Poprzedni temat «» Następny temat
Mam mieszane uczucia...
Autor Wiadomość
Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1095
Wysłany: 2019-01-02, 22:15   Mam mieszane uczucia...

Zastanawia mnie po co Trans-Fuzja miesza się w tego typu sprawy? By robić na antenie TVN bekę z osób transseksualnych? Poza tym do tego jeszcze ograniczenie tylko do osób full-op?

k <cenzura> a, pytam się:
- gdzie są sprawozdania finansowe za rok 2016, 2017 i 2018...
- co się dzieje ze sprawą ePUAP-u / e-obywatel - dlaczego nie ma żadnego postępu?
- dlaczego strona Trans-Fuzji jest praktycznie martwa?
<kot_zly>

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Punktów: 643
Wysłany: 2019-01-03, 01:14   

Arisa napisał/a:
- dlaczego strona Trans-Fuzji jest praktycznie martwa?

Gdzieś od 2010 nie zajmuję się już nią i nawet nie mam kontaktu z obecnym zarządem.
Z tego co widzę, aktywny jest ich profil na fecebooku:
https://pl-pl.facebook.com/FundacjaTransFuzja/

southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 63
Wysłany: 2019-01-03, 01:20   

Kilka dni temu w telewizji brytyjskiej pokazano kolejny odcinek 'Naked atraction' - naga wersje randki w ciemno. Osoba wybierajaca byla kobieta panaseksualna, wsrod kandydatow pojawilo sie dwoch chlopakow transseksualnych. Obydwaj byli jedynie po jedynce, jeden mial zrobiona klate bez sutkow, bo mowil ze z sutkami drozej. Jego wlasnie wybrala ta kobieta. Czy zrobili z siebie posmiewisko pojawiajac sie nago przed milionami widzow?

AwryBoy
użytkownik
Wojtek

Preferowany zaimek: on
Punktów: 296
Wysłany: 2019-01-03, 01:34   

W polskiej edycji Big Brother był już kolega k/m i jakoś nikt sobie z niego beki nie robił.
https://www.youtube.com/w...lHpVChukE&t=89s

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2019-01-03, 08:25   

Pośmiewisko w tym sensie, że:
- te prodgramy są ustawiane
- mogą tam też wrzucić hejterów, transfobów itp.
- TransFuzja wielokrotnie była przeciw tego typu ustawianym show (bo jak to inaczej nazwać), a teraz promuje takie rzeczy, nie ujawniając skąd dostali pieniądze i na co przeznaczyli.

Cytat:
Gdzieś od 2010 nie zajmuję się już nią i nawet nie mam kontaktu z obecnym zarządem.
Freja, nie mam do Ciebie pretensji, wiem, że tam nie pracujesz ani nie "pracujesz" (wolontariat). Pewnie gdybyś tam była to strona byłaby prowadzona jak należy (o https nie będę się tu kłóciła :P ).

Cytat:
Z tego co widzę, aktywny jest ich profil na fecebooku:
https://pl-pl.facebook.com/FundacjaTransFuzja/
Nie mam Faceobooka. Dlaczego mam się logować by cokolwiek przeczytać o ich działalności? Są tam sprawozdania finansowe?

Wiem, że jest bardzo dużo osób, które bardzo negatywnie podeszły do promowania Big Brothera na ich grupie wsparcia. Fundacjo Quo-Vadis? Za Lalki i Anny nie doszłoby do takich działań. Sama organizatorka wczoraj napisała po licznym negatywnym odzewie post który był wewnętrznie sprzeczny:

Czyli podsumowując, wiedzą, że robią coś nieetycznego, czemu większość jest przeciwna - ale postanawiają promować <kot_smutny>

Czy grupy WSPARCIA mogą zająć się wsparciem osób transseksualnych, a nie tub propagandowych (TVN, big brother etc.)?

kicur
moderator
GeekofJurisprudence

Punktów: 378
Wysłany: 2019-01-04, 19:15   

Niestety zgadzam się z Arisą. A brak sprawozdań finansowych to już w ogóle. Trans-Fuzja jest chyba OPP, czy żaden organ nadzoru się tym nie zainteresował? OPP mają znacznie więcej obowiązków sprawozdawczych niż inne organizacje.

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2019-01-04, 23:20   

Kicur, osoby, które wspomniały na ich Facebooku - że dopominają się sprawozdań działalności OPP Fundacja za brakujące lata - zostały przez nich poblokowane.

Można to sprawdzić pisząć zapytanie o zaległe sprawozdania finansowe za brakujące lata. Podobno reagują banem w kilka minut.

Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca

Punktów: 20
Wysłany: 2019-01-04, 23:21   

Nie jestem zwolenniczką TF i uważam publikowanie takich ogłoszeń przez Edytę za duży błąd (co najmniej), ale jeżeli chodzi o sprawozdania finansowe umieszczane na https://ekrs.ms.gov.pl to po prostu system nie działa i wpisanie dowolnego numeru KRS daje brak wyników. Sprawozdania finansowe zapewne składają bo gdyby tego nie robili to było by to zachowanie samobójcze.

Chyba że poza E-KRS są inne miejsca publikacji sprawozdań?

P.S.
Ciekawsze są słowa wyjaśnienia Edyty "...nie mogłam odmówić jak mnie prosili"

Dlaczego nie mogła odmówić?

A jak ktoś do niej się zgłosi że potrzebuje osób transseksualnych do burdelu to też nie będzie mogła odmówić ?

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2019-01-04, 23:38   

Morgan te sprawozdania powinny być na stronie transfuzja.org. Są tylko do 2015 roku. Że systemy rządowe nie działają, w tym nawet maile wysyłają zwrotki - jestem tego świadoma. To jest cyfryzacja za czasów PiS, ale to temat na inny wątek.

P.S. Gdyby składali te sprawozdania i je publikowali - ludzie nie podostawali by banów, tylko w odpowiedzi byłyby linki do sprawozdań. <kot_skolowany>

Morgan napisał/a:
A jak ktoś do niej się zgłosi że potrzebuje osób transseksualnych do burdelu to też nie będzie mogła odmówić ?
No cóż. Pomoc w złapaniu HIV to też pomoc. Jeżeli pomogą złapać osobie transpłciowej - pomogą osobie transpłciowej <kot_rozbawiony>

kicur
moderator
GeekofJurisprudence

Wysłany: 2019-01-05, 00:02   

Morgan, sprawozdania w KRS składają tylko fundacje, które są wpisane do Rejestru Przedsiębiorców (nawet jeśli nie prowadzą działalności gospodarczej). TF nie ma w Rejestrze Przedsiębiorców.

Tak jak pisze Arisa powinny być opublikowane na ich stronie www, oraz w internetowej bazie sprawozdań, prowadzonej przez Dyrektora Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Jaja jak berety 🥚

Arisa napisał/a:
na ich Facebooku - że dopominają się sprawozdań działalności OPP Fundacja za brakujące lata - zostały przez nich poblokowane. Można to sprawdzić pisząć zapytanie o zaległe sprawozdania finansowe za brakujące lata. Podobno reagują banem w kilka minut.

A Ty skąd to wiesz, skoro odmawiasz założenia konta w portalu Cukiergóry? <rotfl3>

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2019-01-05, 00:27   

Niestety muszę potwierdzić. E-KRS nie działa a za kilka dni mam podpisanie zlecenia <kot_smutny> . Nieraz na tego typu umowach (około 10%) są machloje (nieistniejący prokurent itp.). Sprawa zgłoszona tam gdzie trza + do niebezpiecznika (jest ryzyko nadużyć - np. dowolna fundacja może podawać nie swój KRS - mamy okres PIT-owy). W zapytaniu zażądałam wskazania mi wraz ze screenem - gdzie mam wprowadzić kod, na którego miejsce nagle brak jest pola...

A tymczasem - w ustawie jest, że ten system ma działać nieprzerwanie?

Cytat:
A Ty skąd to wiesz, skoro odmawiasz założenia konta w portalu Cukiergóry? <rotfl3>
Di <cenzura> ord. To o czym nie wolno tu pisać <kot_mrugajacy>

Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca

Punktów: 20
Wysłany: 2019-01-05, 12:00   

Arisa, Kicur dzięki na informacje. Tego że muszą publikować na swojej stronie nie widziałam.

kicur
moderator
GeekofJurisprudence

Wysłany: 2019-01-05, 15:10   

Ciąg dalszy: opublikowali oświadczenie na fb. Ariso, to Ty jesteś tym trollem? <kot_rozbawiony>

Sprawozdań nie ma na stronie www, ale są w tym repozytorium: http://sprawozdaniaopp.niw.gov.pl/ gdzie trzeba wpisać właściwy nr KRS: 0000309669. Aż chyba skomentuję ich status ;>

Niestety ostatnio KRS zawodzi. Podobno jest to związane z aktywnością botów, które masowo pobierają dane o wpisanych podmiotach, w celu późniejszej publikacji w prywatnych bazach.

