Poprzedni temat «» Następny temat
SRS w Polsce
Autor Wiadomość
remick76
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 294
Wysłany: 2018-11-30, 22:37   

wendigo napisał/a:
remick76 napisał/a:

Wskazałam Ci fałszywość stwierdzenia - słowa "zła lekarka" z ust Arisy nie padły. Ale oczywiście do tego się nie odnosisz, bo niefajnie jest być przyłapanym na kłamstewku, prawda?

"Kiepska z ciebie lekarka, jeżeli..." oznacza właśnie to: Kiepska (czyli niedobra, czyli zła) lekarka z ciebie jeśli robisz tak jak właśnie napisałaś.
Powtórzę jeszcze raz - słowa "zła lekarka" z ust Arisy nie padły, więc manipulacja pozostaje manipulacją. Nie gimnastykuj się niepotrzebnie. :-?

[ciach]

wendigo napisał/a:
remick76 napisał/a:
Nie potrafisz nawet poprawnie zacytować tak, jak słowa padły.. Choć jak się głębiej zastanowić - chyba jednak wkraczasz w obszar manipulacji.

Nie, to Ty wkraczasz twierdząc, że "Kiepska z ciebie lekarka, jeżeli..." nie jest podważaniem czyichś kompetencji. Tak też można manipulować.
Aha: nie jestem lekarzem, nie mam wykształcenia medycznego, nie mam w rodzinie lekarza (przynajmniej nie w najbliższej), to przynajmniej o solidarność nie możesz mnie oskarżyć (ale coś na pewno znajdziesz...).
Sorry, ale Twój komentarz jest "od czapy", nie dotyczy cytatu ze mnie. Nie mam czego komentować. I nie, nie chce mi się "szukać" ;-)
wendigo napisał/a:
remick76 napisał/a:
Chyba przesadzasz. Arisa zadała sobie trud policzenia, ile kosztuje (może kosztować) opieka pooperacyjna po SRS w Timeless. Tak, by można było poznać rzeczywisty koszt tego zabiegu. Oczywiście, prościej by było, gdyby adatoproste napisała, ile ją to kosztowało za dzień - ściśle tajne to chyba nie jest.

Problem w tym, że to nie jest rzeczywisty koszt, bo na miesiąc ludzie raczej nie wynajmują hoteli tylko mieszkania, jak Jenny słusznie pisze.
Dlatego napisałam "(może kosztować)" w środku zdania.. Nie przesądzam, czy jest to koszt zaniżony czy zawyżony. Stwierdzam fakt policzenia. Czy naprawdę musisz czepiać się MNIE w tej sprawie?
wendigo napisał/a:
Otóż w Belgradzie gdzie ja robiłem SRS standardem jest 10-14 dni w Belgradzie (standardem jest 10, czasem się do 14 przedłuża), z czego nie jestem pewien czy 7 czy mniej w szpitalu, reszta w hotelu - nic klinika tu nie załatwia i żadnych pielęgniarek nie wysyła
Odpowiem cytatem:
genitalsurgerybelgrade.com napisał/a:
Where can I stay after the surgery?

We can organize an accommodation for all our patients, especially in order to have a good postop follow-up, as well as to have all the comfort they need, before and after the surgery. We offer several well-suited apartments, in differents parts of the city, with all necessary facilities.

They all have necessary medical equipment, and you receive our medical care on an every-day basis, while some of our doctors is available for you 24 hours a day. So, this is the best way to be under our surveilance when you leave the hospital.
Sam możesz wejść na stronę i sprawdzić. Adres w cytacie.

