Poprzedni temat «» Następny temat
Jeżeli wspierasz fundację trans, pracodawca może wiedzieć
Autor Wiadomość
Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1205
Posty: 3183
Skąd: Arisanya (Risa Bb)
Wysłany: 2019-03-12, 13:05   Jeżeli wspierasz fundację trans, pracodawca może wiedzieć

... dzięki dziurawemu systemowi e-Pity, pod warunkiem, że nie zarabiasz dodatkowo na zleceniach.

Rozwiązanie: dopisać fikcyjny dochód z dzieła w losowej wartości (pamiętaj o niezerowych groszach) akceptowalnej dla danej osoby i oczywiście odprowadzić większy podatek, co spowoduje, że sumarycznego dochodu pracodawca już nie zna. Za zawyżenie podatku fiskus raczej nie kara.

https://panoptykon.org/twoj-e-pit

Witajcie w Sparcie - stanie umysłu!

Dopisując - proponuję dopisywać kwotę >200zł, ponieważ dochody (dzieła) w kwocie <=200zł podlegają pod bardziej skomplikowane prawo i rozliczenia. No i niestety PIT-37 zmienia się w PIT-36 <kot_mrugajacy>
_________________

  
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 394
Posty: 3350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-12, 18:53   

A czy przypadkiem fiskus się nie zainteresuje, czemu od tego dzieła nie było zaliczki na PIT? <czyta gazete>
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1205
Posty: 3183
Skąd: Arisanya (Risa Bb)
Wysłany: 2019-03-13, 18:39   

Kicur możesz ją uregulować wraz z odsetkami w momencie składania PIT-a (jako oddzielny papierek podobny do przelewu pocztowego) - wtedy się już nie zainteresują bo jest uregulowane.

Odsetki do wartości listu poleconego ekonomicznego pomija się. W przypadku ~200zł rozliczonych na grudzień w lutym, marcu - nie powinny przekroczyć twj kwoty.

Tylko fakt trzeba zrobić wpłatę zaliczki z oznaczeniem 18M12 za to fikcyjne dzieło, zaś w tabeli PIT-36 wpisać wspomniane odsetki od opóźnionej płatności zaliczki.

Za wpłatę zaliczki dokonaną w budynku właściwego urzędu skarbowego - nie pobiera się opłaty w wysokości 10zł.

Zastanawa mnie tutaj jeszcze jedna sprawa - tego sposobu logowania do e-pity nie da się zablokować w urzędzie na polecenie - co zatem gdy ktoś 50 razy próbuje się logować na ten sam PESEL z kolejnymi kwotami? Czy blokują dostęp po kilku nieudanych próbach i na jak długo?
_________________

  
 
 
Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1205
Posty: 3183
Skąd: Arisanya (Risa Bb)
Wysłany: 2019-03-14, 08:09   

Jatadosh, ta tylko mogę tyle powiedzieć, że to zamach na prywatność ogólnie, bo nie możesz tylko bez obaw o wpis o fundacji trans się rozliczyć ale:
- twój pracodawca wie czy dorabiasz na boku (nie wie ile, bo nie zna wtedy całej kwoty)
- ma dostęp do znacznie większej ilości danych osobowych, których w myśl artykułu 22[1] KP nie wolno mu zbierać
- zna dochody od roku 2017, mimo, że u niego nie pracowałeś
- zna twój stan rodzinny
- można wspierać inną organizację - np organizacje wolnościowe lub inne "politycznie niepoprawne" do czego ma się prawo i ma prawo się zrobić to bez wiedzy pracodawcy

gdy naruszy się prywatność pracownika i wpisze w to okienko twój zaledwie PESEL i kwotę dochodu za 2018 rok.

Za rok będzie wiedział jeszcze więcej, bo dochody za 2 poprzednie lata nie za jeden (od 2017).

A Państwo spartańskie ma w d***, że jest dziura w systemie, o której już się mówiło w 2017 roku!!!

Dla tych którzy nie mają nic do ukrycia lub twierdzą że się nic nie stało - dodam wisienkę - bo celowo informacje o tym wszystkim tylko dawkuję - nie chcę spowodować ogólnego szoku na forum, gdyby podać wiedzę o wszystkim skąd można wyciągnąć dane o obywatelu bez znajomości jakichkolwiek jego danych lub znając dane szczątkowe.

A więc na pierwszy ogień niedowiarków, że Sparta nie dba o bezpieczeństwo naszych danych idą Księgi Wieczyste.

