Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania do zagranicznych osób Intersex
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-16, 11:41   Pytania do zagranicznych osób Intersex

Ze względu na to, że jestem jedynym IS aktywistą w kraju i nie mogę mówić w imieniu innych osób IS ( nie powinienem, w sumie ), to proszę o pisanie swoich wątpliwości i pytań do innych IS zapisywać tutaj. Chętnie przekażę dla znajomych IS z zagranicy, by można było poznać bardziej obiektywny, od Emieńczykowskiego, punkt widzenia.

Odpowiedzi od moich IS znajomych z zagranicy, też będę zamieszczać tutaj.

Chociażby pierwsza kwestia :
- wszyscy IS są TS, bo nie są cis
- włączanie IS, na siłę, pod parasol transpłciowości

Piszcie.

Arisa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 795
Wysłany: 2018-07-16, 12:24   Re: Pytania do zagranicznych osób Intersex

2in1_inkarnacje napisał/a:
Ze względu na to, że jestem jedynym IS aktywistą w kraju
Ze względu, że jesteś w błędzie - błąd jest wszędzie i towarzyszy Ci, ale niech Ci będzie...

Może jesteś jedynym publicznym aktywistą w Polsce, ale nie jedynym licząc też tych niepublicznych.

Konsultuj głównie z polskimi interseksualistami. nie zagranicznymi. Problemy w Polsce są calkiem inne niż za granicą. Emieńczykowskiego, punkt widzenia.

Odpowiedzi od moich IS znajomych z zagranicy, też będę zamieszczać tutaj.

Chociaż już duży plus, że zamierzasz coś konsultować.

Edit:
Cytat:
Chociażby pierwsza kwestia :
- wszyscy IS są TS, bo nie są cis
- włączanie IS, na siłę, pod parasol transpłciowości

To jest bez sensu.

Wszyscy IS są TRANS (a nie TS) bo nie są cis.

Nikt na siłę IS nie włącza pod parasol transpłciowości. Na chwilę obecną nie ma definicji transpłciowości, zaś kto zostanie tam włączony przez grupy pomocowe zależy tylko od danej osoby. W Polsce nie ma obowiązku deklarowania się jako należącą pod parasol transpłciowości. Nawet TS, która nie chce może powiedzieć nie i nie jest pod parasolem. Inna sprawa, że kiedyś może o problemy - pod niego wrócić.

Czy gej musi nosić metkę LGBT? Czy musi to gdziekolwiek deklarować? Czy musi chodzić na grupy pomocowe?

Co zaś do ankiety, którą dziś założyłam - założyłam ją celowo by w końcu było wiadomo co to jest ta transpłciowość, czym się różni od TRANS.
Osobiście uważam, że nie ma potrzeby definiować interseksualistów bez jakiejkolwiek dysforii jako transpłciowych. Nie mają tego typowego problemu, jaki mógłby ich dotknąć - transfobia, drogie operacje, problemy z lekarzami, którzy nie chcą przepisać hormonów...

Ten parasol transpłciowości powstał w odpowiedzi na coś. Nie tak sam z siebie.

Aristocat
moderator
HELL WEBSITE

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: is
Preferowany zaimek: on
Punktów: 367
Wysłany: 2018-07-16, 23:05   

Arisa napisał/a:
Co zaś do ankiety, którą dziś założyłam - założyłam ją celowo by w końcu było wiadomo co to jest ta transpłciowość, czym się różni od TRANS.

Osobiście uważam, że nie ma potrzeby definiować interseksualistów bez jakiejkolwiek dysforii jako transpłciowych. Nie mają tego typowego problemu, jaki mógłby ich dotknąć - transfobia, drogie operacje, problemy z lekarzami, którzy nie chcą przepisać hormonów...

Ten parasol transpłciowości powstał w odpowiedzi na coś. Nie tak sam z siebie.

Zgadzam się - dla mnie IS bez dysforii nie są transpłciowi, chyba że czują, że w jakiś sposób ich biologia sytuuje ich między płciami też społecznie i/lub mają jakąś potrzebę funkcjonowania między płciami czy "na granicy", ale wtedy już są niebinarni, czyli transgederowi.

2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-08, 22:32   

Czyli rozumiem, że nie ma żadnych pytań do skonsultowania.
Potem będzie tak, że wszyscy mi będą zarzucać, że jestem "najmądrzejszy" w temacie, a tak naprawdę nic nie wiem i przedstawaiam tylko swoje osobiste zdanie w każdym temacie.

Konsultacje zagraniczne mają być po to, żeby nie było pisania takich niedorzeczności, jak np. że każdy IS jest transowy.

Czekam na pytania do skonsultowania z zagranicznymi działaczami Interowymi.

Odpowiedz do tematu