Poprzedni temat «» Następny temat
Jeśli chcesz o coś zapytać...
Autor Wiadomość
Katarzyna
użytkownik
girl

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Wysłany: 2018-05-17, 22:37   

Arisa napisał/a:
Nemie, a co zrobisz z kobietami, których głos nie da się zakwalifikować jako damski lub męski, a odsłuichujący rozmowę będzie miał inne zdanie na temat męskości / kobiecości głosu?

To nie jest pytanie do konsultanta. To zagadnienie dla tych wyżej. Może też dla organizacji typu Transfuzja.

Nemie
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Punktów: 18
Wysłany: 2018-05-18, 05:33   

Arisa napisał/a:
Nemie, a co zrobisz z kobietami, których głos nie da się zakwalifikować jako damski lub męski, a odsłuichujący rozmowę będzie miał inne zdanie na temat męskości / kobiecości głosu?

Może bym coś napisała, ale potem widzę coś takiego

Ada75 napisał/a:
Uhmmmm, piorą mózgi na szkoleniach telekonsultantom

i szlag jasny mnie trafia oraz mam ochotę wygarnąć co nieco osobie, która nic konkretnego nie ma do powiedzenia prócz wyzywania mnie od osoby z wypranym mózgiem. :[

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Punktów: 365
Wysłany: 2018-05-18, 06:03   

Nemie, ulżyj sobie. Czasem przelanie złości pomaga się oczyścić złe emocje. Proponuję PW, przyjmę wszystko na siebie.

Nemie
użytkownik

Wysłany: 2018-05-18, 06:18   

Nie zamierzam do Ciebie pisać, ani z Tobą rozmawiać...

Viera
użytkownik

Punktów: 60
Wysłany: 2018-05-18, 07:33   

Właśnie jestem po zastrzyku... Zaraz po wyjęciu igły siknęło dużo krwi, po kilku sekundach przestała lecieć ale to dziwne bo aspirowaliśmy i było powietrze a nie krew... Hm
Zazwyczaj po zastrzyku była tylko kropla krwi a teraz dość sporo tej krwi wypłynęło.

Wie ktoś czo to się stało? ;')

Viera
użytkownik

Wysłany: 2018-05-18, 09:10   

Dodatkowo zauważyłam, że mam zrost... Świetnie... Nie wiem co poszło nie tak, wszystko było jak zawsze..

Arisa
użytkownik

Punktów: 404
Wysłany: 2018-05-18, 13:16   

Viera napisał/a:
Właśnie jestem po zastrzyku... Zaraz po wyjęciu igły siknęło dużo krwi, po kilku sekundach przestała lecieć ale to dziwne bo aspirowaliśmy i było powietrze a nie krew... Hm
Zazwyczaj po zastrzyku była tylko kropla krwi a teraz dość sporo tej krwi wypłynęło.

Może przebiliście się przez żyłę aż do mięśnia i lek poszedł w mięsień, ale igła przebiegała przez tętnicę lub żyłę? Na pewno podanie leku do żyły byłoby nieskuteczne i dosyć niebezpieczne, no ale skoro krwi nie było przy zasysaniu strzykawki, to raczej poszło w mięsień.

Viera
użytkownik

Wysłany: 2018-05-18, 13:39   

Arisa,

Właśnie luby podał takie prawdopodobieństwo, ale strachu co nie miara. Wystrzeliło jak z wulkanu... A teraz mam zrost i mi smutno xD

Chyba przerzucę się na implant estrogenowy tylko... Gdzie i u kogo, ktoś ma informacje jakieś?

Nemie
użytkownik

Wysłany: 2018-05-18, 13:42   

Wyliczenie okresu zasiłkowego:

Będąc teraz na l4 do konca maja. Wracam do pracy na czerwiec i potem kolejne zwolnienie na 1 miesiac (do końca lipca) od tego samego lekarza. Następnie dostaję kolejne zwolnienie od innego lekarza, w ramach innej dolegliwości (operacja nogi). To maksymalny okres zasiłkowy 180 dni liczy się od:

- od 9 maja (kiedy dostałam pierwsze zwolnienie)
- od 1 lipca (w związku z przerwą na okres zdolny do pracy)
- od 1 sierpnia (z powodu zwolnienia od innego lekarza dla innej dolegliwości)

Mam pytanie, która z opcji jest prawidłowa :)

Viera, nie lepiej by pielęgniarka robiła? Chyba to będzie lepsze niż blizny po implantach.
Ostatnio zmieniony przez Nemie 2018-05-18, 13:46, w całości zmieniany 1 raz  

Viera
użytkownik

Wysłany: 2018-05-18, 13:46   

Nemie,

Jasne, będę co 5 dni do pielęgniarki jeździć xD

Luby robi to dobrze. Nie raz mnie kuł ale dzisiaj coś nie pykło z tą krwią i zrostem. Nie wiem czemu. Do tej pory bezboleśnie i bez żadnych zrostów, nic...

