Poprzedni temat «» Następny temat
dziwne sytuacje płciowe c d
Autor Wiadomość
Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1095
Wysłany: 2018-10-12, 10:51   

Czyli coś z barwą i nawykami mówienia jest nie tak...

Jeżeli ktoś mi zapoda zestaw ćwiczeń (kompletny po polsku lub angielsku) dla K/M to postaram się zrobić aplikację dla K/M (to samo co w NVTS 2.03, tylko z innym poradnikiem i pod inną nazwą). Niestety, ale zwyczajnie nie mam na czym testować co mogą zrobić K/M. Nie wiem czy mogą obniżać krtań, a już Arisu mnie wystarczająco nastraszyła, że obniżanie grozi zapaleniami gardła, a dokładać problemów nie chcę.

Właśnie też czytałam, że testosteron nawet u dorosłych AFAB powoduje rozrost krtani (mniejszy niż gdyby podać testosteron w wieku dojrzewania), ale jednak. Stąd obniżenie tonu podstawowego i pewnie zmiana części charakterystyk dotyczących tembru głosu.

wij
użytkownik
xaos in my mind

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 170
Wysłany: 2018-10-12, 11:17   

@Jenny
Ja normalnie mam dość niski głos (pre hrt). Jak jestem czymś podniecony natychmiast mi głos wskakuje na wyższe rejestry, czego nie cierpię. Dokładnie tak samo jest ze śmiechem - czasem jest ok, normalnie, a czasem jak mnie coś wyjątkowo ubawi zaskakuje mnie taki w**rwiająco piszczący chichot. Sytuacje, kiedy najchętniej bym się pod ziemię zapadł.

edit: I skasowała posta XD

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2018-10-12, 11:21   

Jenny napisał/a:
AwryBoy napisał/a:
załącza się to modulowanie

Czy ktoś ogarnięty mógłby rozwinąć to pojęcie?
Chodzi o jakiś rodzaj modulacji FM?
Jenny, chodzi o jeżdżenie tonem podstawowym w górę i w dół - to co ja nazywam melodyjnością głosu.

Jenny napisał/a:
I co ta modulacja przedstawia? Jakiś sinus? Piła? Losowe?
Fennec Mode. Coś w tym stylu: http://oi64.tinypic.com/33tqtz5.jpg ;)

AwryBoy
użytkownik
Wojtek

Tożsamość płciowa: m
Punktów: 296
Wysłany: 2018-10-12, 13:33   

Na pewno, im dłużej jest się na HRT, tym lepiej dla głosu. Jeszcze 2-3 miesiące temu mogłem bez większego problemu naśladować głos dziewczynki, czyli powiedzieć kilka zdań dość piskliwym głosem. Teraz jest to już niemożliwe, bo głos zanika i pojawia się chrypa.
Najciekawsze jednak rzeczy dzieją się przy próbach śpiewu. Przed HRT swobodnie mogłem zaśpiewać utwory Queen lub Dżemu, głosem zbliżonym do wokalistów, dzisiaj już tak nie potrafię, bo ich głosy są za wysokie dla mnie.
Ale z tym całkiem dobrze sobie radzę, choć śpiew operowy to nie moja bajka:
Ten zegar stary

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Punktów: 643
Wysłany: 2018-10-12, 16:02   

Arisa napisał/a:
Jenny napisał/a:
AwryBoy napisał/a:
załącza się to modulowanie

Czy ktoś ogarnięty mógłby rozwinąć to pojęcie?
Chodzi o jakiś rodzaj modulacji FM?
Jenny, chodzi o jeżdżenie tonem podstawowym w górę i w dół - to co ja nazywam melodyjnością głosu.

Zasadniczo to laska ma rację:
- kobiety stosują modulację FM,
- a mężczyźni modulację AM (a do tego mniej chętnie i przekazują za jej pomocą miej metadanych).

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2018-10-12, 16:26   

Freja, no można do tego i tak podejść, ale trzeba by określić, że emocje i akcentowanie jest sygnałem przekazywanym, a mowa tylko falą nośną. Trochę to koślawo wychodzi więc.

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Punktów: 466
Wysłany: 2018-10-12, 16:38   

Freja napisał/a:
- a mężczyźni modulację AM (a do tego mniej chętnie i przekazują za jej pomocą miej metadanych).

A PM?

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2018-10-12, 19:49   

Ada75 napisał/a:
Freja napisał/a:

A PM?
A co stosują niebinarni?

remick76
użytkownik

Kim jesteś: is
Punktów: 446
Wysłany: 2018-10-12, 19:55   

Arisa napisał/a:
A co stosują niebinarni?
NBM ?

marco-polo
użytkownik

Punktów: 34
Wysłany: 2018-10-12, 21:56   

Arisa, noo nie biore testo jeszcze nie uznalem ze na to pora i mam stare papiery.. Face too fece gadam znosnie tzn nauczyłem sie obnizac glos i mowic w miare stonowanie i wolno, bo poznaje czasem ludzi na dluzej towarzysko niz przelotnie..wyglad mam 100% Pan.. Ale czasem gdy chce uniknac na Pan bo wiem ze bede musial sie wylegitymowac to mowie normalnie nawet przesadnie w druga strone i jest nadal Pan.. Przez telefon to inna bajka- telefon zawyza glos o jest ciezko i tylko dwa razy w zyciu udalo mi sie "nabrac" rozmówcę na Pan..

marco-polo
użytkownik

Wysłany: 2018-10-12, 21:59   

wij, z tym śmiechem i ekscytacja tez mam to samo musze sie pilnoeac zeby zamiast hehe nie robic hihi czy haha

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2018-10-12, 22:21   

marco-polo a czym się różni hehe od hihi czy haha? Pytam, bo nie wiadomo mi nic by kobiety się śmiały hehe a faceci haha.

marco-polo
użytkownik

Wysłany: 2018-10-13, 07:01   

Arisa, Odwrotnie.. Hehe faceci, haha jest uniwersalne, a hi hi kobiece..ale trakruj to jako pol żart pol serio..;) w każdym razie u mnie soe sprawdza :mrgreen:

AwryBoy
użytkownik
Wojtek

Wysłany: 2018-10-13, 08:46   

Facetom to jeszcze zdarza się huhu ;)

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2018-10-13, 10:31   

AwryBoy napisał/a:

A jeden siwy brodacz z Laponii woła "Ho Ho Ho!"

