy też wskazuje na przejście mutacji. Nawet eunuchowie ją przechodzili, bo co prawda mieli alt (wysoki ton podstawowy), ale brudną niekobiecą barwę. Dziwne bo od jakiegoś czasu obserwuję wiele wpisów, że kobiety tu na tym forum nie miały mutacji. Warto byłoby przeprowadzić badania w tej dziedzinie...

Cytat:
Szczerze mówiąc, wątpię żeby komuś chciało się bawić dla głupich 50 zł :D Konto na wydatki typu śniadanie czy obiad w szkole. Nie ufam sobie na tyle, żeby trzymać tam kasę na operację, wszystko idzie na konta rodziców :D
Najczęstszy scenatiusz kradzieży z kont - to wypróżnianie przelewami średnimi aż nastąpi odmowa wykonania operacji. Ale celem zazwyczaj jest wyczyszczenie konta do prawie zera. ZTCW. głosowo w twoim banku można wziąć nawet kredyt. Tak piszą na Niebezpieczniku w arcie, a im ufam. Pewnie stan konta też da się głosowo sprawdzić. A przelewy na 100% realizują.

Edit: wszystko idzie na konta rodziców. Dobre. Niedługo będzie pozew... Gorzej jak rodzice się rozmyślą i zechcą Ci utrudnić.

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2018-10-14, 19:13   

wendigo napisał/a:
A co to daje?

Sporo prac w zakresie szlifowania i polerowania należy wykonywać przy niskich obrotach, by nie przegrzać materiału.

Oczywiście, musisz się liczyć, że nie jest to sprzęt z dużym momentem i mocą na niskich obrotach, ale tobie nie zależy na pracy ciągłej.

Kupując markowy sprzęt kupisz spokój.

Majka
użytkownik
Cesarzowa poduszek

Wysłany: 2018-10-14, 20:33   

Arisa napisał/a:
Probki głosu mogą przechowywać do 5 lat, czyli tyle czasu ile jest do udowodnienia, że transakcje zleciłaś.

Majka napisał/a:
Czyli mutacja była skoro nie możesz podnieść swobodnie do 230 Hz... Brak barwy też wskazuje na przejście mutacji. Nawet eunuchowie ją przechodzili, bo co prawda mieli alt (wysoki ton podstawowy), ale brudną niekobiecą barwę. Dziwne bo od jakiegoś czasu obserwuję wiele wpisów, że kobiety tu na tym forum nie miały mutacji. Warto byłoby przeprowadzić badania w tej dziedzinie...

Cytat:
Najczęstszy scenatiusz kradzieży z kont - to wypróżnianie przelewami średnimi aż nastąpi odmowa wykonania operacji. Ale celem zazwyczaj jest wyczyszczenie konta do prawie zera. ZTCW. głosowo w twoim banku można wziąć nawet kredyt. Tak piszą na Niebezpieczniku w arcie, a im ufam. Pewnie stan konta też da się głosowo sprawdzić. A przelewy na 100% realizują.

Edit: wszystko idzie na konta rodziców. Dobre. Niedługo będzie pozew... Gorzej jak rodzice się rozmyślą i zechcą Ci utrudnić.

To pod początku, wpierw mutacja. Nie mówię, że nie mogę podnieść, mówię o podstawowej, przy swobodnej mowie. Zdarza się wchodzić na częstotliwości delfinów, ale zwykle mowę mam tak monotonną i nudną, że jakbym prowadziła wykład to ludzie by zasypiali :mrgreen: Ja wiem, że mutację i dziewczyny i chłopcy przechodzą, u mnie to przeszło niezauważenie, bez chrypki, skakania wysokości dźwięku i innych cudów, ot nic się zbytnio nie zmieniło.

Co do kredytu itd. poczytam, sprawdzę i wysoce prawdopodobne że usunę, dzięki za informację :-)

I ostatnie, rozmyślenie rodziców. Wysoce mało prawdopodobne, ot szczęśliwym trafem dobrze z rodzicami trafiłam. Cudownie nie jest, są wzloty i upadki ale akurat szczerość i zaufanie jest <spoko>

A tak poza tematem, z góry przepraszam jeśli źle odebrałam, ale mam wrażenie, że chcesz się trochę pokłócić :-/

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-10-14, 20:47   

Majka, pokłócić o co? Czy mutacja była męska czy żeńska? Jak tam sprawa passingu na telefonie? ;) Przy pełnym powinni Cię na infolinii zablokować z powodu, że konto na faceta a rozmawia baba :)

P.S. Lubię dyskutować, pomagać, a nie kłócić się. Ale niestety kłótnie zazwyczaj kontynuuję gdy dojdzie do wycieczek osobistych. Tu nie doszło, więc masz odpowiedź.