Resztę rewelacji zdaje się już Arisa zdementowała.
Ostatnio zmieniony przez Freja 2018-12-09, 01:36, w całości zmieniany 1 raz  

Arisa
użytkownik

Punktów: 795
Wysłany: 2018-12-01, 02:01   

Myślę, że zachowanie kliniki jak również niektóre posty wyjaśniają tę oto sytuację:
https://www.mp.pl/pacjent...ania-do-lekarzy

No bo jak ufać, skoro opieka lekarska po chirurgii nie jest gwarantowana.

adatoproste
użytkownik

Kim jesteś: ts
Punktów: 53
Wysłany: 2018-12-01, 09:03   

Chciałam ten temat odpuścić, nie przekonam kogoś, że białe jest biale, a czarne jest czarne, skoro powtarza cały czas odwrotnie.
Dla mnie pytanie o zaufanie do lekarzy wyizolowane z całości problemów służby zdrowia jest bezsensu, Nie bronię kolegów i koleżanek, odpowiednik filmu”Kler” można by nakręcić spokojnie o lekarzach, jak również o innych grupach zawodowych, lekarze, prawnicy, nauczyciele, inne grupy zawodowe są dokładnie takie same jak całe społeczeństwo, ani lepsze ani gorsze.
Tak naprawdę, przy środkach które przeznaczamy na publiczną służbę zdrowia w % per capita, niecałe 5% chyba, gdy w wielu rozwiniętych krajach, jest to kilkanaście procent, proszę to jeszcze pomnożyć przez krotność różnicy dochodu np. między nami a Niemcami, czy Wielką Brytanią, to cudem jest, że mamy tak „dobry system zdrowia”, że to funkcjonuje jeszcze.
Dlaczego więc, mam wielu pacjentów, z Anglii, Szkocji, Holandii, którzy zamieszkali tam, ale gdy się chcą dokładniej przebadać przyjeżdzają do Polski.
Wszystko można opisać jako szklanka do połowy pusta, albo do połowy pełna.
Cena całościowa zabiegu wyniosła 33000 PLN w tym mieściła się już zaliczka 3000 PLN, czyli nie tak jak piszesz 33000 plus 3000, ponadto, ja wybrałam taki apartament, bo cenię komfort i wygodę, ale jak podalam widełki są znacznie szersze, można coś znaleść od 1000 PLN, ja nie jestem dobrą osobą do porównań, do kosztów, bo cenię komfort bardziej niż pieniądze, gdyby podali w Warszawie cenę zabiegu 50 000 czy 60 000 też bym się tu zdecydowała, niż podróż do obcego kraju.
Opiekę chirurgiczną miałam zapewnioną, dwudziestoczterogodzinny dostęp telefoniczny do lekarza, w razie wyjątkowo rzadkich powikłań, grożących mi bezpośrednio w kilkanaście minut byłabym w klinice.
Arisa, nie wkurza mnie, że krytykujesz, wkurza mnie, ze krytykujesz, chociaż nigdy w tej klinice nie byłaś.
Co do dysforii, kto ją z nas nie miał, zamiast narzekać, jak to wszyscy źle mnie traktują, wymagają papiery, wywołują we mnie dysforię, czasami warto skulić ogon, nie zajmować się bzdurami, tylko papier wymagany pokazać, to trwa parę sekund, a efekty operacji będą na całe życie. Oczywiście nie musisz się decydować na zabieg w tym miejscu, możesz wybrać inne miejsce. Każdy wybór niesie dodatnie i ujemne strony, można wybierać. Ale nie udowadniaj, że białe jest czarne, a czarne białe, zresztą świat jest bardziej kolorowy.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-12-01, 15:58   

Adatoproste napisał/a:
czyli nie tak jak piszesz 33000 plus 3000
A teraz przeczytaj mój post bez nadinterpretacji - nie napisałam 33000+3000. Jak pisałam - dam więcej tekstów tego typu - złapana poraz kolejny. Proszę o czytanie zgodnie z językiem polskim, bez nadinterpretowywania. Nawet nie napisałam, czy te 300zł (konsultacja) wliczone jest w zabieg - bo nie wiem, a to już jest nieistotne dla mnie.

