Poprzedni temat «» Następny temat
Inter* aktywistyczne nowinki
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-10, 15:52   Inter* aktywistyczne nowinki

Tu będę opisywać podejmowane przez siebie akcje Inter* aktywistyczne.

1. PRZEDE WSZYSTKIM : kwestie finansowe. Po śmierci Dziadka zostaję z rentą 860zł / mc, która nie będzie wystarczająca do opłacenia moich rachunków, nie wspominając już o innych kwestiach bytowych i nie ma mowy, by zostawało mi cokolwiek na aktywizm ( wcześniej wszystkie akcje opłacane z mojej kieszeni ). Nawet, jak będę chciał do tej renty dorobić na fuchach, to po pożyczeniu kasy na rachunki, nie będzie mi zostawać na bilety na dojazdy do Klienta.
Oznacza to, że muszę szukać stałych, comiesięcznych sponsorów na aktywizm IS. Nie wiem, jak tu by podeszli z OII Europe, gdyż po rozmowie z Kitty Anderson wiem, że mają środki, ale bardzo ogranicznone i na duże akcje. Pewnie małych, samotnych Interseksualnych działaczy nie dofinansowują.

2. Inter* - link : strona internetowa. Chcę się uniezależnić od Facebooka, istniejących cudzych for, itp i stworzyć własną platformę ogłoszeń i komunikacji z moją osobą. Koncepcje rysunkowo - opisowe wczoraj poszły już do informatyczki ( osoba z "branży" ). Liczę, że uda się powołać prostą stronkę za free, choć opłaty za domenę nie uniknę. Oraz że strona powstanie w miarę szybko.

3. Forum IS - tu mam przeczucie, że jak nie znajdę profesjonalnego i zaufanego informatyka ( czytaj : nie zapłacę ), to forum będzie wisieć.

4. Wznowienie akcji " refundacja leków hormonalnych dla IS ", gdyż ostatnia edycja umarła w wyniku niezrozumienia moich działań przez Ministersrwo Sprawiedliwości.

5. Edit. Przyszła mi odpowiedź z Czekiego Min. Zdrowia ws operacji SRS na obywatelach z Polski, choć bardziej w wersji IS. Niestety, ale muszę czekać na fundusze na tłumaczenie, zanim upublicznię Polską wersję.

*

Piszę na wypadek, aby nie posądzono mnie, że nie robię konsultacji społecznych.
Ostatnio zmieniony przez 2018-07-10, 16:00, w całości zmieniany 1 raz  

AwryBoy
użytkownik
Wojtek

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 274
Wysłany: 2018-07-10, 16:04   

2in1_inkarnacje, darmową stronę możesz założyć tu:
https://www.stronygratis.pl/

2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-10, 16:05   

Pipsliczek, Nie chcę się odwoływać do zbiórek, gdyż :
- wszyscy już je organizują
- sprawa honorowa : z wywiadu radiowro poszło w świat, że to ja się dorzucam do tych zbiórek, więc nawet nie wypada
- są mocno wątpliwe

Aby IS aktywizm miał sens, ktoś by musiał łożyć, co miesiąca, od 1,5 tyś ( skrajny minimalizm ), do 3,5 tyś ( wersja lepsza ). Na zbiórkach tyle nie będzie.

Arisa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 636
Wysłany: 2018-07-10, 17:10   

wspieram.to oraz inne crowdfundingowe strony.

Musisz tylko napisać swoje założenia szczegółowo i zebrane pieniądze dokładnie na to wykorzystać co było opisane. Przestrzegać ich regulaminu.

Ponieważ interseksualistów jest wielu i mogą Cię poprzeć - jest szansa zebrania pieniędzy. Wsparcie pewnie też otrzymasz od osób cis lub głównie cis jeżeli opiszesz dokładnie cele i je zrealizujesz. Tam można zbierać nawet na SRS, elektrolizę itp. (gdyby kogoś interesowało)