Z resztą blizny po implantach schodzą. On jest pod skórą i robią tylko nacięcie i wsadzają nowy raz na 6 miesięcy. Do tego czasu heparyna + ekstrakt z cebuli + płatki silikonowe i brak blizny.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-05-18, 13:49   

Viera napisał/a:
Wystrzeliło jak z wulkanu...
Bijcie w inne miejsce kolejnym razem - jak poszło dosłownie jak z wulkanu to wygląda na jakąś tętnicę. Pewnie pojawi się jeszcze krwiak na dniach (siniak).

Viera
użytkownik

Wysłany: 2018-05-18, 14:04   

Arisa,

Wiesz, wbijamy w górną, zewnętrzną część pośladka, nie zaznaczam kółek i 'o tu masz wbić' xD

W dodatku co 5 dni zmieniam pośladek... No cóż, nie wiem co teraz xD

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Punktów: 365
Wysłany: 2018-05-18, 16:00   

Maksymalny okres na zasiłku chorobowym to 182 dni. Odliczanie tych 182 dni przerywa się jeśli pracownik uzyskał zdolność do pracy na 60 dni.

Po okresie 182 dni zasiłku chorobowego przysługuje zasiłe rehabilitacyjny, jednak nie dłużej niż 12 miesięcy.

Tak było w zeszłym roku z tego co się orientuję, to nie było zmian.

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 525
Wysłany: 2018-05-19, 00:01   

Viera napisał/a:

Nic się nie stało, tak czasem bywa. Ja mam zazwyczaj też tylko kropelkę krwi, a raz zdarzyło mi się mieć wręcz plamę na bieliźnie (przemókł plaster).

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-06-02, 01:32   

Przypuszczam że nie, ale to najwyżej powoła biegłego seksuologa :) a jako że pewnie i tak jakiś biegły będzie powołany, to może tak wyjdzie i najwygodniej dla Ciebie.

Jenny
użytkownik

Punktów: 266
Wysłany: 2018-06-18, 23:20   

O co chodzi z testerami kosmetyków w drogeriach?
Po prostu podchodzę do półki, szukam czegoś z napisem "tester", otwieram i nakładam, na przykład, na twarz?
Bez pytania?

Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur

Punktów: 574
Wysłany: 2018-06-18, 23:26   

Tak. Ale uważaj, bo lizało je całe miasto i łatwo dostać syfa. Chyba, że coś jest w tubie lub jakimś innym bardziej higienicznym dozowniku.

Katarzyna
użytkownik
girl

Tożsamość płciowa: nb
Punktów: 134
Wysłany: 2018-06-18, 23:27   

Jenny napisał/a:
Po prostu podchodzę do półki, szukam czegoś z napisem "tester", otwieram i nakładam, na przykład, na twarz?
Bez pytania?

Tak.

remick76
użytkownik

Punktów: 149
Wysłany: 2018-06-18, 23:37   

Mnie w Rossmannie zawsze peszą dziewczyny które tam w okolicach tych testerów się kłębią ;-) Zawsze tam jakaś jest. Ale chyba pora się przełamać :-)

Jenny
użytkownik

Punktów: 266
Wysłany: 2018-06-19, 00:01   

remick76, właśnie też bym chciała. Na necie nie widziałam testerów, a nie widzi mi się wydawanie 50zł lub więcej tylko po to stwierdzić, że jest do kitu.

Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek

Punktów: 109
Wysłany: 2018-06-19, 00:27   

Jenny napisał/a:
Bez pytania?

remick76 napisał/a:
Mnie w Rossmannie zawsze peszą dziewczyny które tam w okolicach tych testerów się kłębią ;-)

Jakiś czas temu w dużej Biedronce z regałem, z kosmetykami przyuważyłam kobietę, która sobie staneła przed lusterkiem i ogólnie mówiąc wykorzystując pełną ofertę tamtejszych kosmetyków zrobiła sobie pełny makijaż, twarz, oczy, wytuszowała rzęsy i w ogóle... Potem zadowolona z siebie podeszła do regału z perfumami, wypsikała się i sobie poszła.
:shock: :)

Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur

Punktów: 574
Wysłany: 2018-06-19, 01:07   

Martaa, dużo osób tak robi.

remick76
użytkownik

Wysłany: 2018-06-19, 08:35   

Martaa napisał/a:
Jakiś czas temu w dużej Biedronce z regałem, z kosmetykami przyuważyłam kobietę, która sobie staneła przed lusterkiem i ogólnie mówiąc wykorzystując pełną ofertę tamtejszych kosmetyków zrobiła sobie pełny makijaż, twarz, oczy, wytuszowała rzęsy i w ogóle...