Co do rodziców - dobrze przemyśl sprawę - warto część pieniędzy mieć u siebie. Nie masz kontroli nad kasą, która leży na nietwoim koncie. Co innego narzeczony, a co innego matka, którą podasz do sądu. Misgenderuje Cię matka lub ojciec?

Majka
użytkownik
Cesarzowa poduszek

Wysłany: 2018-10-14, 21:19   

Arisa napisał/a:
Misgenderuje Cię matka lub ojciec?

Nie, oboje zaakceptowali fakt i zwracają się tak jak prosiłam :) Chciałam żeby bezosobowo było do czasu aż sama uznam, że jest na tyle dobrze, że mogę funkcjonować full time, póki co wciąż widzę w lustrze coś pomiędzy :-/

Arisa napisał/a:
Co do rodziców - dobrze przemyśl sprawę - warto część pieniędzy mieć u siebie. Nie masz kontroli nad kasą, która leży na nietwoim koncie. Co innego narzeczony, a co innego matka, którą podasz do sądu.

Przemyślę, w sumie czytałam historie w których niby wszystko w porządku a pozew i nagle wszystko odwrócone o 180. Nie wiem już co myśleć po dzisiaj :oops:

Arisa napisał/a:
Przy pełnym powinni Cię na infolinii zablokować z powodu, że konto na faceta a rozmawia baba

Hah, zdarzało się :D Co prawda nie w banku ale zdarzało. Jak do banku dzwonię, jakoś tak podświadomie obniżam głos, nienawidzę chodzić do placówki :-| Odblokowanie karty kredytowej to była masakra, od tamtej pory unikam jak ognia.

Edit: Fajny awatar :P Rzeczowy i dający do myślenia

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-10-14, 21:30   

Majka napisał/a:
Arisa napisał/a:
Misgenderuje Cię matka lub ojciec?

Nie, oboje zaakceptowali fakt i zwracają się tak jak prosiłam :) Chciałam żeby bezosobowo było do czasu aż sama uznam, że jest na tyle dobrze, że mogę funkcjonować full time, póki co wciąż widzę w lustrze coś pomiędzy :-/
Czyli nie dałaś im jasnego przekazu jeszcze. Pewnie myślą, że sama jeszcze się zastanawiasz. Co innego gdyby wypalili do Ciebie "Majka" by Cię sprawdzić...

Cytat:
Przemyślę, w sumie czytałam historie w których niby wszystko w porządku a pozew i nagle wszystko odwrócone o 180. Nie wiem już co myśleć po dzisiaj :oops:
Bo pozew to jest jak strzał w ryja. Sorry, że tak to określam, ale tak jest. To bardzo nerwowy moment, nawet gdy wiedzą, że tak musi być. Dlatego jestem za tym, aby w końcu nie rozrywać więzi rodzinnych procesami a prowadzić to w USC lub w sądzie ale nieprocesowo. Niestety pozostałości po PRL-u mamy w sądzie (sprawy z art. 189 kpc). Do tego to uczucie - sądowe avizo w skrzynce pocztowej...

Cytat:
Edit: Fajny awatar :P Rzeczowy i dający do myślenia
Szczerze - wolę ten z Arisą (lepiej mnie oddaje). Jednak na forum zdarzają się rzeczy, kiedy te proste reguły trzeba przypomnieć dla przypomnienia kto jest od ordynowania leków i ustawiania w miarę bezpiecznych terapii. Niestety 100% bezpieczeństwa nic nie zagwarantuje tu (skutki uboczne leków, nieprawidłowe przyjęcie, pominięcie dawki - stąd czytanie ulotek). Kiedyś wróci prawdopodobnie stary.

Majka
użytkownik
Cesarzowa poduszek

Wysłany: 2018-10-14, 22:08   

Cytat:
Co innego gdyby wypalili do Ciebie "Majka" by Cię sprawdzić...