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2018-10-13, 12:12   

marco-polo napisał/a:
Arisa, Odwrotnie.. Hehe faceci, haha jest uniwersalne, a hi hi kobiece..ale trakruj to jako pol żart pol serio..;) w każdym razie u mnie soe sprawdza :mrgreen:
AwryBoy napisał/a:
Ada75 napisał/a:
No cóż, a niebinarnym pozostaje śmiać się bezdźwięcznie i płakać, że nie słychać ich śmiechu.
:facapalm::skin-tone-4: kto to wymyślił?

remick76
użytkownik

Wysłany: 2018-10-13, 12:29   

Arisa napisał/a:
No cóż, a niebinarnym pozostaje śmiać się bezdźwięcznie i płakać, że nie słychać ich śmiechu.
Pozostaje im smętne Hue hue hue... nie ma to jak stereotypy :)

Mr. X
użytkownik

Punktów: 50
Wysłany: 2018-10-13, 15:16   

marco-polo napisał/a:

xD gendery tak mocno! Ja miałem te śmiechy przy okazji podziału na temperamenty ;) wiecie flegmatyk, sangwinik itp Osoba z niską ekspresja raczej nie śmieje się haha :V niezależnie jakiej jest płci więc heh jest dla nich, hihi to kurde nie wiem co to za rzecz bo prócz książek nigdy nie spotkałem by ktoś takie dźwięki wydawał

wij
użytkownik
xaos in my mind

Wysłany: 2018-10-13, 15:58   

Ada75 napisał/a:
AwryBoy napisał/a:

Dokładnie toi samo mi się skojarzyło :D :D :D :D :D

wij
użytkownik
xaos in my mind

Wysłany: 2018-10-13, 16:00   

Mr. X napisał/a:
hihi to kurde nie wiem co to za rzecz bo prócz książek nigdy nie spotkałem by ktoś takie dźwięki wydawał

Ehhhhh... no to mało słyszałeś :/ np nie słyszałeś mnie w akcji :/ nic ino palnąć się w łeb za niewyparzony dziób :/ I do tego jakby się zapowietrzył przedstawiciel drobiu bliżej nieokreślonego rodzaju :/

Jenny
użytkownik

Punktów: 344

Wysłany: 2018-10-13, 16:37   

Ja zazwyczaj mam takie nosowe "hihi" z dodatkowymi efektami łzawo-smarkowymi :roll:

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2018-10-13, 16:50   

Z galerii nietypowych śmiechów.

Jedna z moich cis koleżanek w sytuacji śmiechu do rozpuku wciąga powietrze z głośnym chrumknięciem.

Możecie sobie wyobrazić, jak to chrum, hi hi chrum, działa na resztę rozbawionego towarzystwa. :mrgreen:

Dziwna sytuacja śmiechowa.

wij
użytkownik
xaos in my mind

Wysłany: 2018-10-14, 08:25   

O... dobrze opisałaś... mnie :/

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Punktów: 638
Wysłany: 2018-10-15, 16:16   

Wyluzujcie :) ludzie się śmieją i śmiech staje się po prostu wzajemnie zaraźliwy - tak na to spójrzcie, a nie, że śmieją się z Was.

Hyacinth
użytkownik

Punktów: 93
Wysłany: 2018-10-16, 05:08   

To akurat nie moja dziwna sytuacja płciowa, ale kolegi. Zaczął niedawno studia, tak jak ja, medycynę, ale w Lublinie, a nie Poznaniu. I pan dziekan podczas jednego przemówienia....
Ekhem.
"Co się dzieje w dzisiejszym świecie, jakieś marsze niby równości, facet z macicą niby, to się kiedyś nazywało zboczeniem, hehe!".
Dziekan. Uczelni medycznej. Wydziału lekarskiego.

Generalnie trzymajcie rękę na pulsie, bo jego wywody zostały nagrane i mają trafić do mediów. Mój kumpel jest umówiony z dziennikarką w tej sprawie.

wij
użytkownik
xaos in my mind

Wysłany: 2018-10-21, 09:27   

@Hiacynth
Bardzo dobrze, że się z dziennikarką umówił. Powinny takie rzeczy być nagłaśniane i piętnowane.
Daj znać jak będzie wiadomo gdzie i kiedy publikacja ;)

Castor
użytkownik
Ofensywny Ludź

Punktów: 32
Wysłany: 2018-10-29, 22:21   

Wychodzi na to, że moje stealth na uczelni się skończyło, ale jest lepiej, niż się spodziewałem.

Otóż mamy "cyfrowe podręczniki", czyli tworzymy konto, wstukujemy kod z okładki itp. Niestety, ja swoje konto konfigurowałem w domu, ojciec patrzył mi przez ramię, nie chciałem dostać wpierdolu, wpisałem deadname. No i dziś pani profesor wyświetliła na projektorze swój widok w tym programie z nazwiskami. Zaczęła czytać, dojechała do połowy mojego deadnama, zwróciła się do mnie, powiedziała: "O, pan ma tu niepoprawne imię." (Kadra wie, że jestem trans.) Bąknąłem coś w stylu "No, pisałem to w domu, a rodzice nie popierają", na to ona, że mogę zobaczyć, czy da się zmienić imię.

Przed całą grupą.

https://www.youtube.com/watch?v=Sx5Rh-bkW9I

Czyli praktycznie wszyscy już wiedzą, że jestem trans. Jestem jakoś dziwnie spokojny, bo nikt po tej lekcji mi nie spuścił wpierdolu ani mnie nawet nie zaczepił, a na poprzednich zajęciach podczas dyskusji zorientowałem się, że grupa ma znaczny przechył światopoglądowy na lewo. Także będę traktował moje TS jako tajemnicę poliszynela, wszyscy wiedzą, luz. Mam e-mail do kolesia zajmującego się dyskryminacją, na wypadek gdyby ktoś chciał przeprowadzić na mnie operację dentystyczną bejsbolem.

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2018-10-29, 22:37   

Cytat:
moje stealth na uczelni się skończyło
Castor, no cóż - miałeś steal-th, teraz masz stolen-th :D

P.S. Oni Cię cały czas prześladują, gdy jesteś przed komputerem? To już o paranoję zahacza, skoro rodzice Cię cały czas obserwują.

asdfghj
użytkownik

Punktów: 27
Wysłany: 2018-11-04, 05:02   

Castor, studia to nie szkoła średnia, tutaj nikogo nie obchodzi czy jesteś ts czy nie, bo ludzie skupiają się na sobie i na tym, żeby zdać. jedyne co Cię może przykrego spotkać to nieprzychylne spojrzenia i gadanie po kątach, ale imo to też jest rzadkość. na uczelniach siedzą (raczej) inteligentni i otwarci na świat ludzie, to tyczy się zarówno nauczycieli jak i studentów.

