Poprzedni temat «» Następny temat
Out na 100dniówce
Autor Wiadomość
Majka
użytkownik
Cesarzowa poduszek

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Wysłany: 2018-11-12, 03:01   Out na 100dniówce

Rozmyślam czy outować się na 100 dniówce, zwyczajnie przyjść w sukience z chłopakiem/znajomym/kimś. Co o tym myślicie? Dobry czy wyjątkowo głupi pomysł?

remick76
użytkownik

Punktów: 294
Wysłany: 2018-11-12, 10:30   

Myślę, że to bardzo dobra okazja do outu, a czy dobry pomysł? To zależy.. Dla niektórych koleżanek / kolegów będzie to zapewne spory szok poznawczy ;-) Chyba, że część wie drogą nieoficjalną.. Jeśli czujesz się psychicznie na siłach, by unieść możliwe konsekwencje, działaj. Ja jestem na TAK :-p

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Punktów: 615
Wysłany: 2018-11-12, 12:03   

Chyba nie bardzo, bo to nie twoja impreza tylko klasy, a efekt będzie taki, że będziesz na sobie uwagę skupiać.

Jeśli zależy ci, żeby iść tam w kiecce, to wyautuj się raczej wcześniej.

Arisa
użytkownik

Punktów: 795
Wysłany: 2018-11-12, 13:36   

Opcją jest też nie pójść na studniówkę. Pamiętaj, że to impreza nagrywana. Czy na pewno Majka zniesiesz nagrane (uwiecznione) reakcje na out? IMHO out w takim przypadku, jeżeli nie chce się być pośmiewiskiem dla innych (jak zareaguje osoba towarzysząca?) lub nie chce się spowodować nagranego na kamerę szoku, powinien się odbyć odpowiednio wcześniej, tak byś zobaczyła czy w ogóle Cię zaakceptują. Jeżeli Cię nie akceptują to właśnie kończysz szkołę i możesz rozwiązać znajomości. To co w tym momencie będzie dobre - skupić się na tym, by na studia pójść w roli kobiecej. Może więc warto nie pójść i się w ogóle nie outować przed nimi?

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem było nie pójść na tą imprezę - ale tak ja uważałam i było też tam trochę nieprzychylnych mi osób - o tym, że jestem "inna" wiedzieli jużdużo wcześniej, bo pewnych rzeczy dotyczących ciała po prostu nie da się ukryć, zaś roli męskiej pełnić nie chciałam od początku.

Ostatnio zmieniony przez Arisa 2018-11-12, 13:50, w całości zmieniany 1 raz  

Jenny
użytkownik

Punktów: 300
Wysłany: 2018-11-12, 13:46   

Arisa napisał/a:
Pamiętaj, że to impreza nagrywana.

U mnie na początku nagrania była jeszcze wstawka nagrywana wcześniej w klasie z kilkoma słowami o każdej osobie. Do tego zdjęcia z życia klasy

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-11-12, 13:53   

Jenny, na prawdę nie wiem jak wygląda takie nagranie, mimo, że miałam możliwość zapłacenia za kasetę mimo, że mnie tam nie było.

W takim wypadku to oznacza out jeszcze przed studniówką. Jeżeli Majka ma passing, będzie bardzo ch... gdy się przedstawi deadname. :/ Sytuacja przeciwna wymusza out... Najmniej nerwów i emocji może przynieść opuszczenie imprezy. Zostało już mało czasu do studniówki i pewnie jeszcze mniej do zdjęć przedstudniówkowych, o których piszesz. Warto by ludzie się oswoili zanim będzie studniówka, jeżeli planuje tam iść.

Dalialama
użytkownik

Punktów: 133
Wysłany: 2018-11-12, 15:38   

Majka a jakie masz relacje w klasie? Jeśli masz osoby przed którymi jesteś wyoutowana i jest ok, to ja bym poszła.Najważniejsze abyś czuła się dobrze. Chociaż ze względów organizacyjnych lepiej by było pewnie abyś się wcześniej wyotowała, bo tu jakieś winietki, księgi gości etc. Sama byłam ba studniówce w boymode na i czułam się źle z tego powodu, więc jak masz okazję, to why not?