Zdarzało się. Zwyczajnie chcę im dać czas na przestawienie się. Nie chcę z dnia na dzień robić rozwałki, że od dziś tak, bo tak i tak. Wytrzymałam 18 lat to parę miesięcy na bezosobowym mnie nie zbawi a im pomoże :mrgreen:
Tak, mam dziwne podejście do tego =_=

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-10-14, 23:22   

No ja też mam dziwne podejście do życia =^.^= Ale wiesz by potem nie pozostało już na zawsze w bezosobowej formie.

Jak rozmawiają o Tobie w obecności swoich znajomych lub między sobą?

Majka
użytkownik
Cesarzowa poduszek

Wysłany: 2018-10-15, 00:00   

Między sobą nie mam pojęcia, ze znajomymi określają jako ich dziecko :-)

Jenny
użytkownik

Punktów: 286
Wysłany: 2018-10-15, 05:51   

Arisu, jeszcze rok temu jeździłam około raz w miesiącu i prawie zawsze sprawdzali dowód.
Jeśli kupisz w okienku lub w automacie to nie ma imienia na bilecie, więc nie sprawdzają.
Internetowe są imienne i sprawdzają, bo, jak tłumaczą, "ktoś może wydrukować bilet dwa razy i kilka osób pojedzie na jednym bilecie".
PKP :evil:

Jeśli kilka osób podróżuje, to wpisujesz imię jednej osoby. Ją wylegitymują.

Pamiętam kilka scen jak ktoś miał czyjeś imie wpisane (pomyłka lub ktoś inny miał jechać) i konduktor kazał kupić drugi bilet :-?

Majka
użytkownik
Cesarzowa poduszek

Wysłany: 2018-10-15, 09:51   

Imienne zawsze sprawdzają :-/ jeśli jedziesz z kimś to kup na tą 2 osobę, jeśli nie to pozostaje zakup w pociągu lub na dworcu

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-10-15, 12:00   

Arisu, spamowanie mailami to trochę za dużo - warto było podzwonić 1 telefon dziennie (lub jak Ci obiecuje oddzwonić za 4 godziny i tego nie robi - dzwonić (!) wtedy). Maile są średnio widziane w takich sprawach... No ale pozostaje mieć nadzieję, że gość zrozumie Cię.

Co do pociągu NIE POLECAM dzwonić na EIC bo nie odbierają - z doświadczenia. Często albo łapie sekretarka i wisi się tam w nieskończoność albo odrzuca od razu (za dużo oczekujących na połączenie). Napisz maila do EIC (mają podanego lub formularz kontaktowy) i zapytaj czy bez gwarancji miejsca siedzącego możesz bilet Ty lub koleżanka (nie wiesz kto będzie jechał i stąd nie możesz sprawy załatwić online) wykupić u konduktora i ten kurs zrealizować.

Na 100% nie puszczą Cię jeżeli nie będą się zgadzały dane. Skoro komuś tam znajomemu kazali kupić drugi bilet - zapewne da się kupić u konduktora w tej samej cenie ale bez miejscówki.

AFAIK obowiązkowość rezerwacji dotyczy tylko miejsc siedzących a nie możliwości udania się pociągiem. Wtedy gdyby latający potwór, którego się boję - spóżniłby się to pójdziesz prosto do pociągu. Jak będziesaz miała czas kupisz sobie bilet.

Więc zapytaj i potem ich pogoń do odpowiedzi (mi na pierwszy mail nie odpowiedzieli - dopiero po dniu na upomnienie).

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-10-15, 13:11   

Arisu napisał/a:
ale zwraca się poprawnie itd.,
Więc uszy do góry, powinno być dobrze, skoro zwraca się nawet do Ciebie jak do kobiety, a w teorii nie musi. Zawsze możesz mu się przedstawiać Pani deadname nazwisko, gdy umawiasz wizytę. Mailowo - jeżeli już zna twój mail - możesz wpisać sobie docelowe dane (szczególnie gdy mail jest podany w pozwie - ja miałam, ale nikt nie użył).

Co do wymuszania danych osobowych przez EIC - postaram się o tym z nimi kiedyś pogadać i opvjonalnie sprawę pokierować do UODO. Bo mamy XXI wiek i bilet po opłaceniu pasażer ma we własnym interesie chronić w zakresie kodu, zaś kanar w pociągu przy kasowaniu powinien ściągać numer i blokować go w bazie danych. System do tego byłabym w stanie im przygotować w 2-4 tygodni (zakładając budowę od zera).