Castor
użytkownik
Ofensywny Ludź

Wysłany: 2018-11-05, 22:27   

Aktualizacja odnośnie braku stealth: podzieliliśmy się na grupy, musieliśmy coś załatwić w Office 365. Pracuję z dwiema dziewczynami, wychodzi na to, że używamy mojego konta. Loguję się, wita mnie ekran z wyborem aplikacji i wielkim napisem: "DZIEŃ DOBRY [DEADNAME]!" Zatrzymuję się na chwilę. Reakcja?

"Outlook jest tu po lewej."

Faktycznie, nikogo to nie obchodzi. :-)

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2018-11-05, 23:48   

Castor napisał/a:
Loguję się, wita mnie ekran z wyborem aplikacji i wielkim napisem: "DZIEŃ DOBRY [DEADNAME]!" Zatrzymuję się na chwilę. Reakcja?
niech MicroSoft umrze, gniot jeden. Od czego jest Libre Office, Mozilla Thunderbird itp.?

P.S. Czy uczelnia nie mogła Cię wpisać po takim imieniu jakiego używasz do systemów szkolnych, które nie są tymi pastwowymi?

Hyacinth
użytkownik

Wysłany: 2018-11-06, 00:02   

Castor napisał/a:
Aktualizacja odnośnie braku stealth: podzieliliśmy się na grupy, musieliśmy coś załatwić w Office 365. Pracuję z dwiema dziewczynami, wychodzi na to, że używamy mojego konta. Loguję się, wita mnie ekran z wyborem aplikacji i wielkim napisem: "DZIEŃ DOBRY [DEADNAME]!" Zatrzymuję się na chwilę. Reakcja?

"Outlook jest tu po lewej."

Faktycznie, nikogo to nie obchodzi. :-)

Nie przeginałeś z tą tajemnicą poliszynela <rotfl3>

Castor
użytkownik
Ofensywny Ludź

Wysłany: 2018-12-08, 22:11   

*szturcha temat kijem*

Dziś na ulicy zatrzymała mnie jakaś kobieta i poprosiła, bym jej pomógł zaparkować. Mam beznadziejną wyobraźnię przestrzenną i nie mam prawa jazdy. Otworzyła drzwi, ja stałem na chodniku i wołałem, jak wpadała na inny samochód. Zajęło jej to około 3 minuty i było nieco denerwujące, ale mi dało mentalnie +5 do męskości. :-p

Castor
użytkownik
Ofensywny Ludź

Wysłany: 2018-12-11, 21:53   

Zmieniłem sobie dwa dni temu imię i płeć na fejsie, bo polityka prawdziwych imion to jedne, ale do ciula pana, muszę być na grupie klasy. Niedawno też ustawiłem sobie nowe profilowe, i dostałem pod nim parę lajków przed zmianą. Po zmianie? Jeszcze jeden lajk od koleżanki z harcerstwa, która Harry'ego Pottera czytała po dokładnym obmodleniu się i nigdy nie wypowiadała z niego zaklęć, a druhnę-lesbijkę niby akceptowała, ale zawsze komentowała, że "no to trochę obrzydliwe". Parę łapek od starych znajomych na wydarzeniach czy postach, które musiały im się pokazać przez znajomość ze mną ("Twój znajomy [Imię] [Nazwisko_znajomej] interesuje się wydarzeniem" + moja mordka w kącie). I nic. Zero hejtu czy choćby zdziwionych wiadomości. Albo wszyscy mają skrajnie wywalone, albo im się facebook zepsuł i nie wyświetla nowego imienia i zaimków, albo tak bardzo promieniowałem transowością, że nie byli szczególnie zdziwieni.

Andrut
użytkownik
Uparty gnojek

Punktów: 9
Wysłany: 2018-12-14, 05:42   

Znowu (jak zwykle?) będę niepoprawny.
Internet to inernet. Tu Ci polajkują, a tam Ci [terefere] obrobią. To raz.
Dwa, na studiach są tacy sami ludzie jak w ogólniaku. Tak samo mogą zatruć Ci życie. I dziennikarstwo nie, nie pomoże. Ani medycyna. Beton jest wszędzie.
I UWAGA!!
Nie zawsze jest to złe. Bo Twój TS/cokolwiek innego, nie powinien na to rzutować. A sorry, niestety sam osobiście poznałem ludzi, którzy chcieli na tym skorzystać. I niestety, nie mieli pojęcia, że jestem po korekcie. Bo jakby mieli, to może by na niektórych forach tak otwarcie nie kłapali dziobami.
Nie chcemy być kojarzeni z dewiacjami, chorobami, itd... To dlaczego domagamy się stuprocentowej tolerancji?
Pewnie mnie za to zjecie, ale środowisko TS to jedno z mniej tolerancyjnych jakie znam. I mówię to jako koles z górnictwa, zawodowo żyjący z wydobycia. Może i bana nawet dostanę, ale zapamiętajcie: 90% z was co tu wchodzi, próbuje wykorzystać swoja sytuację. Smutne, ale prawdziwe.

A teraz mnie zjedzcie. :)

Vera-chan
użytkownik

Punktów: 147
Wysłany: 2018-12-14, 07:24   

Andrut napisał/a:
A teraz mnie zjedzcie. :)

Nie bardzo, bo niektórzy się odchudzają (albo próbują) :-)

Katarzyna
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 231
Wysłany: 2018-12-14, 12:20   

Nie ma środowiska trans. Są pojedynczy ludzie ze swoimi problemami. Wśród nich nie dojrzała gówniarzernia która skutecznie zniechęca do jakichkolwiek kontaktów z innym trans...

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2018-12-14, 12:30   

Katarzyna, z zastrzeżeniem, że ta niedojrzałość nie ma górnego limitu wiekowego.

remick76
użytkownik

Wysłany: 2018-12-14, 12:38   

Katarzyna napisał/a:
Wśród nich nie dojrzała gówniarzernia która skutecznie zniechęca do jakichkolwiek kontaktów z innym trans...
Ada75 napisał/a:
że ta niedojrzałość nie ma górnego limitu wiekowego.

Ewangelia wg św. Mateusza napisał/a:

1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?

Mt 7,1-3

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2018-12-14, 15:35   

Katarzyna, zastanów się dobrze, bo akurat zgadzam się z Remick76 i dobrze pisze. Póki co jest Darude Sandstorm (w słuchawkach) nie ma shitstormu :D

[czuję, że czas wstawić tu płaski popcorn - dlaczego płaski sobie na razie daruję wyjaśnienia - poczekam na rozwój sytuacji]

Fakt pozostaje faktem: środowiska trans nie ma - jest 3-4 frontów, które wzajemnie się obrzucają kulkami ulepionymi nie ze śniegu a z cementu.