Martaa, ja też tak chcę :-p

Jenny napisał/a:
Na necie nie widziałam testerów, a nie widzi mi się wydawanie 50zł lub więcej tylko po to stwierdzić, że jest do kitu.

Jenny, to też jak najbardziej się liczy. Ja mam potrzebę zachowywać się naturalnie - a z makijażem to jeszcze niespecjalnie umiem.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-06-19, 09:16   

jatadosh napisał/a:
Jako, że dział z offtopami to powiem, bo mi się skojarzyło. Na tst przed zmianą danych prosiłem zawsze mamę/siostrę/koleżankę, żeby dzwoniła za mnie do banku.
Jatadosh - chyba tu by nie przeszło, ale to kolejne naruszenie prywatności.
https://niebezpiecznik.pl/post/bank-bzwbk-rozpoznaje-klientow-po-glosie/
Podobno nie tylko banki to robią i nie tylko telefonicznie.

jatadosh
użytkownik

Punktów: 61
Wysłany: 2018-06-19, 10:15   

Arisa, ale oni nie mieli moich próbek głosu, bo zakładałem u nich konto, kiedy jeszcze byli Aliorem (ale tym drugim, tym którego już nie ma, bo go wykupiło tmobile) i wszystko się robiło online. Potwierdzenie danych przy założeniu konta robiło się poprzez wysłanie przelewu z innego banku na te same dane.

Martaa
użytkownik
Tępicielka dewotek

Punktów: 109
Wysłany: 2018-06-19, 18:57   

remick76 napisał/a:
Martaa napisał/a:
Jakiś czas temu w dużej Biedronce z regałem, z kosmetykami przyuważyłam kobietę, która sobie staneła przed lusterkiem i ogólnie mówiąc wykorzystując pełną ofertę tamtejszych kosmetyków zrobiła sobie pełny makijaż, twarz, oczy, wytuszowała rzęsy i w ogóle...

Martaa, ja też tak chcę :-p

remick76, nie no, to trochę wstyd tak "kraść", co innego przetestowanie paru pomadek czy szczoteczki od tuszu, a co innego zrobienie pełnego makijażu, ale jeśli Ci to nie przeszkadza, to odwiedź jakąś biedronę i się pomaluj na bezczelnego :p a serio, przecież możesz iść do Inglotu albo innych sieciówek i bez łaski możesz poprosić pracujące tam dziewczyny, żeby Ci zrobiły mejkap, tyle że wypadałoby coś potem kupić z kosmetyków. Takie stanowiska do wizażu widziałam w paru sklepach kosmetycznych, pewnie Armand będzie wiedział coś o tym więcej, może coś poleci z doświadczenia? :)
Armand?

remick76
użytkownik

Wysłany: 2018-06-19, 19:14   

Martaa napisał/a:
remick76, nie no, to trochę wstyd tak "kraść", co innego przetestowanie paru pomadek czy szczoteczki od tuszu, a co innego zrobienie pełnego makijażu

Martaa, to był taki żarcik ;-) Jutro idę do kosmetyczki na full makeup, taki trochę bardziej dyskretny na początek. Brwi już mam wyskubane i testuję kredki. Teraz myślę co warto z kosmetyków kupić na początek dobrego, bo chcę się nauczyć sama robić makijaż. Rzeczywiście, przydałaby się rada osoby bardziej doświadczonej. :)

torjus
użytkownik

Punktów: 38
Wysłany: 2018-06-27, 12:08   

Wiecie może na jakich stronach bezpiecznie szukać współlokatorów? Nie chcę trafić na transfobów, ale nie mam też ochoty outować się przed każdym potencjalnym współlokatorem.

Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-27, 12:37   

torjus, na FB jest grupa LGBT Polska, czasem tam ludzie się ogłaszają szukając friendly współlokatorów

torjus
użytkownik

Punktów: 38
Wysłany: 2018-06-27, 13:08   

My się z fejsbukiem nie lubimy, ale widocznie nie ma rady. Dzięki za info.