Cytat:
w razie wyjątkowo rzadkich powikłań, grożących mi bezpośrednio w kilkanaście minut byłabym w klinice.
Czy w przypadku udaru mózgu jest to wystarczający czas? (przypominam o DVE / DVT)? poza tym - czy zdążysz sama zadzwonić (tak wiem - miałaś osobę towarzyszącą, ale mam już doświadczenie z szybkim transportem do szpitala odległego o kilometr - kilka przecznic. Czas telefonu, czas odnajdywania i dyktowania peselu(!!! k...wa było zagrożenie życia) i karetka po 20 minutach od skończonego telefonu.

Cytat:
Arisa, nie wkurza mnie, że krytykujesz, wkurza mnie, ze krytykujesz, chociaż nigdy w tej klinice nie byłaś.
Mam prawo krytykować po tym co dostałam w powyżej cytowanych mailach. Poza tym jak pisałam - na 90% tam będę, chyba, że w Polsce mi to ktoś inny zrobi. Dostaną ten "wyrok sądu" a co będzie potem to już moja sprawa. Umówię się oczywiście na zabieg z innego bardziej oficjalnego maila.

Cytat:
Co do dysforii, kto ją z nas nie miał, zamiast narzekać, jak to wszyscy źle mnie traktują, wymagają papiery, wywołują we mnie dysforię, czasami warto skulić ogon,
tak więc skul... U każdego dysforia przebiega inaczej i każdy ma ją z innego powodu - podłe jest pisanie takiego zdania jeżeli przeczytałaś dokładnie mój post. Trochę empatii? Wczucia się w moją sytuację? Zakładam niedoczytanie posta, bo już to co powyżej cytowałam wskazuje na nieczytanie lub przeczytanie bez zrozumienia.

Zgodnie z prawem nie ma podstaw do wymagania dostarczenia wyroku sądowego. Klinika napisała, że pracuje zgodnie z WPATH, więc powinna wymagać dokumentacji medycznej oraz dowodu stosowania hormonoterapii przez 1 rok (do znalezienia po wpisaniu WPATH 7 PDF do google) - strona wpath.org.

Ponowię jeszcze pytanie, do którego Adatoproste sę nie ustosunkowałaś - jest w poprzednich moich postach - tam gdzie padły liczby - jakie jeszcze są rzeczy, które kosztują poza dojazdem i wyżywieniem, rzecz jasna, związane z tą operacją w Timeless? Do tego zapytam, ile razy muszę jechać do Warszawy - czyli wprost - ile jest wizyt przed operacją i ile tych, które muszą się odbyć w Timeless (lub gdzieś obok) np. miesięc czy 2 po operacji - tzw. wizyty kontrolne - niestety bilety na latającego potwora i intercity trochę kosztują - warto to też wliczyć. Oczywiście te które odbywają się już w miejscu zamieszkania (zakładając zamieszkanie poza Warszawą możesz pominąć).

P.S. Po takiej odpowiedzi - zaufanie do służby zdrowia (też tej prywatnej) po woli spada. Gdy jeszcze usłyszę o endokrynologach, którzy partolą robotę, to wtedy zacznę sama polecać klinikę self-med (wraz z adresem tradycyjnym) i tamtejszych lekarzy.

Tu trochę o zaufaniu do lekarzy: cudowna odpowiedź: https://portal.abczdrowie.pl/pytania/czy-antybiotyk-moze-wplynac-na-na-wyniki-tsh-ft3-ft4-antytpo-antytg
A tymczasem można zrobić research jak działają preparaty doxycykliny (i pewnie też innych tetaracyklin). To antybiotyk zbliżony budową do FT3 i FT4 - tarczyca go mylnie rozpoznaje jako substraty do produkcji FT3 i FT4 i próbuje jodować. Dochodzi do "zapchania" tarczycy po jakimś czasie i wyniki FT3, FT4 jak i TSH są niemiarodajne po stosowaniu takiej terapii. Lekarz o tym nie wie? Kto wydał mu dyplom?

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-12-02, 02:40   

Adatoproste napisał/a:
Arisa wybacz ale nie będę z tobą rozmawiała o medycynie, nie masz o tym pojęcia a się wymądrzasz.