Ostatnio zmieniony przez Arisa 2018-12-14, 15:53, w całości zmieniany 1 raz  

Katarzyna
użytkownik

Wysłany: 2018-12-14, 15:45   

Powiedzcie jak mam się przyjaźnić z Wami. Ada75, Arisa, remick76,

Lubię Was wszystkie. A Wy ciągle że to lub tamto. Zwłaszcza Remick. Luźne narzekanie chce przeobrazić w indywidualne przepychaniki. Remick ja nie poluje na Twoje posty.

AwryBoy
użytkownik
Wojtek

Wysłany: 2018-12-14, 15:49   

Andrut napisał/a:
próbuje wykorzystać swoja sytuację

Można prosić o doprecyzowanie: w jaki sposób próbuje wykorzystać?

Andrut napisał/a:
środowisko TS to jedno z mniej tolerancyjnych jakie znam

Prawda, o ile - jak słusznie zauważyła Katarzyna - środowisko TS istnieje.

Katarzyna napisał/a:
Są pojedynczy ludzie ze swoimi problemami.

Też tak to postrzegam (najczęściej).

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2018-12-14, 15:58   

Katarzyna, pozostaje mi jedynie ten komentarz:

P.S. Czy ktokolwiek w ogóle pisał o Tobie? Tak - jest gowniarzeria i jest to faktem. W tym "środowisku" podzielonym na 4 obozy [koncentracyjne]. Trudno się z tym nie zgodzić. Wystarczy poczekać - kiedy się na wzajem wymordują.

Cytat:
środowisko TS istnieje.
Takie z którym nie chcę mieć styczności - jak pisałam - podzielone na 4 fronty wzajemnie się obrzucające betonowymi śnieżkami. Zamaist świetnej zabawy jest kupa trupów w tym trupów wśród nowo zarejestrowanych kont. 1-2 postów i ludzie znikają po cudownym przywitaniu.

remick76
użytkownik

Wysłany: 2018-12-14, 17:05   

Katarzyna napisał/a:
Luźne narzekanie chce przeobrazić w indywidualne przepychaniki. Remick ja nie poluje na Twoje posty.
Nikt tu nie poluje na niczyje posty droga Katarzyno, tylko wyraża swoją opinię. Czyżby zabolało? :) Zauważ, że użyłam wyłącznie cytatu - ani słowa 'od siebie'. Co w odpowiedzi? Wszyscy widzą, wyzwiska. Jeszcze splusowane. Takie właśnie jest środowisko TS. Zgadzam się z Andrutem i Arisą.

[ciach cytat skasowanego posta]

Arisa napisał/a:
Takie z którym nie chcę mieć styczności - jak pisałam - podzielone na 4 fronty wzajemnie się obrzucające betonowymi śnieżkami. Zamaist świetnej zabawy jest kupa trupów w tym trupów wśród nowo zarejestrowanych kont. 1-2 postów i ludzie znikają po cudownym przywitaniu.
Zgadzam się, ja jednak betonowymi śnieżkami nie zamierzam się obrzucać. Wydarzenia w pewnym, niedawnym, wątku powitalnym mówią same za siebie.
Ostatnio zmieniony przez Freja 2018-12-16, 19:33, w całości zmieniany 4 razy  

Vera-chan
użytkownik

Wysłany: 2018-12-14, 17:33   

Wreszcie, możliwe było wypisanie w czym ma się problem, więc następnymi krokiem do przerobienia będzie dostrzeżenie, przyznanie, pohamowanie zapędów. Trudne, ale nie niemożliwe <kwiatuszek>

Niestety, znów w formie kotogonowej projekcji. Jeśli ktoś czuje się przez takie formy dotknięty, przede wszystkim trzeba pamiętać, że w takim problemie zdania, które domyślnie, jakakolwiek osoba miałaby wypowiadać w 1 os., w takim przypadku, niestety wypowiadać będzie w osobie 2 lub 3. W takim wypadu dobrze jest uruchamiać wewnętrzny translator, aby zrozumieć prawdziwą treść. W otrzymywanym komunikacie, zamiast "ty jesteś" wstawiamy "ja jestem" itp. i już jest jasne z jak smutną sytuacją ma się do czynienia :-|

Tłumaczę problem, jak indywidualnie sobie poradzić w zderzeniu z takimi sytuacjami, ale rady te to zalecenia, a nie wymagania. Nie usprawiedliwiam. Czy ktoś kogoś pobije, zelży, wyleje kawę na przystanku, czy tylko sprojektuje, nadal odpowiada za swoje czyny, niezależnie ile by się wierzgać, zapierać nogami i śpiewać "to wszystko oni" <leje>

Należy pamiętać o tym, że niektórzy mogą próbować "pociągnąć" kogoś ze sobą, albo wręcz celowo doprowadzają do trudnej sytuacji, aby komuś zaszkodzić, dopiec (mając np. w założeniu, że "nie ważne co mi zrobią, ja sobie poradzę, ale druga osoba będzie cierpieć!!! muahaha"), więc trzeba podejść do wszystkiego z rozsądkiem, by zrozumieć intencje i faktyczna sytuację <nauka>

Jeśli obraz jest za mało jasny, podobnym, dużo łagodniejszym przykładem, na którym można zrozumieć mechanizm, jest tsundere.

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2018-12-14, 17:55   

Katarzyna
użytkownik

Wysłany: 2018-12-14, 18:52   

remick76,

Weź daj mi święty spokój. To mój ostatni post w kontekście Twoich wpisów. Liczę na rewanż lub będę zgłaszała nękanie moderacji. Nie życzę sobie rozmów z Tobą ani prób polemiki jakimi są komentarze.

remick76
użytkownik

Wysłany: 2018-12-14, 19:02   

Katarzyna napisał/a:
Liczę na rewanż

A ja liczę na przeprosiny, za podłe słowa pod moim adresem. Pewnie liczę na wyrost, zważywszy na totalny brak refleksji. Spełnię prośbę koleżanki, bo widzę że i tak nie ma do kogo pisać ani o czym. Rezerwuję sobie prawo odpowiedzi, jeśli zostanę wspomniana personalnie.

Katarzyna napisał/a:
Nie życzę sobie rozmów z Tobą ani prób polemiki jakimi są komentarze

Droga koleżanka nie będzie mi dyktować, o czym i do kogo mogę pisać.