Mamy taką stronę: https://ksiegiwieczyste.pl - teraz zastanówmy się - jakim cudem dla każdego numeru księgi można u nich kupić pełny wyciąg??? Przecież wszystko tu:
https://obywatel.gov.pl/zaswiadczenia-i-odpisy/ksiegi-wieczyste-odpis-z-ksiegi-wieczystej-wyciag-zaswiadczenie (o <cenzura> znów e-obywatel <kot_rozbawiony> - rak pospolity)
i tu:
https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw_prz/KsiegiWieczyste/wyszukiwanieKW?komunikaty=true&kontakt=true&okienkoSerwisowe=false

jest zabezpieczone antybotowo - jak to się dzieje, że zgrabiono tyle danych? Przecież tu trzeba znać numer księgi wieczystej i ma on cyfrę kontrolną zamiast kwoty dochodu, którą ma tylko pracodawca (i każdy mosiek, który w jego imieniu robi / zagląda do "płatnika")!

Dobra, żebyście się wiele z tym formularzem nie męczyli i wiedzieli co da się wyciągnąć z niezabezpieczonego systemu - losowy numer księgi wieczystej: CZ1M / 00000105 / 8

Algorytmu nie musicie znać (jest gdzieś opisany, by nie robić pomyłek przy pobieraniu!), bo system Wam sam podpowie cyfrę po ukośniku - na drugiej przeglądarce sobie otwieracie bezproblemowo bez debilnego komunikatu o błędzie. Oczywiście klikamy "przeglądanie zupełnej treści KW" (dalej okładka, dział I, II itd.) <kot_rozbawiony> bo imię i nazwisko widoczne na początku to nie wszystko.

Do tego podpowiem - gdy się zna czyjś adres w wiosce / miasteczku - można numer księgi odnaleźć w specjalnym systemie (nie podaję na tacy) i zajrzeć kto jest współwłaścicielem wraz z jego name, deadname i nazwiskiem <kot_mrugajacy> . Przy zasobności w moc obliczeniową można po prostu pobrać kolejne numery ksiąg...

Co mamy:
- imię i nazwisko, w tym deadname, gdy się pójdzie do sądu po update informacji o imieniu po prawnej zmianie płci (będzie informacja o zmianach) - wskażę że nie ma takiego obowiązku, ale przy sprzedaży mieszkania i tak muszą dokonać poprawki <bsod>
- imię matki i ojca tej osoby (w ok. połowie przypadków oboje mają to samo nazwisko co właściciel)
- adres
- oznaczenie umowy kupna mieszkania
- datę założenia książki (tfu RAKA)
- w przypadku tej losowej książki - nie mamy historii, po prostu nie było zmian.

Tak więc kto jest właścicielem / współwłaścicielem nieruchomości lub działki jest dzięki spartańskiemu państwu publiczne, wraz z imionami ojca i matki.

Jak w tej sytuacji żyć? Nie mieć mieszkania na własność :p po prostu wynajmować lub w sposób nieświadomy wyrazić zgodę, że każdy wie kto ma własność mieszkania jest publicznie znany.

P.S. Czy teraz nie macie wrażenia, że prywatność i zmiana danych po wyroku sądowym o korektę płci to fikcja (atrapa) i że ostatnim poprawnym ogniwem był wyrok sądu? Nie rozbolał brzuch? <rzygi>

Dodam dawno dawno temu... sąd nadawał też imię by było zgodne z płcią i by pod nowym peselem nie było starych danych (co okazało się, że też naruszyli - pisał o tym chyba Wendigo - o fikcyjnych wpisach w e-obywatel). Teraz jest gorzej, bo wyrokiem sądu Jak Kowalski jest kobietą (bez wpisu, że nosi imiona...) i musi zmieniać w USC imię. Potem się to wlecze w systemach... też publicznych.

P.P.S. z cyklu żale Arisy do całego świata - mogłam to napisać na samym początku, ale wtedy nikt by nie przeczytał.

Na koniec pytanie na inteligencję - do wszystkich: skoro obecnie w 2017, 2018, 2019 roku odbywają się zmiany imienia w USC dla osób trans - co jeszcze zobaczy nowy pracodawca, po zwolnieniu się z pracy w roku 2017 / 2018, gdy u niego pracujesz w tym lub 2018 roku i zajrzy bez twojej zgody na e-pity? Przecież tam widać całe formularze PIT... Co jest w sekcji B i nagłówku tych formularzy?
_________________

  
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 394
Posty: 3350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-14, 20:13   

Z powodu sygnałów ostrzegawczych MF dodał dodatkowe opcje w systemie: uwierzytelnianie dodatkową daną (kwotą podatku do wpłaty lub kwotą nadpłaty z zeszłego roku) oraz historię logowania.