Pozdrawiam
Adatoproste, wzajemnie. Zgodnie z tym co pisałam, dla mnie lekarzem jest tylko lekarz, którego mogę sprawdzić. Ty (podobnie jak ja) pozostajesz tu anonimem (i to jest prawidłowe podejście na forach do stwierdzeń "jestem lekarzem" - bezpieczne dla czytającego)i gdy przeczytałam twoje historyczne posty nawet nie odróżniasz GIODO od RODO (starego urzędu od nowego aktu prawnego), zaś RODO to pojęcie znane każdemu lekarzowi i mają z tego szkolenia (mieli już nawet przed wejściem). Proponuję do czasu otrzymania odpowiedzi od Szymanowskiego (tylko on robi jeszcze być może SRSy w Polsce oprócz Timeless) niekontynuowania offtopu, jeżeli na zadane Ci pytania nie chcesz odpowiedzieć dla społecznoiści forum. Odpowiedzi dam, gdy tylko przyjdą (jest sobota / niedziela)

Dziękuję za odpowiedź m.in. na pytanie - ile wizyt ma się u lekarza Jaworowskiego (i jego kolegów z kliniki) przed oraz po operacji, by każdy (w tym też ja) mógł obliczyć koszt samych dojazdów. Dziękuję też za odpowiedź jakie jeszcze rzeczy trzeba sobie opłacić (droższe badania? kontrole?) będąc poza miastem "rodzinnym". Bardzo lubię odpowiedzi typu - offtopowe odpysknięcie i nieodpowiedzenie na pytanie, na które zna się odpowieć. Dalej dalej! to bardzo pomocne </sarkazm>.

Odpowiedzi od dr Szymanowskiego wkrótce, gdy tylko przyjdą.

P.S. A rozmowy z lekarzami będę nagrywała dalej - widać warto i wolno - pomaga np. gdy ma się 10 różnych zaleceń do spełnienia. :) Bez informowania o tym fakcie, bo jako osoba prywatna jestem zwolniona z obowiązku informacyjnego, gdy nagrywam tylko do prywatnych celów (nie zwalnia mnie to z art. 33 i 34 RODO).

https://www.ncbi.nlm.nih....les/PMC4884496/
Niestety mi się pozostaje dopisać do przypadków źle funkcjonującej tarczycy po konkretnie doxycyklinie branej miesiąc z przepisu lekarza. TSH wtedy urosło 6-krotnie, a czułam się jak stara babcia niemogąca przejść 500 metrów. Odstawienie dość szybko pomogło. Fakt, mam dodatnie aTPO, ale przyczyną pogorszenia było podanie antybiotyku. Unikam go i jest dobrze, choć wiem, że kiedyś czeka mnie suplementacja hormonów tarczycy.

remick76
użytkownik

Punktów: 294
Wysłany: 2018-12-02, 18:32   

[ciach]
Ponieważ nie raczyłaś odpowiedzieć, ponawiam pytanie które pozostaje bez odpowiedzi:

-- ile jest tych konsultacji przed-operacyjnych, jaki jest ich koszt (łącznie) oraz czy wliczone są one w te 33.000zł czy stanowią odrębny, dodatkowy koszt?
-- ile trwa taka konsultacja?
Ostatnio zmieniony przez Freja 2018-12-03, 09:06, w całości zmieniany 1 raz  

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 587
Wysłany: 2018-12-02, 22:37   

Arisa napisał/a:
Wendigo, podsumowując:
- 21-30 dni opieki było kiedyś, bo o takich terminacxh czytałam 10-15 lat temu, co nie zmienia faktu wszędzie mają opiekę dłuższą niż w Timeless. WSZĘDZIE!!! (szpital + hotel z pielęgniarką w zestawie lub domem opieki (np. Asclepiade).

No właśnie napisałem Ci wyżej że NIE wszędzie załatwiają klinikę i pielęgniarkę.

Cytat:
- Każda zagraniczna klinika sama podpisuje umowę z hotelem / domem opieki - nie nadwyrężając pacjentki, która jest nafaszerowana lekami i w związku z tym gorzej czasowo funkcjonuje.