Cytat:
(te prawdziwe)
Prawdziwe - zależy która strona patrzy ;)

Cytat:
A skąd pan przyjeżdża?
skoro się wcześniej zwracał dobrze, a teraz tak się zwraca (nie wiem jak się przedstawiłaś odbierając) to może z nerwów nie panujesz nad głosem?

Cytat:
(No, chyba że choróbsko mi tak gardło zjechało że faktycznie brzmię jak chłopak)
polecam poćwiczyć głos. Mnie bez problemu przez telefon rozpoznają jako kobietę mimo zapalenia gardła, krtani czy ostatnio grypy. Choć mimo, że rozpoznają jako kobietę mam podwyższony poziom dysforii na tym punkcie w tym czasie.

Jenny
użytkownik

Punktów: 286
Wysłany: 2018-10-15, 13:34   

Arisa napisał/a:
zapewne da się kupić u konduktora w tej samej cenie ale bez miejscówki.

Rok temu w EIP (pendolino) za bilet u konduktora była dopłata 600zł.
W pozostałych już standardowo, chyba, 10zł.

Majka
użytkownik
Cesarzowa poduszek

Wysłany: 2018-10-15, 14:06   

Arisu napisał/a:
Zresztą wrzuciłam fragment rozmowy z nim więc każdy sobie może ocenić. Za 24h się samo usunie.

Tak tak tak, nie nie nie, tak, nie nie, tak :D Uwielbiam takie rozmowy :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:

OlaHime
użytkownik

Punktów: 16
Wysłany: 2018-10-15, 14:25   

Armand napisał/a:
Martaa, dużo osób tak robi.

Majka
użytkownik
Cesarzowa poduszek

Wysłany: 2018-10-15, 14:29   

A teraz takie pytanie :) Ktoś się orientuje gdzie mogę kupić koszulę tego typu?
Rozmiarówka dość niewielka, wg. tabeli S. Jakby była flanela to już w ogóle cudnie :D

https://www.cocomoda.pl/d...rwono-granatowa
Ostatnio zmieniony przez Freja 2018-10-15, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-10-15, 14:36   

Majka, na męskim w galeriach było kiedyś pełno takich. Czerwono - czarne też chyba były. Patrzyłaś w sklepach w galeriach w twoim mieście?

P.S. Link Ci ucięło ale sobie poradziłam.
Nie podoba mi się ta koszula ;)

Majka
użytkownik
Cesarzowa poduszek

Wysłany: 2018-10-15, 14:47   

Niestety, pustka totalna od pół roku ;_; Nie idzie znaleźć, w szczególności długiej

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-10-15, 16:24   

Arisu napisał/a:
https://clyp.it (...)
Przez modulator / amplifier / equalizer / vokoder itp. to każdy umie, ale poza tym Arisu:
:face-palm::skin-tone-5: :face-palm::skin-tone-4: :face-palm::skin-tone-3: :face-palm::skin-tone-2: :face-palm::skin-tone-1: :face-palm: double facepalm[3];

Usuń to lepiej dla swojego bezpieczeństwa. Brak mi słów a wielokrotnie pisałam co można z takimi rzeczami robić a czego nie :( Żal mi Cię, że nie myślisz co robisz.
Z clypita też to usuń.

Edit:
Arisu DOUBLE FAIL jeszcze dane osobowe wrzucasz publicznie. No k...a. Weź się. Nie powiem co bo znów lecieć będzie do mnie ostrzeżenie. Gdybyś zamazała dane osobowe tej Pauliny i pozostawiła tylko imię jest wszystko w porządku. Nikt publicznie jej nie zidentyfikuje. Ten wątek jest publiczny!!!
Ostatnio zmieniony przez Arisa 2018-10-15, 16:47, w całości zmieniany 1 raz  

Majka
użytkownik
Cesarzowa poduszek

Wysłany: 2018-10-15, 16:41   

Hmm... Dokument... Nie jest podane jaki 😁 czy legitymacja/plakietka z pracy się pod to zalicza? Też jest dokumentem, tyle tylko, że nie urzędowym

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-10-15, 16:58   

Ada75 napisał/a:

(...)
Kupując markowy sprzęt kupisz spokój.