Crissy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-27, 13:29   

Mozesz zawsze poprosic kogoś znajomego by Ci wystawil ogloszenie grzecznosciowe

Arisu
użytkownik

Kim jesteś: is
Punktów: 104
Wysłany: 2018-07-10, 11:14   

Ciekawi mnie co o tym sądzicie, niedługo idę do sądu i myślę by walnąć czymś takim:

Cytat:
-Jak się Pan nazywa i czym się zajmuje
-Nazywam się [newname] więc Pani, choć według ewidencji ludności Rzeczpospolitej polskiej jestem zmuszona do przedstawiania się jako [deadname] co uwładcza mojej godności osobistej

Zastanawia mnie też czy osoby nie zawolane na świadka mogą wejść na salę sądową i zeznać w sprawie :-p

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-07-10, 11:22   

Mogą być jako publiczność. Musisz wnieść o przesłuchanie świadka. Publiczność jednak nie ma prawa głosu. Jednak zawsze możesz powiedzieć, że świadek znajduje się wśród publiczności. Nie stoi nic na przeszkodzie by go wezwać stamtąd - byle skutecznie. Sąd jednak może postanowić o wezwaniu ich listownie, co przełoży się na 2 wizyty w sądzie.

Co do powyższego:
"Na codzień używam imienia i nazwiska [new name]. W ewidencji ludności błędnie przypisano mi imię i nazwisko [deadname] co uwłacza moim prawom człowieka pod względem poszanowania mojego dobra osobistego jakim jest płeć. Będę wdzięczna za zwracanie się do mnie jak do kobiety." - będzie to zgodne z tym o co się sądzisz w ramach art. 189 kpc.

Edit:
ja w sądzie na rozprawie zapytana o godność odpowiedziałam mniej więcej tak: "W dowodzie jest [deadname] jednak wszędzie używam imienia [nowe imię]".

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-07-10, 19:39   

Arisu napisał/a:
Ciekawi mnie co o tym sądzicie, niedługo idę do sądu i myślę by walnąć czymś takim:

Cytat:
-Jak się Pan nazywa i czym się zajmuje
-Nazywam się [newname] więc Pani, choć według ewidencji ludności Rzeczpospolitej polskiej jestem zmuszona do przedstawiania się jako [deadname] co uwładcza mojej godności osobistej

Sądzę, że możesz sobie takim tekstem tylko wroga w sędzim/sędzinie zrobić. Ty tam idziesz załatwić swoją sprawę, a jak się chce coś załatwić to trzeba być jak najmilszym, a nie na wstępie się skarżyć i wymagać... Sąd nie ma obowiązku mówić Ci na "Pani", a nawet nie bardzo powinien - ale mi mówiła w formie męskiej, więc raczej bym liczył że zrobi to sam/sama z siebie, a na pewno bym nie żądał ani nie prosił w żaden taki obcesowy sposób.
Może to będzie Twój ostatni raz, na prawdę nie warto kombinować.

Arisu
użytkownik

Kim jesteś: is
Punktów: 104
Wysłany: 2018-07-10, 20:51   

Dzięki Arisa, sporo wiesz o polskim prawie :-p

wendigo, Wiem że to brzmi dość arogancko, jednak biegły nie ma sensu w 99,9% przypadków i nie chce się z nim użerać. Zresztą przychodzę do sądu po 2 latach, żyjąc powiedzmy stealth, wyglądając (no, powiedzmy) kobieco a oni mi pewnie wrzucą biegłego, to po prostu nie ma sensu tylko utrudnianie i przedłużanie sprawy

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-07-10, 21:02   

Arisu, moim zdaniem powiedz to lakonicznie "W dowodzie jest [deadname] jednak wszędzie używam imienia [nowe imię]" - bo faktycznie jak zaczniesz mówić o uwłaczaniu, sypać artykułami to może to wywołać obrazę sądu. Nie taką definicyjną, ale chodzi o nastawienie sędzi.

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-07-11, 22:58   

Arisu napisał/a:

wendigo, Wiem że to brzmi dość arogancko, jednak biegły nie ma sensu w 99,9% przypadków i nie chce się z nim użerać. Zresztą przychodzę do sądu po 2 latach, żyjąc powiedzmy stealth, wyglądając (no, powiedzmy) kobieco a oni mi pewnie wrzucą biegłego, to po prostu nie ma sensu tylko utrudnianie i przedłużanie sprawy

Tym bardziej warto być grzecznym.
Ale i tak - Ty nam tłumaczyć nie musisz, że biegły nie ma sensu :P W sumie nikomu tego tłumaczyć nie musisz, bo to nie ma znaczenia co Ty czy ja myślimy o biegłych, on i tak będzie powołany (albo nie). Ale moim zdaniem tak Twój tekst tu nie pomoże a może tylko pogorszyć.

Odpowiedz do tematu