Przykre, że muszę to pisać, ale tak to (bywa, że) wygląda w środowisku TS. Napaści personalne i brak argumentów maskuje się grożeniem moderacją.. Z takimi osobami nie chcę mieć do czynienia.
Ostatnio zmieniony przez remick76 2018-12-14, 20:10, w całości zmieniany 2 razy  

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2018-12-14, 20:00   

Powyższego posta napisałam by bronić młodych rozsądnych ludzi, których wcale nie jest mało. Nie rozumiem o co się czepiacie, do tego posądzanie mnie o posądzanie cytując ewangelię? Wytłumaczcie mi o co chodzi.

Vera-chan
użytkownik

Wysłany: 2018-12-14, 20:06   

To co zwykle

Hyacinth
użytkownik

Wysłany: 2018-12-14, 23:55   

remick76 napisał/a:
Zgadzam się [...] z Arisą.

Nihil novi...

remick76
użytkownik

Wysłany: 2018-12-15, 01:53   

Hyacinth napisał/a:

remick76 napisał/a:
Zgadzam się [...] z Arisą.

Nihil novi...

remick76 napisał/a:
Zgadzam się z Andrutem i Arisą.

To jest poprawny cytat [ciach]
Ostatnio zmieniony przez Freja 2018-12-16, 19:29, w całości zmieniany 1 raz  

Hyacinth
użytkownik

Wysłany: 2018-12-15, 02:33   

Słucham? XD
Andruta wykropkowałem, bo to akurat mnie nie interesowało tak bardzo jak to, że jak zawsze bronisz zdania Arisy, atakując innych ludzi.

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2018-12-15, 02:49   

Hyacinth, ty wszędzie widzisz ataki. Na prawdę warto wykonać panel HBV i HCV bo coś tu poszło nie tak. Cały temat zaczął się od nadinterpretacji słów. Ile to wszystko co napisano przez n postów ma wspólnego z "dziwne sytuacje płciowe"?

Czekam na dziwne sytuacje płciowe, bo jestem głodna.

jatadosh
użytkownik

Punktów: 82
Wysłany: 2018-12-15, 10:21   

Hyacinth napisał/a:
Słucham? XD
Andruta wykropkowałem, bo to akurat mnie nie interesowało tak bardzo jak to, że jak zawsze bronisz zdania Arisy, atakując innych ludzi.

Oj weź, ludzie mają różne hobby XD

Arisa napisał/a:
Czekam na dziwne sytuacje płciowe, bo jestem głodna.

Aż strach pomyśleć, co to może znaczyć <rotfl>

Vera-chan
użytkownik

Wysłany: 2018-12-15, 15:33   

Czekam na przyjazne rozmowy, forum gdzie można czuć się dobrze i bezpiecznie, a relacje są wspierające, gdzie nie ma i nie przenosi się walki między ts, tv, truts, antytruts i nie szerzy się trolowania itp.

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2018-12-15, 17:00   

Cytat:
Czekam na przyjazne rozmowy, forum gdzie można czuć się dobrze i bezpiecznie, a relacje są wspierające, gdzie nie ma i nie przenosi się walki między ts, tv, truts, antytruts i nie szerzy się trolowania itp.

Vera-chan, póki będą tutaj truts nikt nie będzie bezpieczny. Żyjesz albo w świecie utopii, albo sama sobie przeczysz. Poczujesz się bezpieczna, będąc osobą niebinarną - nazwana osobą do leczenia psychiatrycznego? Chyba nie - przynajmniej ja bym się bezpiecznie nie czuła.

[to już do ogółu - by było jasne] Co więcej - "środowisko" TS jest środowiskiem wiecznej walki, przechwalania się kto lepiej wygląda "kto ma lepszy passing" i wyśmiewania osób z gorszym passingiem lub mniej atrakcyjnych. To środowisko, gdzie nie można pokazać gęby i przedstawić się imieniem i nazwiskiem, bo można liczyć na szantaże, upublicznienie mimo braku zgody wizerunku / niepublicznych wypowiedzi itp. (co miało i tu miejsce ostatnio). Ogólnie "środowisko" jest toksyczne i to nie tylko tu, ale na wykopie, discordzie i wielu innych miejscach.

To jest między innymi powód dlaczego w szafie nie ma mojego "posta atencyjnego" i nigdy go tam nie będzie. Po prostu nie chcę punktu zaczepienia (tzw. haka) dla hejtów, trolli i w ten sposób zagrożenia dla mojego bezpieczeństwa.

Publicznie nawet się nie przyznaję, że znam jakąkolwiek osobę trans. Bo hańbą jest znać kogoś z tak skłóconego środowiska. Nie jest hańbą znać osobę trans, ale przyznawać się do "środowiska".

P.S. Na prawdę jestem głodna Jatadosh, opowiesz coś? <głodna>

Te przechwałki kto lepiej wygląda przypomina mi środowisko części mężczyzn nie kobiet. Przepraszam, że to napiszę, ale tak to widzę i to moje subiektywne wrażenie - walka na to kto ma większego i kto ma większe muskuły i kto więcej miejsca zajmie w tramwaju...

Katarzyna
użytkownik

Wysłany: 2018-12-15, 18:45   

Arisa napisał/a:

Te przechwałki kto lepiej wygląda przypomina mi środowisko części mężczyzn nie kobiet. Przepraszam, że to napiszę, ale tak to widzę i to moje subiektywne wrażenie - walka na to kto ma większego i kto ma większe muskuły i kto więcej miejsca zajmie w tramwaju...

Ha ha ha. :D

remick76
użytkownik

Wysłany: 2018-12-15, 19:03   

jatadosh napisał/a:
Hyacinth napisał/a: Słucham? XD

Oj weź, ludzie mają różne hobby XD
Ja mam takie hobby, że jak ktoś usiłuje mi wcisnąć swoje luźno powiązane z rzeczywistością przemyślenia i teorie - tak jak Hyacinth, amator przerabiania cytatów, powyżej - muszę to naprostować, choćby przestał mnie lubić. :-)

Co do dziwnych sytuacji płciowych - stałam wczoraj na przejściu dla pieszych (4 pasy ruchu, pędzą tam jak szaleni), spojrzałam w lewo na nadjeżdżające auto, myśląc - przejdę jak przejedzie. A kierowca z piskiem wyhamował z 50km/h przed przejściem, choć spokojnie mógł przejechać.. To było zdecydowanie dziwne.. Pomyślałam - 'passing ma swoje zalety', uśmiechnęłam się (do niego) i przeszłam jezdnię :)

jatadosh
użytkownik

Punktów: 82
Wysłany: 2018-12-15, 21:45   

Arisa napisał/a:
P.S. Na prawdę jestem głodna Jatadosh, opowiesz coś? <głodna>

Jeśli się odżywiasz opowieściami to... Nie jestem pewny, czy powinienem wyczuć okazję do zdobycia Nobla z biologii i próbować wyciągnąć informacje, czy stwierdzić, że mój mózg nie zniesie tyle dziwności i uciec z krzykiem póki mogę <rotfl3>

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2018-12-15, 22:08   

Dziwne sytuacje żywieniowe.