2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-11, 01:06   

Zapoznałem się z regulaminem Wspieram.to https://wspieram.to/regulamin, ale wniosek mam jeden - to nierealne. Nie dość, że będę zbierać fundusze na cele, jakby nie było, publiczne, to muszę zapłacić z tej kwoty nagrody dla zbierających i odprowadzić podadek. Ogólnie nie do przyjęcia zasady.
Rozumiem, jak bym zbierał dla siebie prywatnie, ale do końca tak nie jest.
Jeszcze dziś nagram vlog w tym temacie, to na 6tą, czy 7mą rano powinien być dostępny ( nocka aktywistyczna jednak ).
Nie bardzo mi pasi, że muszę "żebrać o jałmużnę" i to niekoniecznie na mój prywatny cel. Nie tak mnie dziadki wychowali . . . :cry:

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-07-11, 01:14   

No niestety od darowizny jest podatek i tego nie unikniesz żadnymi legalnymi sposobami. Od pewnej kwoty po prostu jest. A ta kwota w przypadku osób obcych jest niska. Ale pomyśl - zawsze możesz wyliczyć i zebrać więcej - tak aby Ci zostało na podatek i ich "odsetki".

Zbierasz jak najbardziej prywatnie. Że na publiczny cel to inna sprawa. Ktoś tam zbierał na jakieś książki dla dzieci - to też rodzaj aktywizmu. Więc moim zdaniem się łapiesz.

Z tymi nockami aktywistycznymi skończ proszę bo znów na SOR wylądujesz. Przebywając w szpitalu tracisz więcej czasu, zaś dodatkowo zagrażasz organizmowi trafiając tam (zjadliwe bakterie, przepracowanie itp.).

Są inne takie strony - wpisz do google "crowdfunding". Przeczytaj regulaminy innych stron. Każda ma inne zasady. Ale podatku nie ominiesz. Omijając łamiesz prawo jeżeli dochodzi do darowizny. Rozumiem nie opłacać emerytury czy NFZ (jeżeli jest opcja), ale podatki mamy obowiązek płacić.

2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-11, 05:44   

Pipsliczek, Właśnie nie mogę. Na vlogu się wypowiadam czemu.

Nie sądziłem, że będzie aż tak. Nawet nie było się jak przygotować . . .

Udostępniajcie dalej :
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-07-11, 10:41   

Hmm. Jeżeli masz jakąś pracę gwarantowaną, a raczej wiesz ile z twoich fuch kończyło się wykonaniem roboty i zebraniem kasy, a ile było żartem - powininnoś wiedzieć czy Ci się opłaca czy nie. Ja nie mając na leki, czy mając rachunki - pożyczyłabym te 20-30 zł na dojazd, zrobiła pracę, zgarnęła 200-300zł i oddała te 20-30 i jestem wtedy na plusie - mam część tego czego brakowało.

Oczywiście nie polecam takiego działania gdy ilość dowcipnisiów przekraczała ilość faktycznych robót.

Jeżeli prosisz obce osoby do dofinansowania swojej działalności aktywistycznej, to ona już nie jest twoja, ale wspólna. Wtedy to jest działanie wspólne twoje i tych osób, które to finansują. Jeżeli chcesz by pozostało to stricte twoim działaniem aktywistycznym musisz na całość zarobić.

Zastanawia mnie na co dostałoś rentę (nie dofinansowanie z GOPS / MOPS). Przecież niedawno było widać jak przerzucasz węgiel. A nie jest to praca lekka.

Porażka 1. 2 razy tłumacz przysięgły na jeden list. Pierwsza propozycja - tłumacz przysięgły w jedną stronę. Odpowiedź czeską powinnoś szybko opanować - szczególnie mająć Google i słowniki. Ale... czy nie da się tam napisać po angielsku? Nawet jeżeli odpowiedzą po czesku to jak wyżej powinnoś to przy dozie samozaparcia samo przetłumaczyć choć sądzę, że odpowiedzą po angielsku.

Porażka 2. Od 10 minuty zabrakło Ci głosu - poszło z 4 biegu na wsteczny bez sprzęgła i hamowania.

Tak kończą się nocne działania i na granicy możliwości... Odpoczywaj. A każdy film oglądaj od początku do końca przed wrzuceniem na YT.

"Niestety jedynym aktywistą interseksualnym w Polsce" - być powinno -
"Niestety jedynym publicznym aktywistą interseksualnym w Polsce". Wtedy możemy się zgodzić.