Nie, nie każda.

Cytat:
- Inne kliniki SRS nie wymagają podawania deadname - tylko dowód i dokumentacja z ostatniego roku czy 2 + czasem opinie 1 lub 2 spychiatrów (nie ma problemu, póki moje możliwości językowe pozwalają)

To prawda, że inne kliniki nie wymagają wyroku - pewnie przede wszystkim dlatego, że za granicą nie trzeba mieć wyroku żeby zrobić SRS. Więc brak takiego wymogu wynika bardziej z ustaleń prawa. Chociaż prawda też, że ze zmienionymi dokumentami kliniki czasem nie wymagają w ogóle niczego (ode mnie w Belgradzie nie wymagali nawet pism od psychiatrów/psychologów, wystarczyło że prawnie jestem facetem, więc jest raczej wskazane żebym miał męskie genitalia ;) ).
Przecież nie neguję wszystkiego co piszesz, również uważam że nie najlepiej świadczy brak odpowiedzi na pytania itp. (z drugiej strony który lekarz ma na to czas...). Prostuję tylko te informacje, że "wszędzie cośtam...".

Cytat:
- Operacja (sam zabieg chirurgiczny) gdzie indziej trwa krócej - mniejsze obciążenie dla pompy.

No czasu operacji to już lekarzowi nie nakażesz, tak umie to tak robi...

Cytat:
Bezpodstawne jest mi tu zarzucanie, że sugeruję opiekę miesięczną i że nie jest to rzeczywisty koszt dla osoby bez znajomości, żyjącej cis-like!!!1!!!1one11!1.

Ja nie to Ci zarzucam. Ja Ci zarzucam, że policzyłaś hotel zamiast innej opcji wynajmu.

remick76 napisał/a:
Nie gimnastykuj się niepotrzebnie. :-?

Faktycznie robię to niepotrzebnie. Jaki koń jest każdy widzi.

Cytat:
Nie przesądzam, czy jest to koszt zaniżony czy zawyżony. Stwierdzam fakt policzenia. Czy naprawdę musisz czepiać się MNIE w tej sprawie?

Nie czepiam się Ciebie tylko krytykuję Arisy wyliczenia, po prostu z Twojego posta było to łatwiej zacytować.

Cytat:
Odpowiem cytatem: (...)

Bo to inny belgradzki zespół (niż ja miałem na myśli) - oni widać oferują i spoko.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-12-02, 22:49   

wendigo napisał/a:
Ci wyżej że NIE wszędzie załatwiają klinikę i pielęgniarkę.
Więc pokaż mi kliniki poza Polską i Rosją, które tego nie załatwiają - tzn. nie mają takiej możliwości. Wszędzie gdzie czytam taka możliwość istnieje, a czy pacjent z niej skorzysta to inna sprawa.

Cytat:
Cytat:
- Każda zagraniczna klinika sama podpisuje umowę z hotelem / domem opieki - nie nadwyrężając pacjentki, która jest nafaszerowana lekami i w związku z tym gorzej czasowo funkcjonuje.

Nie, nie każda.
Podobnie jak wyżej - pokaż mi klinikę, która tego nie robi (choćby jako opcję).

Wendigo napisał/a:
Cytat:
- Inne kliniki SRS nie wymagają podawania deadname - tylko dowód i dokumentacja z ostatniego roku czy 2 + czasem opinie 1 lub 2 spychiatrów (nie ma problemu, póki moje możliwości językowe pozwalają)

To prawda, że inne kliniki nie wymagają wyroku - pewnie przede wszystkim dlatego, że za granicą nie trzeba mieć wyroku żeby zrobić SRS. Więc brak takiego wymogu wynika bardziej z ustaleń prawa. Chociaż prawda też, że ze zmienionymi dokumentami kliniki czasem nie wymagają w ogóle niczego (ode mnie w Belgradzie nie wymagali nawet pism od psychiatrów/psychologów, wystarczyło że prawnie jestem facetem, więc jest raczej wskazane żebym miał męskie genitalia ;) ).
I to jest zdrowe wymaganie - minimum dokumentacji - aczkolwiek jestem za tym by coś tam wymagali z papierologii - by była jakaś podstawa formalna wykonania zabiegu, by nie wyglądało to jak leczenie na piękne oczy. Choćby dowód rocznego leczenia hormonalnego... Ale wymaganie odpisu wyroku sądu to za grubo wobec RODO, gdy dokumentacją medyczną to można udowodnić - i jest prawnie wystarczająca.

