Poprzedni temat «» Następny temat
Błędy i wady Niebieskiej Strony //Transseksualizm.pl
Autor Wiadomość
Arisa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 629
Wysłany: 2018-11-04, 20:11   Błędy i wady Niebieskiej Strony //Transseksualizm.pl

Katarzyna napisał/a:
wendigo napisał/a:
Trzeba było zgłaszać, to by świeższe rzeczy też na Niebieskiej były :P

Za te niebiskie oczojebne tło to wp.. krzesłem się należy! :D Skąd pomysł? :)
Za mały kontrast należy się: (╯°□°)╯︵ ┻━┻

Wymieniam zauważone błędy i problemy:

- popup RODO (właściwie zbędny, bo całość można było umieścić w polityce prywatności, skoro nie jest stosowane profilowanie): tu jest gotowe rozwiązanie, wystarczy sobie kolory popupa zmienić.

- brak HTTPS - czyli sąsiad i rodzina na wspólnym HUB-ie i operator telekomunikacyjny (ISP) widzą wszystko co się tam pisze w tym zamkniętym forum. O szkodliwości podglądu rodziny chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Znamy relacje dziecko - ojciec / matka w rodzinach z osobą transseksualną.

- otworzyć forum na świat - na prawdę nie znajdzie się na tym forum nic, gdy jest niedostępne.

- zmienić licencję na pozwalającą cokolwiek skopiować. Informacje na stronie pochodzą w dużej części nie od użytkowników forum, zaś ich licencja umieszczona w stopce zabrania właściwie nawet pobrania i skopiowania pozwu (skopiowanie go do urzędu to też kopia). Pod grożbami kodeksami, odpowiedzialnością cywilną, karą do 3 lat więzienia i może jeszcze batem <hahaha> . Wskazane licencje wolnościowe typu CC-BY-SA, GFDL itp.

- zwiększyć kontrast robiąc stronę np. bardzo ciemno granatową, zaś tekst pozostawiając biały. To co jest czerwone, zmienić wtedy na cyan lub żółte. Nie proponuję innego tła (np. szarego) o już popularną nazwę "niebieska strona". Przy obecnej kolorystyce daltonista niewiele zobaczy i można dostać depresji patrząc na ten #0000FF niebieski. Przypomina mi się stary Norton Commander, w którym pamiętam jak modyfikowałam tło na ciemno-szare, by nie wypalał monitora i oczu.

- zaktualizować informacje na stronie z lat 199x-200x na lata 201x.

- zmienić admina technicznego, na takiego, który realnie będzie pełnił funkcje techniczne i opiekował się stroną (wskazany czas reakcji do 2 dni - np. w razie ataku hakerskiego).

- dlaczego na niebieskiej stronie nie ma słowa o treningu głosu dla M/K? Problem na prawdę nie istnieje i nie stanowi to części tranzycji przynajmniej dla części osób? Brak nawet listy aplikacji na których można się uczyć.

- po zmianie wyglądu strony koniecznie użyć COBLIS i zobaczyć jak widzą ją daltoniści (wśród TS też występują).

- dodać RWD (dopasowanie układu strony do mniejszych rozdzielczości - smartfony, tablety).

- upgrade silnika - wg sygnałów, które dostałam, silnik jeszcze starszy niż na WFT - zapewne jeszcze z poprzedniego millenium.

- na stronie głównej niepoważnie wyglądająca czcionka dodatkowo bez polskich znaków (nagłówki).

Wendigo, jako admina Niebieskiej Strony proszę o dodanie tematu do śledzonych - tu będę zgłaszała znalezione błędy (jeżeli nie wymagają sprostowania cito w danym temacie - choć wtedy też postaram się dać tu link do posta).

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Punktów: 593
Wysłany: 2018-11-06, 12:27   

Ej no, ale dlaczego piszesz tę litanię tutaj a nie na Niebieskiej?

wij
użytkownik
xaos in my mind

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 160
Wysłany: 2018-11-06, 17:05   

Zaryzykowałbym stwierdzenie:
bo lubi tu pisać :P

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Tożsamość płciowa: m
Punktów: 570
Wysłany: 2018-11-06, 20:45   

Ariso, czy nie uważasz, że takie rzeczy powinny były zostać napisane NA Niebieskim Forum? (z resztą Freja też już to zauważyła). Chyba nikt z administracji niebieskiego, poza mną, nie czyta tego forum...