Vera-chan
użytkownik

Punktów: 128
Wysłany: 2018-11-12, 16:05   

Ja bez outu, swoją spędziłam w jakimś ustronnym miejscu, smętnie oczekując poranka, gdy ktoś mógł mnie odebrać. Mi już lepiej byłoby w ogóle nie iść, niż się tak przemęczać i przymuszać.

Majka
użytkownik
Cesarzowa poduszek

Wysłany: 2018-11-12, 16:24   

Arisa napisał/a:
Jeżeli Cię nie akceptują to właśnie kończysz szkołę i możesz rozwiązać znajomości. To co w tym momencie będzie dobre - skupić się na tym, by na studia pójść w roli kobiecej. Może więc warto nie pójść i się w ogóle nie outować przed nimi?

To także rozważam, ale jednak 100dniówka fajna sprawa... :/

Jenny napisał/a:
U mnie na początku nagrania była jeszcze wstawka nagrywana wcześniej w klasie z kilkoma słowami o każdej osobie. Do tego zdjęcia z życia klasy

Każdego roku u nas inaczej to wygląda, rok temu był wyłącznie fotograf :)

Arisa napisał/a:
(jak zareaguje osoba towarzysząca?)

Zdecydowanie dobrze :-p Nie mam zamiaru iść z kimś obcym, raczej ktoś kto o mnie wie. Ot przyjaciel czy jak zwał tak zwał

Cytat:
W takim wypadku to oznacza out jeszcze przed studniówką. Jeżeli Majka ma passing, będzie bardzo ch... gdy się przedstawi deadname. Sytuacja przeciwna wymusza out...

Passing jest, póki co nikt nie pyta jak latam po szkole, ot człowieczek w unisex ubraniach

Dalialama napisał/a:
Majka a jakie masz relacje w klasie? Jeśli masz osoby przed którymi jesteś wyoutowana i jest ok, to ja bym poszła.

Relacje w porządku, nie outowałam się przed nikim, chociaż nwm czy ktoś wie / podejrzewa. Póki co określili mnie osobą (tu cytuję) "nieheteronormatywną" :D Jak dotąd nikomu nie przeszkadzam, nikt się nie czepia

Podsumowując, jeśli nie będzie filmów i innych dziwnych cudów, chyba można się wyoutować wcześniej i iść na 100 dniówkę tak jak się chce ^^

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-11-12, 16:25   

Majka, wskażę tu jeszcze - odnośnie słów Jenny - zapytać czy dołączane będą zdjęcia szczególnie z interesujących Cię lat (sprzed HRT), o ile przemogłaś się do uczestnictwa w zdjęciach klasowych (ja nie uczestniczyłam). Bo jeżeli tak i jeżeli będą podawali tam twoje deadname, to chyba sama wiesz, czy chcesz potem widzieć ten film na youtube (tam ląduja ostatecznie nagrania z imprez - całkiem zgodnie z prawem!).

Za to nie idąc tam - masz prawo na piśmie zażądać by twoich zdjęć nie upubliczniano (choć skuteczność prawna tego jest ograniczona), a w szczególności masz prawo odmowy czytania tam twoich danych osobowych (tu masz prawnie 100% pewność skutecznego wyrażenia woli, bo to już dane osobowe).

Myślę, że kontekst - do jakiej szkoły chodzisz + twój wizerunek na grupowym nie zostanie tu w myśl RODO potraktowany jako element otoczenia / zebrania, bo o ile nie złamie to praw autorskich - upublicznienie na filmie takiego zdjęcia, to z RODO się pokłóci przy wyrażonym czynnie sprzeciwie. Sprzeciw składasz wtedy pisemnie (z potwierdzeniem wpłynięcia) na ręce organizatora oraz szkoły, uzasadniać tego nie musisz.

Oczywiście nikt (w tym rodzice) nie mogą Cię zmusić do uczestnictwa w tej imprezie.

P.S. Przepraszam za bełkot prawny i za RODO.

Edit:
Cytat:
Zdecydowanie dobrze :-p Nie mam zamiaru iść z kimś obcym, raczej ktoś kto o mnie wie. Ot przyjaciel czy jak zwał tak zwał
Tego nigdy nie wiesz - gdy kamera nie będzie patrzyła w stronę twoją i pójdą wyzwiska od rowerów może poczuć się bardzo źle a nawet imprezę opuścić. Gdy ta osoba opuści salę, Tobie pozostanie to samo, bo przecież sama na studniówce będziesz wyglądać dziwnie.