2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-11, 12:02   

Zarobić te 1300+ z miesiąca na miesiąc na fuchach może być bardzo trudno. Średnio było od klikudziesięciu zł / miesiąc do kilkuset. Ale wtedy te kilkaset było w miarę. Na ten miesiąc mam ugadane 650 za fuchę, ale część tej kwoty muszę oddać pomocnikowi. U sąsiadów praktycznie robię deal za deal, to kasy nie widzę.

*

Z MOPSU nic mi się nie należało, jeszcze za Dziadka.
Rentę mam w związku z niedomaganiem neurologicznym. Węgiel, czy co tam, przezucę - to nie kłopot. Ale np nie mam w ogóle orientacji w terenie ( obcym i czasem swoim ) i jak gdzieś jadę, to często muszę z kimś. Nawet w takim Kłodzku, czy Rudzie mogę się okrutnie zgubić, mimo, że tu mieszkam całe życie.
Z przyczyn neurologicznych nie jestem w stanie zrobić prawa jazdy, to też mnie uzależnia od drugiej osoby. Zwłaszcza fuchy na wioskach.
O samotnym wyjeździe za granicę nie ma mowy - zawsze muszę mieć opiekuna.
Czy też wszelkie inne rzeczy poza neurologiczne.

*

Jak jest odpowiedź, nazwijmy, finalna - to wolę mieć od tłumacza. Odpowiadają po Czesku - ja jestem stroną zainteresowaną i na mojej głowie jest, aby tekst, który wysyłam do Min. był poprawny.

*
Odpocznę dopiero, jak będę mieć swoje 2m.kw i górkę.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-07-11, 13:29   

Coś mało na tych fuchach zarabiasz. Nikt Cię nie poleca? Ja obecnie zlecenia robię z polecenia. Jedna osoba poleca mnie innej i tak w kółko. Oczywiście nie elektryka, ale dobrego elektryka poleci też jedna osoba drugiej. Ale rozumiem, że jawność interseksualna i mówienie w rodzaju męskim przy wyglądzie bardziej damskim może szkodzić - o nastawienie ludzi. Jeżeli jest tam Was dwóch (pomocnik) należy brać podwójnie. To jest przecież większa robota, więc więcej bierzesz. Co masz w zamian u sąsiada - on się czymś odwdzięcza? Jeżeli nie, to też bierz kasę.

No to o orientację w terenie masz przep...ne. Ja też mam z orientacją w terenie problemy, ale koniec końców jak się pokręcę to odnajduję drogę. Więc nie tak źle jak u Ciebie. Ale... czy to nie oznacza, że zgubisz się na terenie budynku gdzie robotę wykonujesz? Lub coś błędnie połączysz? Co do samochodu - niewiele tracisz - paliwo jest drogie, do tego opłaty coroczne za samochód, codzienne za parkowanie itp.
Za dziadka Ci raczej nic nie dadzą, ale pamiętaj o możliwości zwrócenia się do MOPSu o pomoc jak nie będziesz wiązało końca z końcem. Tylko wtedy wydatki na listy odpadają, bo musisz się z pieniędzy rozliczyć na co idą.

Czy odpowiedź finalna z Czech i pierwsza do Czech wystąpienie nie może być angielska? Biegłych w angielskim jest więcej, więc jest konkurencja i wyjdzie taniej.
Poza tym co zrobisz jeżeli biegły tłumacz Ci źle przetłumaczy? Biegły to jest taki do sądu. Może warto postawić na tłumacza niebiegłego na poziomie C1/C2?

Tak właśnie czuję, że w końcu odpoczniesz w piachu. Co dziś kolejna noc aktywistyczna a potem jutro SOR? Czy to odpowiedzialne działanie? Jakiej będzie jakości?

2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-13, 17:49   

@Arisa - na tamte odpisze Ci PW.

Tutaj całość z dźwiękiem. Niestety, ale naprawianie usterek technicznych na kompie, opóźniło ponowny upload filmu.

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-07-13, 20:40   

Co w filmie jest źle - osoby transpłciowe nie wiedzą czym jest interselsualizm. Osoby trans(płciowe) to określenie na osoby niebinarne, transwestytyczne, transgenderowe, transseksualne, jak również interseksualne (które stanowią sporą część tego środowiska). Przypominam, że nazywane przez Libera transseksualnymi - tylko do sądu by przepchnąć przez to wąskie gardło.

Forum interseksualne - owszem warto przywrócić to co było na hermafrodytyzm.org. Nie wiem jak z licencją - pewnie trzeba napisać na nowo innymi słowami.