Arisa napisał/a:
dowolna fundacja może podawać nie swój KRS - mamy okres PIT-owy

A to co za schemat? Np. jakaś osoba stawia fałszywą stronkę z ogłoszeniem "Zachęcamy do oddawania swojego 1% na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy" jednocześnie celowo podając nr KRS Fundacji im. Janusza Kowalskiego z Pcimia Dolnego? :shock:

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2019-01-05, 17:27   

Cytat:
A to co za schemat?
Kicur, taki, że na pitach już dawno nie wpisuje się nazwy fundacji OPP a jedynie jej numer (dawno temu podawało się też całą nazwę). Fundacja która chce więcej zarobić może nastawiać stron i reklam np. na FB, że niby pomaga zwierzętom, dzieciom i nie wiadomo komu jeszcze, chorej Natalii na glejaka itp. i podawać swój KRS do grabienia kasy na inne cele. ;)

Takie jest zagrożenie - czyli nierówna konkurencja - gdy się nie da sprawdzić jej KRS, bo strona E-KRS ssie.

Cytat:
Ciąg dalszy: opublikowali oświadczenie na fb. Ariso, to Ty jesteś tym trollem?
Jakim trollem? Moderowałeś coś wyżej?

Cytat:
Niestety ostatnio KRS zawodzi. Podobno jest to związane z aktywnością botów, które masowo pobierają dane o wpisanych podmiotach, w celu późniejszej publikacji w prywatnych bazach.
Mam inną teorię na ten temat - realniejszą <kot_rozbawiony> . Używają google reCaptcha (nawet w pomocy nie umieją dobrze tej nazwy napisać <kot_mrugajacy> ) - mianowicie nie opłacili usługi. Maile też działają w cały świat - wysłałam na 2 ich maile że nie działa niech podadzą mi gdzie kod wpisać - przyszła nieczytelna zwrotka. Zhakowali ich? Czy może upgrade systemu bez testów, bo nie ma pieniążków?

P.S. Wpisałam na podanej stronie ich KRS - czego więcej można się było spodziewać w czasach rządu PiS:
Narodowy Instytut Wolności napisał/a:
Server Error in '/' Application.
The resource cannot be found.
Description: HTTP 404. The resource you are looking for (or one of its dependencies) could have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable. Please review the following URL and make sure that it is spelled correctly.

Requested URL: /Search/Details/0000309669
Dlaczego wszystko na GOV.PL ssie? <mysli> czyżby
Kod:
hacked() or !tested() or sabotage() or die();

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2019-01-05, 18:14   

Widzę, że serwer Narodowego Instytutu Wolności nie wyrabia bo błąd pojawia się na różnych etapach próby wyświetlenia sprawozdania. Niestety do treści nie udalo mi się jeszcze dostać <kot_skolowany> .

Już wiem o co z trollem chodzi. Bardzo na miejscu wpis. Szczególnie, że awaria strony trwa od 2016 roku po dzień dzisiejszy <kot_rozbawiony>
Kopia oryginalnego wpisu Trans-Fuzji ze słownictwem na baker.

P.S. O tej nowej stronie słyszę od jakiegoś czasu, bo pisałam do nich z prośbą o umieszczenie czegoś kilka miesięcy temu. Wkrótce miała pojawić się nowa strona.
2 wrz 2018 napisał/a:
Wkrótce - choć jeszcze nie wiadomo dokładnie kiedy - będziemy mieć nową. Na starej stronie nie umieszczamy już takich rzeczy. Za to chętnie umieścimy na nowej, gdy tylko ruszy. Proszę się wtedy przypomnieć w tej sprawie.
Wkrótce? Nie? Mamy już styczeń 2019...

Edit: Tak mnie zastanawia - w sprawozdaniu z 2016 roku - wspomniane o miss trans, które się nie odbyło (całe szczęście). W poprzednich latach się to odbywało - jaki jest tego cel? By potem była zazdrość, większa dysforia u "przegranych" kosztem jednej osoby, która "wygrała"? Czy to komuś pomogło?

Po co pieniądze były przeznaczane na cytuję:
Cytat:
Dodatkowo fundacja konsultowała liczne prace licencjackie, magisterskie oraz doktoranckie
(tu dzięki za kodowany PDF, gdzie tekstu nie da się skopiować bo wkleja chińskie krzaki z Acrobata)
Rozumiem konsultować doktoranckie prace bo te mogą być ważne. Po co konsultować licencjackie i magisterskie? Czy to pomoże osobom transpłciowym?

Już lepszym celem byłoby sfinansowanie komuś leczenia lub czasowego wynajmu pokoju / lokalu na czas tranzycji...