Cytat:
No czasu operacji to już lekarzowi nie nakażesz, tak umie to tak robi...
To tylko podana różnica. Po prostu w Polsce mamy jednego chirurga, Za granicą często są angażowani dwaj. Jak pisałam wcześniej w postach - do tego nie piję - jest to tylko różnica niestety nie obojętna dla zdrowia. U nas SRS trwa tyle ile za granicą FFS (w sensie czasu zabiegu).

Wendigo napisał/a:
Cytat:
Bezpodstawne jest mi tu zarzucanie, że sugeruję opiekę miesięczną i że nie jest to rzeczywisty koszt dla osoby bez znajomości, żyjącej cis-like!!!1!!!1one11!1.

Ja nie to Ci zarzucam. Ja Ci zarzucam, że policzyłaś hotel zamiast innej opcji wynajmu.
Gdy się dowiedziałam o możliwości wynajmu na tygodnie - przecież dałam nowe wyliczenie. Więc o co kaman?

Wendigo napisał/a:
Cytat:
Odpowiem cytatem: (...)

Bo to inny belgradzki zespół (niż ja miałem na myśli) - oni widać oferują i spoko.
No a pisałeś, że tego nie robią. Do tej pory nie znam kliniki innej niż z Polski (i być może Rosji), która nie ma takiej opcji (opcja = klient prosi - klient ma).

Ostatnio zmieniony przez Arisa 2018-12-02, 23:34, w całości zmieniany 1 raz  

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Punktów: 587
Wysłany: 2018-12-02, 22:59   

Arisa napisał/a:
wendigo napisał/a:
Ci wyżej że NIE wszędzie załatwiają klinikę i pielęgniarkę.
Więc pokaż mi kliniki poza Polską i Rosją, które tego nie załatwiają - tzn. nie mają takiej możliwości. Wszędzie gdzie czytam taka możliwość istnieje, a czy pacjent z niej skorzysta to inna sprawa.

Tutaj nie załatwiali: https://www.savaperovic.com oraz napisałem, że tak było za moich czasów, nie wiem jak teraz, ale po na szybko przejrzeniu "Belgrade Accommodations" wnioskuję, że też nie załatwiają, bo tam są tylko wskazówki co do hoteli.
Owszem, pisałem też że można było zostać dłużej z klinice ale TROCHĘ dłużej (kilka dni), a nie 2-3 tygodnie dłużej...

Cytat:

Cytat:
Cytat:

Nie, nie każda.
Podobnie jak wyżej - pokaż mi klinikę, która tego nie robi (choćby jako opcję).

Wyżej odpowiedziałem co do hoteli (na podstronie wspomnianej pisze o dojazdach, czyli trzeba dojeżdżać do kliniki na własną rękę).

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-12-02, 23:08   

Wendigo napisał/a:
a nie 2-3 tygodnie dłużej...
Chodziło zwyczajnie o załatwienie tego hotelu i pielęgniarki (na tyle godzin i w wymiarze jaki uważają za stosowny). Co do przedłużenia pobytu w klinice - nie 2-3 tygodnie, ale 1 tydzień, zaś w Timeless nie dało się załatwić nawet dnia - tak wynika ze słów Ady.

Cytat:
(na podstronie wspomnianej pisze o dojazdach, czyli trzeba dojeżdżać do kliniki na własną rękę
A w Polsce (Timeless) nawet o tym nie piszą na stronie i nie raczą odpowiedzieć na pytania umieszczone w mailu. Co pokazuje, że standard opieki i obsługi klienta jest gorszy w Polsce.