Film jest za bardzo przepełniony słowem interseksualne. 1) synonimy - zna ktoś?, 2) tego typu forum (zamiast forum interseksualne) zamiast osoby interseksualne - dać po części "interseksualiści", w liczbie pojedynczej też "interseks".

Zauważ, że dając tylko konto bankowe spowodujesz, że część osób może nie chcieć wpłacić, bo mogą nie wiedzieć jak to anonimowo zrobić. Nie wiem też jak fiskus patrzy na anonimowe wpłaty. By lepiej szło rób koniecznie konsultacje i pokazuj co chcesz wysyłać - inaczej ludzie będą się bali wpłacać szczególnie będąc trans.

interseksualiści wbrew temu co myślisz i między wierdzami przekazujesz - są osobami trans (nie transseksualnymi), ale trans, bo ich płaszczyzny płci nie są zgodne - nie są cis.

Dodam też, że osoby transseksualne po leczeniu są osobami interseksualnymi
Wikiepedia / Intersex napisał/a:
Iatrogenic (caused by medical treatment, e.g. progestin administered to pregnant mother) No estimate
Na tym z resztą polega leczenie TS, by "zrobić" z nich (cieleśnie) IS na tyle podobne do kobiety / mężczyzny by uchodziły w społeczeństwie za K lub M.

Nie wiem czy warto tak bić więc pianę, że nie ma forum stricte dla interseksualistów... ale ponieważ jest transseksualizm.pl, to czemu ma nie być interseksualizm.pl oraz transwestytyzm.pl?

Warto też zadać sobie pytanie dlaczego padła strona interseksualizm.pl oraz hermafrodytyzm.org.

2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-13, 20:53   

Absolutnie i kategorycznie NIE zgodzę się, że TS = IS / IS = TS. Po licznych konsultacjach z ważnymi działaczami IS na zachodzie, sprzeciwiają się oni, aby Interseksualizm włączać pod parasol transpłciowości ( to bzdura, by tak robić ) i jako osoba tru cis IS - całkowicie się pod tym podpisuję.

Swoim życiem pokazuję że jestem IS, ale nie jestem trans. Zwłaszcza na zachodzie się widoczne ( w aktywizmie i nie tylko ) osoby IS, które poczułyby się bardzo skrzywdzone, że są nazywane transowymi ( osobiście odczuwam to samo ), bo nigdy nie miały w planie korekty płci. Mowa o IPSO IS. Niekiedy nawet GSP IS nie można podpisać pod transpłciowością.

Hermafrodytyzm.org było faktycznie ( założone i prowadzone przez Milenę )
Interseksualizm. pl ? :shock: Raczej nie było czegoś takiego.

W filmie nic nie jest żle - wszystko jest dobrze i poprawnie. Widzę przecież, że osoby trans nie wiedzą, co to IS i powszechne jest tu myślenie, że jeśli ktoś jest IS, robi to dla fejmu i rozpromowania się w nieznanym celu. Czyli NIE WIEDZĄ.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-07-13, 21:06   

2in1_inkarnacje napisał/a:
Absolutnie i kategorycznie NIE zgodzę się, że TS = IS / IS = TS. Po licznych konsultacjach z ważnymi działaczami IS na zachodzie, sprzeciwiają się oni, aby Interseksualizm włączać pod parasol transpłciowości ( to bzdura, by tak robić ) i jako osoba tru cis IS - całkowicie się pod tym podpisuję.
Trans =/= transseksualizm. Zaznaczam to ponownie.

Cytat:
Swoim życiem pokazuję że jestem IS, ale nie jestem trans. Zwłaszcza na zachodzie się widoczne ( w aktywizmie i nie tylko ) osoby IS, które poczułyby się bardzo skrzywdzone, że są nazywane transowymi ( osobiście odczuwam to samo ), bo nigdy nie miały w planie korekty płci. Mowa o IPSO IS. Niekiedy nawet GSP IS nie można podpisać pod transpłciowością.
No to czekam, aż się przedstawisz, co łączy Cię z trans. Jesteś trans, nie cis niezależnie od tego czy chcesz czy nie. Bycie trans nie oznacza bycia gorszą jednostką. Parasol trans jest dla Ciebie otwarty, jako, że przynajmniej jedna płaszczyzna płci odbiega u Ciebie od definicji biologicznego mężczyzny jak i biologicznej kobiety.