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2019-01-07, 16:39   

Ninejszym informuję, że E-KRS z powrotem działa - trzeba było trochę ich "ponękać" telefonami i mailami i poszło gdzie trzeba. ReCaptcha nie trzeba rozwiązywać. Po prostu ją wyłączyli, ale nie usunęli ze strony (pewnie do czasu stwierdzenia co nie działa). <kot_rozbawiony>

Przy okazji wyszło jeszcze trochę błędów na stronach rządowych, że aż wstyd pisać jakich.

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Punktów: 638
Wysłany: 2019-01-09, 19:01   

Arisa napisał/a:
Czy grupy WSPARCIA mogą zająć się wsparciem osób transseksualnych, a nie tub propagandowych (TVN, big brother etc.)?

A ja nie rozumiem z czym masz problem - ktoś będzie chciał, to sobie weźmie udział, a nie to nie.

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2019-01-09, 19:25   

wendigo napisał/a:
Arisa napisał/a:

A ja nie rozumiem z czym masz problem - ktoś będzie chciał, to sobie weźmie udział, a nie to nie.
Nie potrzebujemy takiej reklamy jako społeczność, ponieważ jak trafnie sama wstawiająca zauważyła - jest nieetyczna. Jak ktokolwiek będzie ją inny błagał to też ma wszystkie rzeczy wstawiać mimo, że nieetyczne?

kicur
moderator
GeekofJurisprudence

Wysłany: 2019-01-09, 19:40   

Wypowiem się tu pozytywnie nt. Trans-Fuzji jakiś czas temu zgłosili się do nich twórcy filmu fabularnego, gdzie planowana była postać osoby transseksualnej. Edyta przekazała, że poszukiwani są chętni do konsultacji z filmowcami, którzy chcieli dowiedzieć się z pierwszej ręki, jak wygląda życie osób TS, zamiast kierować się tym, co "wszyscy wiedzą" oraz "im się wydaje" <ok>

Natomiast udostępnienie tego ogłoszenia spowodowało, że zjadło ono dużo czasu, które personel TF mógł przeznaczyć na konkrety (pod postem zrobiła się shitburza i Edyta na pewno sporo czasu poświęciła na odpisywanie ludziom).

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2019-01-09, 19:56   

kicur napisał/a:
Natomiast udostępnienie tego ogłoszenia spowodowało, że zjadło ono dużo czasu, które personel TF mógł przeznaczyć na konkrety (pod postem zrobiła się shitburza i Edyta na pewno sporo czasu poświęciła na odpisywanie ludziom).
Do tego na cenzurowanie postów (kasowanie) i banowanie ludzi.

A tymczasem - czas ten można było spożytkować na pobranie sprawozdań finansowych ze strony rządowej i zamieszczenie ich na stronie Trans-Fuzji. Nie chce mi się wierzyć by strona była w awarii od 2016 roku i się wyświetlała poprawnie, do tego nawet dane kontaktowe osób z fundacji zdają się być nieaktualne.

Koszt: edit strony za edit 1-3 postów na FB.

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Punktów: 638
Wysłany: 2019-01-10, 08:35   

Arisa napisał/a:
wendigo napisał/a:
Arisa napisał/a:

Nie potrzebujemy takiej reklamy jako społeczność, ponieważ jak trafnie sama wstawiająca zauważyła - jest nieetyczna. Jak ktokolwiek będzie ją inny błagał to też ma wszystkie rzeczy wstawiać mimo, że nieetyczne?

Co jest nieetyczne? Co Ty myślisz, że osoby transseksualne, to biedne myszki, które boją się świata i zakopią w norze, bo im ktoś powie że są babochłopami, obojnakami albo wacka se ucięły albo doszyły? no czasem tak, ale wielu to z wiekiem przechodzi :P Kurcze, może sam bym wziął udział gdybym nie pracował ]:->

kicur
moderator
GeekofJurisprudence

Wysłany: 2019-01-17, 19:39   

Arisa, chcesz zobaczyć cudny sposób eliminacji robotów w tej rządowej bazie? <kot_rozbawiony>

https://www.mf.gov.pl/kra...do-rejestru-vat

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2019-01-17, 22:21   

<?php print(7+1) ?> <kot_mrugajacy>

A tak na poważnie, ładowany jest javascriptem, więc utrudnienia dla bota. Ale możliwych wyników jest 19 (0-18), z czego 9 jest wartością spodziewaną (wypadającą najczęściej) i ją może wpisywać za każdym razem bot i dość szybko dane ściągnie.

Odpowiedz do tematu