P.S. Co do wymienionej kliniki linkiem - zapytam ich o to. Spodziewam się jednak, że będzie się dało. Odpowiedź udzielę poza tym tematem, bo to nie Polska.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-12-04, 19:43   

Uzyskana odpowiedź ze Scanmed S.A. aka swrafal.pl (tam gdzie operuje dr Szymanowski):
Cytat:
Dzień dobry,

w nawiązaniu do korespondencji mailowej, uprzejmie informujemy, iż w Szpitalu św. Rafała istnieje możliwość wykonania zabiegu operacyjnego

Decyzja o zabiegu musi być poprzedzona konsultacją uroginekologiczną. Na konsultacji Pacjent jest kwalifikowany do zabiegu, określony zostaje zakres zabiegu, plan operacji. Lekarz informuje również Pacjenta o wymaganym przygotowaniu, niezbędnych dokumentach, wynikach badań etc.

Orientacyjny koszt zabiegu operacyjnego wynosi 32 000 PLN.

Dopełniamy wszelkich starań, aby termin zabiegu był dostosowany do potrzeb Pacjenta.

W przypadku pytań, wątpliwości lub chęci ustalenia terminu konsultacji uroginekologicznej, prosimy o kontakt.

Z poważaniem

[Usuniete bo RODO]
Zastępca Kierownika Działu Usług Komercyjnych

[niżej dane firmy Scanmed, część w postaci obrazka]

Podsumowując:

1) nie odpowiedzieli w pełni na pytanie o koszt SRS ponieważ pytałam o 2 opcje "vaginoplasty without vaginal cavity" (MRKH-like) oraz pełny SRS.

2) nie podali jakie są dostępne techniki operacji u nich.

3) nie wymienili potrzebnych dokumentów

4) nie podali ile czeka się na operację (długość kolejki), ile średnio trwa operacja, jaki jest standardowy czas pobytu w szpitalu.

5) nie podali innych kosztów, co wliczone jest w koszt.

6) Nie podali czy potrzeba odstawiać estrogeny i androcur przed operacją.

7) jakie dodatkowe dokumenty i badania trzeba dostarczyć przed operacją (same dokumenty chyba powinni wiedzieć, przynajmniej te które żadają od wszystkich).

8) ile jest konsultacji przed i pooperacyjnych, które wymagają dojazdu do kliniki z miasta zamieszkania

9) Czy poprawki są wliczone w podaną cenę.

Średnio widzę klinikę, która nie potrafi odpowiedzieć na tak podstawowe pytania, na które odpowiedź kliniki zagraniczne mają standardowo w FAQ dostępne wprost na stronie.

Odesłałam ponownie zapytanie - czekam na odpowiedzi - wskazując, że kliniki zagraniczne te informacje umieszczają wprost na ich stronie dla przypadków standardowych. Czekam więc na dalsze informacje.

Swan
użytkownik
Sokrates

Punktów: 224
Wysłany: 2018-12-05, 18:38   

Arisa, ale czy to nie jest tak, że pytasz recepcjonistki jakie leki przepisują lekarze? Skąd recepcja czy dział zarządzania ma to wiedzieć? Musisz się umówić z lekarzem, żeby uzgodnić szczegóły takie jak technika operacji, czas trwania zabiegu, czas rekonwalescencji, możliwe powikłania i ich skutki, czy dostarczane przez pacjenta dokumenty i badania. To, czy i jakie leki można brać ile czasu przed operacją też wie tylko lekarz, a być może nawet nie chirurg, tylko anastezjolog. Przy 30 000 paręset złotych za jedną czy dwie konsultacje chyba nie powinno być problemem? Ludzie z działów sprzedaży, zarządzania czy recepcji nie znają się na takich rzeczach, dlatego tam pracują, a nie jako specjaliści. Zadajesz bardzo szczegółowe pytania, na które nie uzyskasz odpowiedzi w Obsłudze Klienta.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-12-05, 21:09   

Swan, pisałam na 2 maile - z czego jeden wróżył kontakt między lekarzem a pacjentem. To jest normalne, że pisząc na te maile, jeżeli nie znają odpowiedzi i są konkretne - przekazuje się dalej. Poza tym jakby to rzec - to wszystkie pytania dotyczącego SRS w Polsce, na które inne kliniki mają odpowiedź, więc tą odpowiedź tam mają nawet webmasterzy (za granicą).