To brzmi podobnie do feminizmu i wypowiedzi TERFów. Przepraszam za porównanie. Ale jedyne co z tego bije - interseksualiści są lepsi od innych osób trans.

Cytat:
Hermafrodytyzm.org było faktycznie ( założone i prowadzone przez Milenę )
Interseksualizm. pl ? :shock: Raczej nie było czegoś takiego.
- może interseksualizm.org? Wiem, że było coś takiego.

Cytat:
W filmie nic nie jest żle - wszystko jest dobrze i poprawnie. Widzę przecież, że osoby trans nie wiedzą, co to IS i powszechne jest tu myślenie, że jeśli ktoś jest IS, robi to dla fejmu i rozpromowania się w nieznanym celu. Czyli NIE WIEDZĄ.
Czyli nie wiedzą też o swoim istnieniu. Bo interseksualiści obecni na tym forum też są trans. Więc?
Ostatnio zmieniony przez Arisa 2018-07-13, 21:10, w całości zmieniany 1 raz  

Swan
użytkownik
Sokrates

Punktów: 217
Wysłany: 2018-07-13, 21:09   

Cytat:
Warto też zadać sobie pytanie dlaczego padła strona interseksualizm.pl oraz hermafrodytyzm.org.

Ponieważ psychicznie się identyfikujemy z płcią społeczną, nie ze swoją budową. I dlatego o tym chcemy mówić, a medyczne rzeczy pozostawiamy w gabinecie lekarza. Względnie, mamy ochotę mówić o swojej atrakcyjności i o seksie, ale to też podchodzi pod społeczne aspekty płci.

Aristocat
moderator
HELL WEBSITE

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: is
Punktów: 367
Wysłany: 2018-07-16, 23:26   

Swan napisał/a:
Cytat:

Ponieważ psychicznie się identyfikujemy z płcią społeczną, nie ze swoją budową. I dlatego o tym chcemy mówić, a medyczne rzeczy pozostawiamy w gabinecie lekarza. Względnie, mamy ochotę mówić o swojej atrakcyjności i o seksie, ale to też podchodzi pod społeczne aspekty płci.

Dokładnie. Poza gabinetem lekarskim i łóżkiem moje bycie niebinarną osobą jest dużo ważniejsze niż moje bycie IS.

2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-19, 02:38   

UWAGA :

Emi aktywistycznie

Obecnie czekam na odpowiedzi na moje pisma od / z :
1) Ministerstwo Zdrowia Republiki Czech, ws operacji SRS u dorosłych i świadomych obywateli z Polski;
2) Polskie Ministerstwo Sprawiedliwości ws ePUAP
3) Rzecznik Praw Obywatelskich ( Warszawa ) ws ePUAP
4) Warsaw Genomics, ws uznania osób IS w : badamygeny.pl
5) Łódzkie Centrum DSD w sprawie z punktu 1) - opinia specjalistów
6) ( nazwa skrótowa ) : zniżki dla umiarkowanych
( przywrócenie państwowych zniżek za przejazdy komunikacyjne, dla rencistów grupy umiarkowanej )
7) ws wywiadu/ artykułu do czasopisma "Replika"

*

Zarzucano mi, że nie robię konsultacji społecznych ws wysyłanych przez siebie pism. Dlatego, przed wysłaniem kolejnych, będę je konsultować tu, na Grupie, bądź na forach transowych - pod kątem błędów i uwag innych Zainteresowanych.

*

Kolejny, podjęty przeze mnie temat, to będzie kontynuacja procesu wprowadzenia refundacji na leki hormonalne dla osób Interseksualnych. Szczegóły wkrótce.

2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-29, 18:41   

Daję do konsultacji, żeby nie było

Chodzi o wznowienie akcji refundacji na leki hormonalne dla osób IS
Tu piszę do różnych instytucji, z prośbą o listy polecające, które potem przekażę dalej.

