Poprzedni temat «» Następny temat
Bank
Autor Wiadomość
Majka
użytkownik
Cesarzowa poduszek

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 12
Wysłany: 2018-10-03, 21:25   Bank

Taka sprawa mi teraz do głowy wpadła, jak to jest z kontem w banku, zmianą wizerunku i danych? Lepiej zamknąć konto i tworzyć nowe czy bawić się ze zmianą danych na umowach itd.? Czy na chwilę przed rozprawą z wizerunkiem odbiegającym od tego na dowodzie nie będzie problemów z w/w?

Arisa
użytkownik

Punktów: 629
Wysłany: 2018-10-03, 21:35   

powiem tak - CIF - jest coś takiego i zawiera często imię i nazwisko. Tego nie zmieniają. Pozostaje zamknąć konto przed wyrokiem i otworzyć po wyroku jeżeli ma się to w systemach elektronicznych nie włóczyć.

Przez 5 lat po zamknięciu konta i tak będzie to przetwarzane w systemach. Przy zamykaniu konta sprawdź czy masz wszystkie pieczątki na dowodzie zamknięcia konta. Czas zamykania konta: 30 dni.

Sprawdź czy konta nie możesz w swoim banku zamknąć drogą elektroniczną (system bankowy) lub listownie poleconym.

Jenny
użytkownik

Punktów: 286
Wysłany: 2018-10-03, 22:46   

Arisa napisał/a:
CIF - jest coś takiego i zawiera często imię i nazwisko.

Czy możesz powiedzieć coś więcej o tym CIF?
Szukam i wyskakuje mi tylko informacja o Alior Bank.

Według tego linku w mbanku można zmienić wszystkie dane.
Czy ktoś próbował?
Czy to nie jest wystarczające?

Majka
użytkownik
Cesarzowa poduszek

Punktów: 12
Wysłany: 2018-10-03, 23:16   

"Numer CIF/CIS jest to numer wymagany w niektórych bankach do jednoznacznego zidentyfikowania rachunku. Jest potrzebny do zalogowania się lub wyboru profilu. "

Z tego co wyszperałam, jest to numer na umowie. Wychodzi na to, że w Santanderze (BZWBK) odpowiednik tego to numer NIK / ICN. Alior ma osobny dla każdego konta, Santander jeden na klienta :) Jeśli się mylę proszę o poprawkę :P

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-10-03, 23:59   

Czym był ten numer w banku w którym byłam tak dawno - nie pamiętam - ale było to kilka cyfr potem pełne imię pierwsze i nazwisko rozdzielone myślnikami i dalej cyfry i identyfikowało mnie - nie konto w sposób jednoznaczny w ich systemie. Była to część niezmienna i nie wyszczególniona na umowie - o numerze dowiedziałam się przy zamykaniu konta, bo i tak chciałam zamknąć rachunek. I tam przy ostatniej wypłacie okazało się że to taka sama lipa jak z tym ePUAPem. Czyli z numeru CIF można było odczytać poprzednie imię i nazwisko. Numer ten nie zawierał drugiego imienia (w sensie jedno).

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 570
Wysłany: 2018-10-04, 22:22   

Jenny napisał/a:

Według tego linku w mbanku można zmienić wszystkie dane.
Czy ktoś próbował?
Czy to nie jest wystarczające?

Poszedłem po prostu do mKiosku z nowym dowodem i wyrokiem, powiedziałem jak jest, pani sobie pokserowała, coś tam podpisałem, za parę dni miałem zmienione imiona w systemie (tzn. to co widać po zalogowaniu), od tego czasu na przelewach i wszędzie są nowe. Nigdzie nie ma śladów starych danych (a przynajmniej ja nie zauważyłem). Bez problemu to wszystko poszło. Od 13 lat używam tego samego konta (a nawet dłużej, bo wcześniej miałem IzzyKonto).

lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 46
Wysłany: 2018-11-05, 11:11   

Ja ostatnio zamykałem w -juz nie- bz WBK z konsultantem online i mi nie robiła problemów mimo że fotka stara a wygląd nowy, ale może być różnie.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-11-05, 21:44   

wendigo, ja ten numer o którym piszę widziałam tylko raz - przy zamknięciu konta. Tak - w przelewach i na papierach go nie było. Tak więc jest ryzyko - przynajmniej w Raiffeisen, że dalej to siedzi we flakach systemu, którzy widzą pracownicy banku, a Ty nie. Ale na podstawie RODO, każdy ma prawo obecnie do wyciągu wszystkich swoich danych osobowych na podstawie art. 15 ust. 3 i 4 RODO. Przed podjęciem decyzji o kontynuowaniu konta lub jego zamknięciu i otwarciu na nowo - można o taki wyciąg wnieść (pierwszy taki wyciąg jest zawsze bezpłatny).

Odpowiedz do tematu