Cytat:

W świetle przewodów, wcieniu sufitów
W wietrze oddechów, wbłocie napisów
Rodzą się szajby małe ibiedne
Karmię się nimi ikarmić się będę

Jestem zmiasta...

Katarzyna
użytkownik

Wysłany: 2018-12-15, 23:30   

Ada75 napisał/a:
Dziwne sytuacje żywieniowe.

Cytat:

W świetle przewodów, wcieniu sufitów
W wietrze oddechów, wbłocie napisów
Rodzą się szajby małe ibiedne
Karmię się nimi ikarmić się będę

Jestem zmiasta...

Dni różowa kopuła spływa,
W sercu moim worek snów złotych.
Wiele dziewcząt żem obmacywał,
Wiele kobiet ściskałem po kątach.
Tak! Jest gorzka prawda tej ziemi,
Podpatrzyłem ją chłopięcym okiem:
Liżą wszystkie psy po kolei
Sukę ociekającą sokiem.
Więc dlaczego ta zazdrość mnie zżarła?
Więc dlaczego ja tak się gnębię?
Nasze życie – prześcieradło i barłóg,
Nasze życie – pocałunek, i w głębię!
Śpiewaj, śpiewaj! Wyrocznia wymowa
Rąk tych – wieść o wyrocznej zatracie...
Ale wiesz co... pies z nimi tańcował...
Ja nie umrę nigdy, mój bracie.

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2018-12-16, 18:00   

Arisa napisał/a:
Cytat:

Vera-chan, póki będą tutaj truts nikt nie będzie bezpieczny. Żyjesz albo w świecie utopii, albo sama sobie przeczysz. Poczujesz się bezpieczna, będąc osobą niebinarną - nazwana osobą do leczenia psychiatrycznego? Chyba nie - przynajmniej ja bym się bezpiecznie nie czuła.

[to już do ogółu - by było jasne] Co więcej - "środowisko" TS jest środowiskiem wiecznej walki, przechwalania się kto lepiej wygląda "kto ma lepszy passing" i wyśmiewania osób z gorszym passingiem lub mniej atrakcyjnych. To środowisko, gdzie nie można pokazać gęby i przedstawić się imieniem i nazwiskiem, bo można liczyć na szantaże, upublicznienie mimo braku zgody wizerunku / niepublicznych wypowiedzi itp. (co miało i tu miejsce ostatnio). Ogólnie "środowisko" jest toksyczne i to nie tylko tu, ale na wykopie, discordzie i wielu innych miejscach.

Dziewczyny, ale tak serio, czego Wy się spodziewacie po ludziach z problemami? Dla mnie osobiście transseksualizm jest (nadal go tak postrzegam) jednym z największych nieszczęść jakie mogą człowieka dotknąć, dlatego że godzi w samą podstawę istnienia, własną identyfikację jednostki, swoje "bycie"... najczęściej nie da się żyć normalnie :/ I chociaż transseksualizm nie jest chorobą psychiczną, to może być przyczyną wystąpienia problemów psychicznych. Ludziom po prostu czasem puszczają nerwy.hamulce i nie oceniałbym tego aż tak surowo... Jakie znacie forum ludzi z poważnymi problemami, na którym jest inaczej? znacie jakiekolwiek?
Jak chcecie pozytywne i wspierające forum, to polecam jakieś o pozytywnym myśleniu itp. - tam faktycznie może być wciąż tylko pozytywnie i wspierająco (i mówię to bez ironii, faktycznie takie miejsce działa bardzo pozytywnie, więc polecam).

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Punktów: 643
Wysłany: 2018-12-28, 17:50   

Ojciec pomylił mnie przez telefon ze swoją siostrą. A już myślałam, że zdecydował się mi zacząć mówić w rodzaju żeńskim :p

Fir3
użytkownik
Multi-Trektual

Wysłany: 2018-12-28, 18:04   

Jak zbieraliśmy się do wyjścia z domu w Wigilię to matka zwróciła się do mnie per "Synku". Czysto z rozpędu - mam starszego brata, z którym rozmawia chyba częściej niż ze mną i zwyczajnie się przejęzyczyła.

Sven
użytkownik
Sokrates

Punktów: 260
Wysłany: 2018-12-28, 18:11   

W mojej grupie jest chłopak, który ani trochę nie wygląda jak dziewczyna i ma zarost, i który już kilka razy został nazwany panią przez prowadzących :-p Biedak.

Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2018-12-29, 10:17   

Swan napisał/a:
W mojej grupie jest chłopak, który ani trochę nie wygląda jak dziewczyna i ma zarost, i który już kilka razy został nazwany panią przez prowadzących :-p Biedak.
Feromony, głos, dziwne imię lub nazwisko czy co innego? :D Powiem szczerze, że dziwne. Może ludzie róznie oceniają płeć?

Sven
użytkownik
Sokrates

Wysłany: 2018-12-29, 10:52   

Nie wiem, nie wąchałem go <rotfl3>
Jest raczej chudy i może ma nie bardzo męską twarz, ale to tyle.

kicur
moderator
GeekofJurisprudence

Punktów: 378
Wysłany: 2019-02-08, 18:33   

Dziś zostałem za transseksualizm zbanowany na zawodowej grupce na fejsiku (przeznaczonej tylko dla mężczyzn). Po czym po 3h przywrócony, z przeprosinami. :shock:

Sven
użytkownik
Sokrates

Wysłany: 2019-02-08, 18:36   

kicur, tak po prostu, czy dlatego, że coś powiedziałeś?

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2019-02-08, 18:53   

kicur, pewnie w pierwszej chwili pomyśleli, że jesteś kobietą co udaje mężczyznę :D

kicur
moderator
GeekofJurisprudence

Wysłany: 2019-02-08, 19:13   

No właśnie ja byłem jej członkiem ponad pół roku - nikt mnie nie traktował, jakbym był czyms innym niż mężczyzną. Od paru dni nawet nie napisałem żadnego komentarza. Nie wspomniałem nigdy, że jestem trans, ale członkami grupy jest paru znajomych z reala, którzy to wiedzieli. Oraz jeden nie-znajomy, który jest dosyć transfobiczny.