Dzięki za podpowiedzi :) Fajnie, że można na Was zawsze liczyć :P

Arisu napisał/a:
To jest chore, nie ma żadnego sensu...

Spróbuje zadzwonić na infolinie IC i powiedzieć im ze nie mam dowodu a muszę skorzystać z ich uslug. Ciekawe co powiedza, ale z tego co widzę to będę musiała po wylądowaniu w Warszawie gnać prosto na Warszawę Centralną, kupić bilet by mieć pewność że jeszcze będą, a potem do biegłego (Czernikiewicz, wreszcie mi termin ustalił po napastowaniu go wręcz połączeniami i emailami).

Dlatego tez uważam ze nie da się żyć w Polsce bez zmiany danych, wszędzie nawet w najgłupszych miejscach (jak to) trzeba pokazać dowód.

Jak nie ma sensu? Moim zdaniem ma to bardzo dużo sensu - właśnie to zabezpieczenie żeby kilka osób nie wydrukowało jednego biletu.
Poza tym to nie tylko w Polsce, dwa dni temu kupiłem bilet w Niemczech na IC i tak samo muszę wraz z nim okazać dowód. Przecież to normalne, nie wiem co Was tak bulwersuje...

Cytat:
Już sobie wyobrażam jechanie z ludźmi w przedziale po takiej sytuacji i nienawiść w ich oczach :roll:

No właśnie za dużo sobie wyobrażasz. Większość ludzi ma to w d... Naprawdę, nasza tranzycja obchodzi nas samych najbardziej, innych ludzi niekoniecznie.

Arisa napisał/a:
Bo mamy XXI wiek i bilet po opłaceniu pasażer ma we własnym interesie chronić w zakresie kodu, zaś kanar w pociągu przy kasowaniu powinien ściągać numer i blokować go w bazie danych. System do tego byłabym w stanie im przygotować w 2-4 tygodni (zakładając budowę od zera).

I co z tym kodem? A jak ktoś przechwyci bilet? (nie wiem jak, ale to Ty takie czarne scenariusze często roztaczasz) to wtedy zablokuje po pierwszej osobie, a to niekoniecznie będzie ta, która kupiła bilet? dlaczego ten kto kupił ma być pokrzywdzony?

Majka napisał/a:
A teraz takie pytanie :) Ktoś się orientuje gdzie mogę kupić koszulę tego typu?
Rozmiarówka dość niewielka, wg. tabeli S. Jakby była flanela to już w ogóle cudnie :D

https://www.cocomoda.pl/d...rwono-granatowa

Pochodź po lumpeksach :) Ewentualnie olx, Allegro...

remick76
użytkownik

Punktów: 222
Wysłany: 2018-10-15, 17:03   

wendigo napisał/a:
I co z tym kodem? A jak ktoś przechwyci bilet?
Arisa napisał/a:
..bilet po opłaceniu pasażer ma we własnym interesie chronić w zakresie kodu (...)

Chyba dostatecznie jasno napisane. A czym to, o czym piszesz, różni się od zwykłej kradzieży? Efekt taki sam. Przesadzasz, wendigo.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-10-15, 17:11   

Arisu napisał/a:
Arisa, Modulatorami nigdy nie uzyskasz naturalnie brzmiącego głosu. To mój naturalny, tylko był pogłos przez kijowy program do nagrywania.
Arisu - po pierwsze to usuń, bo ktoś nie wyraził zgody na upublicznienie nagrania. Ten ktoś ma spore znaczenie w życiu tego forum, a dokładniej jednostek z niego. Co do reszty - naturalność przeanalizowałam. I tak pogłos masz tylko u siebie do tego warto oddzielnie odsłuchać lewy i prawy kanał. Szczegóły analizy czy to naturalne pozostawiam dla siebie (z publicznego nagrania w publicznym wątku).

Nie ma tam twoich danych więcej, a ktoś inny wyraził zgodę na upublicznienie? Czy głos jest daną kontaktową potrzebną dla szerokopojętego interesu społecznego? Celu dowodowego to nagranie też nie wypełnia (forum to nie policja, nie sąd).

:face-palm::skin-tone-5: Ty nawet swojego błędu nie rozumiesz.

Do tego jeszcze jedno: tajemnica korespondencji (w konstytucji RP).