Daję w imgurze, bo inaczej nie wiem, jak się robi.

https://imgur.com/a/os85F4l - cz 1

https://imgur.com/a/WXDyY6s - cz 2

Jak nie będzie zastrzeżeń, to wysyłam.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-08-29, 19:12   

O podtrzymaniu niejednokrotnie podstawowych funkcji życiowych bym nie pisała. Eunuchowie żyli 5-10 lat dłużej niż faceci, choć to życie mogło iść w ilość zamiast jakość. Zdrowie i wyniki w normie - owszem. O ZWDPF bym nie pisała. To jest bełkot Libera - po prostu wprost - "transseksualizmu". Używanie Liberowej terminologii jest nie w porządku ponieważ transseksualistką on nazywa K/M, jest transfobiczny i chamski. Użyjmy słowa oficjalnego transseksualizm, dysforia płciowa itp.

"Z poważaniem" -> "Z wyrazami szacunku"
"Czekam na Państwa..." -> "Proszę o Państwa"
" ( inaczej transseksualizmu ) " -> " (inaczej transseksualizmu) " <- zauważ, gdzie usunęłam spacje.

Wyjustuj tekst, czyli wyrównaj do lewej i prawej jednocześnie.

Reszta jest w porządku, drobne uwagi dam Ci jeszcze na Discordzie - ale bardziej techniczne już.

Edit: słowo "Do:" na samym początku bym usunęła i instutucję do której się zwracasz przesunęłabym o około 1/2 długości linii w prawo. Używanie "Do:" to już archaizm.

Może gdzieś na początku "Szanowni Państwo," i wtedy kolejny wiersz zaczynasz od małej litery (jesteś po przecinku nie kropce).

Czyli:
Cytat:
Szanowni Państwo,

jestem publicznym aktywistą...

Merry
moderator
Poniżam moje myśli

Kim jesteś: ts
Punktów: 115
Wysłany: 2018-08-29, 20:02   

2in1_inkarnacje, wrzuć ten tekst na google docs, ustaw możliwość komentowania/edytowania dla gości i wyślij mi do niego linka. Popoprawiam Ci błędy stylistyczne i interpunkcyjne.

ElżbietaFromage
moderator
(TRU) Nie-TRU

Punktów: 164
Wysłany: 2018-08-29, 20:28   

Wrzucam przerobione dwa pierwsze akapity. Usunęłam niepotrzebne moim zdaniem informacje i powtórzenia.

Cytat:
Jestem aktywistą na rzecz osób interseksualnych oraz transseksualnych. Obecnie koncentruję się na działaniach związanych z refundacją leków dla osób interseksualnych.
Około roku 2014 osoby transseksualne typu mężczyzna/kobieta otrzymały refundację na wybrane leki wspierające ich terapię. Niemniej refundacja nie objęła osób o kondycji interseksualnej.

Wiele osób znajdujących się w spektrum interseksalizmu wymaga zastosowania dodatkowej terapii hormonalnej, której celem jest możliwe utrzymanie organizmu w zdrowiu, a niejednokrotnie również służy ona podtrzymaniu podstawowych funkcji życiowych. W związku z tym terapia hormonalna dla wielu osób interseksualnych jest niezbędną częsią ich codziennego funkcjonowania.

ElżbietaFromage
moderator
(TRU) Nie-TRU

Punktów: 164
Wysłany: 2018-08-29, 20:58   

Część druga:
Cytat:
Rozpoznanie zespołu dezaprobaty płci (zwanego transseksualizmem) różni się od diagnozy interseksualizmu. Najnowsza klasyfikacja ICD-11 rozgranicza obydwie kondycje zdrowotne. Jednocześnie mimo swoich bezpośrednich konsekwencji na zdrowie całego organizmu osoby z rozpoznaniem kondycji interseksualnej, w odróżnieniu od osób rozpoznanych jako transseksualne, nie mogą korzystać z refundacji na leki hormonalne.

Podjęte przez mnie działania w latach 2015-2017, których celem było uzyskanie uprawnień do refundacji leków służących terapii hormonalnej dla osób o kondycji interseksualnej zakończyły się niepowodzeniem. Wobec tego zwracam się do różnych instytucji oraz specjalistów z prośbą o listy polecające, zwracające uwagę na potrzeby osób interseksualnych. Listy te przekażę następnie do odpowiednihc organów rządowych.

List polecający od Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego byłby istotną częścią doskumentacji.

Z góry dziękuję za Państwa odpowiedź oraz list polecający.

Z wyrazami szacunku
......

Odpowiedz do tematu