Jeden z adminów wstawił dziś screena osoby chętnej do dołączenia - imię żeńskie, na profilowym kobieta z długimi włosami i na pytanie "Czy jesteś mężczyzną?" odpowiedziała tak. Jeden mój kolega wstawił pod tym komentarz, a potem zobaczyłem, że wyleciałem. Napisałem do niego priv, że o co kaman; odpisał że rzeczywiście nie ma mnie na grupie i nie może mnie dodać. Powiedział, że na tej grupie nie ma za bardzo ciekawych rzeczy, ale to, że mnie wyrzucono jest słabe, i że napisze posta ogólnie o tym problemie. I jakiś czas potem ten admin do mnie napisał priv, że przeprasza za nieporozumienie i zaprasza z powrotem :)

Jenny
użytkownik

Wysłany: 2019-02-08, 20:26   

kicur napisał/a:
na zawodowej grupce na fejsiku (przeznaczonej tylko dla mężczyzn).

:-?
#seksizm
#radcaPrawny

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2019-02-08, 20:32   

Jaki tam seksizm. Troglodyci po prawie i tyle.

kicur
moderator
GeekofJurisprudence

Wysłany: 2019-02-10, 11:04   

Jenny napisał/a:
kicur napisał/a:
na zawodowej grupce na fejsiku (przeznaczonej tylko dla mężczyzn).

:-?
#seksizm
#radcaPrawny

Też robienie grupy zawodowej pod kątem płci dla mężczyzn mi się wydaje odrobinę dziwne. Jednak ta powstała, gdyż bardzo znana w branży pani adwokat założyła swoją grupę facebookową dla kobiet prawniczek - ma ona aktualnie ponad 6 razy więcej osób niż ta dla mężczyzn. Ponieważ pani mecenas ma licznych antyfanów obojga płci, to ci płci męskiej postanowili założyć tę grupę dla mężczyzn.

Jenny
użytkownik

Wysłany: 2019-02-10, 13:03   

kicur, podejrzewam, że założyła grupę dla kobiet, aby nauczyć je obrony przed seksizmem w męskim prawniczym świecie bez skrupułów.
Facevi zaś założyli swoją na złość. Jak dzieci.

Sven
użytkownik
Sokrates

Wysłany: 2019-02-10, 13:13   

A prawo nie jest sfeminizowane?

kicur
moderator
GeekofJurisprudence

Wysłany: 2019-02-10, 18:07   

Jenny napisał/a:
obrony przed seksizmem w męskim prawniczym świecie bez skrupułów.

No, ogólnie nasza kultura jest patriarchalna, więc są rzeczy do poprawy, ale akurat branża prawnicza nie jest jakoś szczególnie dramatyczna. Co ciekawe jest tu duża różnica na plus w porównaniu z krajami anglosaskimi, co prawdopodobnie jest dziedzictwem PRLu (kobiety miały się udać na traktory/odziać w togi, zamiast siedzieć w domu wychowując dzieci).

Kwerenda pracuj.pl wskazuje, że w zawodach radca prawny, radca prawny - adwokat, prawnik - jest porównywalna ilość kobiet i mężczyzn. W zawodzie młodszy prawnik i aplikant adwokacki było nieznacznie więcej kobiet niż mężczyzn; podobnie zawód sędziowski jest sfeminizowany (zwłaszcza dotyczy to sędziów rodzinnych). Tylko mój zawód jest wg pracuj.pl nieznacznie zmaskulinizowany (ale grupują to do branży konsulting/doradztwo, a nie prawo).

Drogę zawodową rozpocząłem jeszcze w roli społecznej żeńskiej i wtedy też nie czułem jakieś dyskryminacji z uwagi na płeć. Dla kobiet schody mogą się zacząć potem - adwokatki wracają do pracy w ciągu 4-8 tygodni po urodzeniu dziecka, partnerzy topowych kancelarii też częściej są mężczyznami, bo nie zaprzątają ich obowiązki związane z prowadzeniem domu.

Nie bardzo bym wierzył w obronę tej pani ^^ Dosyć długo pisała teksty publicystyczne o tym, że aplikanci zawodów prawniczych muszą być nalezycie wynagradzani i żeby skończyć z tym współczesnym niewolnictwem. Dopiero się zrobiła afera, jak opublikowała ogłoszenie, że może przyjąc aplikantki lub aplikantów jako patron, ale nie będzie im płacić wynagrodzenia, a oni dostaną od niej obowiązki związane z towarzyszeniem jej na rozprawach i będą mogli czytać zanonimizowane akta spraw. Na zarzuty, że to przejaw hipokryzji napisała, że jej kancelaria jest mała i nie może sobie pozwolić na płacenie wynagrodzeń aplikantom... :roll: Dlatego choć deklaruje, że osoby LGBT powinny być traktowane z szacunkiem, to wcale nie jestem pewien, czy prawniczka M/K byłaby mile widziana na jej grupie. :O

Jenny
użytkownik

Wysłany: 2019-02-10, 20:36   

kicur, czyli kobiet dużo, ale na niskich szczeblach. Standard...

kicur
moderator
GeekofJurisprudence

Wysłany: 2019-02-10, 20:45   

No, raczej bardziej to dowodzi, że po osiągnięciu pewnego pułapu sporo kobiet chce przejść do zawodu sędziowskiego, do prokuratury albo założyć własną kancelarię. No ale nie każdy siebie widzi w przyszłości jako partnera w międzynarodowej kancelarii. Ja też raczej będę w pewnym momencie chciał założyć coś własnego (pewnie z innymi osobami).

Hyacinth
użytkownik

Wysłany: 2019-02-10, 20:50   

Jenny napisał/a:
kicur, czyli kobiet dużo, ale na niskich szczeblach. Standard...

Tak samo w medycynie. Obecnie jakieś 70% studentów na medycynie to kobiety. Dużo jest też kobiet lekarzy. Ale jak się dokładnie przypatrzy, gdzie pracują i jako kto, to: w poradniach jako lekarze rodzinni, pediatrzy, zdarzy się ginekologia, okulistyka czy dermatologia. Za to te dziedziny cieszące się największym "prestiżem" i najbardziej dochodowe, typu ortopedia, kardiologia, chirurgia wszelaka? Ponad 90% faceci ;) Istnieje nawet taki żart, że babka chirurg to taka świnka morska --> ani świnka, ani morska.
Kobiety są od chirurgii czy orto odstraszane. Ja, będąc już na praktykach, nasłuchałem się, jak to kobieta w ortopedii ma skończoną karierę jako lekarz, bo nikt jej nie weźmie na serio i jako kobieta do zawodu się nie nadaje.