O możliwe powikłania nie pytałam, bo to nie jest proste do przewidzenia.

To są pytania na które i tak muszą udzielić odpowiedzi każdemu pacjentowi.

Cytat:
Przy 30 000 paręset złotych za jedną czy dwie konsultacje chyba nie powinno być problemem?
Mogą, szczególnie gdy będą 4 i trzeba dojechać do tego jeszcze rzucić pracę na ten czas (przypominam o umowach z honorarium dla programistów, gdzie za dzień nieobecności płacą Ci tylko podstawę - zazwyczaj 1/30 z 2000zł, bo reszta zawarta jest w honorarium).

Cytat:
Ludzie z działów sprzedaży, zarządzania czy recepcji nie znają się na takich rzeczach
Znają mail do lekarza, wiedzą kto to robi i jakoś u lekarza robiącego orchidektomię nie było problemu z odpowiedzią? Moga przekazać albo wydruk maila albo zrobić FWD. Jeżeli teraz nie znają - tak samo będzie przed i po zapisaniu na wizytę. Tak to widzę.

Klinika nadal milczy - na dniach idzie ponowienie o odpowiedź wraz ze wskazaniem, że na pewno lekarz zna odpowiedź na te pytania (dla wykluczenia, że recepcja nie wie co zrobić - no cóż - może to będzie ich pierwszy potencjalny SRS).

P.S. Nie róbmy offtopu.

Ostatnio zmieniony przez Arisa 2018-12-05, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  

Swan
użytkownik
Sokrates

Punktów: 224
Wysłany: 2018-12-05, 22:02   

Nwm, mi się takie doświadczenie z obsługą klienta i emailowymi zapytaniami wydaje zupełnie normalne.

Arisa napisał/a:
jakoś u lekarza wobiącego orchidektomię nie było problemu z odpowiedzią?

Łał. Zaskakujące.
Może rzeczywiście niestandardowe zapytania są bardziej "spychologiczne".

Powikłania = poprawki. To mam na myśli.

Arisa
użytkownik

Wysłany: 2018-12-06, 00:39   

Swan, czy cena poprawek jest wpliczona czy nie w cenę SRS to już recepcja, pełnomocnik ds. kontaktu z klientem itp. to powinni wiedzieć lub umieć zapytać dalej. Napisałabym jak to wygląda, ale nie chcę dawać tu słów za wcześnie, bowiem nie skończyłam z nimi dialogu. Jeżeli w tydzień nie odpiszą (w tym, że potrzebują więcej czasu na udzielenie odpowiedzi), to wtedy można będzie podsumować.

P.S. Właśnie w kontakcie telefonicznym nie spodziewałabym się, że takie rzeczy powiedzą, bo co do zasady rozmowa telefoniczna jest komunikacją synchroniczną (wymagającą szybkiej odpowiedzi). Mail jest asynchroniczny i zawsze można poczekać z odpowiedzią i przekazać je dalej, odpisując, że wypowie się specjalista, że dadzą odpowiedź za np. 3 dni. Stąd taka forma, by nie naciskać ich zbytnio czasowo na odpowiedź.

Myślę, że to nie musi być tu kontynuowane - Swan możesz założyć temat "Obsługa pacjentów przez kliniki w Polsce" i tematu nie zaśmiecać postami nie wnoszącymi nic do tematu SRS w Polsce. Nie napisałeś w temacie nic nowego co by komukolwiek pomogło w kwestii wyboru kliniki / odnalezienia nowej / stosowanych praktyk w klinice.

Odpowiedz do tematu