Ale ok, dziękuję za podpowiedzi, będę miał je na uwadze.

Arisa napisał/a:
- brak HTTPS

Właściwie powinien działać już, a jak nie działa, to coś padło ;)

Cytat:
- zaktualizować informacje na stronie z lat 199x-200x na lata 201x.

Wszystko fajnie, tylko tu powinny być zgłaszane konkrety.

Cytat:
- dlaczego na niebieskiej stronie nie ma słowa o treningu głosu dla M/K?

Cóż, sprzed 10 lat nie pamiętam takiego zagadnienia... Jeśli jest zapotrzebowanie, to można zrobić taką podstronę.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-11-06, 23:31   

Wendigo piszę tutaj, bo nie mam konta na niebieskiej stronie i nie chcę mieć (nie zgadzam się z regulaminem - nie lubię m.in. pisać na licencjach zabraniających ludziom dzielenia się wpisem). Czy zabronione jest wymienianie publiczne błędów, gdy nie stanowią zagrożenia dla wszystkich (Security bugs) lub stanowią, ale i tak wszyscy wiedzą (https)?

Cytat:
Chyba nikt z administracji niebieskiego, poza mną, nie czyta tego forum
i dlatego, że wiem, że to przeczytasz - piszę tutaj. Możesz całość kopsnąć innym administratororm, niech zakasają rekawy i robią. :-p

Co do HTTPS-a - jedyna słuszna sprawa - na każdej stronie http powinno być 301 moved permanently do adresu z https.

Cytat:
No od tego jest też administracja by poprawiała - jak znajdę konkretną rzecz o większym znaczeniu, to napiszę tutaj, tylko nie twierdźcie potem, że wszystko pochodzi od waszych użytkowników (rzeczy mniejszego stopnia - błedy stylistyczne, nazewnictwo, literówki - przemilczę). :-p Nie jestem użytkownikiem Niebieskiej Strony. :) Ale co do zasady - z moich postów bez wpisu CC-BY-SA możecie korzystać. CC-BY-SA trzyma Was do czasu oznaczenia fragmentów za autorstwo i za licencję do danego fragmentu (docelowo mile widziana taka licencja na wszystkie informacje z wyjątkiem zdjęć, ale nie innych obrazków). :-p :-p :-p

Cytat:
Cóż, sprzed 10 lat nie pamiętam takiego zagadnienia... Jeśli jest zapotrzebowanie, to można zrobić taką podstronę.
Czy jest potrzebna czy nie - wejdź na VideoSejm, obejrzyj wystąpienia Anny. Passing jest, kobietą jest, ma SRS... ale głos wszystko zdradza, bez pytania co jej jest.
Poza tym wiele osób żali się na swój głos m.in. tutaj, znaczy, że problem jest. NVTS 2 jest rozwijany i będzie - jeśli zostaną dostarczone opisy dla ćwiczeń dla K/M-ów - potwierdzone za działanie - ze stron (choć oni mają z tym problem mniejszy po 2 latach podaży testosteronu) - powstanie też fork dla nich pod inną nazwą, by nie doszło do pomyłek programów. :) Program można trzymać przy Waszej licencji forum - póki nie wymagacie obowiązkowego logowania do pobrania programu lub nie każecie płacić - nie jest to zabronione.

Hmm. Przez 10 lat na forum Niebieskiej Strony nikt się nie pożalił na głos. <mysli> Aż mi się nie chce uwierzyć. Ile osób ma tam konto?

Wij napisał/a:
bo lubi tu pisać :P
Owszem :D to też.

Wendigo napisał/a:
Które są "do pilnej"?
M.in. gdzie dr Liber przyjmuje w Krakowie, w działce seksuolodzy. W temacie o Liberze znajdziesz moją rozpiskę dotyczącą tego.

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-11-07, 15:14   

Arisa napisał/a:
Wendigo piszę tutaj, bo nie mam konta na niebieskiej stronie

Ok (choć i tak nie wierzę :P )

Cytat:
Czy zabronione jest wymienianie publiczne błędów, gdy nie stanowią zagrożenia dla wszystkich (Security bugs) lub stanowią, ale i tak wszyscy wiedzą (https)?

Czy ja powiedziałem, że coś jest zabronione? Nie powiedziałem, że jest zabronione, uważam że dobrze, że wskazujesz co można poprawić tylko że tutaj nie ma nikogo z administracji Niebieskiego poza mną! To jak mówić o kimś bez tego kogoś...