MF napisał/a:
MIT: Mój PIT może zobaczyć osoba nieuprawniona do tego.

FAKT: Nie może, a jeżeli to robi - popełnia przestępstwo i ponosi odpowiedzialność karną. Dodatkowy element autoryzujący (kwota nadpłaty lub podatku do zapłaty) jeszcze bardziej wzmacnia bezpieczeństwo danych.


https://www.gov.pl/web/fi...it-fakty-i-mity
https://www.gov.pl/web/fi...udze-twoj-e-pit
Jeśli ktoś zobaczy w historii logowania, że osoba trzecia uzyskiwała dostęp, to należy to zgłosić prokuraturze (ścigane na wniosek), szczegóły poniżej.

https://biznes.interia.pl/podatki/news/luka-w-twoj-e-pit-istnieje-ministerstwo-podjelo-dzialania,2603688,4211

Oczywiście pracodawcy nie powinni mieć dostępu do niczego z tego, również z pozatransowych powodów.

Arisa, powściągnij nieco swoje emocje - straszysz młode/nowe osoby na forum.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Arisa
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1205
Posty: 3183
Skąd: Arisanya (Risa Bb)
Wysłany: 2019-03-15, 17:05   

kicur napisał/a:
Z powodu sygnałów ostrzegawczych MF dodał dodatkowe opcje w systemie: uwierzytelnianie dodatkową daną (kwotą podatku do wpłaty lub kwotą nadpłaty z zeszłego roku) oraz historię logowania.
Które przy dochodach z jednego źródła nadal są znane. Co innego gdyby dodali uwierzytelnienie daną, której pracodawca mieć nie może - np. numerem fundacji 1% lub w przypadku jej braku inną daną, której pracodawca znać nie może (np. nazwisko rodowe matki - o czym każdy powinien wiedzieć że pracodawca tą daną jeżeli zbiera - nagminne - to zbiera bezprawnie i można okłamać / odmówić wpisania bez konsekwencji). Choć najlepiej gdyby ministerstwo umożliwiło udzielenie hasła do logowania. Nadal więc system nie spełnia wymogów bezpieczeństwa - czy to takie trudne dla chętnych umożliwić osobiście wydanie hasła do logowania innego niż kwota dochodu i wspomniane wyżej?

Kicur cytuje z MF napisał/a:
MIT: Mój PIT może zobaczyć osoba nieuprawniona do tego.

FAKT: Nie może, a jeżeli to robi - popełnia przestępstwo i ponosi odpowiedzialność karną. Dodatkowy element autoryzujący (kwota nadpłaty lub podatku do zapłaty) jeszcze bardziej wzmacnia bezpieczeństwo danych.
Proszę Kicur - napisz to na Niebezpieczniku, a gwarantuję Ci że wyśmieją Cię tekstem: a haker nie ukradnie adwokatowi dokumentów z komputera bo są chronione tajemnicą adwokacką. Podobnie tajemnicą medyczną były chronione dokumenty (dokumentacja) 50 tys. pacjentów pewnego szpitala. W wielu przypadkach mimo logów, znajomości IP - nie udało się ustalić kto to zrobił.

Cytat:
Arisa, powściągnij nieco swoje emocje - straszysz młode/nowe osoby na forum.
Że coś jest w stanie tragicznym to mam to zatajać? To Wolne Forum Transowe i mam prawo ostrzec przed tymi faktami Osoby Trans, gdyż ich też problem dotyczy umożliwoając out pośredni (odczytanie gdzie płaci, jak najbardziej fundacje trans należy też wspierać, a przekazanie 1% jest bardzo proste) lub bezpośrednio - przeglądnięcie danych z PIT-ów za ubiegłe lata.

Właśnie trzeba o tym pisać, bo wtedy część osób pożali się UODO, nałożą kary i latami rozwijane dziury może w końcu zostaną załatane. Im więcej osób się pożali tym większa szansa, że coś z tym zrobią.

Co można zrobić - jak pisał Panoptykon i Niebezpiecznik - żądać usunięcia nadmiaru danych za poprzednie lata oraz wystąpić do UODO z wnioskiem o zbadanie sprawy i ukaranie za niewłaściwe zabezpieczenie danych. Ważne we wniosku do UODO jest napisanie czego się żąda. Bez tego sprawą się nie zajmą.
_________________

  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,22 sekundy. Zapytań do SQL: 9