Edit:
Cytat:
Wyluzuj zresztą, nie ma tam żadnych moich danych. Ba, nikt z tego forum nawet nie wie jak się nazywam, ani deadname ani newname. Nawet jakbym chciała, to nie mogę bo na forum nie da się edytować postów po 30 minutach. Brawa za używanie dziadostwa sprzed niemal 16 lat.
Arisu - co do dziadostwa sprzed 16 lat - właśnie ten post edytuję po 30 minutach ;) - pamiętaj, że możesz poprosić dowolnego moderatora o usunięcie / zmianę treści.

Edit 2: I jeszcze pi....ć coś takiego na wykop. https://www.wykop.pl/wpis...niepawnilo-pok/ double facepalm[0xFFFFFFFF];

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-10-15, 20:25   

Widzę, że temat już wyczyszczony. Dam jeszcze radę co do pisania maili, tam gdzie wiadomo, że trafia się na "obsługę klienta", szybko pracującuych konsultantów:

Dzień dobry, Szanowna Pani... / Szanowny Panie... / Szanowni Państwo (nigdy Witam, chyba, że ktoś wcześniej tak powita)

zwracam się z ... tu opis problemu...

Z wyrazami szacunku / Z poważaniem,
imię i nazwisko (tak, to docelowe)

[Best] regards,
Mrs. / Mr. / Ms. Imię Nazwisko
[reszta stopki]

... tu historia wypowiedzi

Do tego maila podpisać czyli:
"Imię Nazwisko" <moj.nick.4356@wp.pl> a nie tak
<moj.nick.4356@wp.pl>

Taki układ maila nie powinien prowadzić do misgenderowania - na prawdę znaleźć jedno słowo w całym mailu z formą gramatyczną jest ciężkie - nie ma czasu, gdy płacą za obsługę 100 klientów premię. Ciężej jeszcze dochodzić czy jakieś japońskie imię jest męskie czy żeńskie - konsultant nie ma czasu szukać tego w necie.

Jezeli ktoś ma już dziwne imię - jakoś przeszło przez USC - dopisać z przodu (Pani) Imię Nazwisko.

Jeżeli oczekujemy czegoś od kogoś - ułatwmy mu to.

P.S. Tego "zgubiłam" szukałam ponad minutę w tekście, by stwierdzić, że pisała to kobieta. To za dużo czasu na obsłudze intercity czy gdzie indziej jako konsultant mailowo-telefoniczny.

Odpisywanie gorzkich żali na adres eic@... nie ma sensu. Przecież trafi to do innego konsultanta, stąd proszą o zachowanie historii.

Edit: dla lubiących anonimowość wszędzie:
Z wyrazami szacunku,
wasza pasażerka / klientka / ...

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-10-16, 05:54   

remick76 napisał/a:
wendigo napisał/a:
I co z tym kodem? A jak ktoś przechwyci bilet?
Arisa napisał/a:
..bilet po opłaceniu pasażer ma we własnym interesie chronić w zakresie kodu (...)

Chyba dostatecznie jasno napisane. A czym to, o czym piszesz, różni się od zwykłej kradzieży? Efekt taki sam. Przesadzasz, wendigo.

Uważam, że Wy przesadzacie.
Poza tym: kradzież miałem podać jako kolejny przykład: ktoś może mi po prostu na dworcu ukraść torbę/torebkę z biletem...

Arisu napisał/a:
Nawet jakbym chciała, to nie mogę bo na forum nie da się edytować postów po 30 minutach. Brawa za używanie dziadostwa sprzed niemal 16 lat.

Przecież to nie dlatego, że silnik jest stary, tylko to jest umyślnie włączona funkcja żeby ludzie nie nadużywali edycji.

OlaHime
użytkownik

Punktów: 16
Wysłany: 2018-10-16, 13:09   

Arisu napisał/a:
Ba, nikt z tego forum nawet nie wie jak się nazywam, ani deadname ani newname.

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-11-06, 21:04   

O co chodzi z tymi różowymi flamingami? Są wszędzie... no i niby ok, pasują na plaże, letnie klimaty i te sprawy... nic do nich nie mam ;) A tu wczoraj w supermarkecie przy kasie widziałem grzane wino z różowym flamingiem w szaliku... <rotfl3>

Odpowiedz do tematu