Cytat:
Passing jest, póki co nikt nie pyta jak latam po szkole, ot człowieczek w unisex ubraniach
A jak się do Ciebie zwracają tam w szkole, w tej klasie? Do mnie przychylne osoby zwracały się żeńską ksywką, ale jak wspomniałam, wiedziałam o istnieniu pewnej ilości osób, które jedyne co lubiły to bić kobietę bedąc "mężczyzną" (damscy bokserzy) i wiedziałam, że nie mam po co tam iść.

Ostatnio zmieniony przez Arisa 2018-11-12, 16:36, w całości zmieniany 2 razy  

remick76
użytkownik

Wysłany: 2018-11-12, 16:30   

Majka napisał/a:
Jak dotąd nikomu nie przeszkadzam, nikt się nie czepia
Może się zacząć czepiać po oucie, to też musisz wziąć pod rozwagę..

Majka
użytkownik
Cesarzowa poduszek

Wysłany: 2018-11-12, 16:34   

Arisa napisał/a:
czy dołączane będą zdjęcia szczególnie z interesujących Cię lat (sprzed HRT), o ile przemogłaś się do uczestnictwa w zdjęciach klasowych (ja nie uczestniczyłam).

To mam dziwną szkołę :P Zdjęć klasowych brak i mi to na rękę

remick76 napisał/a:
Majka napisał/a: Jak dotąd nikomu nie przeszkadzam, nikt się nie czepia Może się zacząć czepiać po oucie, to też musisz wziąć pod rozwagę..

Wiem, dlatego się boję outować :cry:

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-11-12, 16:39   

Majka napisał/a:
Wiem, dlatego się boję outować :cry:
Cóz pozostaje mi powiedzieć. Boisz się - przeczuwasz że będzie źle i nie jesteś przygotowana na różne scenariusze. Ja jeżeli się czegoś boję to zwlekam lub nie robię w ogóle (poza dentystą, bo wiem, że będzie z czasem gorzej). ;)

remick76
użytkownik

Wysłany: 2018-11-12, 16:43   

Arisa napisał/a:
Boisz się - przeczuwasz że będzie źle i nie jesteś przygotowana na różne scenariusze

Popieram - Majka, jeśli czujesz, że psychicznie możesz nie dać rady (a może być różnie, dobrze albo bardzo źle) to lepiej się przemęczyć te kilka miesięcy i zmienić środowisko. Choć wiem, że pewnie czujesz potrzebę outu..

Katarzyna
użytkownik
girl

Punktów: 187
Wysłany: 2018-11-12, 18:59   Re: Out na 100dniówce

Majka napisał/a:
Rozmyślam czy outować się na 100 dniówce, zwyczajnie przyjść w sukience z chłopakiem/znajomym/kimś. Co o tym myślicie? Dobry czy wyjątkowo głupi pomysł?

Zależy... Jeśli w tej chwili masz passing i wszyscy orientują się w tym co Cię dotyczy to tak. Jeśli nie, zrobisz wszystkim niespodziankę. Czy są na to przygotowani? Czy Ty jesteś gotowa wziąć na barki wszelkie reakcje?

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 587
Wysłany: 2018-11-13, 00:53   

Vera-chan napisał/a:
Ja bez outu, swoją spędziłam w jakimś ustronnym miejscu, smętnie oczekując poranka, gdy ktoś mógł mnie odebrać. Mi już lepiej byłoby w ogóle nie iść, niż się tak przemęczać i przymuszać.

To skąd był pomysł żeby w ogóle iść? :P

Majka napisał/a:
Arisa napisał/a:
Jeżeli Cię nie akceptują to właśnie kończysz szkołę i możesz rozwiązać znajomości. To co w tym momencie będzie dobre - skupić się na tym, by na studia pójść w roli kobiecej. Może więc warto nie pójść i się w ogóle nie outować przed nimi?

To także rozważam, ale jednak 100dniówka fajna sprawa... :/

Jeżeli to dla Ciebie fajna sprawa (choć ja w tym nic fajnego nie widzę :D ), to wyoutuj się przed i jeśli reakcja będzie ok, to idź :)

Vera-chan
użytkownik

Punktów: 128
Wysłany: 2018-11-13, 01:23   

Nie protestowałam, nie oponowałam - część życiowych problemów

Odpowiedz do tematu