Cytat:
No od tego jest też administracja by poprawiała[/quote]
Wiesz jak to się kiedyś robiło? pisało się np. PW do administratora: "Hej, byłam u Libera, teraz bierze xxxzł za wizytę.", albo: "Hej, miałem tydzień temu mastektomię u, możecie zamieścić moją relację na stronie: <relacja>" i administracja poprawiała...

Cytat:
Hmm. Przez 10 lat na forum Niebieskiej Strony nikt się nie pożalił na głos. <mysli> Aż mi się nie chce uwierzyć. Ile osób ma tam konto?

Być może się żalił, ale nikt nie wymyślił na to rozwiązania wcześniej.

Katarzyna
użytkownik
girl

Kim jesteś: ts
Punktów: 159
Wysłany: 2018-11-08, 21:20   

Co do koloru. Z jednej strony rozumiem że teraz ze względu na nazwę i tradycję ciężko coś zmienić. Ale jakby startową zrobić w kolorystyce tradycyjnej a resztę tak by lepiej się czytało? Miałem kiedyś stronę o lampach elektronowych i układach elektronicznych konstruowanych w ich oparciu w czasach gdy szybkość 256kb/s była gigantyczna. No i konstruowałam jej wygląd w oparciu o klasyczne kanony typografii. Ostatnia rzecz że ocena moja jest subiektywna a ja nie uważam się za ekspertkę.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-11-08, 23:12   

Cytat:
pisało się np. PW do administratora
Pod deszczem przez rynnę? Nie mam tam konta.

Cytat:
poza mną!
- tak miało trafić do Ciebie, czyli do admina :) poza tym wszyscy widzą co było zgłoszone, nie będą truli po 10 razy każda osoba po raz kolejny to samo.

Poza tym jeżeli mam pisać "Hej, byłam u Libera, teraz bierze xxxzł za wizytę." - bo lubię tu pisać i lubie dać to na licencji wolnej.

Katarzyna napisał/a:
tradycję ciężko coś zmienić
Zawsze można dać granatowy, szaro-niebieski jasny. Strona nadal bedzie niebieska, ale nie wykańczająca wzroku.

A strona na prawdę wygląda jak konstruowana w oparciu o wygląd Norton Comandera. Ale w tamtych czasach było tylko 16 kolorów - wszystkie takie oczoj...e poza odcieniami szarości.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-11-09, 00:16   

wendigo napisał/a:
le tak tak, ja zamierzam zaktualizować, na nowej wersji :)
A tymczasem przez rok, albo trzy nowe osoby będą wprowadzane w błąd.

Cytat:
I nie zostanie już raczej, bo nikt nie będzie grzebał już w tej wersji...
- brawo - ten popup to strzał we własną stopę. Czy w RODO gdziekolwiek jest napisane, że każda strona ma wyświetlać popup?

Cytat:
Które są "do pilnej"?
Jest w wątku o Liberze.

Cytat:
Kiedyś była taka moda ;) strona powstała i ze względu na tradycję jest cały czas taka niebieska :P
Niebieski niebieskiemu nierówny. Są mniej męczące odcienie - bardzo ciemne i bardzo jasne. Część z nich znajdziesz na tej stronie.

P.S. W wątku o Liberze nie offtopujemy na temat niebieskiej strony, gdy dyskusja zaczyna tylko tego dotyczyć.

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-11-09, 21:17   

Arisa napisał/a:
wendigo napisał/a:
le tak tak, ja zamierzam zaktualizować, na nowej wersji :)
A tymczasem przez rok, albo trzy nowe osoby będą wprowadzane w błąd.

Nie aż tak długo.

Cytat:
brawo - ten popup to strzał we własną stopę. Czy w RODO gdziekolwiek jest napisane, że każda strona ma wyświetlać popup?

Nie, nie wiem, przykro mi ale ja nie mam wiedzy by to poprawić a admin techniczny pracuje nad nową wersją i też wolę nie zawracać głowy tym popupem...

Co do koloru - ok, przyjąłem do wiadomości, z resztą już od lat znam te skargi na kolor ;) mnie tam by się marzył style switcher (aby jedna wersja została w TYM kolorze, nawet jeśli nikt by jej nie używał /ja bym używał, bo mi nie przeszkadza/) ale nie znam możliwości technicznych...

Odpowiedz do tematu