Sven
użytkownik
Sokrates

Wysłany: 2019-02-10, 21:16   

Boszzz, ja tam bym nie chciał być na szczycie hierarchii prestiżu. Sam stres. Kardiologia. Chirurgia. Pfff. Jasne, żeby mieć na głowie umierających. Ale jak coś męskie, to wiadomo, że lepsze, nawet praca w kopalni i wojo. :roll: Chyba raczej syndrom zakazanego owocu.

Można i bez tego robić ciekawe rzeczy. I mieć przy tym pieniądze.

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2019-02-10, 21:24   

Ortopedia, to prestiż, no ciekawe, ciekawe. Mnie mówiono, że jak ktoś ma słabe wyniki, to ze specjalizacji tylko piła wiertara i wkrętak.

Sven, ale jaki tam stres, skoro jesteś na dzień dobry żywym trupem, to jaki ma stres twój lekarz?
Nie ma, bo nie ma obciążenia i jak trafisz na zaangażowanego w swoim fachu specjalistę, który będzie chciał działać pomimo braku środków i zmęczenia to masz szansę na wnuki.

Sven
użytkownik
Sokrates

Wysłany: 2019-02-10, 21:34   

Cytat:
skoro jesteś na dzień dobry żywym trupem

Gdzie? W którym zawodzie?

Dodam jeszcze, że bycie szefem to nie tylko prestiż, ale też duża odpowiedzialność i zaangażowanie. I w związku z tym stres.

A ja już temat przepracowania i braku życia osobistego przerabiałem... nie uważam tego za coś pozytywnego.

Katarzyna
użytkownik

Wysłany: 2019-02-10, 21:42   

Sven napisał/a:
Boszzz, ja tam bym nie chciał być na szczycie hierarchii prestiżu. Sam stres. Kardiologia. Chirurgia. Pfff. Jasne, żeby mieć na głowie umierających. Ale jak coś męskie, to wiadomo, że lepsze, nawet praca w kopalni i wojo. :roll: Chyba raczej syndrom zakazanego owocu.

Można i bez tego robić ciekawe rzeczy. I mieć przy tym pieniądze.

Ja mogę np... leże,pachnieć i być testerką łóżek wodnych, foteli bujanych ewentualnie leżaków i plaż w ciepłych krajach... :)

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2019-02-10, 21:50   

Pomieszałam posty Svena i Kwiatka. Kasiu, nic nie stoi na przeszkodzie byś sobie dogodziła samozatrudnieniem, kwestia znalezienia niszy rynkowej. Zmartwię cię jednak, w kwestii testerów łóżek gładka ściana 9a, niszy, półki, nawet krawądki, czy szczeliny brak.

Hyacinth
użytkownik

Wysłany: 2019-02-10, 21:55   

Ada75 napisał/a:
Ortopedia, to prestiż, no ciekawe, ciekawe. Mnie mówiono, że jak ktoś ma słabe wyniki, to ze specjalizacji tylko piła wiertara i wkrętak.

Nie wiem, gdzie panowały takie opinie i kiedy to było, ale obecnie orto to jedna z najbardziej rozchwytywanych specek i najbardziej opłacalnych, jest bardzo duże zaintersowanie nią.
Jak ktoś ma słabe wyniki, to na orto się nie dostanie.

Jak ktoś ma słabe wyniki albo mu się "nie chce", to najczęściej kończy jako rodzinny (na rodzinną ino najłatwiej się dostać i najwięcej na nią miejsc) albo psychiatra : p

Jenny
użytkownik

Wysłany: 2019-02-10, 22:12   

kicur napisał/a:
No, raczej bardziej to dowodzi, że po osiągnięciu pewnego pułapu sporo kobiet chce przejść do zawodu sędziowskiego, do prokuratury albo założyć własną kancelarię.

To wynik jakiejś sondy?
Czy może próba zabicia sumienia...

Katarzyna
użytkownik

Wysłany: 2019-02-10, 22:15   

Ada75 napisał/a:
Pomieszałam posty Svena i Kwiatka. Kasiu, nic nie stoi na przeszkodzie byś sobie dogodziła samozatrudnieniem, kwestia znalezienia niszy rynkowej. Zmartwię cię jednak, w kwestii testerów łóżek gładka ściana 9a, niszy, półki, nawet krawądki, czy szczeliny brak.

Dziękować za samookaleczenie :D

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2019-02-11, 06:09   

Ja z postu Kicura zrozumiałem, że kobiety po prostu częstokroć gdzieś tam na tej zawodowej drodze się zatrzymują: bo najpierw ciąża, potem macierzyński, wychowawczy... A w tym czasie mężczyźni rozwijają swoją karierę... - stąd wynika więcej kobiet na niższych szczeblach...

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2019-02-12, 06:45   

W każdym razie ta męska grupa w kontrze do damskiej to jest pomysł na podsycanie konfliktu. O wiele lepiej brzmiała by grupa dla prawników płci męskiej i nie tylko. Kontra była by czytelna i nie było by wykluczania kobiet.

kicur
moderator
GeekofJurisprudence

Wysłany: 2019-02-12, 20:10   

wendigo napisał/a:
Ja z postu Kicura zrozumiałem, że kobiety po prostu częstokroć gdzieś tam na tej zawodowej drodze się zatrzymują: bo najpierw ciąża, potem macierzyński, wychowawczy... A w tym czasie mężczyźni rozwijają swoją karierę... - stąd wynika więcej kobiet na niższych szczeblach...

Konkretniej - średnich lub średnio-wysokich szczeblach, nie tych najwyższych. A na tych najwyższych - w innych zawodach niż adwokat albo radca prawny. Szukałem wyników takiego badania, które było robione, ale tylko znalazłem ten wywiad z panią z NRA. Uwaga, dotyczy tylko adwokatów i zasadniczo potwierdza to, co powiedziałem: są rzeczy do zrobienia, co nie znaczy, że jest kompletnie tragicznie.

https://www.prawo.pl/praw...OlusFV8xEe1Zn6s

Sven
użytkownik
Sokrates

Wysłany: 2019-02-13, 21:28   

...kiedy ktoś mówi do ciebie w liczbie mnogiej...

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2019-02-13, 21:31   

Może to tylko forma wyrażania szacunku, no wiecie, zamiast pan na wschodnią modłę.

Katarzyna
użytkownik

Wysłany: 2019-02-13, 21:34   

Albo kasjerka pyta: "ma drobne?".

Sven
użytkownik
Sokrates